Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 13:43

Apuka - jo problémy mohou byt se vším. V první radě se na -40 nechystám - ne úmyslně. Těch -20 bylo fajn možná časem postoupim na -30 když bude klika ale myslím -40 pokud jdeš tak při změně muže byt snadno i -50 a to sou teploty ke kterým nám respekt a sám bych do nich na delší dobu nešel.

Jen sem se přál sobba zda to nějak řešily. Pro mne sou zatím cíleně teploty těch -20 strop při nějakém výkyvu -30.

Jinak myslím ze ty i většina zde diskutujících ste mysleli prezku která je stejná jak plastova ale je z kovu?
Proto sem vložil obrázek toho co používají na modelech LJK, LJK MODULAR (který původně vyšel s plastovou a tu zas nahradily za tuto) a RUCSACK 50 - u všech je tako ,,prezka/spona” nebo jak to nazvat.

Ale budu mít dva popruhy do bederaku tak to budu moci porovnat - Delrin plast/kovová spona.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 6, 2018 13:46

@ Michal: nevím jestli o tom už nepsal mike, ale třeba firmu Crux dělá ty přezky celkem zajímavě. Jedna část je kovová, druhá plastová. Údajně je to proto, že je lepší funkčnost právě v mrazech. Nicméně samozřejmě chápu, že tobě nejde primárně o funkčnost v mrazu, ale o odolnost proti "rozšlápnutí".
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 14:30

Slezacekm - nevím zda u Crux ale myslím u klattermusen to zde už někdo psal.

Nevím jako měl sem to na sobě chvilku ale ta spona (asi přesnější název než přezka) se mi ovládala snadno a moc si neumím představit jak by nějak zamrzla ze by se nedala ,,rozlomit”
Od oka materiál měl tak 3 mm a byla to nějaká slitina.

Ale jak sem psal - budu mít i původní popruh s plastovou takže v tom nevidím problém a mohu vyzkoušet obojí - kovovou nosit do běžných teplot a plastovou třeba do mrazu na sníh?

Jen mě opravdu zarazi jedna věc - ta značka krom těch batohu pro armádu dělá třeba i ty PULKY co sem dal video a oba modely co mají v nabídce mají postroj opět s touto kovovou sponou - a u takového vybavení je už přeci jasné ze je určené přímo na trvale použití do mrazů - tahat saně v plusu by asi byla blbost.

Přeci kdyby to nefungovalo tak tu sponu nahradí plastovou přezkou kor když je jinak bezne používají na utahovani méně zatížených popruhů - kompresaky na batohu na víka a td.
A když plastovou uvedly na tom novějším LJK a pak to opět nahradily kovovou.

Uvidím.

PS:
Jinak sem na tebe nezapomněl - jen sem batoh potřeboval a pak zas vypadl - ale pokud se nikdo neozve do konce roku tak bych ti Kajku poslal/předal a můžeš si ji půjčit na test - a potom ji pošleš Tomašovi který mi nabídl ze ji bude u sebe nabízet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 6, 2018 17:14

@Michal: kletrmyskin to dela taky tak, ty jejich spony se mi ovladaji jeste lepe nez u Cruxu. osobne bych se nebal ani jedne moznosti

Dekuji, pokud ji nikdo nevezme, rad ji ozkousim. na predani se domluvime
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv pro 6, 2018 19:31

Michal82 píše:Od jaké teploty se budu divit? Na kovové věci sem si holou rukou šáhl na horách v -30 a nedivil jsem se ;)
Myslím, že teplota není úplně směrodatná, stačí, že je trochu víc pod nulou. Důležitější je to, co psal i Stani - ruce vyhřáté z rukavic, vlhká pokožka. Je dobrý na to myslet, pokud má člověk ve vybavení kovové součásti.
Otatně i ve vojenském "Polárním Manuálu" z roku tuším 1965 to neopomněli zmínit :mrgreen:

"Don't touch bare metal with bare hand at temperatures below freezing. They will stick, and you'll either lose some skin, freeze a hand, or be forced to urinate on the metal to warm it sufficiently for the hand to come free. If you stick both hands, you're in trouble."
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 19:52

Sobb - teď sem se skoro udusil u večeře :D

Představil jsem si situaci jak mi primrzly obě ruce na přezce a snažím se močit dostatečně vysoko abych je povolil :D vlastně nevím jak bych to v takové situaci dokázal, protože bych přirozeně močil dolu a do kalhot když bych si je nemohl sundat :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv pro 6, 2018 20:15

I na toto mají vojáci v jiném odstavci odpověď:

"If you stick both hands, you'd better have a friend along."

Prostě kovové přezky nejsou nic pro sólisty :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 20:22

Asi bych radši zůstal přimrzlej ;)

Už je objednaná, tak dám pak časem vědět, no a nebo nedám :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod lojzmen » pát pro 7, 2018 23:40

sobb píše:Don't touch bare ...


Dík :-) taky jsem to tu teď poprskal.

Já přišel o kousíček jazyka. Bylo mi asi 12 a chtěl jsem to vyzkoušet, protože mne před tím varovali.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon pro 17, 2018 11:21

Tak jsem konečně měl čas víc podumat nad těma batohama. Co doporučoval Mike, rád bych zkusil Crux, jen ho slovenskej eshop nemá v mojí velikosti.
Lightwave Ultrahike 60 dle údajů mi bude i v nejmenší velikosti moc velkej a stejně ho taky nemaj.

Napadá mě ještě Gossamer Gear Mariposa 60, to by mohlo bejt rozumný řešení, co na to zdejší osazenstvo?
Edit: dost mě bere idea, že včetně sbalenýho litru a půl vody + jídla na 3dny by můj batoh vážil 8,25kg :t:t
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod oodoow » pon pro 17, 2018 13:37

@Etheric: Jsem to tu nečetl všechno, tak nevím, na co přesně by ten batoh měl být používán, ale tebou vytipované batohy jsou z úplně jiných konců použití. Crux je v podstatě odolný pytel s popruhy na záda, určený k drsnému zacházení v horách. Gossamer gear je zas lehoučký batoh určený na turistiku s různými vychytávkami, jako kapsy na bederáku, vnější síťovina, karimatka v zádech batohu..zas ale rozhodně nevydrží takové zacházení jako Crux.
Takže je potřeba se rozhodnout, co vlastně s tím batohem chceš podnikat.
Já jsem třeba hlavně turista a tak mám Gossamer Gear Gorilla a je to nejlepší batoh, co jsem kdy měl.
Oproti tomu Crux bych si nikdy nekoupil, protože třeba kapsy na bederáku by mi chyběly, stejně tak ta velká síťovinová kapsa na přední straně batohu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon pro 17, 2018 14:05

to Oodoow: Hledám lehčí náhradu za svůj batoh 2,25kg. Tak, aby neutrpěl komfort nošení.
Horolezec nejsu, su chodec, chodim rychle, nejen po cestách. Pro mě jsou podstatný dvě věci - pohodlnost nošení a váha batohu. U obou dbou si lidi chválí pohodlí, oba maj ok váhu, jen jeden neni tak odolnej což by mi nějak nevadilo, nebudu ho dřít o skály ani v něm tahat čtvrtmetráky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod paulos » pon pro 17, 2018 18:38

Ahoj, nemá někdo zkušenost s batohem Yupik 50, nebo 65 od Montane ?
http://www.montane.cz/cs/produkty/yupik-50_1-684/

Zaujala mě váha batohu a jeho zpracování. Zatím nevím kde bych jej odzkoušel a jediné čeho se bojím, aby mi vrchní kapsa neseděla za hlavou, nemám rád když se nemužu zaklonit a navíc rád nosím kapuce.
Alternativu k uvažuju Lowe Alpine 50 diran ?
Třeba na seveér !
paulos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 12, 2013 16:26
Bydliště: Frýdecko-Místecko

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 17, 2018 19:12

TomF - tak SAVOTTA dnes dorazila, tak až budeš mít otázky dej vědět co tě zajímá.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » úte pro 18, 2018 0:36

oodoow: nepoti se ti u ty gorily zada? Ja mam kumo, sikovnej batuzek na letni vyslapy, ale pekelne se mi poti zada, a to tak ze vecer shodim batoh a ne ze mam vlhky zada, mam je regulerne promoceny, coz je moc fajn kdyz mas na sobe merino a zacina se ochlazovat. Takze asi patrim do kategorie tech co potrebuji nejake to vetrani na zadech, a byl to i duvod proc nekoupit mariposu o ktery jsem taky uvazoval.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte pro 18, 2018 4:17

Etheric píše:Napadá mě ještě Gossamer Gear Mariposa 60, to by mohlo bejt rozumný řešení, co na to zdejší osazenstvo?

Ze je to nejohavnejsi batoh, co jsem kdy videl :D Teda, ten, co ma oodoow, neni o moc lepsi ;-)

A budes mit mokra zada, jak pise Miuan.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte pro 18, 2018 5:07

Mně ohavnej nepřijde. I kdyby, je to to poslední, co mě zajímá :)
Mokrý záda nevim, leda by bylo 30 stupňů a vejš, to se začínám zlehka potit :) Existuje do něj i jiná "karimatka" do zad, která prej líp dejchá. Jako nepotivej člověk tohle moc hrotit nemusim.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte pro 18, 2018 5:54

Taky jsem se díval na zde zmiňovanej Gregory Optic, ale taky už bohužel nikde neni v mojí velikosti
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte pro 18, 2018 8:57

Jediný, co mě tak ještě zaujalo je Lowe Alpine Cholatse 45, ten by měl litráží cca odpovídat mýmu Corazonu 55. Váha 1,5kg by ještě šla. Ten LA se dělá ještě ve verzi 55l, to už by myslím bylo zbytečně moc
By jeden nevěřil, jakej je problém v roce 2018 vybrat batoh...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte pro 18, 2018 10:25

Etheric píše:By jeden nevěřil, jakej je problém v roce 2018 vybrat batoh...
Tak "jeden apuka" uz teda veri... :twisted: Sice jsem vybiral 35-45l, ale je to jen a jen o kompromisech. A kdyz uz najdes neco, tak jsou tam takove "malickosti", ktere si hned tak nevsimnes, ale jakmile zmenis podminky (zatez, obleceni, ...), najednou je to tezko pouzitelne - ne u jednoho batohu, to je skoro obecny problem, casto skryvajici se pod pojmem "inovace" ](*,) :smt022
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte pro 18, 2018 10:35

Jo, když najdeš něco, co by ti vyhovovalo, nesedí záda. Když sednou záda, nevyhovuje řešení batohu.....
Inovace... Třeba u toho LA ten Axiom, že... Ale naopak - můj inovovanej Eclipse je lepší a vychytanější než předchozí verze. Světlá výjimka no. Právě toho Eclipse se dělala verze 45/55 s udávanou vahou 1,3kg. Psal jsem LA, zda by bylo možno sehnat. Tady by byla velká šance, že sedne. Vyhovovat bude určitě, je to moje 25ka plus 20/30l navíc, ideální velikost pro mě
Edit: tak nic, Eclipse 45/55 už neni a nelze doobjednat. Našel jsem jen nějakou starší verzi v hrozný modrozelený barvě #-o
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod oodoow » úte pro 18, 2018 10:44

@Miuan: Potí asi stejně jako u jiných batohů a nijak zvlášť mi to nevadí. V merinu nechodím, chodím v umělině a merino tak leda na spaní, na chození s batohem mi to přijde moc teplý.
S Gorillou jsem chodil hodně v Thajsku a pak i třeba na Tenerife a i když byl mega hic tak to bylo v pohodě. Stejně když zastavím a jdu spát, tak se do něčeho převlíknu.

Jinak nevím, jak bys to chtěl řešit. Mám třeba běžeckou vestu, kde udělali prodyšná záda, aby to lépe dýchalo a zároveň zepředu vesty je dost nepropustný materiál, aby hned neprotekla. Zdálo se jim to asi jako dobrý nápad, ale výsledek je ten, že všechen pot potom skončí uvnitř batůžku.
Další možnost je takovej ten systém, že máš na zádech jenom nějakou síťku a pak mezeru a pak teprve batoh. To se mi ale taky nelíbí, protože se tím zmenšuje objem batohu a posunuje to náklad dál od těla, přicházíš tak vlastně o místo v batohu přímo u těla, kam se dávají ty nejtěžší věci, protože tam se nejlépe nosí.


@Etheric No, lehčí jsou oba a jestli toho budeš tahat málo, tak budou i oba pohodlné. Jestli jsi zvyklý chodit rychle a a nechce se ti třeba zastavovat kvůli pití, tak jako mně, tak na to je ten Gossamer super, 1.5l petku v pohodě vytáhnu za chůze, napiji se a zase uklidím. Vlastně dovnitř batohu většinou celý den nelezu, všechno je po ruce po kapsách. Naopak nemít žádné kapsy a mít všecko v tom jednom hlavním pytli jak má Crux, to musí být slušný opruz, vždycky to celé otevírat a hrabat se v tom než vytáhneš co potřebuješ.
A za 2018 jsem rád, že máme slušný výběr, možná to bylo jednodušší v dobách, kdy prostě byl jenom jeden batoh a tím to končilo a nebylo co řešit, ale komfort použití byl někde úplně jinde - a to většinou na bodě nula. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte pro 18, 2018 11:13

Etheric píše:tak nic, Eclipse 45/55 už neni a nelze doobjednat
Jeste si to muzes objednat z Nemec v cervene barve. Jen nevim, jestli je to starsi nebo novejsi model. Kazdopadne k te cene si jeste pripocitej cca 8 EUR na postovne. Jinak se fukntionelles.de bat nemusis. je to velice slusny eshop.

Cholatse se taky dobre nese.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » úte pro 18, 2018 11:31

Etheric, v cem je novejsi verze eclipse lepsi nez ta stara? Mam tu starou (zluty zada), a krom toho ze ta nova ma predelany natavitelny zada je to jinak v podstate to samy.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » úte pro 18, 2018 11:38

oodoow, tak to mas kliku ze ti to nevadi. Pro me to problem bohuzel je. Nepotrebuju sitku na zadech jako ma Exos a podobne, bohate staci nejaky panel na zadech, jako treba to co ma ten muj Eclipse 45/55 starsi verze, nebo ted jsem koupil nahradu za Kumo, Crown2 38.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte pro 18, 2018 11:49

Nová verze Eclipse má jiný záda. A taky detaily vepředu, myslím že i něco uvnitř bylo trochu jinak, to si už přesně nepamatuju. Podstatný jsou ty záda.

Vodu na boku nikdy. Ubejvá, mění se těžiště. Zastavím, sundám batoh a vyberu vodu z míst, kam těžký věci patří, napiju se a vrátím :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » úte pro 18, 2018 11:52

mike píše:Ze je to nejohavnejsi batoh, co jsem kdy videl :D Teda, ten, co ma oodoow, neni o moc lepsi ;-)

A budes mit mokra zada, jak pise Miuan.


Prekvapuje mne, ze zrovna ty resis vzhled. Jo, je to podivnost, ale na druhou stranu u malokteryho jinyho batohu najdes tolik pozitivnich a tak malo negativnich recenzi od jeho uzivatelu jako prave od tehle firmy, takze asi to delaji dobre (pro lidi kterym se nepoti zada).
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte pro 18, 2018 11:55

Jediná možnost jak něco zjistit, je to zkusit. Objednám Cholatse 45 a uvidim ;) lepší než o tom do nekonečna polemizovat. Myslím totiž, /možná mylně/, že 55ka pro mě už bude zbytečně moc. Někdo mi říkal, že Corazon Eiger 55 přerovná do Cholatse 45. No, svůj Corazon 32 přerovnám do LA 25 úplně na klid, tak bych tomu i věřil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte pro 18, 2018 12:29

Miuan píše:Etheric, v cem je novejsi verze eclipse lepsi nez ta stara?
Prave v tom. Cholatse ma docela dobry zadovy system, i rel. dobre vetra. A myslim, to bude i vyhoda toho noveho Eclipse, protoze ma hodne podobny.
@Etheric: pokud uplne nespechas, jeste je mozne cchvili (ale nevim jak velkou) pockat - Cholatse by pristi rok mely dostat pry novy zadovy system. Jen tezko rict jestli lepsi nebo horsi :-).
oodoow píše:Potí asi stejně jako u jiných batohů a nijak zvlášť mi to nevadí. ... Jinak nevím, jak bys to chtěl řešit.
Dost zadovych systemu je rel. dobre odvetranych i bez ohnuti zad, i kdyz je jasne, ze nejvetsi cast zad se tak nejlip vetra; zato obcas v mistech, kde se system dotyka zad (bedra, ramena) se potom poti o to vice). Zatim asi nejlepe fungujici neohnute zada (z hlediska poceni), co jsem zazil ma Ortovox Peak. Je to kontaktni system se specialni castecne vlnenym (cca 30%?) materialem, ktery Ti doslova odvede pot ze zad "do sebe" a potom rychle rozvede do mist, kde je sussi - tam se vypari. Funguje to podobne jako kominovy efekt u ponozek a funguje to dobre. Navic se system pouhym nosenim za kratkou dobu pekne prizpusobi zadum a natvaruje se smerem k idealu. A kupodivu, ani v desti se nenosil o nic hur jako jine. Jen potom o malo dele vyschne - ale i jeste vlhky se da nosit bez neprijemnych pocitu.
oodoow píše:za 2018 jsem rád, že máme slušný výběr, možná to bylo jednodušší v dobách, kdy prostě byl jenom jeden batoh a tím to končilo a nebylo co řešit, ale komfort použití byl někde úplně jinde - a to většinou na bodě nula.
Jo, ja jsem taky rad za vetsi vyber a zvyseny komfort. Ale na druhe strane bych uvital, kdyby se dobre fungujici veci zachovaly a nesnazily nahradit "jeste lepsim" resenim, ktere je mozna lepsi pro 10-20% uzivatelu, zato nasere zbylych 80-90%. A taky me sere, ze se vyrobci snazi o co nejvetsi specializaci jednotlivych batohu, pricemz obcas to delaji zpusobem, ktery neprida zadny realny prinos, zato nekterym znemozni pouzit batoh i v jine situaci nez je deklarovane urceni, i kdyz by jinak plne vyhovoval. (Typicky priklad: Osprey Variant 37 - fajn ruksak /uz prestali nevyrabet :evil:/, dobra zada, klidne i v teple; ale "drzak" nad zadama je jakoby z kozenky, z materialu vedouci teplo jinak, lepe nez zbytek. V zime zadny problem - ale v tricku bez zakryteho krku a sije jednoduse hodne neprijemne studi, navic prave pada na siji. Pro moje na chlad citlive nervy v tech oblastech je to stopper na leto, po dvou minutach jsem musel dat ruksak dole, nemohl jsem jej uz na sobe mit. A za slnka predpokladam, ze se kvuli tmave farbe taky dobre zahreje a bude palit. Uplna malickost a blbost, kdyby to nechali jak je u skoro vsech batohu, obycejny kus popruhu, tak zadny problem.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte pro 18, 2018 13:07

to Apuka: toho novýho systému se celkem bojím, aby to nebylo jak třeba ten axiom. A potom situace, kdy batoh se starým systémem nebude, respektive bude jen v barvách, který prostě neskousnu.... Babo raď....

Nespěchám, na akci se spanim půjdu až v dubnu, bude-li hezky možná v březnu. Do tý doby si chci batoh trochu onosit, sžít se s ním...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy