Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » stř pro 19, 2018 18:23

Neboj, za par let budes potrebovat bryle na dalku i na cteni :twisted: Ja snad vystacim s tema na cteni, ale jeste jsem si nezvykl, ze je potrebuju nosit u sebe :?

Na multifokaly si pry musis nacvicit mozek a nekterym to holt trva dyl :twisted: Mne stacilo, kdyz jsem v lete prisel o bryle, co pouzivam na pocitac, hned koupil jine stejne silne, abych mohl pracovat, ale i tak jsem mel pres tyden opuchle oci, nez si zvykly...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Pierre111 » čtv pro 20, 2018 9:22

Já vidím dobře na blízko i na dálku :). Hodinky nebudu používat jen na turistiku, ale chodím i běhat a hodně cvičím, tak jsem si říkal, že by bylo zajímavý to nějak přesněji měřit. Často se mi stane, že se přetrénuji. Takže měřit kolik jsem toho naběhal a nacvičil, tepovku, líp odhadnout jaká je kondice. V horách pro mapu používám hlavně mobil, někdy ale může být problém s mrazem, kdy při třeba -15 stačí telefon vyndat na 10minut a baterka dostává zabrat. Je mi jasný, že všechny ty funkce asi nevyužiju, ale když už si kupuju hodinky, tak si asi koupím lepší. Budu je používat pár let a uvidím jak se mi osvědčí. Pokud mě to nebude bavit, tak si další nekoupim.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod fps » čtv pro 20, 2018 15:27

mike píše:Ty uz taky nejsi nejmladsi, nosis bryle furt nebo na navigaci vytahujes bryle na cteni? Ja bych bez nich uz maly displej nedal, velky se jeste da.

já naštěstí brýle stále ještě nepotřebuji, i když na některé popisky co jsou třeba na potravinách by se hodila i lupa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 16:38

fps - na to je na mobilu fajn systémová funkce LUPA - ale najdeš i aplikace k instalaci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » čtv pro 20, 2018 16:42

@fps: ocni mi tvrdila, ze po 50 vidi blbe do blizka 99 % lidi. Mozna budes mit stesti a budes v tom jednom procentu ;-) Jinak to ale vypada jako prvni faze, takhle jsem to mel jeste pred par lety a az vloni jsem rezignoval a bryle si poridil, jelikoz programovani bez nich uz bylo moc namahave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod kapostefi » stř pro 26, 2018 10:02

Ahojte, prosím vás o radu při výběru fitness hodinek/náramku. Vím, že se s nimi poslední dobou roztrhl pytel a je jich na výběr fakt mraky.

Rád bych, aby měly zabudované GPS, abych nemusel běhat s telefonem. Vlastně mi stačí, aby ukazovaly čas a při zapnutí nějaké funkce začaly monitorovat tep a běh.

Jde mi o to, abych u sebe nemusel mít telefon s BT a polohovkama a k tomu hodinky spárované nonstop k telefonu. To bych akorát koupil další krám, kterej bych musel furt nabíjet.

Předem díky mockrát za tipy!
kapostefi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 26, 2018 9:51

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod dudy » stř pro 26, 2018 10:50

Suunto Ambit?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod kapostefi » stř pro 26, 2018 11:13

Ty jsou na můj vkus moc drahé, na to že chci, aby ukazovaly čas a měřily uběhnuté metry :P ale děkuji :)
kapostefi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 26, 2018 9:51

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod ZbynekN » stř pro 26, 2018 15:47

Xiaomi amazfit bip Když nenapíšeš, kolik chceš utratit a jakou potřebuješ výdrž, tak se radí hůř. Xiaomi má i další modely: Pace, stratos
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod dudy » čtv pro 27, 2018 13:27

Jetý se daj Suunta sehnat za gut cenu.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mitau » čtv pro 27, 2018 14:07

Suunta nesplnuji monitorovani tepovky (tedy pokud tazatel chce pribliznou tepovku podle optiky a nechce pouzivat HR pas). Navic oproti jinym hodinkam jsou Suunta trochu velke a neforemne, zas maji spoustu vyhod, jen je otazka, jestli je kapostefi vyuzije. Osobne bych sel taky do hodinek z druhe ruky, protoze pomer cena/vykon bude neprekonatelny a casto jde najit modely stare rok, dva za dobrou cenu. Treba bych se podival po Garmin Vivoactive HR (pokud sednou na ruku) .
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod dudy » čtv pro 27, 2018 17:23

Tak mě by nenapadlo, že někdo kdo shání seriózní hodinky na sport, by se spoléhal na optipuls, kterej lítá o desítky procent oproti reálu (odzkoušeno jak hrudní pás, tak náramek versus holter) a je vskutku hodně orientační...
Myslím, že pro relevantní výsledek je hrudní pás, v podstatě, nutností...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod JohnyFK » čtv pro 27, 2018 19:42

Pridal bych do vyberu jeste TomTomy. Runner, Spark... V akci se daji sehnat nove i do 3K, a nejsou to zadny velky hovada.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod WDSNV » čtv říj 21, 2021 10:57

Zdravím, poraďte mi někdo nějaké hodinky: Typu Garmin Instinct Solar? :)
Ale nevím jestli chci zase Garminy... Rád bych uvítal u nich opět solární nabíjení. Také teploměr vzduchu né teploty z ruky :D I kdyby to měřilo na desetiny stupně bylo by to super! Kdyby byly vodotěsné a měli budík , stopky víc mě nezajímá.

Momentálně mám Garmin Instinct Solar a nějak se mi tam popindilo to solární nabíjení... Takže asi reklamace už jsem rozhodil sítě všude možně a reklamace to jistí asi no.. A buď mi dají nový kus a nebo a nebo mi vrátí peníze... A když mi vrátí peníze tak vám nevím jestli si chci zase koupit Garminy? :D

Tak se ptám jestli existují ještě třeba nějaké hodinky jiné ze solárním nabíjením.. :tonqe: Neptejte se proč chci zas solární nabíjení je to super! a .
Já musím mít vždy něco extra.. Cena tak do 10000,-

Moc děkuji za typy..
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mitau » čtv říj 21, 2021 11:09

Ze znacek, ktere delaji i GPS hodinky, nikdo solarni nabijeni krome Garminu nema. Z hodinek od Garminu jsou Instict myslim ty s nejvetsi plochou solarniho panelu - nejvic se to na nich projevi. Nektere jine Garmin hodinky maji sice Solar v nazvu, ale panel vyplnuje jen malicke mezikruzi a na vydrzi se to moc neprojevi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Tomas » čtv říj 21, 2021 11:38

Jestli "chytrý" hodinky a solár, tak jedině Garmin. Pokud nepotřebuješ GPS/HR tak bych šel do nějákých solárních Casio Pro Trek. Solár u nich vždy fungoval velmi dobře.

Teploměr ruky mají všechny, to snad žádnej výrobce nikdy nevyřešil aby to měřilo přesně teplotu vzduchu když je máš na ruce.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod apuka » čtv říj 21, 2021 12:18

WDSNV píše:Také teploměr vzduchu né teploty z ruky
Tak toto bude technicky problem se vsemi hodinkami. I kdyby teplomer dali na stranu od ruky, stejne to bude ovlivnovat telesna teplota, hlavne kdyz budes mit hodinky pod bundou nebo rukavici.
Reseni je si koupit externi teplotni cidlo. Garmin takove vyrabi a prodava, je to takove par cm. velke kolecko, das si ho kamkoliv - do kapsy batohu nebo zavesis na ramenny popruh, atd. Neni to ale za stovku :-). A meri na desetiny stupne.

Jen netusim, jestli se to da sparovat s hodinkami, ale predpokladam, ze s Garminama jo, ma to, myslim ANT+. My to meli k navigaci Garmin eTrex30x.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod WDSNV » čtv říj 21, 2021 13:00

apuka: Ano Garmin Tempe se to jmenuje a stoji to asi 700,- Také jsem po tom přemýšlel ale nevím no.. Párovat to s hodinkama přes BT a další opičárny chce se mi to... :D
A kdo ví jestli neskončím někde u Casia Ty co napsal / uživatel Tomas: Casio Pro Trek ty vypadají fajně.
Achjo to zas bude dilema...

A co se týče teploměru v hodinkách to já ty hodinky vždy stejně pověsím někam na strom nebo tak a čekám čekám...
Ano taky bych sebou mohl táhnout / tahat nějaký teploměr ale další kýč sebou tahat na tůry chce se mi...
:rolleyes:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod milarepa » pát úno 4, 2022 21:57

jsem tady sám, kdo čeká na nové Fenixy od Garminu?

https://www.gone4.run/2022/01/recenze-garmin-fenix-7s-fenix-7-fenix.html
https://www.hodinky-365.cz/blog/co-musite-vedet-o-garmin-fenix-7

byl jsem už v podstatě rozhodnutý, že půjdu do garminovských Forerunner 945, Radek Brunner je teď prodává za dobrou cenu, ale ty nové Fenixy7 mně vyloženě chytly, jsou totálně našlapané a vychytané, a volitelný dotykový displej je na mapy super vychytávka, už jen díky němu němu (a super baterce) jsem uvažoval i o Corosech, ale Garmin je Garmin....jsem rád, že tam je jeden model bez solárního panelu, přijde mi to s jejich výdrží baterky jako zbytečnost za hodně peněz, ale zase tam je Gorilla glass, a radši bych chtěl safírové sklíčko.....no, každopdáně se už na ně těším :-)

ale je dost možné, že když si půjdu přiští týden pro ty Fenixy7, tak si nakonec odnesu Epixy2
https://www.youtube.com/watch?v=tgqJGo4eWI4&feature=emb_title

jinak teď je ideální doba si pořídit za dobrou cenu starší Fenixy, Fenix 6 jsou super hodinky, s jejich mapama a funkcema to jsou určitě nejlepší outdoorové hodinky na trhu (lepší je jen Fenix7 a Tactics Delta), a ceny teď půjdou dost dolů, spousta lidí je bude prodávat a nahrazovat právě 7
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod milarepa » pon úno 7, 2022 9:01

tak předobjednávku na Fenixy 7 už sice mám pár dní odeslanou, ale furt jsem ještě na vážkách....... jestli nakonec nepůjdu do Epix

https://www.dcrainmaker.com/2022/01/garmin-epix-vs-fenix-7-detailed-comparison-review.html

Rainmaker má jasno, já to zatím vidím 60:40 pro Fenix 7, ale nechám to ještě zrát.....

jinak dobrý tip je Datart, a jejich VIP zákaznická zóna, ve které mají i ty nové Garminy, takže kdo má VIP kupón, nebo někoho takkového zná, tak může solidně ušetřit.....(na Epixech mi to tam dělá 2 tisíce)......v ceně je samozřejmě i voucher na mapy CR

jinak nejlevnější ceny Fenixů a Epixů jsou v TS Bohemia, všechny modely mají o 500 levněji než všude jinde.......a v ceně je samozřjmě i podrobná mapa ČR

největší prasáci jsou tradičně v Alze, nabízejí hodinky za plnou cenu, jako všude jinde, jen bez voucheru na podrobné mapy CR, který samostatně stojí 2 tisice.......holt klasická svinňácká alza, kde si člověk musí hodně hlídat, co kupuje....

kdo se chce něco více dovědět o hodinkách a jak je používat, tak tenhle podcast s Michaelem Novákem z gone4run.cz je naprosto skvělý
https://www.youtube.com/watch?v=KjUuPWDKt2I

jeho hláška "Fenixy si nekupuješ protože je potřebuješ, ale proto, že je chceš" mně fakt pobavila.....a hlavně je přesná :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » pon úno 7, 2022 16:23

to safírové sklíčko aspoň na 6 je takové víc zrcadlové", víc odráží světlo
porovnával jsem na prodejně safír a "normální" sklo na Pro verzi a vzal normální a k tomu jedno ochranné
ani po víc jak půlroce není na ochranném sklíčku žádný škrábanec, čitelnost s ne-safírovým sklem je výborná

7 pro mě nemají proti 6 nic extra navíc, co by za to stálo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Etheric » pon úno 7, 2022 16:43

Pěkná hračka, kdybych roupama nevěděl co s penězi, taky si to pořídím :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod milarepa » pon úno 7, 2022 23:50

podle všech recenzí by to teď s tím safírovým sklíčkem mělo být o hodně lépe pořešené, a ten problém prý už není

Fenix 6 jsou super hodinky, které stejně reálně využiješ tak z 5%, jediné, co by mně na nich teď fakt sralo by byl ten displej, bo dělat s mapama na dotykovém je úplně jiný level ...

je tam lepší hardware, přesnější snímače, nové čipy, mnohem vychytanější solární nabíjení, nové zajímavé funkce (Stamina, atd.) a hlavně i ta možnost dvojpásmového příjmu GPS signálu (na L1 a L5 frekvenci), takže to je přesné i v hlubokém údolí v mlze pod stromy a ve skalách....a je tam i hardwarová příprava na měření EKG (až se dořeší všechny licence, tak to mají spustit)

Osobně, kdybych měl Fenix 6, tak bych též neměl důvod přecházet, počkal bych si na 8, kde to už bude mít celkově smysl...

Na druhé straně Fenixy si nekupuješ protože je potřebuješ, ale proto, že je chceš.....:-), reálně by mi plně stačily Forerunnery 55, ty bych využil tak z 80%, teď se dají pořídit za 4 tisíce a měl bych vystaráno.......z praktického hlediska pak samozřejmě nedává smysl dát 24 000 za Epixy.....ale ty prachy mi za tu radost stojí...a přijde mi to jako super nákup, což je v kontextu toho, že jsem ve všech směrech hodně praktický člověk fakt zajímavé především z psychologického hlediska :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Tomas » úte úno 8, 2022 6:46

milarepa píše: reálně by mi plně stačily Forerunnery 55, ty bych využil tak z 80%, teď se dají pořídit za 4 tisíce a měl bych vystaráno.......z praktického hlediska pak samozřejmě nedává smysl dát 24 000 za Epixy.....

Pro to já ty Forerunnery 55 mám. Ty fíčury mi za to u vyšších modelů nestojí, resp. mě nezajímají.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » úte úno 8, 2022 10:42

milarepa píše:podle všech recenzí by to teď s tím safírovým sklíčkem mělo být o hodně lépe pořešené, a ten problém prý už není

To teda nevím, kde jsi četl, protože já zas četl na fb od borce, co si je koupil, že na sedmičkách je ten safír jak zrcadlo. Borec z nich celkově nebyl úplně nadšený, nakonec je vrátil a má zase svoje Delty.
borec z fb píše:na sluníčku nebo pod kancelářským světlem šílené odlesky a pod některým úhlem je to skoro dokonalé zrcadlo, nezažil jsem ani na 6x Sapp, ani na Deltách. Celkově mi přijde, že v porovnání s 6x Sapp jsou 7x hůř čitelné


Mně ty 6xPro Safír vyhovují, jen ta výdrž baterie je, pokud je zobrazena nonstop mapa s navigací, nic moc. Jen něco přes 20h. Pokud tam ale mapu nemám, tak dají opravdu těch cca 60h záznamu.

Multiband GPS je dobrý fakt jenom v mezních situacích a žere to mnohem více baterky, takže asi bych to zapnul tak možná na nějaký jednodenní ferraty a jinak to měl vypnuté.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » úte úno 8, 2022 12:19

Mně třeba mapy bez dotykového displeje nijak neiritují, trasu stejně připravuji na kompu a do hodinek pak už jen synchornizuji a spustím navigaci a tam se mi mapa posouvá sama.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod milarepa » úte úno 8, 2022 12:27

s tím safírem to mám z nějakých recenzí od ověřených autorů, myslím DC Rainmaker nebo někdo podobný....

ten vicefrekvenční signál GPS bude fajn i na určení přesného tempa, ať to v údolí pod stromy nelítá.....beru to jako dobrou vychytávku, s kterou si můžu občas pohrát

mapy s dotykovým displejem to posunují na nový level - nemusím si na hory brát mobil, rád běhám spontáně, takže nemám přednastavenou trasu, a když někde zakufruju, tak rychle zjistím kudy dále........a když si zlomím kotník, tak jen spustím SOS tlačítko na kamaráda lékaře, ať se stará :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod karaya1 » pon zář 19, 2022 10:27

Nemá tu pls někdo Forerunner 255? Hodinky už pomalu začínají splňovat moje požadavky na obměnu starších 310XT, navíc mám možnost je koupit poměrně levně, tak bych o nich začal uvažovat. Nebo odkaz na nějaké hodinkové forum? Nějaké recenze jsem načetl, ale jde mi spíš o delší zkušenost, příp. porovnání s jinými. Fenixy jsou na mě nejspíš už overkill a nechci za ně dát tolik peněz (resp. nenašel jsem žádnou killer feature, proč bych měl brát Fenixy oproti FR255).
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod milarepa » pon zář 19, 2022 12:00

SOUBOJ: Garmin Forerunner 55 vs. Garmin Forerunner 255
https://www.youtube.com/watch?v=vPBpFwXxFUM

RECENZE: Garmin Forerunner 255 – Sportovní nálož střední třídy
https://www.youtube.com/watch?v=GcQmrlCM9a4
Naposledy upravil milarepa dne pon zář 19, 2022 20:51, celkově upraveno 1
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Tomas » pon zář 19, 2022 12:41

Já mám třeba rok FR55 a jsem s nimi spokojený. Otázka je co od toho čekáš/požaduje.

Mě vlastně stačí jen HR, GPS logování a to je asi tak vše. Na kolo mám Edge 830.

FR55 jsou za hubičku, nicméně ta cenovka u FR255 vypadá taky v pohodě. Fenixy jsou na můj vkus moc hipsterský a já bych ty fíčury nevyužil.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika