Velky lavorovy test membran

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tipnete si, ktere membrany uspesne prosly testem

GTX Air Permeable
7
20%
GTX 2L
5
14%
GTX Active Shell
8
23%
NeoShell
3
9%
Mikrotenovy sacek
12
34%
 
Celkem hlasů : 35

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod apuka » stř pro 12, 2018 21:09

Jsem moc rad, ze momentalne mam hodne malo casu na OF, takze spise jen sem-tam ctu. Opravdu se dobre zbavam na mikove lavorovem testu a hlavne na jeho vyvodech z nej. Vzdyt asi je jediny, koho ty vysledky prekvapily :lol: Ostatni asi precejen neco tusi o tom, do jakych podminek jsou membrany primarne urcene a kde funguji opravdu dobre (a neni to v prvni rade dest :wink:, i kdyz marketing to takto prodava - ale funguji i tam). Takze ted jen ve zkratce jen par technickych poznamek, proc je ten test o nicem:
- nemeri "promokavost" membran, ale vzdy konkretniho kusu konkretniho membranoveho materialu se vsim vsudy, svrchnim i spodnim materialem a jak FrantaKrajta uz psal, stavem DWR, samotne membrany, uspinenim, skladovanim (furt tady pisu, ze membranove veci se mnohem vice nici skladovanim v stale stejnem stavu nez pouzivanim), ...
- kdyz nechas "namocit" (tj. "prebyt" ucinek DWR) vlakna svrchniho materialu, pod latku das vysoce nasakavy jiny material (hajzlak), vsechno staticke, jeste umele zmenis vyhrivanim a vysusenim vzduchu vnejsi podminky (te spodni strany) tak se nezlob, ale nepujde o mereni propousteni membrany ale o mozny ucinek uplne jinych zpusobu tansformace vody/vlhkosti, ktere za beznych okolnosti nenastane (ehm, predpokladam, ze za deste nemas telo pod membranovkou obalene tak savym materialem jako je toal. papir :-)). Ze stejnych duvodu je o nicem Tvuj test s ponozkami.
- "ocekavany predpoklad", ze GTX neprotece, PU protece je zvlastni, kdyz PU ma protect kvuli difuzi, ale GTX, kde podle mika difuze probiha mnohem rychleji ne :-k
naslo by se jeste par veci, ale nemam cas se znovu zacist a psat.

@mike: mimochodem, ten "trpaslik branici jednym smerem pruchodu par" asi existovat fakt bude, protoze nektere polymerove (PU, PE, ...) membrany jsou opravdu kombinaci hydprofilnych a hydrofobnych casti, napr. v te linkovane liberecke diplomce mas taky uvedene, ze Sympatex je ze 70% hydrofilní a ze 30% hydrofobni.

@Frantakrajta: diky za linky, ten z outdoorsfather jsem taky chtel sem dat, i kdyz oni docela "zapomenuli" na neporezni PU membrany.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » stř pro 12, 2018 21:28

apuka píše:Jsem moc rad, ze momentalne mam hodne malo casu na OF

Ja jsem taky rad 8)

apuka píše:Vzdyt asi je jediny, koho ty vysledky prekvapily

Jiste, to je na prvni pohled videt v ankete :twisted:

apuka píše:nemeri "promokavost" membran, ale vzdy konkretniho kusu konkretniho membranoveho materialu se vsim vsudy, svrchnim i spodnim materialem a jak FrantaKrajta uz psal, stavem DWR, samotne membrany, uspinenim, skladovanim (furt tady pisu, ze membranove veci se mnohem vice nici skladovanim v stale stejnem stavu nez pouzivanim)

Samozrejme, vzdyt pisu, ze mi jde o realne pouziti. K cemu je mi membrana (vec z ni), ktere bude nepromokava jen uplne nova a po prvnim pouziti zacne protekat?

apuka píše:kdyz nechas "namocit" (tj. "prebyt" ucinek DWR) vlakna svrchniho materialu, pod latku das vysoce nasakavy jiny material (hajzlak), vsechno staticke, jeste umele zmenis vyhrivanim a vysusenim vzduchu vnejsi podminky (te spodni strany) tak se nezlob, ale nepujde o mereni propousteni membrany ale o mozny ucinek uplne jinych zpusobu tansformace vody/vlhkosti, ktere za beznych okolnosti nenastane (ehm, predpokladam, ze za deste nemas telo pod membranovkou obalene tak savym materialem jako je toal. papir :-)). Ze stejnych duvodu je o nicem Tvuj test s ponozkami.

:roll: pise ten, co nechapal, proc ve vlhku navlhne spacak. To same tady, co se asi stane, kdyz nechas ve vlhku membranovy spacak? Neni to nahodou ten samy pripad, co testuju a neni to nahodou pripad, kdy by clovek, co si membranovy spacak koupi, cekal, ze mu membrana pomuze? Mimochodem, tenhle test by mne velmi zajimal. Kolik takovy spacak natahne pres noc vody (vaha!).

Jakych jinych zpusobu zase? Nevymyslej nesmysly, mechanismus je furt stejny, a to, co testuju, je krajni pripad. To se tak obvykle dela, vis? Vezme se krajni pripad, tedy maximum, a idealni pripad, tedy v tomhle pripade zadna vlhkost zvenku. Realny pripad bude nekde mezi nima v zavislosti na konkretnich podminkach.

apuka píše:"ocekavany predpoklad", ze GTX neprotece, PU protece je zvlastni, kdyz PU ma protect kvuli difuzi, ale GTX, kde podle mika difuze probiha mnohem rychleji ne

Protoze PU je hydrofilni a tudiz tu vodu do sebe natahuje. Na rychlosti difuze vzhledem k dobe trvani testu az tak nezalezi. Kazdopadne, predpoklad se nepotvrdil. Jinak mam nejradej generaly po bitve ;-)

apuka píše:"mimochodem, ten "trpaslik branici jednym smerem pruchodu par" asi existovat fakt bude, protoze nektere polymerove (PU, PE, ...) membrany jsou opravdu kombinaci hydprofilnych a hydrofobnych casti, napr. v te linkovane liberecke diplomce mas taky uvedene, ze Sympatex je ze 70% hydrofilní a ze 30% hydrofobni.

Az ho chytis, prines mi ho ukazat :P Podle mne z toho, co pises, nic takove nevyplyva. Hydrofobni PU bude hydrofobni v obou smerech a kdyby to tak bylo, tak bude membrana zcela neprodysna. Jako ten mikrotenovy sacek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » stř pro 12, 2018 21:50

FrantaKrajta píše:Ale to je problem kazde membrany, i s tou hydrofilni PU vrstvou, tedy i tech bikomponentnich. I pres PU laminat se tam muze neco dostat, ne? Mene, ale prece.

Podle mne ne, pridali to prave kvuli tomu, aby se na teflon nic nedostalo a udrzoval velke povrchove napeti. Treba u eVentu je to resene jinak, tam je teflon obaleny nejakou oleofobni hmotou, ale neni to jednolita vrstva, takze zustava opravdu mikroporezni. Tedy neco jako DWR primo pro membranu. Zas je pravda, ze doporucuji prat radej vic, nez min, takze to asi nebude fungovat na 100 %.

FrantaKrajta píše:Jako treba Neoshell? :)

Jo, NeoShell je vyjimka, vsak ho sveho casu Polartec prezentoval jako revoluci.

FrantaKrajta píše:Jaka je vetsina PU membran na obleceni vlastnich znacek, to fakt nevim, protoze to ty znacky vetsinou neuvadeji.

Blocvent, Dermizax a dalsi jsou neporezni a podle mne vsechny neznackove, co to neuvadeji, taky. Proste tenky PU film, to je levne, a proto to muzou nacpat do vseho a chlubit se extremni prodysnosti 5000 g/m^2/24 hodin :roll:

FrantaKrajta píše:I membran, protoze se pokud vim pouziva i ePTFE (prave kvuli mikroporum, na kterych rostou bunky), ne jen samotny PTFE (ktery by byl hladky, pro urcite aplikace take). Ale to je mimo tuto diskusi :)

OK, muze byt, vlastne si neco takoveho i vybavuju :)

FrantaKrajta píše:Proto GTX ShakeDry porad funguje, i kdyz je vlastne "naruby" (a nejspis bez te hydrofilni PU vrstvy).

Neni naruby, chybi tam horni vrstva laminatu, nahore je primo membrana, asi nejak osetrena. Zrovna u tohodle by mne test zajimal. Nemate to nekdo doma? Oodoow by mel mit ;-)

FrantaKrajta píše:Ale zazracnou jednosmernost tady snad nikdo netvrdi, ne?

Tvrdi minimalne prodejci, viz ten klasicky obrazek, kdy pary prostupuji zevnitr ven. A rekl bych, ze tak nejak implicitne predpokladaji skoro vsichni. Vsak i tys mne u te ponozky nejdriv narknul z vrazdy Maxwellova demona ;-)

FrantaKrajta píše:Jednosmernost je dana tim, ze proste povrchove napeti te vody z vnejsku nedovoli prostoupit pory (pokud je zachovana jejich hydrofobnost), do urciteho tlaku, v urcite dobe, a tepelnym gradientem. Prekonej jedno nebo druhe, a protece ti. U hydrofilnich membran je take jednosmernost dana tim gradientem. Aspon jestli to dobre chapu.

Presneji gradientem parcialniho tlaku vodnich par, ten zavisi jak na teplote, tak na vlhkosti. V testu byla stejna teplota na obou stranach, ale gradient vlhkosti zvenku dovnitr.

FrantaKrajta píše:Jo, ale u tech Paramo a podobnych neni zadna membrana. Takze vlhkost ven by mely prenaset jeste rychleji, at uz difusi, nebo prave kapilaritou.

Presne tak. Myslim, ze tam budou oba mechanismy, kdyby jen kapilarita, tak bude v mrazu na povrchu ledovy krunyr. Tj. myslim, ze podstatna cast projde jako para.

FrantaKrajta píše:Nevyhodou je samozrejme to, ze nejsou "nepromokave" v marketingovem slova smyslu. Neudaji ti zadny "vodni sloupec". Kdyz si v nich sednes do louze, tak ti protecou nejspis hned, ale zase brzy budou vevnitr suche.

A jsme doma. Marketing a vodni sloupce versus realna funkcnost. U zateplenych veci je to stejne, taky v desti protecou, ale rychle uschnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » stř pro 12, 2018 21:59

FrantaKrajta píše:A pro Mike, kdyz uz chces ten lavor, tak nekolik let stary, semtam lehce prodreny, proderaveny (neptej se, co ta bunda vsechno zazila :D ) GTX Paclite s hrnkem (0.2l) vody: po peti hodinach vnejsi latka lehce vizualne navlhla, membrana lehce navlhla. Hodnota testu pro mne - Nula :D

Pro mne 8:0, diky ;-) U Paclite jsem to ale cekal najisto. Ten mam, ale v takovem stavu, ze nema smysl testovat (dirky).

FrantaKrajta píše:Nakolik to bylo od potu, nakolik od poskozeni (vizualne provlhla nejvic v mistech, kde jsem cekal nejvetsi oder membrany, tj od ramen a zad) a nakolik od deste, ktery se tam dostal volnymi otvory (kupodivu bundy jich maji, na rozdil od neoprenoveho obleku, docela dost :D ), to fakt nedokazu posoudit.

Ja taky ne, ale doted jsme vlhkost vevnitr brali ciste jako kondenzaci. Mozna to neni jen kondenzace.

FrantaKrajta píše:Budu stale nosit v batohu membranovku? Ano. Kdyz budu cekat moznost deste.
Do suche zimy, kde neprsi? Zalezi. Proti hodne silnemu vetru.

Ale vsak ja taky. Do hor ji beru i kdyz je idealni predpoved a vetsinou ji vubec nepouziju. To same membranove kalhoty. Jet bez nich si netroufnu, je to takova pojistka pro pripad zmeny pocasi, nahle bourky apod. Proti desti funguji, neni to nic, o co bych stal, ale nekdy je holt nutne jit i v hnusnem pocasi nebo se neni kam schovat. Ze budu stejne mokry, s tim pocitam, ale je vetsi sance, ze neprochladnu, protoze ledovy dest se nedostane az na kuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Velky lavorovy test membran

Příspěvekod budo » stř pro 12, 2018 23:58

mike píše:Nadpis tohodle vlakna je vtip, jsem rad, ze se ti libi ;-)

Technicka: zas ten Tapatalk... (uklidil jsem)
Tapatalk podpis je vlezla věc, která se opakovaně aktivuje při kdejaké drobné změně. Myslím na to, ale sem tam uteče nějaký příspěvek s tím podpisem, protože o tom nevím, že se to zase zapnulo.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » čtv pro 13, 2018 0:02

Jj, chapu, co nadelame. Tady si asi nema smysl stezovat, protoze to delaji schvalne a chapu i je :) Leda kdyby to slo vypnout na urovni fora :-k O cemz pochybuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod Hafi » čtv pro 13, 2018 0:20

Jsem si vzpomněl, že kedysi dávno v obchodě Basecamp, co býval na Florenci, měli myslím lavor z hustě tkaný bavlny, z který Klätter dělá hadry. Trvale napuštěný vodou. A ze spodu byl suchý. Neměl jsem pocit, že by to byl nějako fejk.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » čtv pro 13, 2018 0:30

U huste tkane bavlny nabobtnaji vlakna a uzavrou pory, takze neprotece, ale jak se docili, aby postupne pomalu neprovlhla cela? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod budo » čtv pro 13, 2018 11:17

Okolní vlhkost a teplota budou na tohle mít dost vliv. V suchu a teple prodejny se třeba může vlhkost z povrchu tkaniny snáz odpařovat a tím se může jevit jako suchá.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod apuka » čtv pro 13, 2018 12:18

Kdyby se pod latku dal toaletak, ten by byl za kratkou dobu uplne mokry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » čtv pro 13, 2018 18:39

@budo: muze byt. Dalo by se to snadno vyzkouset, ale kde vzit ten lavor? ;-)

@apuka: tvou jistotu a kristalovou kouli bych chtel mit :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 13, 2018 19:20

nevim o nikom, kdo by mel od kletrmyskinu jejich bavlnenou bundu. vim, ze vici ma nekolik veci z ventile.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod Hafi » čtv pro 13, 2018 20:40

tak velký rozdíl je, že tam v tom byla voda a pod tím vzduch, nikde to neleželo, tedy voda neprotekla, vlhkost se asi odpařila. V tvém případě vlhkost kondenzuje.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » čtv pro 13, 2018 20:57

Jasne, slo mi prave o to, abych odparovani zabranil a videl, kolik vlhkosti opravdu proslo skrz. Tady je to naopak, ale stejne mne prekvapuje, ze povrch nebyl aspon trochu vlhky. Mozna je na tom bavlna podobne jako vlna/merino, ze do urciteho mnozstvi absorbovane vlhkosti neni vlhka.

Jak to myslis, nikde nelezelo? Lavor byl poveseny?

Ze bych to zkusil opacne? Polozit latku na hladinu a na ni polozit toaletak? :-k To uz bych se ale pomalu dostal ke klasickemu testu prodysnosti, ktery by ale spis bylo vhodne udelat na standardnim testovacim zarizeni a jen otocit latku vzhuru nohama. Sice si myslim, ze by to vyslo stejne, jako v normalnim smeru, ale lepsi jeden pokus nez stovka dohadu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 13, 2018 23:44

GTX Paclite po vice nez 24h - stale stejne. Membrana je vizualne vlhka (zadne kapky, zmena barvy). Toaletak skoro neznatelne navlhly, ne mokry. Kapky zevnitr membrany byly pouze v okrajich, v mistech, kde bundu na skle drzela gumicka (velky lokalni tlak?), kam voda zrejme dovzlinala vnejsi latkou. Nebo tam jsou diry. Nebo nejak jinak, to je celkem jedno, u tolika promennych se z toho neda delat nejaky vazny zaver. Uz vubec bych z toho neporovnaval jednotlive membrany mezi sebou (coz je snad samozrejme).

mike píše:ale doted jsme vlhkost vevnitr brali ciste jako kondenzaci. Mozna to neni jen kondenzace.
Realne? Mozna jo, mozna ne. To z tohoto "testu" moc nezjistis, kdyz mas jen gradient vlhkosti smerem dovnitr. Kazdopadne myslim, ze vetsi cast vlhkosti vevnitr pri normalnim pouziti membranove bundy bude stejne kondenzace. Coz uplne staci.

Jinak mluvis jeste na zacatku o hydrofilni neporezni membrane na kalhotech, ale zadnou PU hydrofilni membranu tu nezminujes (krome te u ponozek z jineho vlakna, o ktere nevime, zda je mikroporezni nebo hydrofilni). Kalhoty jsi zkousel s GTX, jestli ctu dobre...

Zkusil jsem ti jeste PU neporezni hydrofilni membranu (nejaky BlocVent, znacky zamerne neudavam, protoze bundy jsou vsechny dost stare). Bunda jeste starsi a prodrenejsi nez ta s Paclite. Vysledek po ctyrech hodinach podobny jak u Paclite. Lehounce navlhla zevnitr.

Ke spacakum s membranou se to take neda uplne obecne vztahnout. Jak moc navlhnou pri realnem pouziti v mrazu timhle nezjistis. Urcite v nich nikdo nebude spat 24h v desti (ani v te louzi) :) Klidne ti zkusim membranovou perovku v lavoru, uvidime, ale stejne to nebude ekvivalent realneho pouziti...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » pát pro 14, 2018 3:39

FrantaKrajta píše:Jinak mluvis jeste na zacatku o hydrofilni neporezni membrane na kalhotech, ale zadnou PU hydrofilni membranu tu nezminujes (krome te u ponozek z jineho vlakna, o ktere nevime, zda je mikroporezni nebo hydrofilni). Kalhoty jsi zkousel s GTX, jestli ctu dobre...

Ne, mam zateplene kalhoty s Dermizaxem (neporezni PU 20k/20k) a prave kvuli nim mi to vrtalo hlavou, protoze jsem mel pocit, ze ve vysoke vlhkosti nasavaji vodu zvenku (prestal jsem je i kvuli tomu pouzivat). U ponozek je ta membrana skoro najisto hydrofilni. Na kalhotach jsem tenhle test nedelal, jelikoz je pod membranou zatepleni. Taky jsem chtel novou membranu a na to se prave hodily ty ponozky.

FrantaKrajta píše:Kazdopadne myslim, ze vetsi cast vlhkosti vevnitr pri normalnim pouziti membranove bundy bude stejne kondenzace. Coz uplne staci.

Zalezi na tom, co mas pod ni. Gradient je na membrane a zalezi na rozdilu teplot na vnitrni a vnejsi strane. Kdyz mas pod membranou dost izolace, je rozdil maly nebo zadny a pak hraje vetsi roli rozdil vlhkosti vevnitr a vne. Coz byl prave pripad tech mych zateplenych kalhot. Zvenku po nich tekla studena voda, zevnitr byly nohy, ktere se moc nepoti a topi min, nez telo. Vysledek byl, ze izolace pod membranou byla nacucana vodou, normalne mi po zmacknuti tekla po nohach. Bylo ji tolik, ze to nemohla byt jen kondenzace. Proste se gradient obratil, membrana zadrzela vsechnu vodu zevnitr a propustila dalsi zvnejsku. Tedy byla vylozene skodliva. Ted nosim v podobnych podminkach zateplene kalhoty bez membrany a je to mnohem lepsi. U bundy to nebude tak zle, ale dokazu si predstavit podminky, kdy se gradient taky otoci. Sedis v desti, je ti kosa, na sobe mas flisku, na ni membranovku... vzdyt on se ani otocit nemusi, staci, ze se musi vyrovnat vnejsim podminkam a venku je 100 % vlhkost, vevnitr o par stupnu vic, takze treba "jen" 95 % vlhkost...

FrantaKrajta píše:Vysledek po ctyrech hodinach podobny jak u Paclite. Lehounce navlhla zevnitr.

9:0 ;-)

FrantaKrajta píše:Ke spacakum s membranou se to take neda uplne obecne vztahnout. Jak moc navlhnou pri realnem pouziti v mrazu timhle nezjistis. Urcite v nich nikdo nebude spat 24h v desti (ani v te louzi)

Timhle ne. Ale muzes udelat to same, co GreyMouse s normalnim spacakem. Zvazit, nechat ho pres noc lezet venku a zase zvazit. Kolik pribere. (spacak, ne GreyMouse ;-))

Pripadne na nej muzes normalne nalit vodu a nechat lezet. Jako simulaci kapajici kondenzace ve stanu.

Je jasne, ze takovehle testy nejsou nic exaktniho, ale jde o to udelat si ramcovou predstavu, jak se to chova a taky trochu jak moc. Zrovna tohle muze dat odpoved na otazku, jestli je u spacaku lepsi hydrofobni peri nebo membrana.

FrantaKrajta píše:Klidne ti zkusim membranovou perovku v lavoru, uvidime, ale stejne to nebude ekvivalent realneho pouziti...

Fajn, zkus. Nejdriv bych ji nechal poradne vysusit na topeni, zvazil, pak pres noc v lavoru, vodu z povrchu oklepat a zase zvazit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod Hafi » pát pro 14, 2018 9:59

Prostě byla kruhová pevná výstuha a v ní látka mírně prověšená. Nějak zavěšeno a v tom voda.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod shodam » pát pro 28, 2018 14:11

Když už jsou ty Vánoce a člověk je z přežrání ochoten ke všemu :wink: , zkusil jsem také tenhle lavorový test..

PU membrána Proflex od Rabu (údajně 10.000/>35.000), bunda Kinetic Plus, zatím nepraná - po 12 hod. látka na omak suchá, lavor suchý, papír velmi lehce zavlhlý, nadále "použitelný"

Na nějaký rozsáhlý komentář se necítím, ale výsledek je asi celkem v souladu s ostatními testy výše.
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Velky lavorovy test membran

Příspěvekod mike » pát pro 28, 2018 19:41

:smt023 vypada to, ze asi dost zalezi na stavu DWR. U neprane bundy je na tom nejlip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Oblečení