Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » stř kvě 23, 2018 16:34

já mám a nebo jsem měl Tilak Trango, Tilak Mitre, Tilak Latok Hybrid, Tilak Ogre Action, takže mám srovnání, Tilak Trango používám na turistiku jaro a podzim, a nebo ve městě když je tepleji, má dostatečnou prodyšnost, ale má menší větru odolnost a menší izolační schopnost než Tilak Mitre, Tilak Latok Hybrid, Tilak Ogre Action, Tilak Trango jsem ozkoušel na turistiku i v zimě když foukal ledový vítr, měl jsem pod tím funkční prádlo a Polartec Power Stretch, a byla mi v tom zima, Tilak Trango nestíhal ledový vítr, Tilak Mitre a Tilak Ogre Action používám jen ve městě když je chladněji, protože mají lepší větru odolnost a mají i lepší izolační schopnost než Tilak Trango, ale na turistiku nebo když je teplo se nehodí, protože jsou nedostatečně prodyšný, a co se týká té rychlosti propršení, tak Tilak Mitre a Tilak Ogre Action proprš o něco pomaleji než Tilak Trango, ale není to žádný velký rozdíl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Prodyšná softshell bunda

Příspěvekod Obludka » pon lis 12, 2018 16:49

Pro přítele hledám co nejvíc prodyšnou softshellovou bundu.

Nepromokavost nemusí být nijak vysoká, ale hodně se potí, tudíž hledá co nejprodyšnější bundu.
Určení je na výlety a procházky na jaro, podzim (a v jeho případě mírnou zimu).

Funkční trika a mikiny samozřejmě máme, hledáme vážně jen bundu a uvítáme Vaše tipy.. :)
Obludka
nováček
nováček

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod pavproch » pon lis 12, 2018 17:32

Sloučeno (shodou okolností s mým) tématem.

Loni nebo předloni sem takovou SS koupil zas - od Haglofsů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Obludka » pon lis 12, 2018 20:04

Dík za sloučení... ale my hledáme spíš s kapucou..... :((
Obludka
nováček
nováček

Příspěvekod mike » pon lis 12, 2018 20:07

OK, presunul jsem to. To mas z toho, ze zakladas zbytecna vlakna, pak hrozi, ze ti to nekdo z moderatoru slouci jinam, nez se ti libi ;-)

No a jinak se koukni taky po vetrovkach, na ne tu mame specialni vlakno.
mike
Moderátor
Moderátor

Re: Prodyšná softshell bunda

Příspěvekod fps » úte lis 13, 2018 14:01

Obludka píše:Pro přítele hledám co nejvíc prodyšnou softshellovou bundu.

Tilak Trango
High Point Drift Hoody
Direct Alpine Jorasses
Direct Alpine Tacul
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod FrantaKrajta » ned lis 18, 2018 16:37

Nevim, jestli to nepatri spis do vetrovek, je to tak na hrane - nekdo zkusenosti s Black Diamond Alpine Start? Strecova tenka bunda z materialu od Schoeller, pry hodne prodysna (bez membrany samozrejme) a lehoucka.
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod aksam » ned lis 18, 2018 17:08

Ve vláknu o větrovkách se o ní psalo.
aksam
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Pierre111 » ned lis 18, 2018 17:39

Mám jí asi tak 2-3 roky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod FrantaKrajta » ned lis 18, 2018 20:00

Dik. Asi jsem spatne hledal, uz jsem to pak nasel. A Pierre, stale spokojenost?
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 19, 2018 9:43

Hele ono dost záleží co od toho chceš. Alpine Start není klasická větrovka. Pokud chceš co nejlehčí větrovku s co možná nejlepší ochranou proti větru tak to tato bunda není. Váha se pohybuje kolem cca. 200g a sbalená je tak 2x vetší než většina větrovek z Pertexu. Její výhody jsou především to, že je dost elastická, takže tě to nikde netahá, ideální tedy na pohyb, kde je nutný větší rozsah. Velmi slušně dýchá, lehce se potem namočí ale rychle uschne. Díky tomu, že je to softshell, tak je příjemná i na holou kůži. Pod batohem dole na bedrech materiál po řase mírně žmolkovatí, já mám černou barvu a je to vidět je zblízka.
Pierre111
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod FrantaKrajta » pon lis 19, 2018 13:13

No prave presne na neco takoveho, na lezeni, letni hory v pohybu a tak, kde chci neco proti slunci a vetru na vrsku. Ale kde je na lehce zateplenou bundu moc vedro. A zaroven nebude tolik povlavat okolo jako klasicka vetrovka, kterou bych stejne hned na skale rozparal :) S kapuci i pres helmu. Jak sedi s uvazkem? Jen zase skoda, ze nema dvoucestny zip. A material zda se celkem drzi (neodre se hned na skale?), kdyz uz ji mas Pierre pres dva roky? Dik - tvuj popis mi prijde idealni na to co chci :)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne pon lis 19, 2018 14:44, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 19, 2018 14:29

Na lezení je myslím dobrý, látka je opravdu tenká ale něco vydrží díky elsaticitě, pertex je rozhodně pocitově tenší. S úvazkem sedí dobře. Kapuci lze přetáhnout přes přilbu, mám singing rock penta a ta má vyšší profil a stejně kapuci přetáhnu. Jen pak moc nekryje obličej.
Pierre111
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod apuka » pon lis 19, 2018 18:32

Na to, co popisujes bych jeste doporucil si zkusit Rab Borealis. Je o malo silnejsi material a vazi trochu vice (265g) nez BD, zato bych rekl, ze ta latka vydrzi trochu vic (mysleno pod ruksakem). Ja mam predchodce (myslim, ze Ventus :(() a mohu rict, ze se v tom da klidne chodit i na slunci pri +30, ze to docela dobre odvadi pot. Proti vetru zavisi od toho, co pod tim mas. Vitr kolem 60km v pohode i na hole telo, ja jsem v tom byl kolem 90km s dlouhym trickem Silkbody pod nim a vitr jsem necitil. Ale bez toho tricka (je to dost huste tkany hlavne hedvabni material, urcite odolnejsi vetru nez bezne merino a umeliny) uz by to bylo na kuzi dost citit. Mezi 60 a 90 km jsem to netestoval, nevim, kde je hranice.
Pres prilbu se to pretahnout da, ale proti vetru bych ji spise dal na hlavu pod prilbu, lepe chrani (teda hlavu, ne prilbu :-)) pred vetrem. Ventus jeste nemel DWR, takze na mrholeni to nebylo, ted by uz tam neco byt melo.
Je to mozno trochu univerzalnejsi nez BD - ale pokud mas moznost, vyzkousej si oba.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod FrantaKrajta » pon lis 19, 2018 20:53

@Apuka, dik, to vypada taky pekne. Jen preferuji spis zip az dolu, tohle je pulovr.
[edit - vidim, ze delaji i normalni verzi s plnym zipem, 300g s dvema napoleon kapsama na prsou]
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » úte lis 20, 2018 10:07

Jo, omlouvam se, nevsiml jsem si, ze tam je verze Pull-On. Ja mam tu starou verzi s plnym zipem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod FrantaKrajta » úte lis 20, 2018 12:14

Apuka, naopak, diky za dalsi tip, RAB dela obe verzem, pulovr i bundu. I RAB i ta BD vypadaji pekne, a ve srovnani podobnych bund na UKC mi vychazeji nejlepe. Asi bych preferoval spis BD, ma sice jednu kapsu, ale RAB ma kapuci jen pod helmu, jestli ctu dobre, a BD pres helmu (i kdyz u tlustych penovych helem nejspis natesno), ale se zdrhovadlem, takze jde i pod ni (jak Pierre poznamenal). Dik!
FrantaKrajta
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Oblečení