Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod icebreton » pát lis 2, 2018 21:32

Jaktože maj stejný parametry?

Viking 600
Horní komfort od (ve spodním prádle) -3 °C
Dolní komfort do (ve spodním prádle) -9 °C
Extrémní komfort (ve spodním prádle) -28 °C

Cumulus Traveler 500
Comfort temperature: 1 ˚C
Limit temperature: -5 ˚C
Extreme temperature: -21 ˚C

Viking 300 má
Komfortní teplota [°C] 6
Limitní teplota [°C] 0
Extrémní teplota [°C] -14

Takže proti vikingu 600 je horší o 4 stupně a proti vikingu 300 lepší o 5 stupňů. Pasuje pěkně mezi ně.
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod remy77 » sob lis 3, 2018 1:33

Nespoliehal by som sa na 4 "papierove" stupne rozdielu medzi spacakmi. Staci ina vzdusna vhlkost, pripadne unava...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » ned lis 4, 2018 13:11

icebreton píše:Věřím, že se mép otřeby dají pořešit jedním spacákem. Základ je, aby spacák nebyl zbytečně teplotně předimenzovanej kvůli tomu létu, Když bude kosa, přioblíknu se.

- na léto je i 400 g 800 cuin předimenzovaný, na léto stačí 300 g 800 cuin
- aby ti oblečení v péřáku 300 g 800 cuin nahradilo teplotní komfort péřáku 500 g 800 cuin v -2°C, tak by si musel mít péřovou bundu, péřové kalhoty a péřové papuče, ale je to dražší řešení než jeden péřák na léto, a druhý péřák na jaro a podzim, a také je to těžší řešení, jak jsem už psal "na takovéto teploty to chce dva péřáky, jaro a podzim cca 500 g 800 cuin, léto cca 300 g 800 cuin"
icebreton píše:Podle mě, celkem díra na trhu ty letní až třísezoní spacáky.

já tedy v tomto žádnou díru na trhu nevidím, dle mě je to od tebe jen terorizování, zkus na jaře a podzim 500 g 800 cuin, a v létě 300 g 800 cuin, a sám zjistíš že žádná díra na trhu není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aldo » ned lis 4, 2018 17:36

Žádná díra v tomto segmentu není.
Na českém trhu se vyskytují spacáky od 100g náplně pěkně odvrstvené po 100g až někde do 1400g peří. Jde jen o to kolik jsi schopen za spacák dát a nebo dělat kompromisy.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » ned lis 4, 2018 18:26

fps píše:dle mě je to od tebe jen terorizování

:lol: povedeny preklep. Jinak souhlas, jak pise Aldo, napln se da vybrat podle potreby, vzdyt Cumulus si muze clovek nakonfigurovat sam a to vcetne vahy a typu peri.

A ano, lepsi jsou dva spacaky, nez jeden, ale kdyz uz jeden, tak aspon tech 500 g peri. Mne ta moje Koteka s 500 g 800 cuin peri prijde jako dobry univerzal na jaro az podzim v horach, nikdy jsem nelitoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod air2 » pon lis 19, 2018 21:46

Pánové zeptám se tady (přesouvám z jiného vlákna):
- mám starší membránový peřák Warmpeace s 660g peří, ale má to s obalem skoro 1700g a tak bych rád pořídil něco lehčího na treky, kdy řeším více hmotnost batohu

V merku jsem měl hlavně Cumulus Lite line 400 od Alda z eshopu, má jej na eshopu za cenu kolem 6000 Kč, ale dostal jsem teď nabídku na Sir joseph koteka II 500 za stejnou cenu. Při běžných cenách kolem 9 je to dobrý deal i s českým servisem.

Máte někdo zkušenosti s obojíma? Tedy Koteka i Lite line od Cumulusu? Jsem nalomený na tu Koteku za ty peníze, byť 400 g peří by mi asi stačilo. Jak to je co se týče šířky, délky a kvality zipu, légy, kvality a odolnost látky, přizpůsobení kapuce apod?

@Mike - vím, že Koteku 500 máš už řadu let, jak ji hodnotíš po těch letech? Potvrdily se zvěsti o nižší životnosti 95/5 a vysokého cuin?
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pon lis 19, 2018 21:54

Koteku i po letech hodnotim jako dobry UL trisezonni spacak. V podstate se nic nezmenilo, vadi mi (od zacatku) akorat tenke snurky, co se maji tendenci zamotat kolem krku, ale v poslednich letech min, asi jsem si zvykl.

Peri se casem trochu slehlo, spacak uz nebyl tak teply, jako puvodne, a tak jsem ho poslal do SJ na vycisteni a pomohlo mu to. Zivotnost nemam s cim porovnat, ale neprijde mi, ze by to s ni bylo spatne. Jedine, ceho jsem nedavno vsiml, je sesypavani peri v nejdelsich komorach nahore (prvni dve). Mel jsem tam studena mista a bylo to tim, ze vsechno peri bylo sesypane na bokach a nahore skoro nic. Popresouval jsem ho rucne a pomohlo to, ale nevim, na jak dlouho. Otazka je, jestli je to perim nebo konstrukci, lepsi spacaky maji v tech mistech podelne V komory, kde se to nestane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod remy77 » úte lis 20, 2018 17:07

air2
Seria LL nema vnutornu legu. Ak chces s legou tak Panyan 450.
Ta Koteka je este so Softexom alebo uz s Pertexom?

Edit:
Az teraz pozeram ze som zle napisal. Myslel som limec, nie legu ](*,)
Naposledy upravil remy77 dne stř lis 21, 2018 8:45, celkově upraveno 1
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod air2 » úte lis 20, 2018 19:40

Koteka je už s Pertexem, jde v podstatě o 30 % slevu na to, co mají v Rock pointu.
https://www.rockpoint.cz/koteka-ii-500-190-qty-black

Cumulus LL nemá légu v 300 ani 400 gramáži? Je fakt, že by tamtudy docházelo ke ztrátám tepla. Koteka by ji měla mít, ale nevím jestli je zateplená nebo ne. Ten Cumulus vypadá, že má eronomičtější kapuci, ale jen z obrázků, neviděl jsem je naživo.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » úte lis 20, 2018 19:54

U me stare Koteky lega zateplena je (k cemu by jinak byla?). Taky ma zateplovaci limec, coz nevim, jestli ty Cumuly maji. Za mne nutna vec u trisezonniho spacaku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aldo » úte lis 20, 2018 20:07

CUMULUS řada LL 200/300/400 nemá límec. Jde o UL spacáky a ty prostě límce nemají. Řeší se primárně váha.
Pokud někdo chce límec u 3 sezónního spacáku, tak PANYAM 450 nebo MT 500.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » úte lis 20, 2018 21:44

Límec mám i na RAB Neutrino 400 a má ho i 200
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod lojzmen » úte lis 20, 2018 23:20

Aldo píše:CUMULUS řada LL 200/300/400 nemá límec. Jde o UL spacáky a ty prostě límce nemají. Řeší se primárně váha.


Doplním, že i lega? podél zipu v řadě LL je tenká. Při teplotě pod +4°C u LL200 bylo znát, na kterém boku jsem ležel.

Jinak LL200 je bezva, mám ho rád :-) , ale nyní nadešel čas na MT 500 (ve stanu).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » úte lis 20, 2018 23:20

Koteka je taky UL spacak a (vlastne jeden z prvnich) a limec ma. Jestli se rozhoduje mezi Kotekou a Cumulem, tak tohle by pro mne byl jednoznacny argument pro Koteku. Osobne bych spacak bez zateplovaciho limce koupil jedine na leto a i to bych se dost rozmyslel. Pod sirakem ho pouzivam snad vzdycky, nezapinam a nestahuju ho jen na chatach a na bivaku kdyz je teplo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod air2 » úte lis 20, 2018 23:54

Já používám límec jen když je to na hraně komfortu spacáku, u mého stávajícího spacáku tedy až když už fakt mrzne. Ona mi v tom péřáku zatím kosa moc nebyla, je fakt že jsem ho použil jen párkrát, ale pořád jsem rád že ho tam mám, protože to udělá fakt rozdíl. Pro mě těch 660 g peří v podstatě vždycky stačilo, resp. mnohdy bylo až moc (i proto chci dokoupit něco méně teplého a lehkého). Ve starém méně teplém duťáku jsem límec používal zase skoro furt.

Je ta Koteka z pertexu lepší než z toho předchozího matroše nebo naopak? Ani nevím, jestli je to furt ripstop nebo už ne (dřív tam RS byl). Uvažuju jen, jestli těch 500 g peří není pro mě zbytečně moc (hlavně na treky v evropských horách červen-září, s lehkým přesahem květen/říjen) a nestačilo by méně. Furt můžu do větší kosy vzít ten starý Warmpeace :-k
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 21, 2018 6:42

Zalezi, co myslis evropskymi horami. Jezdivam v cervenci do Grand Paradisa a nekolikrat jsem zazil, ze Koteka byla na spodni hranici. Ono tam obcas v lete mrzne, zvlast ve vetsich vyskach, ale zazil jsem, ze mi i okolo 2400 zmrzla voda ve flasce (coz je aspon -5). Naopak se mi nikdy nestalo, ze by byla moc tepla. O zari ani nemluve, zrovna letos v oblasti Ankogelu bych ve slabsim spacaku zmrznul. Bylo krasne, ale v noci obcas pekna kosa. No a rijen nebo zacatek listopadu v Dolomitech, Nizkych Taurach apod. v ni obcas spim v perovce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aldo » stř lis 21, 2018 8:20

Michal82 píše:Límec mám i na RAB Neutrino 400 .......

No to je právě těch +100g.
Jak říkám UL řada u CUMULU i MALACHA je primárně zaměřená na váhu. Všechny zbytečnosti pryč.

Snad jen doplnění. To že má spacák třeba 300g peří ještě neznamená, že je to UL výrobek a naopak. Spacák může mít i 900g plnění a může se řadit se svou celkovou váhou 1140g do UL třídy.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod remy77 » stř lis 21, 2018 9:04

air2
Pri plneni 55/45 Cumulusu mas hore 220 g 850 cuin co je v prepocte len o trochu menej ako Koteka 500 + uzsi UL strih. Rozdiel je hlavne v tom limci. Ja ho pouzivam len na hrane teplotneho urcenia.
Koteku som nemal, ma ju kamos v Softexe a oproti Quantum co mam v Cumulus Teneqa o pozanie viac pustala perie.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » stř lis 21, 2018 9:12

Aldo píše:Všechny zbytečnosti pryč.
:(( :(( Tak teda zrovna limec bych zbytecnosti nenazval ani nahodou. Jak uz mike naznacoval, ve skutecnosti mit/nemit limec muze znamenat rozdil nekolika stupnu v realne komfortnim spani. A to je mozna nekdy vetsi vahovy rozdil v plneni k dosazeni komfortu bez limca nez co se vaha zvysi limcem. Bohuzel, toto se v normach nezohlednuje ani nemeri.
Ale jo, chapu, ze kazdy to chce jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aldo » stř lis 21, 2018 9:20

Hele, to co píšeš je jen Tvů a Mikův pohled nebo názor v úzké skupině lidí tady.
Jednu dobu jsem měl nejprodávanější spacák kolem 450g a bez límce. Prodal jsem ho mraky. Nikdo ho nepostrádal. Já osobně ho nikdy nepoužívám a nejraději bych ho ze spacáku vypáral. :wink:

Navíc UL spacáky jsou na úplně jiné aktivity, než je klidný spánek. Tohle si je třeba uvědomit !!
Přece nemůžeš počítat s tím, že úzký spacák, ve kterém má normálně rostlý chlap problém se otočit, je určený pro běžné použití. :finga: Že je zrovna taková móda mít vše UL, to už je problém těch co to kupují. :roll:
Trochu uvažujme a pak se třeba dobereme nějakého rozumného názoru na věc.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mitau » stř lis 21, 2018 9:43

Poslusne hlasim, ze mam 480g peri bez limce a jsem spokojen. Kdyz je zima, tak poradne stahnu kapuci kolem hlavy a mam pocit, ze teply vzduch ze spacaku nijak neunika a limec by nepomohl. Jeste ze stare syntetiky si pamatuju, ze jsem limec stejne nikdy nevyuzival, tak mi nijak nechybi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » stř lis 21, 2018 9:48

Aldo píše:Navíc UL spacáky jsou na úplně jiné aktivity, než je klidný spánek. Tohle si je třeba uvědomit !!
Přece nemůžeš počítat s tím, že úzký spacák, ve kterém má normálně rostlý chlap problém se otočit, je určený pro běžné použití. :finga: Že je zrovna taková móda mít vše UL, to už je problém těch co to kupují. :roll:
Ano, prave to je asi problem,ze ted je UL v mode a kazdy (druhy) chce mit vsechno UL na vsechno a neuvedomi si, ze ty veci maji casto svoje urceni, ktere neni plne kompatibilni s tim, co delaji.

A druhy problem je, kdy ty UL veci (obzvlaste spacaky) se doporucuji (nekdy spise tlaci) lidem, nejlepe nezkusenym, kteri je chteji na bezne pouziti (napr. se chteji v nich klidne a dobre spat). (Abys to nebral na sebe, vubec jsem nemyslel Tebe konkretne, Ty mas alespon docela jasnou predstavu o jejich pouzivani a kdyz nekdo napise potreby, vetsinou doporucis ten nejvhodnejsi spacak z Tve nabidky.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » stř lis 21, 2018 10:21

Aldo tak jasný.... na druhou stranu třeba uvedu Mythic řadu od RAB která má při 600g peří komfort -5°C a váhu 885g až po 200g s komfortem 6°C a váhou 475g.
Všechny mají límec a řekl bych že na danný teplotní komfort to jsou UL spacáky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aldo » stř lis 21, 2018 10:42

Hele, já si myslím, že to je jen věc názoru. RAB dělá límec a je si vědomá toho, že to bude o něco těžší. Jiní to berou přísně a jdou po váze. Je rozdíl mezi 285g a 200g obalového materiálu. Prostě to někteří berou více do detailů s váhou a jiní na tom zas tak nebazírují.
Teď je jen otázka, co si zákazník vybere a co je pro něj priorita. Jestli o 80g lehčí spacák nebo límec. O ničem jinem to není. Bavíme se o :iceaxe: :rolleyes:
Já osobně si myslím, že UL je věc osekaná do mrtě aby byla co nejlehčí a nejmenší a pořád ještě dobře fungovala. Pokud je tam něco navíc, co zvyšuje cenu, už se to vzdaluje původní filosofii. Toť vše.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » stř lis 21, 2018 16:17

mike píše:Jestli se rozhoduje mezi Kotekou a Cumulem, tak tohle by pro mne byl jednoznacny argument pro Koteku.

+1
mike píše:Osobne bych spacak bez zateplovaciho limce koupil jedine na leto a i to bych se dost rozmyslel.

+1
mike píše:Pod sirakem ho pouzivam snad vzdycky, nezapinam a nestahuju ho jen na chatach a na bivaku kdyz je teplo.

+1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 21, 2018 18:17

Aldo píše:Hele, to co píšeš je jen Tvů a Mikův pohled nebo názor v úzké skupině lidí tady.

To je pravda. Na druhou stranu je tvuj nazor nazorem prodejce, ktery haji to, co prodava a je tedy zaujaty.

Aldo píše:Jednu dobu jsem měl nejprodávanější spacák kolem 450g a bez límce. Prodal jsem ho mraky. Nikdo ho nepostrádal.

Ty ses jich vsech ptal? Ja bych ti to treba rekl jen v pripade, ze bych ho postradal hodne a to jsem z tech, co se ozyvaji nejvic. Taky je mozne, ze s limcem cast nemela zkusenosti a kdyz nevis, o co prichazis, tak ti to nechybi.

Aldo píše:Navíc UL spacáky jsou na úplně jiné aktivity, než je klidný spánek. Tohle si je třeba uvědomit !!
Přece nemůžeš počítat s tím, že úzký spacák, ve kterém má normálně rostlý chlap problém se otočit, je určený pro běžné použití.

Koteka je UL spacak a mam ho pro bezne pouziti a klidny spanek. Je trochu min pohodlny, nez siroke a tezke spacaky, co jsem mel driv, ale rozdil neni nijak zasadni a neni to na ukor spani, jen pohodli pri lezeni dovnitr, ven a nastaveni spacaku (ty priserne snurky...).

Aldo píše:Já osobně si myslím, že UL je věc osekaná do mrtě aby byla co nejlehčí a nejmenší a pořád ještě dobře fungovala.

Ano. Ale tedy se bavime prave o tom poslednim, dobre fungovala. Rozlisuje se UL a stupid UL. UL muze byt na ukor odolnosti, zivotnosti (tj. celkove robustnosti) a mozna i trochu pohodli. Stupid UL je na ukor funkcnosti. Coz je IMO pripad limce a zateplene legy zipu u 3 a 4 sezonnich spacaku. U letnich nemusi. Opet cas na muj oblibeny citat: Keep it simple. As simple as possible but not simpler. Zduraznuju dulezitou cast, kterou podle mne spacaky bez limce nesplnuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 21, 2018 18:25

mitau píše:Poslusne hlasim, ze mam 480g peri bez limce a jsem spokojen. Kdyz je zima, tak poradne stahnu kapuci kolem hlavy a mam pocit, ze teply vzduch ze spacaku nijak neunika a limec by nepomohl. Jeste ze stare syntetiky si pamatuju, ze jsem limec stejne nikdy nevyuzival, tak mi nijak nechybi.

Kdyz jsi ho nikdy nevyuzival, tak ti ani nemuze chybet ;-)

Mozna to souvisi se zpusobem spani. Ja treba spim na boku a kapuci pokud mozno nestahuju, protoze bych se dusil. Misto toho spim se satkem na hlave a kapuci stahuju jen trochu. Chladno na hlavu mi nevadi, nakonec, doma si hlavu taky neprikryvam. V -40 by to samozrejme bylo jine, ale do -10 funguju takhle. Abych se obesel bez limce, tak bych kapuci musel stahnout tak, ze by mi z ni trcel jen nos a to by mi myslim celkem vadilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 18:43

Moje zkušenost velí, že když si stáhnu límec, tak mě bude zaručeně svrbět nos, nebo ucho...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aldo » stř lis 21, 2018 18:47

... no a vo tom ten límec právě je.
Já si stáhnout limec kolem krku a mít ruce vevnitř, tak se zblázním :)

1 - 2 nehájím nic. Vždy upozurňuji kupující na to, že ten či onen spacák nemá límec. Tudíž vím co na to říkají. Vzorek zákazníků za těch let jde do stovek. Ono dokonce s většinou svých zákazníků jsem osobně mluvil nebo si o problému psal. Je to až k nevíře, ale je to tak.
3 - Trvám na tom, že UL spacák nemá to co ostatní, protože musí opakuji MUSÍ být lehčí. Proto třeba už takovou LL řadu u CUMULUSu nepovažuji skoro za UL protože používá materiál 29 g/m2. To je váha materiálu na standardní spacáky, ne na UL výrobky sory. Když budeme rozmělňovat názvy, splynou s davem, ztratí své významy a rozpustí se.

MIKE, napiš mi prosím Tvou definici UL spacáku. Rád bych ji znal, ať se zbytečně nepouštíme do planých debat. Já svou napsal. Ještě bych rád znal Tvůj názor na použití UL věci. proč si myslíš, že vznikly a vyrábí se. To je totiž klíčové k tomu, aby jsi definoval UL výrobek.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 21, 2018 19:19

Aldo píše:Já si stáhnout limec kolem krku a mít ruce vevnitř, tak se zblázním :)

:D to je ciste vec psychiky a da se natrenovat. Stane se to jen proto, ze na to myslis. Ja ne, a tak se mi to nedeje. Vim, o cem pisete, zpocatku se mi to delo, ale uz hodne dlouho ne.

Aldo píše:Vzorek zákazníků za těch let jde do stovek. Ono dokonce s většinou svých zákazníků jsem osobně mluvil nebo si o problému psal. Je to až k nevíře, ale je to tak.

To ti klidne verim, ale mluvil jsi s nima i po par letech pouzivani spacaku? A opakuju, jestli limec driv nepouzivali, tak jim ani nechybi, protoze nevi, o co prichazeji. Mel jsem to takhle u vic veci, taky jsem si myslel, ze je to k nicemu a teprve, kdyz jsem je vyzkousel, jsem musel uznat, ze jsem se pletl a nekterych bych se vzdaval velmi nerad.

Aldo píše:MIKE, napiš mi prosím Tvou definici UL spacáku. Rád bych ji znal, ať se zbytečně nepouštíme do planých debat.

Ma vsechno, co ma spacak mit, ale je lehci resp. nejlehci mozny. Coz znamena co nejlepsi peri, co nejlehci latku, anatomicky strih. Cena materialu nejhraje velkou roli tj. vylehceni jde na ukor ceny. Muze se vylehcovat i na ukor pohodli, beru treba kratsi zip, tenke snurky, min prostoru (ale tam se to nesmi prehnat). Ale ne funkcnosti, proto musi mit spacak vsechno, co je potreba. Pro teploty, pro ktere je urceny, to je taky dulezite. Letni spacak se muze obejit bez limce a legy, mozna muze mit i X komory, ale tady byla rec o 3 - 4 sezonnich a tam uz to podle mne nejde.

Aldo píše:Ještě bych rád znal Tvůj názor na použití UL věci. proč si myslíš, že vznikly a vyrábí se. To je totiž klíčové k tomu, aby jsi definoval UL výrobek.

Protoze malokdo se chce tahat s tezkyma vecma. Nejsem si jisty, co jineho chces slyset.

Jak jsem psal, je UL a stupid UL. Hranice muze byt u kazdeho jinde. UL veci mam rad, ale kdyz chybi neco, co potrebuju, tak je to u mne stupid UL. Treba moje perovka od Montbellu. Material spicka, peri taky, sedi skvele, zabere minimum mista a je velmi lehka. Super, ale chybi ji ale stahovani dole a ani po hodne letech mi to neprestalo vadit. Da se to resit, ale tohle se jim proste nepovedlo. Mela tam byt, perovka by vazila mozna o 10 g vic, ale vylepsila by se. Prisli na to sami, u novejsich uz je.

Dalsi priklad jsou treba batohy Crux. Spickovy lehky a odolny material, titanove vyztuhy v zadech, jednoduche a pritom pohodlne. UL a drahe. Delaji se i lehci batohy podobne velikosti, ale tem chybi dobra zada, za mne stupid UL, zadova konstrukce je u vetsich batohu klicova.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky