Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod marianx » pon říj 29, 2018 17:14

alebo návod na zhromaždenie informácii pre GPS zariadenie.

Pozrite si článok, prípadne stiahnite dáta z niekoľkých riek na Slovensku a Maďarsku tu.

Vyrábate si mapy podobným spôsobom ?

Online mapa Dunaja rkm 1878-1434

Pre aplikácie Google Earth, alebo Google Maps tu

Offline data.

Online mapa Dyje tu
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod infrastellar » pon lis 5, 2018 11:44

super =D>
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod marianx » pon pro 3, 2018 20:04

Je toto ešte fórum ? 170 ľudí si pozrie príspevok a nereaguje ? :shock:
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 3, 2018 20:10

Vodáku jsou tu jednotky procent. Mně na vodě zajímá jenom to, abych nakoupil dost piva v pet lahvích a pak je taxíkem dovezl od Kauflandu na tábořiště odkud se vyráží. Kde spím je mi taky jedno, preferujeme kopřivnaté louky, aspoň nikdo neotravuje. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod marianx » pon pro 3, 2018 20:20

Myslíš, že môžu pomôcť informácie na splave, že budeš vedieť, aké možnosti máš možnosti na mieste, kde si sa akurát vylodil, alebo, kde je najbližší obchod ?
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod infrastellar » stř pro 12, 2018 9:36

Marian, nenechaj sa odradit, len si sa ocitol na nespravnom mieste :)

Na Dunaj chodime celu sezonu. Priznam sa, pri planovani ma vzdy zaujimala len bezpecnost, cize rady ohladom usekov, o ktorych je treba vediet dopredu a nie ich riesit za jazdy. Mame nafukovacie gumotexy, chodievame aj s malymi detmi, tak bezpecnost je prvorada. No a potom su tu informacie o zasobovani /obchody/, prespavani /asi kempy/, a podobne. Po tychto veciach som nepatral, asi preto, ze viem ze pri Dunaji sa vzdy nieco pod zub najde, aj voda sa da prevarit a vypit, a z tych nespocetnych strkovych plazi si staci vybrat jednu na noclah. V tom je aj kus toho dobrodruzstva, ze nie vzdy potrebujes mat v mape zaznacene, kde je najblizsia jednota, alebo kde je kemp so sprchami.
Vzdy vsak ocenim informacie o trciacich roxoroch /Orava/, zaludnych hradzkach pod vodou, atd. Okrem toho, ze mam gps pristroj, tak uz aj na tom posratom mobile sa da skoro vsetko vidiet dopredu a prisposobit program.

8 dni do Budapesti:
https://youtu.be/rY8U6ICXCe8
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod Stani » stř pro 12, 2018 16:28

infra... - aj keď nemám veľmi rád dronové zábery a málokedy podobné dopozerám do konca, tak tvoje video je veľmi pekné. Pre deti je to dobrodružstvo (veď aj pre dospelákov) a myslím, že sa na to tešia celý rok, kedy sa znovu vyrazí na vodu a takisto to funguje preventívne, ak moc zlostia, pohroziť, že sa splavu nezúčastnia :D

Súhlasím čo píšeš, netreba vedieť všetko dopredu. Dokonca aj keď hlásia dobrú výšku hladiny a v reále v niektorých úsekoch dreme o kamene (Jizera), takže sa musí ísť von do vody, ani to už nevadí, pre deti to bola pecka.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod infrastellar » stř pro 12, 2018 17:55

vdaka, mal by som asi zmienit, ze niesom autor videa :) ale ano, dobrodruzstvo sa este stale da zazit aj u nas :)
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod marianx » čtv pro 13, 2018 17:14

Pekné video, s takým člnom by sa dalo po prúde splavovať aj v Szigetköz !
Prevarenú vodu som si zatiaľ netrúfol vypiť, ináč zásadný rozdiel medzi Slovenskom a Maďarskom je, že sú všade verejné vodovody ( v mape ich mám označené Nyomóskút). Je pravda, že v mape je veľa informácií, podľa mňa je úspech keď využiješ len 1 % bez toho, aby si sa musel zaoberať vyhľadávaním. Na Dunaji som už zažil vlny nad 50 cm, blesky po celý deň, ktoré končili aj priamo vo vode a vtedy bolo nielen príjemnejšie, ale aj bezpečnejšie počkať v kempe v budove, ako na pláži. Dopyt po informáciách rastie tiež s veľkosťou skupiny a práve ľudia, ktorí organizujú splav s väčšou skupinou tu asi nie sú.

Čo sa týka nebezpečenstva - prekážok v mape sú vyznačené výhony ( kamenné hrádze ). Za najnebepečnejšie považujem tie na na rkm 1713, 1714.
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod infrastellar » čtv pro 13, 2018 18:16

Ano pozeral som si tu mapu, dal si si s tym kopec roboty, a z tvojho nadsenia citit, ze tu mapu caka velka buducnost. Chodis casto?
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Ako naplánovať splav na miesto, kde som nikdy nebol...

Příspěvekod marianx » čtv pro 13, 2018 18:41

Vytvoriť prvú mapu trvalo asi 6 mesiacov, teraz by trval Dunaj tak 2 týždne (čistého času). Výhodou takýchto máp je aj to, že môžu byť ľahko doplňované kýmkoľvek, sú univerzálne pre rôzne zariadenia, nevyžadujú žiadne investície. Turistikou sa zaoberám aktívne, voľajaké fotky máme na FB, zbytok na WWW.

Samozrejme aj ja mám lepšie a slabšie roky .
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24


Zpět na Na vodě