Boty - široká noha

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » stř pro 12, 2018 14:37

Prabos se mi zamlouvají, ale asi to nebude to pravé.
Pro kachny byla první testovací verze, ale lidi si stěžovali :mrgreen:
Zajímavé bylo sledovat to, kolik hodin denně testeři boty nosili a jaký z toho měli pocit. V průběhu testování se totiž ukázalo, že anatomické kopyto vyrobené na objednávku v Itálii bylo u některých velikostí příliš velké a některým testerům tak boty byly o něco volnější. Naštěstí se to odhalilo a napravilo včas, urgentně se objednalo nové kopyto správného tvaru a všechny boty jsou tak nyní tvarované jak mají být.



https://www.vybaven.cz/obleceni-a-obuv/ ... lena-zona/
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 12, 2018 15:02

no nekdo to tam.psal pak v diskuzi ze byl v obchode a ze strih na kachnu a hrocha :D

jako oba prabos modely lehce tahly, stejne tak lowa ranger. nebyla to drticka jako tatra wide, lowa renegade wide a tak... pro tebe by to za zkousku stalo mozna ale prekvapila.me nekonzistence velikosti, kdy jeden model ve 42 byl obri a druhej lehce vetsi, na malicku tahly oba teda
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » stř pro 12, 2018 16:38

Mawenzi tak ty Löwa Ranger ti taky nesedeli? Škoda.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 12, 2018 18:48

michal82 no bohuzel uzky :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » stř pro 12, 2018 19:18

Hm..... hold kachny :(

https://youtu.be/hG6lv0Kud74
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » stř pro 12, 2018 19:48

Na courání po městě jsem nakonec před půlrokem koupil tohle
https://www.eobuv.cz/polobotky-nagaba-0 ... crazy.html
Je to stejná bačkora ja Keeny, je to kožené a za ty peníze.. :)
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 12, 2018 20:08

myslim ze tyhle boty ma kolega, ja tak zkusmo zkousela a hmmm noooo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » stř pro 12, 2018 22:01

@Simpa: z u nas prodavanych celokozenych (ale spise s GTX futrem) lepenych bot byvaji snad nejsirsi (v normalni verzi) pohorky od Meindla, ty taky maji vetsinou k prstum setrnejsi zakrojeni predku. Navic nektere verze maji i ve wide verzi, ktere je opravdu (alespon u Islandu) sirsi i vepredu.
Jeste Salewy jsou taky vepredu rel. siroke, napr. Mountain trainer (ale na jazyku je trochu Cordury) nebo uz dost tvrdsi Vultur.
U Asola se musis koukat po Wide verzich (kde existuji)! Predtim se z nekterych modelu dovazela prakticky pouze ta, ale posledne roky uz i bezna pro italskou nohu. Napriklad zrovna tyto by mohly dobre splnovat, napriklad tyto. To jsou byvale Powermaticy, ja jsem je mel (a synove jsou doma doted), ty byly asi nejsirsi boty vepredu, co jsem mel. Samozrejme, ta rozsirena verze. Ty linkovane jsou z Full grain kuze, jen s GTX vevnitr a podrazka je hodne podobna tem z Powermaticu, ty byly sice pevne, ale dobre se v nich chodilo. Je to neco na rozharani B a B/C. Navic tim, ze nemaji obsazku (ta kuze to moc nepotrebuje), tak by se daly mirne roztahnout u sevce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » stř pro 12, 2018 22:11

Apuka - jj ty Meindly cca tak - u těch šitých je ta bota ještě širší, proto sem doporučoval kouknout na Badile což jsou B jak chtěl.
Islandy za mne kulatá špička ale užší šíře boty to už pak záleží zda mu jde jen o tu špičku.
Myslím že ty ve verzi Light byly takové komfortnější. Ale neporovnaval jsem je přímo vedle sebe.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » stř pro 12, 2018 22:24

Tady je fotka Badile hezky z vrchu špička kde je vidět ze je u konce hezky kulatá.
Mimochodem - fajn obchod se skvělou komunikací.

https://www.sport-redler.de/meindl-badile/a-10580
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod TomF » čtv pro 13, 2018 7:08

Ahoj, pokud bych si kupoval botu pro širokou nohu, kterou mi neušije švec podle mého kopyta, tak bych se vyhnul botám, který mají šněrování do špičky. Přijde mi, že to zbytečně stahuje špičku. Samozřejmě se dá ve špičce tkanička povolit, ale nepřijde mi to úplně vhodné. Je to teda můj pocit. Mám radši, když vázání končí nad nártem a spodek je trochu širší.
Michale jak ti sedí na širokou nohu Super Perfekty? Je možný že mají už širší kopyto od výroby. Teda pokud jsi je už částečně rozšlapal :wink:

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 13, 2018 9:36

TomF - Super Perfekty ok, zatím tedy jedu jen testovací mód ale teď je mám na noze od včerejšího rána - cestoval sem v nich přes cele Skotsko a strávil noc na letišti a budu je mít na sobě až do večera - zatím jsem je bral jen na krátké vycházky půl hodina/hodina, tohle je poprvé co je mám na noze tak dlouho.
Na to že sem je krom kontroly na 3 minuty pro průchod rámem nesundal, tak první pozitivum - nemám v nich zapařené nohy :)
Další plus je ze jsou opravdu pekne vypolstrované a zatím mne nikde netlaci.

Psal sem ze sem měl problém s utazenim ze ta kůže je jak plech. Tak teď po 4 dávkách Tomasovo 100% kondicioneru bych řekl ze začíná pracovat, tvrdá je pořad ale taková ,,vláčnější” a už mi jdou boty utáhnout tak je tkaničky vyjdou až na poslední očka.

Ve špičce mám hezky místo na prsty ze s nima muzu vrtet a nikde se nedotykam. V tom místě jak hlavně potrebuju já cca 1/3 délky se samozrejmne dotykam ale ta kůže se ohne a jelikož mám střední a extra silne ponožky tak mám nohu jak v perince.

Pokud jdu s batohem celkem 120kg tak je cítit ze se špička ohyba, pokud jdu bez batohu 90kg tak zatím jen velmi mírně ale už mi jde chodit prirozene.

Zatím v nich mám málo jen asi 50km takže nějak rozchozene můžou byt tak za 300-500.....?

Každopádně se budu snažit mazat - Tomáš obecně doporučuje cca 10-30 minut a potom setrit aby to nezmekcilo kůži moc. Já nechával vsakovat dva dny ty vrstvy - kůže odmítá vůbec kondicioner vcucnout ale za tu dlouhou dobu se přece jen vsaknul - ta Švýcarská kráva je asi nějaká zmlsaná, ale já jí naučím žrát ;)
Nebřešil sem to s Tomášem, protože mi připadalo, že je kůže snad ošetřena šelakem (dělal jsem s ním) ale psal mi, že spíš nějaké třísloviny a že bude trvat než se rozhejbe a začne potom vsakovat kondicionér.

Kopyto mi přijde cca stejné jak na nových Perfektech, no možná mají trochu kulatejsi špičku ale to by se muselo srovnávat vedle sebe. Já zkoušel Perfekty 45 a 46 a potom sem objednal Super Perfekty 46 a ok.

Jinak kategorie D - hodně sem se bál jak to bude tvrdé zda bude vůbec možné v tom chodit třeba po silnici - takže ano i když je nemám rozchozene tak po silnici se v nich dá normálně chodit tím jak sou vypolstrované je ten došlap překvapivě pohodlnej a přirovnal bych ho k B/C botám - tím myslím to jak to utlumí náraz, né to jak se ohne podrzka.

Jinak je to opravdu záhul - když sem v nich šel první den bylo to takové neohrabane nevěděl sem jak v tom chodit a ta váha byla opravdu poznat. Ale je to jen takový ten první pocit teď si zvykám a třeba po schodech nahoru i dolu už ok. Rozměry jsou větší než u lepenych bot ale na druhou stranu mám v botech i výrazně vyšší stabilitu - nestává se mi ze vy se noha chtěla na něčem zvrtnout - proste došlápnu a stabilně stojí.

Za mne to opravdu vypadá na něco co sem hledal a hlavně mě překvapuje ze v nich nám stále suchou nohu - to se mi v žádných gtx botách nikdy nepovedlo ze bych při dvoudenní cestě kdy mám boty na sobě nonstop měl sucho - ponožky mám ty samé.

Jo pocit při chůzi je jiný než s gtx - ponozka se nikde nezhrnuje a kdyz zavrtim nohou a prstiky je cítit jak to krasne klouze po kůži a nedělá prehyby a zmolky jako textil v GTX.

Hm tak možná je budu mít tři dny - drepim hodinu v letadle a mají problém takže zas vystupujem :(
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod TomF » čtv pro 13, 2018 12:44

U toho kondicionéru od Toma ( Festovní věci) je fajn, že kůže trochu změkne a bota se líp vytvaruje na noze. Tím se dá užší bota trochu rozšlápnout pro širokou nohu. Samozřejmě v určitých limitech :wink: Já to mažu až když kůže začíná tvrdnout. Potom boty důkladně vydrbu mýdlem z jelena, pořádně opláchnu vodou, nechám vyschnout a namažu. Vždycky pak koukám jak to boty vypadají hezky :shock: :D
Mám i boty Ludhags, perfektní boty do vody, ale tak úzký střih jsem na noze ještě neměl.

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 13, 2018 16:19

Jo ty mi Tomáš taky doporučoval ale úzké i když prý dělají i na míru ale nesedlo mi to.

No já budu mazat co to půjde sem zvedav jestli ta kůže někdy zmekne - po 4 dávkách kondicioneru zatím nezmekla. Kůže je přes 3 mm silná.

Ale kdyby do nich někdo šel budu rad za postřehy odjinud ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod TomF » čtv pro 13, 2018 17:17

Michale bud v klidu, ja mam kuzi 3,7mm a jak zmekla :wink: potom bych uz byl s tim kondicionerem opatrny, aby to nezmeklo vic nez je zdravo...ale u tak kvalitni kuze by se to stat nemelo.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod TomF » čtv pro 13, 2018 17:21

K tem Lundhags, pokud by byly udelany na miru, tak musi byt skvely. Nevim z ceho maji podrazku, ale tak tvrdou jsem na botech nevidel. A pritom strasne dobre drzi na mokrych kamenech nebo ledu. Ale nejsou to klasicky pohorky, to je pravda.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 13, 2018 17:36

TomF no uvidíme - ono u Perfektu je měkkoučká kůže tohle je fakt plechařina.
Časem se uvidi.

Jj je to něco mezi koženejma a holinkama ale jinak zajímavé boty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 13, 2018 20:31

podle obrazku ve me.badil nevzbuzuji duveru predstavovala bych si tu spicku v prstech porad min kulatou a vic do hranata i v tech rozich
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 13, 2018 21:47

Mawenzi chápu ale to asi nenajdes. Jde o to že sic je ta špička kulatá není tam takový rozdíl mezi její pravou a levou stranou jako u mnoha bot kde to mas hned zešikmené. Rovnou špičku asi nenajdes.

Ale můžeš testnout toho Makaru kol 6-7 je dělá na míru.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod TomF » pát pro 14, 2018 7:16

Myslím, že Makara, ale nedělá modely na zakázku. Má dokonce svoje kopyta a nedělá ti je na míru. Dokonce ty jeho modely mají užší kopyto než třeba Dallape.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » pát pro 14, 2018 9:42

TomF model na zakázku asi ne - ale má tam i něco takového menšího jak chtěla Mawenzi.

Tak pod pojmem na míru sem čekal, že ta bota bude ušitá dle tvaru nohy. Pokud ne a jen udělá nějakou velikost tak to není na míru.

Nevím já to nezkoušel na živo se mi to zas tak nezdálo a prý je s ním hrozná domluva takže sem hledal jinde.

Tak sem je včera večer přeci jen vyzul :D hele tak po dvou dnech co sem je krom těch 3 minut nesundal ani v noci dobrý - žádnej puchejř a pocit sucha byl reálný hned po vyzutí sem kontroloval ponožky a byly suché - a to je u mne co říct, když takhle po dvou dnech cestování sundám botu je to jak když bouchne bomba a teď nic.

Kurnik já si budu muset koupit i nějaké B na camcání po městě/kolem města a na ČR
Ty Badile nebo Sonnblick vypadají dobře.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod TomF » pát pro 14, 2018 11:44

Taky mi to překvapilo, ale kamarád od nich bral boty a jediné co po něm chtěl změřit byla délka nohy. Řekl bych, že je to takový mezi stupeň mezi strojně šitou botou z fabriky a ručně šitou botou na vlastní kopyto. Prostě ručně šitá bota na univerzální kopyto. Stejně to dělá Dallape. Mě jeho kopyto vyhovuje, nemám úplně extra širokou nohu a ta ruční práce je na tom vidět. Upřímně když si člověk nechá udělat botu na svoje kopyto tak cena je vždy přes 10 000,-. Ale zatím nemám potřeba, nemám takovou tlapu a kopyta od Dallape mi vyhovují. Manželka má Meindl a je taky spokojená. Ale vybrala si lepený, takže až jí odejdou už jí navedu do šité podrážky :wink: mám štěstí, že se jí taky líbí klasika :D mimochodem bundu nemá GTX, ale ventile... žádná velká moderna :wink: :D

Když jsem začínal s celokoženými pohorkami, i z důvodu šířky lepených bot, tak toho jsem se bál nejvíc. Jak budou nohy smrdět, když je vytáhnu po celém dnu šlapání z bot. Byl jsem mile překvapený, jak mám nohy v kondici. Teď odchodím 5 dnů v jedněch tlustých vlněných ponožkách a jsou pořád použitelný \:D/ Zamazal jsem si spodní švy impregnací od Toma Kabary a žádná voda na mě nemůže. Zvládají i brodění přes potoky.

To si taky říkám každý měsíc, že si pořídím Béčka na procházky, ale pak stejně vyběhnu za barák v pohorkách a jsem šťastný jako děcko z toho co mám na nohou :D ale na běhaní si teda beru maratonky, to je fakt O:) :D
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » pát pro 14, 2018 14:32

Mawenzi píše:no nekdo to tam.psal pak v diskuzi ze byl v obchode a ze strih na kachnu a hrocha

jako oba prabos modely lehce tahly, stejne tak lowa ranger. nebyla to drticka jako tatra wide, lowa renegade wide a tak... pro tebe by to za zkousku stalo mozna ale prekvapila.me nekonzistence velikosti, kdy jeden model ve 42 byl obri a druhej lehce vetsi, na malicku tahly oba teda..


Střední Vagabundy jsou doma.
Špička je širší jak u mé Tatry wide, pata by mohla být užší (jak jsem psal - kachna :mrgreen: ), ale to by mohla spravit silnější fusekle.
Jinak Prabos velikost 46 je v porovnání s tím co mám doma spíš 46,5.
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » pát pro 14, 2018 14:51

Co má za bundu z Ventile? Sasta, Hilltrek nebo jen toho Tilaka?

No já to snad k těm B dotahnu ;) na ty couračky kolem města šoupat SP nechci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » pát pro 14, 2018 14:53

Sinpa píše:pata by mohla být užší..., ale to by mohla spravit silnější fusekle
Ja bych poradil spise dobra trekova vlozka, ktera ma dobrou "kolebku" pro patu. Jednak bude drzet mnohem lip nez silna fusekle a jednak ta fusekle prida sirku noham i v prstech, co asi nebude u Tebe az tak zadane. Drtiva vetsina vlozek je vepredu u prstu rovna, nema zadne kraje.

Jeste me napadava jedna rada - zkus do nejakych "skoro akurat" sirokych bot si dat na vlozku pod prsty srdicko na pricnou klenbu. Jen tak na vyzkouseni, ani nalepit nemusis. Ja jsem byl prekvapeny, ze - krome zlepseni podpory klenby - se mi o par mm zuzila noha pricne. Coz je pochopitelne - klenba je podeprena a pri doslapu se "nerozplacne" do boku. Bohuzel dobre trekove vlozky s podporou pricne klenby jsou hur nez obtizne sehnatelne :evil: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » pát pro 14, 2018 14:56

Zkusím pohledat, dík za radu.

Když to neklapne, tak zkusím ty Badile.
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » pát pro 14, 2018 15:12

Kdybys to srdicko nemel, tak zajdi do zdravotnych potreb nebo lekarny (ale maji i v mnoha drogeriich). Samonalepovaci se prodavaji za 60-70 Kc (samozrejme, sezenes i nasobne draz, bez korelace cena-kvalita :twisted:). Neni to tak velka investice a muze se to hodit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » pát pro 14, 2018 15:42

Apuka - na ty vložky se srdickem se teď chystám. Mas nějaký typ na nějaké opravdu dobre so mají výraznou podporu na příčnou klenbu a ideálně jsou vypolstrované a kožené?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » pát pro 14, 2018 16:23

https://www.svorto.cz/99-vlozky-s-podpo ... cne-klenby

Ještě jsem našel vložky Sidas (třeba u Hudy), ceny jsou parádní :shock:
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » pát pro 14, 2018 17:26

Jo ty svorto sem našel prave taky, sidas mi apuka vymlouval.

Jinak to srdíčko - to má byt jako v prostoru mezi kloubem palce a patou jak je taková ta klenba kam jde strčit prst když stojím na noze? S tím bych totiž řekl ze žádný problém nemám - strcim tam 4 prsty jako nic.

Mám problém s širokým rozestupem kloubů - ten od palce mám cca v 1/4 délky nohy a potom mi jdou šikmo dolu kde ten od malíčku mám umístěn v 1/3 délky nohy - a právě tyhle klouby mi dělají onen široký rozestup nohy do šířky.

Myslel jsem původně, že to srdíčko má být pod těmito klouby, pokud má být až za nimi v té jamce/klenbě tak ta se mi už nijak nerozjíždí. Mě se zvětšují rozestupy mezi těmi klouby, kde ten na malíček mám už velmi vystrčený - v podstatě tuhle sem na to čuměl a oproti běžné noze to vypadá jako kdybych měl o jeden prst víc - ale nemám ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Boty