Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » sob srp 12, 2017 12:13

@fps: Jsem si spomenul na Tebe, jak jsi psal, ze Ti nova Mulaz podrazka docela klouze na mokre skale. Ja mam ted Salewa Crowy, ty maji taky Mulaz (konkretne se nekde u vyrobce pise Mulaz New nebo New Mulaz) a by jsem velice prijemne prekvapeny, jak dobre ta podrazka drzi, dokonce i na mirne vlhke az mokre skale - ale na mokre skale jsem je zkoousel jen minimalne. Bohuzel nemohu primo srovnat s podrazkou Cubu, ted ma v Saastalu moje boty syn (jeho Mammut Monolithy se mirne rozpadly a na ledovec jit s rozparanymi svy na pate a boku neni to prave orechove), ktery nahodou vloni v lete absolvoval dovolenou taky v Saastalu, takze se po navratu zeptam na srovnani klouzavosti.
Kazdopadne, jak jsem byl parkrat v jeho Monolithech, tak ten Teton na nich klouzal nesrovnatelne vice nez Mulaz na mych Salewach.
Takze mozna u Tebe je opravdu problem ve verzi Mulazu a to, jak spravne podotkl mike se Ti muze stat i u Foury, co budes chtit dat napriste.

@mike (diskuse u plastacich, ale patri to spise sem): U Cubu sam LS pise, ze je podesev "sendvicove" konstrukce, ktera umoznuje vymenovat podrazku tolikrat, kolikrat se jenom chce a je potreba. PU vyztuz jak v mezipodesvi tak i ta na drazku macek u paty neni TPU, tam by nemel hrozit tak rychly rozpad, pokud vubec.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » ned srp 13, 2017 13:31

já mohu srovnávat dvoje boty které mají podrážku Vibram Mulaz, na La Sportiva Cube od Rest Day a pak Asolo Freney XT GV, oboje Vibram Mulaz jsou stejné, a oboje stejně kloužou, víc jak originál podrážka co je na La Sportiva Cube i na La Sportiva Ice Cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » ned srp 13, 2017 19:54

Vsak pisu, ze moje boty maji specifikovane nejake "Vibram New Mulaz" .

Uz jsi to asi psal, ale proc vlastne chces pouzit jinou nez originalni podrazku? Mulaz je urcena na cca stejne tvrde az malinko mekci boty nez Cube, Foura ale je urcena pro mekci. Takze Foura by mohla malo zmekcit Cuby (jasne, vyztuz zustane stejna, takze to bude mit jen maly vliv). Origos Ti vydrzeli, pokud si dobre pamatuji nejake 2+ roky a jeste by se dali dal pouzivat, tj. docela dost. A RestDay je autorizovany "Resoler" La Sportivy, takze by Ti tam meli dat i ten original.

Edit: ptam se trochu i po zkusenostech s LS Karakorum Trek, kde evidentne (a nejenom mne) neni soulad mezipodesve a podrazky (mekci mezipodesev a tvrdsi podrazka a spolu dlouzo zit nezvladaji). U Tebe spise hrozi opak - tvrdsi mezipodesev a mekci podrazka - a je otazne, jak budou spolu vychazet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » stř srp 16, 2017 19:59

proč, protože climbing zone
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » stř srp 16, 2017 21:11

Aha, tak toto zrovna u Tebe, kdo nikam neleze, kde by cl. z. vyuzil plne chapu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Oprava podesve Restday

Příspěvekod zap150 » úte úno 13, 2018 11:34

Zdravim,

po dobre zkusenosti mych znamych jsem si nechal u Restday vymenit podesev u trekovek. Bohuzel ve velikosti 48 nemeli odpovidajici tvrdy model a tak jsem souhlasil s mekci verzi a s tim, ze boty budou mirne uzsi.

Boty dorazily a po vyzkouseni jsem trochu na vazkach - nemam problem s mekci podesvi ani s uzsi botou, moc se mi ale nepozdava zvysena pata (viz foto 1 a 2), jejiz okraj je pres 20 mm nad zemi. Zatim jsem boty zkousel jen doma, ale doslap se mi zda dosti neprirozeny a neprijemny. Je pravda, ze tento model podesve zvysenou patu ma (viz foto 3 z Restday). U jinych bot, ktere mam k dispozici se stejnym modelem, je ovsem pata o cca 8 mm niz.

Mate nekdo s takovou podrazkou zkusenosti? Osobne jsem u zadnych trekovek nevidel, ze by se pata nedotykala zeme...

Diky za nazor!

01.jpg
Garmont
02.jpg
Garmont detail
IMG_8036[1].JPG
Foto z Restday
zap150
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 13, 2018 8:52

Re: Oprava podesve Restday

Příspěvekod apuka » úte úno 13, 2018 12:07

Podle fotek si myslim, ze na synove Asolo Powermaticy dali ty same (na rozdil od Tebe bez ptani, zadal jsem je aby tam dali neco tvrdsiho, tak tam smarili toto ](*,)). Mam je taky na mych "zimnich" botech do mesta kdyz je vice snehu, nejake Aku, koupene ve sleve za nejakych 1100+Kc.
Prvni den-dva je ta pata trochu nezvyk, ale rychle se na to da zvyknout a potom se v tom da chodit uplne normalne. Zkus si to obout doma hoc jen po byte na co nejdelsi cas a delat pritom neco jineho, abys nemyslel stale na tu patu.

Jo, kontroluj casteji prilepeni cele podrazky/podesve. U nas se na Asolach docela rychle zacala odlepovat. Ale to jsou trochu jinak tvarovane boty, mozna proto. Kdyby se to ale stalo i u Tebe, nevahej jim to poslat na reklamacni opravu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 18:55

Slouceno, nezakladej prosim duplicitni temata.

Njn, Restday. Furt pisu Restday nebrat, ale malokdo mne posloucha ;-)

Myslim, ze by to nemel byt velky problem. Jedine, co nebude fungovat, budou sestupy na firnu, kde normalni patu zaseknes. Tuhle tezko, ale otazka, jaka tam byla puvodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod lojzmen » úte úno 13, 2018 23:36

I já jsem po výměně za nepůvodní podrážku musel ladit, vložkou v botě.

Mám výhodu více bot a z vyhozených bot vložky schovávám.

Výměna za nepůvodní podrážku je risk.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod remy77 » pon dub 30, 2018 11:32

Pred tyzdnom som posielal do Restday LaS Karakorum trek na vymenu podrazky. V piatok mi odtial telefonovali, mali nejake dotazy k oprave, tak som sa ich pytal, aku podrazku mi daju a ci nemozu pripadne dat inu, konkretne Vibram mulaz. Pani sa priznala, ze nie je technik a ze sa do toho tak nerozumie, ale ze davaju tam podrazku taku, aka bola aj povodna a ze do poznamky napise, ci by siel dat Vibram mulaz, no a ze technici uz sami zvazia, ci to bude moze. Cakat mam zhruba 8-10 tyzdnov. Som zvedavy, co sa mi odtial vrati. Potom to nafotim a postnem.
LaS Karakorum trek tu tusim zatial nikto nepodrazal...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 15:29

To uz jsi je ochodil nebo se tak vymackala ta EVA tlumici vrstva? Mas fotku pred vymenou?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod remy77 » pon dub 30, 2018 17:40

Nefotil. Asi som mohol.
Eva uz boolala vymackana, ale este nieco by zniesla. Aj dezen usiel, ale podrazka (ta spodna cierna vrstva) sa zacala odlepovat na pate a po bokoch za spickou od tej tlmiacej evy a bal som sa, ze to niekde vonku odpadne.
Skusal som to lepit, ale po jednej-dvoch turach sa to vzdy odlepilo.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod remy77 » stř čer 20, 2018 21:48

Takze boty su z Restday po necelych 2 mesiacoch doma. Podrazka a okopova guma vymenena. Velkost po obuti ostala povodna, netreba nic doladovat vlozkami.

04.jpg
03.jpg
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod remy77 » stř čer 20, 2018 21:51

02.jpg
01.jpg
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv čer 21, 2018 0:17

Podrazka ma vzorek jako Vibram Foura, ale misto PU se tam zda byt EVA :-k Neni obsazka silnejsi, nez puvodne?

Jinak vypadaji dobre a nezdeformovane. Zvetseni bych se nebal, bal bych se zmenseni (mne to udelali). Tenhle vzorek je na Alaskach a je fajn.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod remy77 » čtv čer 21, 2018 5:51

mike
Ano, je tam EVA medzipodrazka, ale vyzera byt hustejsia ako povodna. Obsazka je trosku hrubsia, ale material je trosku maksi. Tiez je inak riesena spica, je tam viac materialu, ale zase sa aspon tak skoro neokope. Oproti originalu je podrazka (nie medzipodrazka) hrubsia, aspon ju tak skoro nepreslapem.
A mas pravdu, nie su zdeformovane. Celkom sa im to vydarilo. Uvidim tak po pol roku ...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv čer 21, 2018 17:27

Jj, napis pak. Takhle z fotek mi prijde, ze je mozna i trochu vylepsili a podrazka je lepsi, nez puvodni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod obda » ned črc 15, 2018 14:43

Po uplynulém týdnu mohu dodat foto rozpadu Hanwag Alaska mojí ženy ze všech nejlepší na hřebenu Nízkých Taur. Boty kupované přesně před čtyřmi lety. Nicméně v obchodě mohly ležet i déle - dámská 43 není nejprodávanější velikost :twisted: I prodavačům v Hudy musela žena nejdříve vysvětlit, že podle webu by je na prodejně opravdu někde měli mít :wink: Zajímavé je, že minulé Alasky (kupované 2002 a 2003) se nám oběma se ženou rozpadly tak nějak postupně uprostřed podrážky, zatímco tady došlo k odlepení vrstvy se vzorkem - stejný případ, jaký posílala šíp o dvě strany zpátky.

No nic, zajdu do Hudy a nechám u Hanwagu znovu podrazit. Bohužel s dámskou 43 to nejspíše bude častější problém, pokud je náhodou výrobce vyrábí, a obchodník ještě větší náhodou objednává, tak si na prodejně nejspíš delší dobu poleží :(
Přílohy
hanwag-3.jpg
hanwag-1.jpg
hanwag-0.jpg
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát črc 20, 2018 17:11

Zajimave. Tohle vypada spis na rozpad (PU?) lepidla mezi vrstvama podrazky. Kazdopadne po vymene budes mit jistotu, ze ti aspon 5 - 6 let vydrzi. V obchode to bohuzel fakt muze lezet dlouho.

Mozna by stalo za to pozadat sveho EU poslance, at navrhne EU normu, ze u i bot musi byt datum vyroby a spotreby :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 20, 2018 22:05

Tohle jsem videl o vikendu na GrossVenedigeru. Kolegovy upadla po 12km podrazka u obou bot a rozpadlo se tlumeni :D. U auta vypadaly boty normalne, stare myslim 8 let a par let ve skrini nepouzivane. Musel v tom pak ujit jeste 26km 1200m stoupani a 3000m klesani z toho 10km v mackach po snehu. Lahudka. Opravil to dratem a prusikem ale moc to nedrzelo.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát črc 20, 2018 23:04

A pritom to tu furt piseme ;-) Boty starsi 6 let uz bych bez predchoziho odzkouseni (jednodenni tura) do hor nebral.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 19:24

Na tech botech asi zacinajici rozpad PU, tady vsak na nestesti(???) zacinajici hned na gumove podrazce a mozna opravdu s nacatim i lepidla.
V Saas Groundu takto vedle sebe pod lavickou na autobusove zastavce sporadane lezely dve cele podrazky a kolem (a obcas smerem k kistunstani busu) trochu cerneho prachu a kousku. Rekl bych, ze zbytek bot sel s majitelem na turu a ten si pri nastupu ani nevsiml, ze pulku podrazky nema. Mozno az na ture - snad nesel na ledovec...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod karitapepe » pát črc 27, 2018 21:01

Obda tohle samo jako u tvých Alasek udělaly mé Lowy Tibet, měl jsem je staré 4 roky. Naštěstí mi odpadly až po túře.
Letos jsem je nechal opravit v Resday, zatím se mi zdají good, akorát mi připadají, že se mi zvětšily :lol:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod pomasko » čtv pro 6, 2018 20:51

Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu.

Asi pred rokom som kupoval nové (a zároveň prvé) trekovky. Mal som dosť problémy nájsť dobre pasujúci model a nakoniec padla voľba na staršiu topánku Meindl Alta Via. Topánky boli na predajni vraj od roku 2016 a aj Meindl mi odpísal, že poslednú várku vyrobili v tom istom roku. Či sú aj moje z tých posledných várok neviem, ale trochu ma upokojilo, že to nemusia byť staré ležiaky.

No teraz, na konci roku, sa mi na oboch topánkach začala odliepať (praskať?) podrážka v prednej časti, hneď za špičkou topánky. Na pravej topánke na oboch stranách, na ľavej na vnútornej strane. Všade je to asi do hĺbky 0,5 cm. Okopová guma je v poriadku, neodliepa sa, okrem jedného malého miesta na špičke pravej topánky, asi 2 mm do hĺbky.

Topánky majú odchodené veľmi málo, tak okolo 120 km. Väčšinou v ľahkom lesnom teréne, jeden krát v zime a jedenkrát na ťažšej akcii, asi pol dňa pod hrebeňom v prudkých svahoch. Ošetrené boli dvakrát Tokom Proof&Care.

No a teraz neviem teraz čo s nimi. Bojím sa, že na reklamácii tam dajú len trochu lepidla a za chvíľu to začne praskať inde. No a platiť za výmenu podrážky na ročných topánkach sa mi tiež úplne nechce. Dá sa na reklamácii požadovať niečo iné ako oprava? Výmena podrážky, vrátenie peňazí,...

Čo by ste urobili na mojom mieste? Ďakujem za všetky rady :)
Přílohy
prava_vonk.jpg
pravá vonk.
prava_vnut.jpg
pravá vnút.
lava_vnut.jpg
ľavá vnút.
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod pomasko » čtv pro 6, 2018 20:53

Ešte dve foto...
Přílohy
DSC_0242.jpg
neochodená podrážka
DSC_0236.jpg
topánky
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv pro 6, 2018 20:55

Tohle bych asi neresil, dokud se to nezacne odlepovat uplne. Vypada to jen na praskle lepidlo a barvu na povrchu. Tj. spis kosmeticka vada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv pro 6, 2018 22:12

@pomasko: Na rozdil od mike ja bych se o to taky zacal trochu starat, protoze za chvili to bude horsi (resp. lepsi to urcite nebude :twisted:) a rozhodne mi to neprijde jako pouze na "kosmetickou vadu".
Zkus si tu podrazku na miste, kde je odlepena mirnou silou prsty stlacit v podelnem smeru, tj. mezi spickou a nekde od paty co nejblize ke konci odlepeni, kde se TI to to povede dobre drzet. Pokud se ta odlepujici se cast podrazky ohne vice a uvidis diru mezi botou a podrazkou do vetsi hloubky nez je na obrazku, tak je reklamuj, protoze se to bude kazdym pouzitim zvetsovat a mezitim dosahnes pouze toho, ze se Ti tam dostane prach a bordel a az to zalepi, tak lepidlo nebude drzet v poradku. Pokud nic takoveho neuvidis a nic se tomu odlepeni nestane, tak nemusis zoufat ale spise zacni v bote chodit vice a vsimej si, jestli se odlepeni zvetsuje a hlavne prohlubuje nebo ne. Pokud ano - zase hned reklamuj.

Podivej se do vlakna o reklamacich bot, najdes tam zpred roka-dvou moji reklamaci manzelcinych LS Karakorum, kde se ji zacala guma odlepovat od EVA vrstvy. Mozna Te to i inspiruje, co vlastne mas hledat, co jsem psal vyse. Myslim, ze tam najdes i jineho cloveka s podobnym problemem u stejnych bot.

I proto si to hlidej a reklamuj hned jak se ukaze, ze je to horsi, ze pokud to zalepi, nejakou dobu, nejakou zatez lepidlo vydrzi, ale pokud by byl problem vetsi, jen jej jeste neni videt, tak se podrazka zase odlepi a bude lepsi, kdyz se to stane jeste v zaruce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » čtv pro 6, 2018 22:33

pomasko: Zkus také zahýbat podrážkou v místě rozlepování jakoby do stran. Pokud ucítíš, že je trochu volná, tak se bota časem rozlepí. Rozhodně v botách víc choď a sleduj to. Rozlepení mých bot začínalo velice podobně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » stř úno 20, 2019 14:48

Tak jsem vcera konecne poslal synove LS Trango Cuby na podrazeni do Italie, tak jsem zvedav. ("Trochu" trvalo, nez se Hudy po "pratelskych dotazech" rozhybalo a vykomunikovalo s LS referencni cislo. A mne taky, kym jsem nasel, do ceho boty zabalit a jak je poslat - nakonec Ceskou postou.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod pomasko » pát dub 19, 2019 19:41

Krátky update k Meindl Alta Via. Po 3-4 nenáročných výletoch je prasklina na ľavej topánke poznať o niečo málo viac.

Uvažujem o reklamácií, no ak ju uznajú, pravdepodobne to spravia len zalepením, alebo je možné požadovať inú formu reklamácie? Doteraz som si totiž nezvykol na tvrdosť topánky, najmä došľap na pätu nie je úplne príjemný. Aj keď som presne takúto B/C topánku hľadal, vzhľadom na môj nezvyk, hmotnosť (necelých 70kg) a veľkosť topánky (11,5 UK) som prišiel na to, že by mi bohate stačila Béčková topánka ](*,)

Ďalšia možnosť je poslať ich do Restday a nechať si nalepiť o niečo mäkšiu podrážku, no moc sa mi do nich ďalšie peniaze nechce dávať :|
Přílohy
lava_vnut2.JPG
lava_vnut2
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

PředchozíDalší

Zpět na Boty