Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » stř kvě 23, 2018 16:34

já mám a nebo jsem měl Tilak Trango, Tilak Mitre, Tilak Latok Hybrid, Tilak Ogre Action, takže mám srovnání, Tilak Trango používám na turistiku jaro a podzim, a nebo ve městě když je tepleji, má dostatečnou prodyšnost, ale má menší větru odolnost a menší izolační schopnost než Tilak Mitre, Tilak Latok Hybrid, Tilak Ogre Action, Tilak Trango jsem ozkoušel na turistiku i v zimě když foukal ledový vítr, měl jsem pod tím funkční prádlo a Polartec Power Stretch, a byla mi v tom zima, Tilak Trango nestíhal ledový vítr, Tilak Mitre a Tilak Ogre Action používám jen ve městě když je chladněji, protože mají lepší větru odolnost a mají i lepší izolační schopnost než Tilak Trango, ale na turistiku nebo když je teplo se nehodí, protože jsou nedostatečně prodyšný, a co se týká té rychlosti propršení, tak Tilak Mitre a Tilak Ogre Action proprš o něco pomaleji než Tilak Trango, ale není to žádný velký rozdíl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Prodyšná softshell bunda

Příspěvekod Obludka » pon lis 12, 2018 16:49

Pro přítele hledám co nejvíc prodyšnou softshellovou bundu.

Nepromokavost nemusí být nijak vysoká, ale hodně se potí, tudíž hledá co nejprodyšnější bundu.
Určení je na výlety a procházky na jaro, podzim (a v jeho případě mírnou zimu).

Funkční trika a mikiny samozřejmě máme, hledáme vážně jen bundu a uvítáme Vaše tipy.. :)
Obludka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 17, 2015 9:07

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod pavproch » pon lis 12, 2018 17:32

Sloučeno (shodou okolností s mým) tématem.

Loni nebo předloni sem takovou SS koupil zas - od Haglofsů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Obludka » pon lis 12, 2018 20:04

Dík za sloučení... ale my hledáme spíš s kapucou..... :((
Obludka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 17, 2015 9:07

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon lis 12, 2018 20:07

OK, presunul jsem to. To mas z toho, ze zakladas zbytecna vlakna, pak hrozi, ze ti to nekdo z moderatoru slouci jinam, nez se ti libi ;-)

No a jinak se koukni taky po vetrovkach, na ne tu mame specialni vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Prodyšná softshell bunda

Příspěvekod fps » úte lis 13, 2018 14:01

Obludka píše:Pro přítele hledám co nejvíc prodyšnou softshellovou bundu.

Tilak Trango
High Point Drift Hoody
Direct Alpine Jorasses
Direct Alpine Tacul
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod FrantaKrajta » ned lis 18, 2018 16:37

Nevim, jestli to nepatri spis do vetrovek, je to tak na hrane - nekdo zkusenosti s Black Diamond Alpine Start? Strecova tenka bunda z materialu od Schoeller, pry hodne prodysna (bez membrany samozrejme) a lehoucka.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod aksam » ned lis 18, 2018 17:08

Ve vláknu o větrovkách se o ní psalo.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Pierre111 » ned lis 18, 2018 17:39

Mám jí asi tak 2-3 roky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod FrantaKrajta » ned lis 18, 2018 20:00

Dik. Asi jsem spatne hledal, uz jsem to pak nasel. A Pierre, stale spokojenost?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 19, 2018 9:43

Hele ono dost záleží co od toho chceš. Alpine Start není klasická větrovka. Pokud chceš co nejlehčí větrovku s co možná nejlepší ochranou proti větru tak to tato bunda není. Váha se pohybuje kolem cca. 200g a sbalená je tak 2x vetší než většina větrovek z Pertexu. Její výhody jsou především to, že je dost elastická, takže tě to nikde netahá, ideální tedy na pohyb, kde je nutný větší rozsah. Velmi slušně dýchá, lehce se potem namočí ale rychle uschne. Díky tomu, že je to softshell, tak je příjemná i na holou kůži. Pod batohem dole na bedrech materiál po řase mírně žmolkovatí, já mám černou barvu a je to vidět je zblízka.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod FrantaKrajta » pon lis 19, 2018 13:13

No prave presne na neco takoveho, na lezeni, letni hory v pohybu a tak, kde chci neco proti slunci a vetru na vrsku. Ale kde je na lehce zateplenou bundu moc vedro. A zaroven nebude tolik povlavat okolo jako klasicka vetrovka, kterou bych stejne hned na skale rozparal :) S kapuci i pres helmu. Jak sedi s uvazkem? Jen zase skoda, ze nema dvoucestny zip. A material zda se celkem drzi (neodre se hned na skale?), kdyz uz ji mas Pierre pres dva roky? Dik - tvuj popis mi prijde idealni na to co chci :)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne pon lis 19, 2018 14:44, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 19, 2018 14:29

Na lezení je myslím dobrý, látka je opravdu tenká ale něco vydrží díky elsaticitě, pertex je rozhodně pocitově tenší. S úvazkem sedí dobře. Kapuci lze přetáhnout přes přilbu, mám singing rock penta a ta má vyšší profil a stejně kapuci přetáhnu. Jen pak moc nekryje obličej.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pon lis 19, 2018 18:32

Na to, co popisujes bych jeste doporucil si zkusit Rab Borealis. Je o malo silnejsi material a vazi trochu vice (265g) nez BD, zato bych rekl, ze ta latka vydrzi trochu vic (mysleno pod ruksakem). Ja mam predchodce (myslim, ze Ventus :(() a mohu rict, ze se v tom da klidne chodit i na slunci pri +30, ze to docela dobre odvadi pot. Proti vetru zavisi od toho, co pod tim mas. Vitr kolem 60km v pohode i na hole telo, ja jsem v tom byl kolem 90km s dlouhym trickem Silkbody pod nim a vitr jsem necitil. Ale bez toho tricka (je to dost huste tkany hlavne hedvabni material, urcite odolnejsi vetru nez bezne merino a umeliny) uz by to bylo na kuzi dost citit. Mezi 60 a 90 km jsem to netestoval, nevim, kde je hranice.
Pres prilbu se to pretahnout da, ale proti vetru bych ji spise dal na hlavu pod prilbu, lepe chrani (teda hlavu, ne prilbu :-)) pred vetrem. Ventus jeste nemel DWR, takze na mrholeni to nebylo, ted by uz tam neco byt melo.
Je to mozno trochu univerzalnejsi nez BD - ale pokud mas moznost, vyzkousej si oba.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod FrantaKrajta » pon lis 19, 2018 20:53

@Apuka, dik, to vypada taky pekne. Jen preferuji spis zip az dolu, tohle je pulovr.
[edit - vidim, ze delaji i normalni verzi s plnym zipem, 300g s dvema napoleon kapsama na prsou]
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » úte lis 20, 2018 10:07

Jo, omlouvam se, nevsiml jsem si, ze tam je verze Pull-On. Ja mam tu starou verzi s plnym zipem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod FrantaKrajta » úte lis 20, 2018 12:14

Apuka, naopak, diky za dalsi tip, RAB dela obe verzem, pulovr i bundu. I RAB i ta BD vypadaji pekne, a ve srovnani podobnych bund na UKC mi vychazeji nejlepe. Asi bych preferoval spis BD, ma sice jednu kapsu, ale RAB ma kapuci jen pod helmu, jestli ctu dobre, a BD pres helmu (i kdyz u tlustych penovych helem nejspis natesno), ale se zdrhovadlem, takze jde i pod ni (jak Pierre poznamenal). Dik!
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Tip na softshellovou bundu dle požadovaných parametrů..?

Příspěvekod Standa63 » ned led 5, 2020 13:38

Zdravím,
už třetí den hledám na netu softshellku, která by mě vyhovovala, ale nemůžu nic nelézt.

Mé požadované parametry:

- voděodolnost a paropropustnost min. 10000

- větruodolnost

- oděru odolný materiál

- čtyři vnější kapsy (a příp. i jedna vnitřní)

- vnější dolní kapsy co nejníže, ne s obrovským otvorem, aby se v nich daly pohodlně nosit ruce

- prodloužená zadní část

- nezateplená

- kapuce srolovatelná (a zabalená) k límci, nebo rovnou odnímatelná

- volnější střih
Naposledy upravil Standa63 dne sob led 11, 2020 20:11, celkově upraveno 3
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod nimha » čtv led 9, 2020 15:55

Nevim, jestli jsem v uplne spravny kategorii - potreboval bych nejakou vrchni vrstvu na aktivnejsi pohyb v tomhle pocasi (zima - nezima). Neco na nordic walking, brusleni, ev. bezky, kolo... proste lehky sport na par hodin. Napadlo me, ze by na to mohla byt nejaka SS bez membrany, je to spravna uvaha?

Bundu na sjezdovky a HS mam, v tom se moc potim (obecne se potim hodne), pokud zustanu u fleecky, tak je tom zase kosa... klasicka perovka asi taky ne....
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mitau » čtv led 9, 2020 16:01

Podle tveho popisu bych se zkusil podivat na bundy z Polartec Alpha. Neco kolem 90-120g Alphy by mohlo byt akorat. V podstate takova lepsi nahrada za fleecku a vetrovku v jednom. Je tu na to vlakno.

(Ale uznavam, ze je to trochu rada ve stylu, ze nejlepsi SS je vetrovka :) )

http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=9&t=21367
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv led 9, 2020 16:29

Pripadne primaloftku, tak 60 - 80 g/m^2 synteticke izolace. Musi byt ale dobre prodysna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » čtv led 9, 2020 18:42

V zásadním rozporu s předřečníky budu tvrdit, že jakákoli zateplená bunda (šusťák-izolace-šusťák) je nesmysl, NEmembránový SS je imho mnohem vhodnější. Já přesně pro tohle zcela nedávno pořídil kostnatého ftáka epsilon.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » čtv led 9, 2020 20:16

pavproch píše:V zásadním rozporu s předřečníky budu tvrdit, že jakákoli zateplená bunda (šusťák-izolace-šusťák) je nesmysl
Ehm, ty bundy z P Alpha jsou jen sustak-izolace, takze jediny sustak-izolace-sustak predrecnik byl mike :wink: .

A taky se priklanim k te Alphe. Po tydennim noseni ve VT (bohuzel, tezko to mohu nazvat "testovanim pri hodne aktivnim pohybu" :smt022) mohu s klidnym svedomim rict, ze je to uplne jiny level nez nejaka primaloftka a spol.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv led 9, 2020 21:09

pavproch píše:V zásadním rozporu s předřečníky budu tvrdit, že jakákoli zateplená bunda (šusťák-izolace-šusťák) je nesmysl, NEmembránový SS je imho mnohem vhodnější. Já přesně pro tohle zcela nedávno pořídil kostnatého ftáka epsilon.

A pak si stezoval, ze je mu v nem kosa :twisted: Tazalel pise, ze je mu kosa ve flisce, v SS mu bude jeste vetsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » čtv led 9, 2020 21:33

mike píše:Tazalel pise, ze je mu kosa ve flisce
Jenze tazatel uz nepise podminky, proc mu je ve flisce kosa. Muze to byt kvuli vetru, pokud beha nebo rychle slape, muze byt i z pruniku vzduchu pres flisku. Taky zavisi, co za flisku ma.
V nekterych pripadech muze i znatelne tenci SS lepe udrzet telesne teplo nez prilis profukovaci (ale jinak hodne tepla) fliska.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 9:54

nimha píše:... potreboval bych nejakou vrchni vrstvu na aktivnejsi pohyb v tomhle pocasi (zima - nezima). Neco na nordic walking, brusleni, ev. bezky, kolo... proste lehky sport na par hodin...

AR PROTON LT
AR ATOM LT
AR ATOM LT VEST
vestu pouzivam, kdyz hodne fouka a serou me ty bocni panely pres ktere fuci. Na NW jsou bundy od AR idealni volba.
nebo
MARMOT ALPHA 60 kterou ted pouzivam na behani, ale hlavne i misto mikiny pod AR Atom. Pokud hodne fouka amrzne davam na ni vetrovku patagonia Houdiny nebo SS Vaude Soroma. Na bezky s batohem nebo i na behani s batohem ma vyhodu, ze rychle vyschne. Ve vetru profoukne hodne, takze ji nedoporucuji na NW, kde se tak moc nehybes a pokud hodne fuci, tak je v ni kosa a musim na ni neco dat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod nimha » pát led 10, 2020 22:48

Min. sobotu (cca okolo nuly) jsem měl zimní syntetický triko s dl. rukávem (craft), pak tenkou (relativně) druhou vrstvu (klimatex; takový to na zimní běhání), pak tenkou polartec mikinu přes hlavu (TNF) a pak tlustou polartec flísku (taky TNF, pišou MIG flight fleece jacket). Ty flísky mají teda už cca 10 let.

Jak vidno, nejen se hodně potím, ale jsem i dosti zimozřivý... :-)

Kosa byla hlavně na ruce, ale dalo se. Počítal jsem tedy, že budu postupně sundavat, ale bylo to více méně akorát, nepotil jsem se, ale přišel jsem si tak nějak jako nabalená pumpa. Jakoby to teplo unikalo... vítr moc nebyl, pohyb rychlý taky ne.

Co třeba SS Tilak Trango? Občas ji tu zmiňuejte...

BTW, ta SS by šla v těch vrstvách asi místo ty poslední flíky, ne?

apuka píše:Jenze tazatel uz nepise podminky, proc mu je ve flisce kosa. Muze to byt kvuli vetru, pokud beha nebo rychle slape, muze byt i z pruniku vzduchu pres flisku. Taky zavisi, co za flisku ma.
V nekterych pripadech muze i znatelne tenci SS lepe udrzet telesne teplo nez prilis profukovaci (ale jinak hodne tepla) fliska.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát led 10, 2020 23:34

:shock: to je dost sileny zpusob oblekani :D Vykasli se na takove nesmyslne vrstveni a SS a koukni se po tech bundach, co psal booze vyse. V tvem pripade nejspis Atom LT, mozna dokonce i Atom AR. Pak by ti melo stacit jedno tricko s dlouhym (zkus to nejdriv takhle, vic vrstev situaci nevylepsi, naopak).

BTW, ve stejnych podminkach chodim (!) v tricku s kratkym rukavem a primaloftkou, jejiz zatepleni odpovida Atomu AR (spis trochu min).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tip na softshellovou bundu dle požadovaných parametrů..?

Příspěvekod fps » sob led 11, 2020 14:14

Standa63 píše:už třetí den hledám na netu softshellku, která by mě vyhovovala, ale nemůžu nic nelézt.

- koukni na Tilak Latok
- klidně to můžete přesunout sem
Naposledy upravil sobb dne sob led 11, 2020 21:06, celkově upraveno 1
Důvod: doplnila jsem citaci otázky, na kterou fps reaguje (vlákno bylo sloučeno a došlo k promíchání)
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tip na softshellovou bundu dle požadovaných parametrů..?

Příspěvekod Standa63 » sob led 11, 2020 14:40

Díky za tip, ta vypadá zajímavě. :)
Ještě jsem zapomněl na ten volnější střih, tato to právě má.

Ale asi je to novinka, že tam nejsou bližší informace - zajímalo by mě ještě z čeho je vnitřek, aby tam nebyl fleece.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení