Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 3, 2019 15:12

Může mi někdo vysvětlit, k čemu je dobrá Molle vazba na batohu pro civilisty? Kromě váhy navíc teda.
Chápu, proč ji maj vojenský batohy, tam je to opodstatněný a u takovejch batohů je hlavně pohodlí na posledním místě.
Na co je ale Molle vazba na civilním batohu? Podle mě je to p*čovina na Ntou, přitom je často k vidění...
Nebo se pletu a je na turistickým batohu užitečná?

FrantaKrajta píše:Drsnejsi jsme dneska mnohem min, kdo by taky dneska tahal na expedici nepohodlny doma sity bagl z sustakoviny...

Jo, však kdo by dnes tahal třeba ještě relativně nedávno tak oblíbenou ČSLA celtu :mrgreen: a nikomu to tenkrát nevadilo... Ne, že by se to s ní nedalo aji dnes, ale proč, když jsou lepší možnosti :)

FrantaKrajta píše:Tak proste myslim, ze krome nejakeho lovu a pod. jsou ty ultratezke baglu fakt nesmysl, i kdybych tahl vsecko jidlo na celou dobu

Pak jsou lidi, kteří se striktně odmítají o svou výbavu starat a třískaj batohem jak kua s děckem.... Když se chcou chovat jak hovada, ať si tahaj čtvrtmetráky :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 3, 2019 15:29

Etheric - molle v případě té Savotty je snad jasná ne?

Jednak to není turistický batoh, ale to nechme stranou.

Je tam pro připnutí dalších kapes a jiného vybavení:
http://finn-savotta.fi/en/kategoriat/molle-en/

Můžeš tak koupit třeba menší 60l batoh, který ti vyhovuje na jednodenní-víkendové výlety ale když je třeba přiděláš kapsy a máš 80l batoh na delší akce.

Další výhoda je, že né každý preferuje mít věci v 1 komoře, takže i když máš dvoukomorový batoh s přídavnými kapsami si uděláš klidně 4-6-8 komorový.

Pěkná vychytávka u mého je že když máš ty přídavné kapsy a já nevím v tom termosku s horkým čajem svačinu a td a chceš jít někam kus na lehko odděláš bederák který má také molle a ty kapsy si dáš na něj.
Zde cca ve 2/3 videa je to ukázané.

https://youtu.be/ZbIT1COEyJs
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv led 3, 2019 15:31

Etheric píše:Může mi někdo vysvětlit, k čemu je dobrá Molle vazba na batohu pro civilisty?


No tak co kdyby parťák na čundru padl rukou teroristy a ty potřebuješ rychle jeho zásobníky a vysílačku?
Nebo kam dáš sumku na brýle pro noční vidění ve dne?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 3, 2019 15:34

Etheric píše:Může mi někdo vysvětlit, k čemu je dobrá Molle vazba na batohu pro civilisty? Kromě váhy navíc teda.
Chápu, proč ji maj vojenský batohy, tam je to opodstatněný a u takovejch batohů je hlavně pohodlí na posledním místě.
Na co je ale Molle vazba na civilním batohu? Podle mě je to p*čovina na Ntou, přitom je často k vidění...

Tak ty seversky nejsou civilni batohy, ze. A pro lovce a vojaky se dost hodi. Na malem polomestskem batuzku muze byt nekdy taky fajn, pridelas tam treba stativ nebo kapsu kdyz mas o neco vic veci.

Stejne jako lezecky daisychain na matros na normalnim baglu, ten mi u spousty baglu chybi, a ne jen na lezeni. Treba na rychle pridelani sneznic nebo macek na posledni km po silnici a tak.

Na vylozene turistickych baglech mi prijde molle fakt nadbytecna, vahu zvysuje dost a snizuje nepromokavost (same svy).

Svoje opodstatneni ma dost na bederaku, kam si muzes podle potteby pridelat vlastni kapsu (nebo nechat prazdnou na lezeni, zvlast s materialovym okem). Vsechno lepsi nez ty minimalisticke kapsicky ze sitoviny, kam se nic nevejde...Uplne bych ji nezatracoval, modularni kapsy na bederaku mi treba dost chybi. Jinde je pro mne vetsinou uplne zbytecna, ale nejsem jeji primarni cilovka.

Pridelani velkych bocnich kapes je taky jasny (i kdyz mne osobne nevyhovuji, lepsi jsou vysouvaci kapsy na zip typu Deuter Aircontact, v prazdnem stavu nic nezabiraji, ale vejde se do nich i velka flaska 1.5l)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne čtv led 3, 2019 16:23, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv led 3, 2019 15:45

A to už vůbec nemluvím o přestřelce s hajným...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 3, 2019 15:50

dudy píše:A to už vůbec nemluvím o přestřelce s hajným...
:mrgreen:


Tak zrovna na sebeobranu proti myslivcum typu “ja tam ty parohy videl, pane policisto” by se ten vojensky batoh s plnou vojenskou vybavou docela hodil :D ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv led 3, 2019 16:10

Tam bych to viděl spíš na nosič balistickejch plátů, než pingl s popružím...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 3, 2019 16:36

Tak já se ptal na tu Molle vazbu na batohách obecně, protože často vidim lidi, co tim maj batoh posetej, a to jdou normálně na čundr...

dudy píše:No tak co kdyby parťák na čundru padl rukou teroristy a ty potřebuješ rychle jeho zásobníky a vysílačku?
Nebo kam dáš sumku na brýle pro noční vidění ve dne?
:twisted:

Jo, nebo si v ní ponesu termosku, ideálně plnou, na čele batohu. Když už se mi do tak malýho batohu nevejde :mrgreen:


Se ptám, protože fakt potkávám dost "hikerů" s batohama prošitejma Molle. Tak mě napadá, že si teda jen koupili army batohy v domnění, že na turistiku budou super :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 3, 2019 16:49

,,Se ptám, protože fakt potkávám dost "hikerů" s batohama prošitejma Molle. Tak mě napadá, že si teda jen koupili army batohy v domnění, že na turistiku budou super”

A ONI JSOU SUPER ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2019 18:13

Etheric píše:Se ptám, protože fakt potkávám dost "hikerů" s batohama prošitejma Molle. Tak mě napadá, že si teda jen koupili army batohy v domnění, že na turistiku budou super :roll:

Ja zase potkavam v Praze hipstery s mestskyma batohama prosijetejma molle :D Muzes to brat jako modni doplnek kteri nosi bud tihle pozeri nebo radobydrsoni, co vyrazi na vikend do Brd v maskacich, kanadach a na zadech maly neforemny a na prvni pohled strasne nepohodlny bagl s molle oveseny sumkama s kdovicim. Asi rucnima granatama. Vzdycky se musim smat, kdyz nekoho takoveho vidim :twisted:

BTW, jeden takovy byl i tady. Co shanel batoh s molle do mesta (aspon myslim). Muzes pohledat stare diskuse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2019 18:31

FrantaKrajta píše:Mne na ctrnactidennim prechodu casti Pyreneji po HRP stval i 2.5kg Deuter bagl

Muj stary Deuter ma dve kila a stval mne tim tak, ze jsem se uz pred lety zacal poohlizet po necem lehcim a poridil jsem si UL batoh jeste v dobe, nez to prislo do mody. Tech usetrenych 80 deka je sakra znat.

FrantaKrajta píše:Ani s tim vsim jsem se pres dvacet kilo fakt nedostal

Jj, taky jsem se s plnou VHT vybavou a jidlem na tyden a vic nedostal pres nejakych 18 - 19 kilo a i to bylo strasne moc. Si vzpominam na uplne prvni akci v Alpach natezko, kdyz jsem jeste mel klasicke tezke veci (spacak z umeliny apod), jak jsem se vlekl do kopce a proklinal ten tezky bagl a sebe za ten pitomy napad tahat ho do hor :D Dneska mam na to same o 3 - 4 kila min a je to sakra rozdil.

FrantaKrajta píše:Vsak si to spoctete. Kolik mate jidla na den, ne? 500g suche stravy je uplne v pohode na fyzicky narocny den, ne?

Vychazi mi to okolo tech 500 g na den, ale uplne v pohode to neni. Telo si zvykne a hlad nemam, ale hubnu a kdyby bylo, tak bych urcite sezral vic. Myslim, ze 400 g je pro dospeleho chlapa minimum, aspon pri takove zatezi. Nakonec, Mana, cos psal, ze pouzivas, ma na den 430 g pri 2000 kcal, coz je tak na normalni fungovani ve meste, ale ne v horach, tam je spotreba vyrazne vetsi. Ale vic, nez tech 500 g proste tahat nebudu.

FrantaKrajta píše:Ale samozrejme, kazdemu vyhovuje neco jineho...A rad se alespon na foru podivam na tyhlety “podivne” znacky. Kazdy at si nosi, co mu vyhovuje :)

Samozrejme. Ja bych ale strasne rad videl zaznam z GPS z mesicniho treku s 30 kily na zadech a 40 km denne 8) Sam bych umrel behem prvniho tydne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » čtv led 3, 2019 23:55

Michal82 píše:Miuan - ovšem ty 3,5kg batohy nemají maximální objem....atd, atd.


A ja jsem snad delal srovnani nejakych batohu? Ja jsem vubec nic nesrovnaval, ani materialy, ani objem a ani vahu, vubec mne to nezajima. Proste jsem pro zamysleny trek co tu byl uvadeny sel, a vybral bych dokonce hned prvni batoh na ktery jsem kliknul a ktery podle me odpovida kapacitou a nosnosti, a konstatoval jsem, ze bych na to nepotreboval tezkou kurvu, a to je cele, o zadne srovnavani mi neslo. Takze naopak nechapu proc ty to srovnavas s nejakym Missionem, ktery neodpovida ani kapacitou, ani nosnosti, a dokonce to snad ani neni trekovy batoh? Ja timto zpusobem nechodim, takze si ani ten batoh kupovat nebudu, leda by se sesla nejaka dobra parta s dobrym planem na neco takoveho, coz je ale malo pravdepodobne, a potom bych to resil takto jak jsem psal. Z dojmu co jsi na me udelal zde na foru, a z toho jakou ma ta firma za sebou historii vyroby batohu, a i protoze mam od nich lehky batoh se subtilnejsim bederakem a popruhama a zadovym systemem co zvladne cca 16 kg bych tak nejak z principu spis veril jim nez tobe ze ten batoh je stavenej na tu udavanou zatez. Promin no :D
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát led 4, 2019 0:25

Tys vůbec nesrovnaval :D
Jen si opět měl poznámku ze na to není třeba 3,5kg batoh. Na základě tvé teoretické představy.

Jo není pokud ti stačí výrazně menší objem a nosnost.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát led 4, 2019 6:13

Z toho vyplývá, co jsem si myslel, že Molle vazba na batohu používaným jinde než v armádě, nějakejch hrách jako třeba paintball, airsoft,... je prostě póza. Asi jako ti hipsteři, já je teda vídám nejvíc s batohama Fjalraven /nebo jak se to píše/, takový ty s tím kosočtvercem a dvouma průřezama... Ve finále to vyjde nastejno jako Molle. Nebo i ta UL turistika, všemožný superhypertexy... Prostě je to "moderní" a kdo to nemá, neni pravej turista :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pát led 4, 2019 17:36

Molle systém na civilných batohoch je móda = army trend. Ale vždy lepšie mať molle a nejak ich zmysluplne využiť, ako chodiť po meste v maskáčových teplákoch a bundách.

Z molle sa pre turistické a lezecké batohy vyvinuli daisy chain, pretože sa na dodatočné uchytenie výbavy používali obyčajné šnúrky, repky, či elastické gumky. A samozrejme, pútka, očká...ale kompletný molle systém, už sa na turistické batohy nepoužíva.

100kg musí v pohode udržať aj 420Nylon ballistic, ale dôležité je zapošitie strihov a opáskovanie. Cordura 1000D je prioritne na odolnosť voči opotrebeniu. Takže áno, ak batoh ťahám za sebou po skalách a po zemi, no a občas, ako obyčajný turista, si ho nechám prejsť autom, ako je to vidno v tom promo videu, potom áno, má to opodstatnenie :) .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát led 4, 2019 18:27

Stani píše: Ale vždy lepšie mať molle a nejak ich zmysluplne využiť, ako chodiť po meste v maskáčových teplákoch a bundách.

A je lepsi chodit po meste v maskacovych teplakach a bundach nebo v nemaskacovych teplakach a bundach? :-k Tech druhych potkavam vyrazne vic. Za mne prast jako uhod, mozna je jeden druh dementa trochu lepsi, nez druhy, ale porad jsou to vsechno dementi ;-)

Etheric píše: Ve finále to vyjde nastejno jako Molle. Nebo i ta UL turistika, všemožný superhypertexy... Prostě je to "moderní" a kdo to nemá, neni pravej turista

Zas bych nevyleval dite s vanickou. Jedna vec je modni a druha ucelne a to se nemusi nutne navzajem vylucovat. Molle na mestskem batohu je cista hipsterina, ale UL veci maji smysl bez ohledu na to, ze se toho zrovna chytla spousta vyrobcu. Oni se toho chytli mj. proto, ze zacalo pribyvat lidi, co se nechteji tahat s tezkyma kramama. Ja tenhle trend vitam, jelikoz je vetsi vyber.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » sob led 5, 2019 8:57

Mike, jo, výrobci se toho chytli, což taky vítám. Logicky se toho ale chytlo i spousta výrobců, co produkujou, jak to jinak nazvat než fashion krámy, který jsou super hyper lehký a odolný ale bohužel úplně na prd. I ty dálkový pochody jsou teď dost "in" a firmy chrlí jeden ul produkt za druhym. Každej si to pořizuje, asi jako "kdo nemá číro, není punker"....nemluvě o tom, kolik fashion hikerů /bez respektu k čemukoliv okolo sebe/ přibejvá.
Trend odlehčování je super, bohužel spousta výrobců si z toho dělá jen módní byznys a podle toho to vypadá /teď nemyslím jen vybavu, ale vliv na veřejnost/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod salaon » sob led 5, 2019 9:16

Jaký je ten vliv na veřejnost? (no flame)
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » sob led 5, 2019 9:23

Jako se všema sportama, co jsou zrovna "in". Aktuálně to odsírá dálková turistika "a s ní spjaté trendy".
Konec ot ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod salaon » sob led 5, 2019 9:44

Ptám se proto, že mi přijde zvláštní, že si snad každý stěžuje, že jejich sport nemá žádnou podporu a povědomí veřejnosti apod., a když se pak o to začne zajímat víc lidí, tak je to zase špatně. Špatně je, že sedí všichni na gauči, když všichni vyrazí ven, je to zase špatně :) Vidím to v turistice, lezení, běhu, skialpech, běžkách... Pár příspěvků zpět byli zase out ti, kteří nepodlehli těmhle trendům a chodí ven v maskáčích :shock:
Ale nehcci se tu hádat, jen se tomu spíš směju...
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » sob led 5, 2019 10:54

Třeba já si nestěžuju, naopak... Spíš mi vadí, když je povědomí velký a z cest se stává Václavák..
Že všichni vyrazí ven je dobře, ale je špatně že vyrazí ven v duchu "hurá jdeme na trail, je to tak moderní........"

Něco jinýho je chodit ven v maskáčích atd na víkendový toulky počesku, něco jinýho chodit s tim severskou pustinou 40km denně
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob led 5, 2019 11:20

Etheric - v čem je to jiný a co je špatného na maskáčích? Nevím jak ty nové ale chodil sem ve starých ,,jehličkách” a to oblečení bylo prostě jednoduchý ale funkční ve smyslu bylo odolné, zapadlo do přírody, bylo volné pro pohodlný pohyb a reálně bylo prodyšné a po impregnaci nabídlo slušnou voděodolnost.

Dnes mám v podstatě to samé jen v tmavě olivové barvě bez potisku, vychytanější střih a propracovanou konstrukci - ale finančně za desetinásobek.

Takže pro lidi co chtějí levné a funkční oblečení bych z vlastní mnohaleté zkušenosti maskáče nezatracoval. Nehledě na to že pokud někomu nesejde na tom mít fungl nový kousek tak se dá koupit kalhoty, blůza, kabát klidně za 500,-
Myslím ze v poměru cena/výkon/životnost to bude těžce hledat konkurenci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » sob led 5, 2019 11:54

Jiný to je už jen v tom, že tut chodí lidi v maskáčích na "buřtkraft", houby, ryby,... I já tak občas jdu, když se jde za město grilovat :) Ale na vandry v tom chodí jen starý čundráci srdcaři, kteří jsou tak zvyklí a jinak nechtějí, ač o těch možnostech ví.

Tohle nehodnotim, já tu mluvil o póze, kdy někdo natáhne maskáče, batoh s Molle, jde na víkend do Beskyd a dělá ze sebe frajera, vypráví, jakej je mistr přežití..... Přitom by v tý zmiňovaný severský krajině zdechnul....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » sob led 5, 2019 12:01

Muj kolega si koupil batoh s molle na zaklade shlednuti filmu Muz na odstrel, kde ho nosil Sean Penn, takze nutne musel mit ten samy :lol: Koupil, chvili s tim chodil, a vyhodil do popelnice (duvod vyhozeni neznam). Na tom molle nemel nikdy nic povesenyho. Ale on je presne ten typ cloveka co se ridi tim co nosi/pouziva nekdo jiny. Co nekde na nekom vidi je pro nej vic smerodatne nez aby si uvedomil co on sam pro sebe a sve preference potrebuje, dela to tak opakovane celou dobu co ho znam, i s tim naslednym vyhazovanim do kontejneru.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod salaon » sob led 5, 2019 12:59

Nechce ty věci házet do mojí popelnice? Dám mu adresu :)

Tak nevím, kam zapadám, srdcař vyloženě nejsem. Na skialpy/lezení apod. membránové věci, na treky lehké věci, po ČR maskáče vz. 95 a kraťasy z tržnice. Není to jen srdcařina, ale i účel - nesnáším, když mi věci smrdí kouřem od ohně, proto tam kde vím, že bude otevřený oheň nebo krb/srubová kamna, beru pětadevítky, na trecích oheň z tohoto důvodu nedělám. Abychom se drželi batohů - místo Deutera na to vytáhnu buď stařičkou Gemmu, nebo výsadkářskou televizi. Tu teda vychvalovat nebudu, to musel zkonstruovat někdo, kdo neměl rád vojáky (asi jako snad 95% vojenských věcí), takže v té ta srdcařina bude, přiznávám.
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned led 6, 2019 0:50

Sice je to OT, ale kdyz uz jsem ty maskace pohanel... Jsou leda k tomu ohni nebo na prilezitostne spinave prace typu sekani dreva nebo mensi stavba. Priznavam, ze jsem zaujaty, jelikoz jsem jeste z generace, co mela povinnou vojenskou sluzbu. V mem pripade vojenska katedra a v zivote jsem nepotkal takovou bandu totalnich blbu jako tam, cimz jsem si vypestoval odpor ke vsemu vojenskemu. S temi hadry jsem se tam seznamil duverne, jelikoz jsme je museli nosit. Shit a hnus. Kanady byly nejhorsi boty, co jsem v zivote mel, maskace mizerne a co mi zbylo jsem dorazil prave u tech ohnu. Jedine plus je snad cena, ale to uz snad radej neco od Vietnamcu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon led 7, 2019 14:06

Dneska dorazil Cholatse 45. Délkově ok na nejmenší možnou velikost. Bederák taky sedí, úplně nadoraz, víc už by to nešlo :)
Cvičně jsem se sbalil "na týden". Objemech je to jak ten Corazon 55ka, víceméně nastejno. Jen ten Corazon vypadá opticky podstatně větší, ač se do něj vejde to stejný. Taky rozdíl kilo váhy už je znát.
Kapsy jsou řešený rozumně.
Víc poznám až po mnoha km :t:t
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon led 7, 2019 15:14

My mame s Cholatse jediny problem - tu latka pod vikem, kde stahujes snuru/vstup do komory casem (dost kratkem) zacne vypadat hodne "osoupane", resp. jako by tam silikonova vrstva zacala v ohebech pri stahovani rozpadavat. Ale je to (zatim) jen esteticky problem, zadna dira, zadne skutecne "odreniny", funkcne naprosto v poradku. Podobne je to i s plastenkou, az na to, ze ona je uz hodne promokava.
Mozna za ty dva roky uz inovovali latku a budou obe veci lepsi. Protoze je ten batoh jinak dobry, syn si jej hodne pochvaluje a taky vydrzal v lete v zime ruzne tury, i mirne horolezecke ve skalach bez skraloupu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon led 7, 2019 17:05

Výhradu mám k přední "kapse", ač velká, hluboká jen pár milimetrů. Leda tak na mapu nebo náhradní igeliťák. Jinak nevim k čemu bych ji využil.
Přední vlez jako je tady jsem ještě neměl, buď zjistím, že je to super věc, nebo ho prostě nebudu používat :)
Postrádám akorát popruhy vespod, kam jsem byl zvyklej balit Tyvek. Takhle mu budu muset najít jiný místo, asi jednu boční kapsu. Jinak nevim, kam bych tu často mokrou a špinavou věc dával. Třeba půjde i někam jinam, podumám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon led 7, 2019 21:40

Jo, predni kapsa je na "malickosti", nic hlubsiho, vetsiho tam nedas. Predni vec pouzivat nemusis, kdyz nepotrebujes, ale obcas se dobre hodi, kdyz se potrebujes dostat k necemu, co je tesne nad spodni kapsou - a myslis na to uz pri baleni :wink:. Nemusis vsechno vyhazet, abys to vybral nebo tam pridal.
Vespod nemas popruhy - ten batoh neni moc urceny na to, abys na nej pripevnoval neco vetsiho (karimatka, stan, atd.). Ja bych na Tvem miste na pripevneni tyveku vyuzil dva zvlast pridane ("vlastni") popruhy na daisy chain na predni kapse. Anebo vyuzil uchyty na trekove hulky na spodku - Ty je stejne nenosis, tak tam muzes dat popruhy nebo gumicuk. (Ale na Tvem miste bych mokry tyvek urcite zabalil do nejake igelitky - ta latka batohu na vetsine mist ma tendenci docela rychle navlhnout, coz asi tak uplne nechces.) Trocha se s tim musis pohrat - ale dva popruhy na zatahovani s prezkou se Ti urcite hodi, at uz je das kamkoliv.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy