Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 18:42

Nedalo by se to máznout z lehýnka taky tím SportWaxem....? Stejně v tom budu chodit jen tak 3km lehce.
A nějaký kondicioner by to mělo obsahovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 18:46

No já v tom chci chodit cca 3km denně - měsíc - abych v tom měl tu 100 a potom až něco víc. Takže propotit bych to neměl.

A u Asol sem vzal vnitřní lem SnoSealem a vypadá ok :)

Ten SportWax má mít kondicioner a vosku min....
představa ze čekám 5 dni me štve a ze jedu zítra do města za £150 - to ty boty radši oddelam a pak si za 300 koupím nový než dat polovinu ceny za kondicioner :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv lis 8, 2018 18:58

Nevim, co resis, behem prvnich par desitek km (nejspis ani stovek) se jim bez mazani nic nestane, pak to otres vlhkym hadrem a namazes kondicionerem. Cekal bych, ze u takovych bot je kuze dobre osetrena uz z vyroby.

Kuze v kominu se mi (a nejen mne) rozpadla na prvnich Alaskach, pak uz ne, zacali tam davat silnejsi. A i u tech prvnich to trvalo pres 3000 km bez osetrovani a kuze byla casto uplne promacena a prosolena, na to ale potrebujes v botach chodit aspon pul dne v kuse.

Pierre111 píše:Tak pro mě to jsou třeba docela nepoužitelný boty. Moc těžký a na svojí váhu asi ne tak dobře zateplený. Bez obsázky, takže bych rychle okopal špičku při lezení. Moc robustní, blbě by se s nima lezlo.

Vsak to taky nejsou boty na lezeni, to jsou boty pro masochisty :D Takhle nejak si predstavuju spanelskou botu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 19:10

Mike viď se s tím moc seru :) to víš líbí se mi víc než sem čekal tak to nechci pode...lat.

Vrchní kůži neřeším tu běh debat namazu tím SportWaxem - krém - kondicioner a vosk - jen nikde nemůžu přijít na přesný složení. Musím kouknout zda to tam není pidipismem.

Ten vnitřek toho sem se teď bal - ale je fakt ze prochazka po cestě 3km večer po práci v tom se nespotim.

Španělska boticka má takovou drobnou vychytavku - hřebíčky uvnitř. A hlavně se nenasazuje na chodidlo ale na holeň ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv lis 8, 2018 19:20

Michal82 píše:Nedalo by se to máznout z lehýnka taky tím SportWaxem....? Stejně v tom budu chodit jen tak 3km lehce.
A nějaký kondicioner by to mělo obsahovat.

Taky bych to ted ze vnitr nemazal, ale klidne bych pockal na prvni umyti... 150 liber za kondiciner to je nálož ](*,)
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv lis 8, 2018 19:40

Ja bych prvnich par km taky neresil mazani vnitrku. Ale pokud budes chtit, tak urcite muzes jemne rozetrit trocha, ale opravdu jen malo SportWaxu. Kondicioner se vstrebe a vosk si casem (asi rychle) sedres ponozkami (a budes je mit do prani impregnovane :-)).
At Ti dobre slouzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 20:33

TomF - kondicioner samozrejmne není za £150 - ten je ta £5-10, ale když pro nej pojedu prijdu o denní výdělek.

Dobře tak na vnitřek se teď vybodnu.

Apuka - díky snad budou ;)
Impregnovany ponožky..... hm.... dobrej nápad.

fps - samozrejmne sem na tu váhu zapomněl takže sem se teď vracel do práce.

Takže váha obou bot ve velikosti 46 je 3150g (litalo mi to +/- 2g podle toho jak sem to na váhu dal a je to i s cedulkama ;)

Nebulus - Ty vložky - ano jedna se o ty Air Active

Tkaničky jsou dute takže proto ve mne vzbuzují pocit ze je pretrhnu - v recenzích je chválil ze vydrží moc dlouho ale teď sem koukal na tkaničky na brusle tak ty voskovane pokud to sou ty starý poctivý festovni budou super co sem měl na Kanadach bejvali silnější a hlavně se nenatahovali (nebyly dute).
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 8, 2018 20:51

Mike: po tom co si koupis tyhle spanelsky botky tak nesmis zapomenout prikoupit sadu mladeho chemika koukam. :D

By me zajimalo jak dlouho tyhle boty vydrzi a kolik km v nich tak nachodis nez prestanou slouz, potrebuji opravit nebo se do nich udela dira.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 21:01

Pierre111 - těžko říct ale zaručeně výrazně přežijí dnešní běžnou produkci toho co se válí na krámech.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 8, 2018 21:12

No to je jasny ze vydrzi dele. Pokud by vydrzeli mene tak by to asi bylo blby. :D Me jde o to kolikrat dele vydrzi. Ja si totiz myslim, ze tyhle boty jsou hlavne o stylu nez o tom, ze usetris, protoze dlouho vydrzi. Proste takova klasika.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv lis 8, 2018 21:24

Vydrzi velmi dlouho, obvykle do konce zivota majitele, ktery v nich bud prestane chodit a odlozi je do skrine nebo v nich chodit bude a umre vycerpanim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 21:29

Pierre111 - těžko říct - sou lidi co je mají 15-20 let při velmi častém nošení - nejakej lesák je nosí denně přes 10 let s tím ze nubukove boty max 2 roky - tak řekneme 5 páru nubukovych bot?

Nubuk 5x6000 = 30000, 3x6000 = 18000

SP koupený za 8500

I kdyby dali jen 2 páry nubukovych bot je to levnější.

Ale kdybys četl víc co sem zde psal tak mi vlastně vůbec neslo o cenu a o to ušetřit.

Šlo mi o to že mi jsou boty úzký, a boty s obsazkou mi proste nepovolí do šířky a sou trochu jinak dělaný takže mě tlačí.
Proto sem chtěl šitý boty.

Další bonus pro mě ze sem chtěl celokozeny boty bez gtx jelikož se v tom hrozne potim a ta látka se mi často trhá.

Takže i kdyby vydrzeli jen trochu déle - jako ze dle majitelů vydrží násobky běžných bot - tak je mi to jedno a šlo mi o to ze tyhle boty mě do šířky pustí víc než lepene boty - poslední dva roky se mi rozjíždí noha na šířku.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 8, 2018 21:39

Ty horolezecke, co jsem pro zajimavost postoval, ale taky casto vydrzi do konce zivota. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 21:45

Pierre111 - ano jenže to ti často vydrží i jedny trenky a ani si je nemusíš převlíkat :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 8, 2018 21:54

V pohode, ja chtel jen vedet, jak dloho ty boty vydrzi. Trochu pochybuju, ze 5x dele nez prumerne kozene boty. K cene bot taky musis pricist vsechny ty pripravky, co na ne pouzivas. Ja pouzivam plastaky, takze nic takovyho nepotrebuju. Kazdy ty boty jsou urceny na neco jineho, takze se to neda porovnat. Ja treba membranu v botach mit musim. Taky pochybuju, ze kdyz ty boty radne naimpregnujes proti vode, tak budou prodysny. Podle me to bude porovnatelny s membranou, ale takovy boty jsem nemel tak nevim. Jak dlouho ta impregnace na botah vydrzi, kdyz jsi v mokru?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 22:12

Pierre111 - ten SportWax stal 5 liber. Ta pixla je na 5 let....?

Když sem dal na Kongury SS za tepla tak půl roku jo - za studena to asi nebude v radu měsíců, spis týdnu typuji. Jenže zatím co nubuk bez impregnace rychle nasákne, tohle by mělo vydržet podstatně víc (uvidíme v mokru chodím často).

Plastaky těm neverim. Sice tu par lidi píše, ze membrana vydrží déle než v klasické botě, ale.... a stejně je to zas o tom ze to má úzké střihy a obsazku takže nic pro mne.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv lis 8, 2018 23:16

Michal82 píše:poslední dva roky se mi rozjíždí noha na šířku
Nechci se poustet do polemik ohledne vydrze, nubuku a pod. Ale to citovane - davej si bacha, bez reseni se TI bude rozjizdet dal a casem Ti ani SuperPerfekty nebudou stacit. Takze se radeji ohledni po poradnejsich vlozkach na podelnou klenbu a hlavne(!) si tam nalep (nebo nech nalepit) srdicko na pricnou klenbu. Nebo nejlepe si nech udelat ortopedicke vlozky (ale opravdu dobre) na miru na sebe a pro tyto boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 23:53

apuka - jj vložky buď nějaký sidas s podporou nebo ortopedické mám v plánu do toho koupit.

Někde by měli dělat na míru - jestli to byl právě ten sidas?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pát lis 9, 2018 10:11

Bacha, Sidasy (a prakticky vsechny outdoorove "ortopedicke") podporuji jen podelnou klenbu! Pricnou (skoro) zadna, alespon ja jsem takovou nenasel. Samozrejme, pri "rozsirovani" nohy potrebujes podporovat tu pricnou klenbu :twisted: . Proto tam musis sam dat to srdicko ze zdravotnich potreb.
Ja jsem si zkusil dat srdicko na vlozky do svych Salewa Crow a musi rict, ze sice je to na zacatku, prvnich par minut mirne neprijemen (tlaci), ale potom se to ustali a chozeni je mnohem prijemnejsi, hlavne je mensi unava v tech castech nohy. Jen jsem tedno srdicko nalepil trochu blbe posunute, tak to tam neni 100%.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » pát lis 9, 2018 11:02

Apuka - aha já četl ze na některých prodejnách dělají vložky přímo na míru dle otisku nohy.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pát lis 9, 2018 12:21

To ano, ale vubec si nejsem jisty, ze se do toho zahrne i nejaka lepsi podpora pricne klenby. Tam si stoupnes do "gelove lazne", co se vytvaruje podle Tve nohy a podle toho tvaru se udela vlozka. Jenze uz sestoupla pricna klenba nevytvori potrebny tvar, takze tam to zustane cca rovne. Ty bys potreboval tam mit najakou vyvysenou podporu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » pát lis 9, 2018 12:53

apuka - aha tak to pak jo. Každopádně díky za typ - kolem svátku s tím tedy budu experimentovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát lis 9, 2018 13:32

Pierre111 píše:Tak pro mě to jsou třeba docela nepoužitelný boty. Moc těžký a na svojí váhu asi ne tak dobře zateplený. Bez obsázky, takže bych rychle okopal špičku při lezení. Moc robustní, blbě by se s nima lezlo. Pravděpodobně málo voděodolné. Bez upínáku na mačky. :D Ale každej máme jiný požadavky.

Já se koukám na něco takového.
https://arcteryx.com/cz/en/shop/acrux-a ... ering-boot
https://www.millet-mountain.com/shiva-s ... -blue.html

jojo, mám to stejně, plno let jsem používal klasiky, ale dneska by mě ani nenapadlo je používat na turistiku, stejně jako třeba plátěné oblečení, plátěný stan, plátěný batoh, dřevěný cepín a atd., při dnešních umělých materiálech není důvod na nohách tahat 3 kg, a ne "Pravděpodobně málo voděodolné", ale jsou málo vodě odolné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát lis 9, 2018 13:40

Michal82 píše:Vici mi radil je promacet s tím ze to povolí nejvíc ale to se mi moc nechce.

tak to pak v nich budeš muset chodit ven jen když bude hezky, protože jak v nich budeš chodit den v mokru (mokrá tráva a nebo mokrý sníh), tak je tak promáčíš, že je budeš doma sušit v teple týden než zcela vyschnou, a můžeš je patlat čím chceš
Michal82 píše:Jinak Super Perfekt je dle recenzi super do zimy

do zimy jsou nejvíc super plasťáky (hadráky zcela bez kůže) s vnitřní vyndavací botičkou, určitě do zimy nejsou super klasiky bez vnitřní vyndavací botičky, už jenom tahat ve sněhu na nohu 5 kg (klasiky a sněžnice) je něco šíleného
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » pát lis 9, 2018 13:51

fps - jsou málo vodeodolné.

V momentu kdy v GTX botách praskne membrána (což jak víme muže byt po několika stovkách km) jsou méně voděodolné než tohle - jelikož jsou z nubuku a šité všude možné nebo kombinují textil.

Duvod proč na gtx boty patlam vosk. A myslím ze nejsem sám - a další lidi tam dávají zas jinou impregnaci.

Ale nikomu to určitě nenutim, jen je to vlákno o klasických šitých botách tak asi nemá smysl sem tahat plastáky a jiné.

Ta váha jak si chtěl je 3150g - asi to tu zaniklo večer.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » úte lis 13, 2018 14:29

- už jsem to tady psal několikrát, mě se ještě nestalo že bych měl v membránových botách tak mokro jako v klasikách (botách bez membrány), a to jsem měl a nebo mám třináctery B až C membránové boty, nejstarší mám čtyři a půl roku
- 3150 g u velikosti 46 EU je šílená váha, u mojí velikosti 47 EU by to bylo přes 3200 g, a se sněžnicemi by to bylo až neuvěřitelných 5200 g, s touto váhou se už moc chodit po kopečkách nedá, i mích 1750 g (zimní boty La Sportiva Trango Ice Cube) + 1998 g (sněžnice TSL 438) = 3748 g na kopečkách hodně cítím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » úte lis 13, 2018 14:47

fps - Třeba stíhás vyměnit boty dřív než tu membránu poskodis.


Co na to říci - ano jsou těžké, ano jsou velké, ano jsou tvrdé.... .....a přesto to sou nejlepší boty co sem kdy měl a teď už bych se na gtx dobrovolně nevrátil a jsem rad ze sem odstranil i poslední součást marketingové mašinérie o tomto materiálu který mi v praxi vůbec nefungoval tak jak slibují prodejci na každém rohu a reklamní letáčky.

A pořad se zde zapomíná proč sem je kupoval - protože mi lepené boty s obsazkou jsou úzké

A to je nad všechny ty výhody či nevýhody.

Boty který budou mít GTX nebo jinej superhypernanotech materiál a budou prodyšnější než pantofle a vodeodolnejsi než gumovky a budou vážit pod 50g mi budou úplně k HOV...NU KDYŽ MĚ BUDOU TLAČIT.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 13, 2018 14:56

Michale vždyt jsi ty boty ještě pořádně neozkoušel, máš je tak týden a nejsou ani rozšlápnuté. Spíš tedy napiš, že to podle tebe jsou nejhezčí boty co jsi kdy měl ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » úte lis 13, 2018 15:01

Pierre111 ano ještě nejsou a dlouho nebudou rozslapnuty a otestovány.

Ale už teď se mi v nich chodi výrazně lépe jak v rok starých Kongurech co mají odchozeno.

Proč? Protože me netlačí.

Bral sem to z tohodle pohledu
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » úte lis 13, 2018 15:20

Michal82 píše:Třeba stíhás vyměnit boty dřív než tu membránu poskodis
Nebo uplne jednoduse se mu ta membrana nenici "po nekolika stovkach km"... Ja jsem mel uz taky par GTX-membranovych bot (pohorek), nachodil jsem v nich sice mene nez mike nebo fps, ale kazda mi vydrzela 4-8 let docela casteho pouzivani v lete v zime, v kazdem terenu (jine jsem nenosil, vzdy jsem mel jedny boty na vsechno), s mackama i bez - a jedina, kde mi "praskla" membrana byly Asolo Granite po asi peti (nebo 6-ti?) letech, pricemz to pripisuji nejvice tomu, ze jsem do nich pouzival vlozky hodne tvrde v patni casti, ktere se vzdy pri vybirani (a to jsem je vybiral po kazdem pouziti aby se boty vysusily) poradne "hranou" otrely o membranu v "oblouku" na pate, kde se membrana rozedrela. Kdyz jeste pripoctu synove a manzelcine pohorky (jen ty, co se pouzivali vice nez dva roky/zaruku a min. 2000km (spise o dost vice), tak to bude 10-13 (presne se mi pocitat nechce) paru vysokych GTX bot. A jenom ta jedina mela poskozenou membranu. Jen tak mimochodem, manzelcine 2. Alasky se pouzivaly tak 7,5-8 let, praskly v ohebu (moc - spise skoro vubec - se kondicionerem neosetrovaly, chyba byla na me strane), je tam dira skrz veskerou kuzi i polstrovani cca 2x1cm a drzi to tam jen GTX podsivka. A i tak se ty boty posledni celou zimu (po sedmi letech bezneho pouzivani uz s tou dirou) pouzivaly ve snehu, brecce, mnohokrat se do diry dostala voda nebo breckovity snih, nikdo to v prubehu tury neocistoval - a ani jednou ty boty nepromokly, i kdyz se chodilo mnohokrat ve snehu po kolena.

Jinak Te asi nepotesim, ale az budes mit sve Superperfecty obalene snehem, tak se Ti bude srazet vlhkost v nich naprosto stejne jako v jakychkoliv GTX botach. A pokud je budes osetrovat vcelym voskem, tak ano, budes je mit dost vodeodolne (ale min nez fungujici GTX), zato uplne neprodysne, dychat budou pouze a jen pres komin a ponozky. Tj. budes v nich mit vlhko. Mel jsem jeste v mladi Gerlachy i jine cistekozene pohorky, pracovni boty s dobre kuze, byl jsem na vojne v starem modelu kanad, vsechno bez membrany, pouzival jsem dvoje vlnenych ponozek a vlhko tam za popsanych okolnosti bylo i tam. A to jsem je neosetroval voskem.

Ale jasne, kdyz nekdo, ja urcite dobre chapu Tvoji radost nad tim, ze Te (tyto) boty (konecne uz) netlaci, bo vim, co to je najit si takovy model. A s Tvoji posledni vetou proto plne souhlasim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Boty