Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasazeny?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod slezacekm » pát led 11, 2019 19:03

Dva roky pred nasazenim do prodeje jsem dostaval vzorky od Kletrmyskinu s tim, at si s tim delam co chci, ale at vyplnuji report. bylo tam asi milion kategorie, ve kterych jsem se mel vyjadrovat ke vsem moznym vychytavkam. popisoval jsem co mi sedi, co mi nesedi, co bych udelal jinak.

penize jsem za to nedostaval, postovne do Svedska jsem si zaplatil sam ](*,)
dostal jsem slevu
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pát led 11, 2019 21:27

Tak ono je otravuje beztak mrda lidí, co chtějí jen batoh zadarmo....se jim nedivim...
Nemůžou vědět kdo jsem a jak to beru. Přitom jsem jim poslal dost hezky napsanej motivační dopis, s kterým mi pomohla personalistka :twisted: aby to vypadalo, zaujalo a bylo k věci, ne A4 blábolů nebo stylem tak jak píšu sem...

Nic zajímavýho mi neodepsali, jen jakoby strojový poloautomatický odpovědi. Si myslim, že maj na salámu takovýhle testy. Spíš se řídí tím, co frčí a co vidí u konkurence... Určitě ne vsichni. Ale ti "největší" výrobci to na vocase maj řekl bych. Fakt si myslím, že "vyvíjí" podle trendů, ne podle toho co by bylo a nebylo lepší... Netuším, ale myslím si to
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Miuan » pát led 11, 2019 22:20

Pozici na kterou jsi myslel ze by ses dostal uz urcite nekdo dela. Je to asi tak jak pise Mike. Pokud mam zminit konkretniho vyrobce o kterem vim, tak Granite Gear spolupracuje s Justin Lichterem, kterej ale s jejich batohama chodil jeste pred tou hlavni vlnou popularity, nejak to prezentoval a ta firma ho sama kontaktovala, protoze za nim byly videt nejake zkusenosti a vysledky, mel postrehy ktere te firme staly za to aby s nim tu spolupraci navazala. Obracene to asi fungovat nebude, aspon ja bych to tak nedelal byt vyrobcem batohu.
A jestli jsi myslel konkretne Lowe Alpine o kterym jsi tu nedavno psal, tak tam asi tuplem nepochodis, protoze ta firma zrejme vycouvala ze segmentu lehkych batohu, nepodarilo se ji dostat do hikerskeho podvedomi a Eclipse podle vseho bez nahrady konci, a LA pojede tradicni batohy.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pát led 11, 2019 22:49

LA mám rád, ale jim jsem nepsal
Jak víš, že vycouvali? Nepodařilo dostat do povědomí? Že Eclipse končí bez náhrady?
LA zná každej, v povědomí už jsou. Místo Eclipse bude něco jinýho. Můžu ale po roce používání říct, že ten Eclipse je nejlepší batoh, co jsem v týhle litráži /25/ měl. A že jich bylo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Miuan » pát led 11, 2019 23:00

No myslim si to kdyz kouknu na jejich nabidku, proste nikde zadnyho nastupce nevidim, a zaroven si vsimam, ze tenhle segment trhu ovlada zasadnim zpusobem Osprey, a LA tam hraje druhy nebo spis az treti housle, a na tom nic nezmeni, ze ty jsi spokojenej s tou novejsi 25 a ja s tou starsi 45-55, proste ta firma si to nejspis vyhodnotila takto, a dal bude pokracovat v klasickych batozich kde uz to je jak rikas, kazdy je zna a jsou v povedomi.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pát led 11, 2019 23:08

Hele... To jsou jen domněnky ;)
Ikdyby hráli čtvrtý housle, furt je to dost velká kupní síla. Že nástupce nevidíš, neznamená že ho třeba teď nevytváří.

Bys taky moh vědět, že spousta lidí nemůže Osprey ani cítit, se mnou v čele
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Miuan » pát led 11, 2019 23:12

Ano, je to jen muj pocit. Nikde jsem zadne oficialni vyjadreni firmy LA necetl, ale taky vim, ze kdyby pokracovali tak ten nastupce uz bude k mani, a neni po nem ani zminka.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pát led 11, 2019 23:17

Takže všichni povinně napsat mail LA!
No, je fakt, že už se rok a kousek nevyrábí. Ale to Cholatse taky. Ovšem jestli v něm chtějí nějak pokračovat... Apuka říkal že by prej měl dostat nový záda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod sobb » sob led 12, 2019 0:00

Etheric píše:Nemůžou vědět kdo jsem a jak to beru. Přitom jsem jim poslal dost hezky napsanej motivační dopis, s kterým mi pomohla personalistka :twisted: aby to vypadalo, zaujalo a bylo k věci
Fandím Ti, ale taky si myslím, že to takhle úplně nefunguje. Na tohle mají firmy už asi svoje lidi a zajímavé "ambasadory" a dostat se mezi ně tímto stylem zvenčí a bez toho, aby jsi byl něčím známý, asi není úplně lehký.
Mimochodem, když jsme na jednu z akcí sháněli sponzory, tak to nebyli tři oslovení výrobci, ale desítky, někteří odpověděli a zájem jich mělo jen pár. A to jsou žádosti o sponzoring asi mnohem běžnější, než Tvůj případ.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod mike » sob led 12, 2019 0:35

Jj, taky jsem chtel napsat, ze tri pokusy jsou malo. Cimz neobvyklejsi cil, tim vetsi usili je potreba k jeho dosazeni. Jinak mu taky fandim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » sob led 12, 2019 8:41

Děkuji za podporu :)

Jinak nejste tu někdo vyučenej brašnář/ka? Moje matka byla, ušila jakejkoliv batoh dle přání. Umět šít nestačí, ono je potřeba znát to řemeslo. Když vymyslím batoh, ušít ho tak, aby se dal nosit. Neni to tak jednoduchý jak se může zdát. Pokud ale má někdo ty znalosti + stroj kterým to prošije, co takhle zkusit vytvořit svůj batoh?

Klidně do toho půjdu a mohli bysme vymyslet něco, co bude vyhovovat nejen nám, ale i spouště dalších. Kdo jinej to má vymyslet líp, než člověk, pro kterýho je outdoor víc než jen koníček, dá se říct smysl života?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod apuka » sob úno 16, 2019 21:09

Jedna nova, skvela "inovace":
Millet u Ubicu zavedl "vylepseny" zadovy system:
Obrázek
Vsimnete si toho hezkeho kovoveho kolecka dole uprostred nad "bederakem". Je to kvuli umozneni pohybu bederaku/batohu. Ale... kdyz jsem si to hodil na zada, obleceny v primaloftce to bylo OK. Kdyz jsem si jej zkusil jen na tilko a kosili, tak me to zacalo po par vterinach krasne studit presne mezi ledvinami a po dvou-trech minutach to bylo uz hodne neprijemne. Neumim si predstavit nosit tento batoh v lete pouze na tenkem umelinovem tricku, to uz je opravdu na poskozeni ledvin a zadovych svalu chladem. Ten kov totiz velice dobre odvadi teplo, tj. i pri +30 to bude citit jako chlad (v obchode bylo 24 stupnu).
Kdyby to udelali z odolne umeliny, nejlepe jeste zakryt nejakou latkou (vsak je tam ten cerny kus krasne vykrojeny ](*,)), byla by to fajn vychytavka, resp. vylepseni.
Naposledy upravil apuka dne sob úno 16, 2019 22:05, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Stani » sob úno 16, 2019 21:40

Kĺb v chrbtovom systéme bedráku je už dávno známa vec, nič nové - pozri legendárny Arcteryx Bora pred niekoľkými rokmii, alebo kedy to bolo. Oni to potom dokonca riešili nielen pre výkyvné pohyby , ale celý ten kývny pohyb sa posúva hore dole. Pozri tu - https://youtu.be/TsGocx5os5E pekne vidieť od 1:22min. Kĺb je chránený, nič nestudí :)

A myslím, že to použili aj iné značky - napr. Klattermusen? Musel by som pohľadať.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod apuka » sob úno 16, 2019 22:04

Stani, ja vim, ze to je uz davneji. Inovace je to u Millet Ubicu, ale ja jsem to myslel ve smyslu, proc jsem toto vlakno zakladal - ze tu dobrou inovaci udelali tak, ze z toho vznikla "inovace", ktera ma neprijemne vedlejsi ucinky.
Asi jsem tam ty uvozovky mel dat, jdu to napravit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod FrantaKrajta » pon dub 22, 2019 21:02

Poptam to tu (nebo kdyztak zalozim nove vlakno?), je to takova obecnejsi diskuse a nemuzu najit primo relevantni vlakno...

DIY upravy batohu - nemate tipy na nejakeho sikovneho machra / machryni, kteri by dokazali udelat za uplatu nejake upravy baglu podle pozadavku? Nekdo, kdo umi delat kvalitni pevnostni siti, treba nasiti dvojiteho zebriku daisy chain na celo batohu na matros a podobne veci? Zvlast treba z dyneemy? Proste co si doma s obycejnym sicim strojem uplne neudelam. Kdyz mam batoh, u ktereho mi skvele sedne vetsina veci vcetne zad, vahy atd., ale na moje pouziti bych ho chtel trochu upravit. Vodeodolnost svu je mi sumak, daji se zapatlat silikonem stejne jako u stanu, puvodni zaruka vyrobce samozrejme taky. Trochu par drobnostma zuniverzalnit jinak dobry, ale moc specificky batoh.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Bertik V. » úte dub 23, 2019 10:09

V Brně Gemma servis, pak je ještě podobná firma ve Zlíně kde jsou super moc šikovní ale jestli by do toho šli nevím.
Osobně bych to moc nedělal, známá chtěla přišít jen obyč poutka na hůlky a nebylo to vůbec doporučeno. Pokud je ten batoh nějak stavěnej, tak se s dalšíma věcma moc nepočítá. Buďto to změní těžiště nebo to může mít vliv na životnost, komfort nošení, zvýší se tím hmotnost. Stačí že dnes se udělá inovace a testuje se to prakticky na uživatelích. Záruka je dva roky a když chci něco opravit po pár letech tak servis od prodejce žádný, výrobce uvádí na stránkách že poskytuje opravy ale musí se to poslat přes prodejce a prodejce řekne že tohle neřeší a ani moc nemají chuť řešit třeba opotřebení materiálu vlivem změny vlastní konstrukce, stačí jinak našitej reflexní pásek než na starším modelu a můžu to vyhodit z okna. Takže i tohle by mohl být problém do budoucna pokud něco díky neautorizovaným úpravám nevydrží.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Stani » úte dub 23, 2019 14:49

Ale dá sa to. Sám som si už roky upravoval batohy podľa seba, teda v rámci navrhovania - zoberiem lacnejší batoh a prerobím si ho. Šijem si to sám doma, ručne a na koleni s kombinačkami, takže to tak aj vyzerá, ale na moje skúšania mi to nevadí. Momentálne nemám na to čas, ale vrátim sa raz k tomu.

Najlepšie, ale pracné je zašívanie priamo do prestrihu = musíš v tom mieste odpárať páskovanie, vložiť medzi dielce strihov a opáskovania, prišiť a zase páskovanie zašiť. Piplačka. A takisto, ak sa šije už na hotový batoh, tak je niekedy problém sa na tie miesta dostať, a ak by som používal stroj, niekedy ani neviem, ako by som sa tam vôbec dostal - platí hlavne pre spodné časti batohu a látku medzi komorami. Ak má batoh pevný chrbát, tak musíš všetko vyťahovať, otočiť a potom zase vkladať pod ihlu...to je nevýhoda dodatočného špekulovania.

Daisy chain - priamo na tele batohu, nie do prestrihu - je to pevnostne namáhané miesto, podložiť to ešte jednou vrstvou látky, alebo hypalonom, či inou PU podložkou, aby nebol čistý ťah, len na tej jednej vrstve látky. A na daisy chain, či úchyt iného popruhu je najlepší bartakový steh, ale ten urobíš len strojom :( . Ale to aj tak závisí o akú látku ide.

Bertík - ano, niekedy povedia, že tam nie je dobré niečo našiť, alebo, že sa to neoplatí, zmení to konštrukciu a pod. Preto som si začal robiť veci sám, tie vybavovačky a často aj boj s ochotou ma časom prestali baviť. Česť výnimkám, šikovný a hlavne teda ochotný krajčír/ka dokáže veľa.
Naposledy upravil Stani dne pát bře 3, 2023 21:58, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod mar00 » stř zář 4, 2019 15:27

Dělám to stejně jako Stani - kombinačky fungují, i když občas ohneš, nebo zlomíš jehlu. Chce to jen rozmyslet kam a případně používat podšití. Místo pevné nitě se mi osvědčil i rybářský vlasec, jen se na něm hůř dělají uzly.
mar00
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 30, 2019 8:40

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Bertik V. » pát zář 16, 2022 16:10

Po dnešku mě to už nedalo a oživím tohle vlákno protože určité věci mě už hlava jaksi nebere. Kamarádka vybírá batoh o objemu 25 - 30 l a druhý o objemu nad 40 l.
Tématu batohy jsem neměl čas se vůbec věnovat ani sledovat novinky. Nicméně mrkli jsme se na to co je nového a některé věci mě fakt už hlava nebere. Nebudu jmenovat konkrétní značky ale už mě zarazilo jak vůbec někdo může vymyslet u turistického batohu takovou s prominutím debilovinu jako jsou ramenní popruhy jak u běžečké vesty. Nedovedu si představit v těch kapsách vůbec něco nosit. Další perlička u batohu o objemu 50 l jsou přezky popruhů 15 mm místo dřívějších 20 mm. Podle vyjádření výrobce ty 15ky unesou to samé co dvacítky. U jiné značky kde byla nastavitelná délka zad pomocí suchého zipu to vyřešili jakousi plastovou stupnicí, která vypadá jako za klacka.
Jedna nejmenovaná značka představila novou kolekci téměř před rokem a dnes ji mají ještě problém dostav vůbec do prodejen, nemluvě o ceně za kterou to nikdo snad ani kupovat nebude.

Snažím se být pozitivní v myšlení ae tohle je hnus.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod apuka » pát zář 16, 2022 16:18

Bertik V. píše:Jedna nejmenovaná značka představila novou kolekci téměř před rokem a dnes ji mají ještě problém dostav vůbec do prodejen, nemluvě o ceně za kterou to nikdo snad ani kupovat nebude.
Tomu se nediv, toto je ted docela vseobecny problem, nejenom s batohami, typicky napr. s pohorkami pres vsechny znacky. Nejsou dostupne suroviny (latky, prezky, snurky, zipy, nite, pena - nekdy taky kvuli nedostatku zakladnich surovin) a kdyz jo, tak cena sla a jde zavratne nahoru, cena dopravy jakbysmet.
Takze pokud nejaky vyrobce trochu vice sel smerem nemit vetsi zasoby, tak ma smulu.
Bertik V. píše:Další perlička u batohu o objemu 50 l jsou přezky popruhů 15 mm místo dřívějších 20 mm
Tak podobne snahy byly uz predtim. Ani nejde tak o nosnost. To uz je tak mrnave, ze lidi s vetsimi prsty budou mit problem to rozepnout i "jen tak". V rukavicich to nejspise nepujde nikomu.

No ale vitej ve svete smerujicim k UL, nebo spise ke stupid UL... :toimonster:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pát zář 16, 2022 18:00

Mě serou ty síťky v zádech, je tolik batohů, co by mi vyhovovaly, nebýt tý síťky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod ntz » pát zář 16, 2022 19:29

disclaimer: tema jsem necetl, upoutal me pouze naprosto bizardni nazev, takze doporucuju pokud chcete zazit skutecny oldschool, tak urcite batoh Gemma :), k tomu stan od Jurka, spacak od Primy, penovou karimamu za 2 stovky, esus od albi + var2 .. obleknout a dovybavit se muzete v nejakem armyshopu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 16, 2022 19:47

treba novej osprey eja /exos. Je to za me nejlepsi osprey co aktualne mam, vyhovuje mi skoro vsim, kdyz mu odpustim spodni komotu akorat
1) uz neni moznost tahnout bocni popruhy i kapsou vevnitr
2) zrovna takova dementni plastova posuvna konstukce co se dava hackama do der nevzbuzuje moc duveru a navic to po nasazeni zad vzdycky "cvakne" jak to zapadne na spravny misto, takze to cely jakoby zavrze, krupne a o par mm se posune nez se to dosadi. UAAAA! to vymyslel proste jen ychtyl, ale asi nemusi delat ted tri velikosti ale jen dve, tak se to asi vyplati, presto ale nechapu, proc zrovna tohle vylepsily k horsimu narozdil treba od te aury...

to proste nechapu, jak batoh za takovou cenu muze mit tak uboze reseny zada a doufam, ze to behem par let neoddelam. Akorat leci hlavni neduhy staryho II exose, takze sem mu to odpustila, ale i tak...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod mike » pát zář 16, 2022 21:49

Bertik V. píše:Nebudu jmenovat konkrétní značky...

Proc ne? Pak nevime, o cem je rec. Tohle je celkem k nicemu, akorat sis ulevil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Bertik V. » ned zář 18, 2022 10:08

Nebudu jmenovat značky, bylo jich víc a co má jeden výrobce, musí okopírovat ti další takže to je podle mě bezpředmětné. Snad asi jediný výrobce kde nemají sklon (zatím) k podobným zvrhlostem je Pinguin, kde už přišli na to že ta debilně řešená spodní komora u Vectoru 35 byla opravdu debilně řešená a tak to napravili, nicméně ještě na pár detailech by to zapracovat chtělo.... Pak si ještě drží styl Corazon no ale to je asi díky zaostalosti celé firmy do té doby než to paní majitelka prodá nebo zcela zruší.
Osobně mám Deutry a tady jsem zvolil trochu jinou strategii, staré modely byly prostě lepší (možná citová záležitost) ale i sám výrobce začíná říkat "Napřed opravit a pak až koupit nový". Sehnal jsem tři starší, dva zachovalé a jeden skoro nový který ležel původní majitelce ve skříni nevyužitý. Všechny z dob kdy byl svět ještě tak trochu v pořádku. Na jednom sem zkusil opravit zátěr, druhému nechal opravit šev. Kontaktoval jsem výrobce a nakonec to vypadá že i distributor značky začne poskytovat pozáruční značkový servis. Prostě už si nechci kupovat nic za nepřiměřenou cenu, něco co vydrží dva roky záruky, bez možnosti servisu a pak to vyhodím nebo mě to leží doma.
Takže asi tak....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Předchozí

Zpět na Batohy