Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 7, 2018 7:21

Fakt?! Vyhlasuju bojkot Petzlu :protest: Kdo koupi celovku od Petzlu, dostane ban [-( :twisted:

TVL, to je strasne, ze se da patentovat kazda prkotina...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » stř lis 7, 2018 7:34

To mě, bohužel, nezbývá, než bojkotovat pouze sekci čelovky.
Ale ta má vyhlášenej džihád už asi deset let.
Ale do práce bych pořeboval nový GriGri a nechci se vrcet k osmě...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 7, 2018 17:55

Vsak pisu, ze ban jen za celovku :twisted:

U ostatniho bych zvolil mekky bojkot. Kdyz neni nic srovnatelneho, tak co nadelas, ale kdyz je neco podobneho od jine firmy, tak zvolit to.

Stejne si myslim, ze celovkova sekce je neco jako firma uvnitr firmy a treba s cepinama (ty maji dobre) nema nic spolecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Majus » pát lis 9, 2018 1:31

To dudy: díky, prozkoumám, to nevypadá marně :)
Majus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 5, 2018 16:14

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Will » pát lis 9, 2018 12:25

dudy píše:Za sebe bych jednoznačně doporučui Imalent HR 20.



V základu je 18650 o kapacitě 2600 mAh, lze tam dát akumulátor s větší kapacitou?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » pát lis 9, 2018 13:47

Proč by ne?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Majus » pát lis 9, 2018 14:15

dudy píše:Proč by ne?

Zrovna na ní koukám a vypadá opravdu perfektně, akorát ji teď nemají, snad naskladní. Ani to neni takový macek. Píší váha 100g včetně baterie. To ty Fenix HL23 a HL50 váží s baterií taky nějakých 99g.
Jaký je kužel toho světla, když se svítí spíš méně (kolem 150 lum), je to fajn do stanu?
Majus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 5, 2018 16:14

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » pát lis 9, 2018 14:30

150 lm do stanu?
Se pohybuješ ve stanu ve svářečský kukle?
Jinak kužel je hezkej, širokej se zdůrazněným středem a tím pádem velký dosvit a na chůzi příjemné periférie.

Hmonostě:
Imalent vč. třetího popruhu 128 g
HL23 s obyč tužkovkou 99 g
HL50 s R123A 80 g
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pát lis 9, 2018 23:25

Jak ten Imalent vlastne pouzivas? Porad stejne nastaveny nebo upravujes vykon podle toho, jak ti to zrovna vyhovuje? Mne se princip libi, ale bojim se toho, ze kdyz se neni ceho chytit, tak nemas ani pribliznou predstavu, kolik to zrovna zere a muze ti dojit stava uprostred akce...

Ma to nejaky indikator stavu baterky?

Jinak jo, 150 lm ve stanu je rentgen ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » sob lis 10, 2018 16:53

mike píše:Jak ten Imalent vlastne pouzivas?


Nosim ho na hlavě a svítím s ním?
:twisted:



Ne, přesně jak píšeš, furt přenastavuju dle okolností.
Jdu po cestě stáhnu, šup na pěšinu, přidat, vylezu na silnici stáhnu na bludičku, hledám značku, plný kule...
Ukazatel stavu to nemá, ale Li-ionky není problém nabít před závažnější akcí do plnejch i z půlky a na takové to domácí svícení mám zálohu na klíčích, popř. nosím v kapse EDC (i když to je zrovna v reklamaci)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » sob lis 10, 2018 17:47

Njn, kdyz ja se bojim, ze mi i plna nabita baterka chcipne pred koncem zavaznejsi akce (tyden+ v horach), kde neni jak dobit. Protoze neodhadnu, jak moc svitim. Zalohu mam nejakou taky, ale to je tak na sestup na konci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Majus » sob lis 10, 2018 20:09

Asi nemam odhad na lumeny :-D.

Ja vazila oba ty Fenixy doma a vychazeji tech 99 g ( v HL50 mam AA). U toho Imalentu psali 100 g včetně baterie, tak diky za převážení.

Líbí se mi právě, že je jinej než ty Fenixy a myslím, že dobíjení na kabel chlap ocení. Se mi nechce kupovat do rodiny dalšího prakticky stejnyho Fenixe, když si je můžeme popujcovat podle typu akce. Co si budeme vyprávět, kolik ja jsem za posledních 6 let udělala týdenních přechodů hor :-D, se místo toho u nas zabydleli tri cvrčci a diky tomu jsem šla do kategorie malých celovek, ktera mě nečekaně zaujala.
Majus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 5, 2018 16:14

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » sob lis 10, 2018 20:26

Na cvrčky zabírá Formitox...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » ned lis 11, 2018 13:21

mike: svítím jenom tak, jak potřebuju, abych komfortně viděl na to, co zrovna dělám. Je skvělý, že změnit intenzitu výkonu je otázkou zlomku vteřiny a je to intuitivní. Ještě se mi nestalo, že by mi 18650 během víkendové akce došla. Náhradní samozřejmě nosím, ale spíš ji nakonec použiju k nabití mobilu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » ned lis 11, 2018 13:32

Budo, jenom technická:
Mike nemluví o víkendovce:
mike píše:tyden+ v horach
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » ned lis 11, 2018 18:19

S jednou baterií v celovce a dvěma nahradnima to bude na jistotu a ještě zbyde.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » ned lis 11, 2018 21:03

Jo, ale 3 18650 vazi skoro 150 g. Na takovou akci si beru 3 lithiove AA, ktere maji dohromady 44 g. Malokdy se mi stane, ze dojde na treti, je to s rezervou. Muzu si to dovolit, jelikoz vim, ze je to 27 hodin sviceni na 50 lm a to mi vetsinou staci, vic pouziju malokdy a jen na chvili.

Asi by se to dalo resit nejakou powerbankou na jednu 18650, ktera ma ukazatel stavu baterky. Pouzila by se i na nabijeni jinych veci a clovek by se mohl kouknout, kolik mu zbyva v celovce.

Na vikend i prodlouzeny bych se nebal, tam by mela jedna plne nabita stacit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ice » pon lis 12, 2018 12:07

taky jsem dlouho marně vybíral čelovku pro myslivost do lesa na noc. Tu kterou jsem chtěl se nedá už nikde sehnat. základní pomínka byla nejvykonější červené světlo, aby člověk v lese nebyl oslepen a po vypnutí svítilny viděl i nadále, nakonec jsem skončil u NITECORE HC65

https://flashlight.nitecore.com/product/hc65 baterky 18650 nebo 2x CR123V. za mě spokojenost.
Ice
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:02

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 12, 2018 12:53

Existuje nějaká čelovka/svítilna od renomovaného výrobce řekněme na 2x 18650, která by šla použít i jako powerbanka na nabití mobilu ? Potřebuju ale aby to mělo větší dosvit.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » pon lis 12, 2018 14:45

Existuje asi za 5usd udělátko, do kterého tu baterii vlozis a je z ní powerbanka.
Nemůžu teď hledat, ale najdeš to. Prodával to fasttech.

@mike: není nic snazšího, než si tu čelovku od někoho pujcit a při jednom týdenním treku si to zkusit.
Edit: kapacitu si spočítáš často. Zkušenost musíš udělat sám - podle toho, jak čelovku využíváš.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon lis 12, 2018 19:28

Nespocitam, nemam z ceho. Nevim, kolik zrovna sviti a bere proudu, prave o to mi jde.

budo píše:Existuje asi za 5usd udělátko, do kterého tu baterii vlozis a je z ní powerbanka.

Jo, existuje jich vic, ale tady by to chtelo na dve baterky. Protoze kdyz mas celovku na dve a jednu budes pouzivat jako powerbanku, budou ruzne nabite a to neni dobre. V celovce se pak bude energie prelevat, aby se vyrovnala. V extremnim pripade by to mozna mohlo i bouchnout :)

Celovku, ze ktere se da primo nabijet, jsem myslim videl, ale nevzpomenu si, ktera to byla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 12, 2018 22:12

Mozna spis rucni svitilnu co se nabiji pres usb a jde z ni i nabijet. A mela by hodne sviti. :).p
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte lis 13, 2018 2:37

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 13, 2018 10:57

Mě by se líbilo asi něco takového akorát s funkcí powerbanky.

https://www.kronium.cz/led-svitilna-fen ... _2014.html

Ale nevim jestli to není blbost a není lepší mít záložní světlo nebo vyhledávací baterku a powerbanku zvlášť.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » úte lis 13, 2018 12:01

@mike: výpočtem kapacity jsem mě na mysli kapacitu baterií. Tu si spočítat umíš a porovnat tak množství energie 2 ks AA vs 2 - 3 ks 18650 taky není od věci, protože rozdíl bude značný.

Že máš přílišné obavy z toho, že nevíš, kolik EE ti momentálně čelovka bere, protože nemáš k dispozici přednastavený režim se známou konstantní spotřebou, to celkem chápu. Protože za ty léta tady o Tobě vím, že je Tvou přirozeností potřeba věci "změřit, zvážit, okótovat a propočítat". Udělat si jeden dva vejšlapy s vypůjčenou čelovkou a nadhodnocenou zásobou baterií Tě nezabije a vyčerpáním na hřebeni nezdechneš. Už proto ne, že stejně spíš po chatách. Ale tak to vidím já a přes tohle se asi nepřeneseš Ty. Takže..., že čelovka s manuální regulací holt není pro Tebe :lol: :rock:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte lis 13, 2018 21:30

Jsem s tim smireny ;-) Mohl bych si ji poridit na vikendy, ale bojim se, ze bych si na to zvyknul a v horach by mi to pak chybelo ;-)

V podstate spis ale uvazuju "nahlas". Je to jiny zpusob, nez maji ostatni a ma sve vyhody i nevyhody. Jestli by se to nedalo nejak resit. Jedna moznost je mit s sebou tolik energie, ze ji nevycerpas ani kdyz se hodne seknes. To jsou ty vikendy. Druha, co mne napada, by byla nejaky zpusob, jak aktualni spotrebu odhadnout. Kdyby tam treba byly zoubky po 50 lm (ale spis logaritmicky), tak bys priblizne vedel, kde jsi.

No a samozrejme mne zajimalo, jak ji majitele pouzivaji. Kdyz mam prednastavene urovne, tak si vyberu jednu a nemam potrebu prepinat. Tady to evidentne vede na opacny pristup, ladite furt. Coz chapu, podobne to delam se zipem u bundy kdyz reguluju teplotu a ani o tom nevim.


K te kapacite: 3 lithiove AA maji 3 x 4.5 Wh tj. 13.5 Wh. Jedna nejlepsi 18650 (3400 mAh) ma asi 12.6 Wh tj. o neco malo min. Kdybych vedel, ze svitim prumerne do 100 lm, tak 2 budou na akci v pohode stacit, ale odhadnu to? Nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » stř lis 14, 2018 0:04

Udělej si čárku fixem :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 1:33

To ma dva drobne hacky ;-) Celovku obvykle pouzivam ve tme. Nevim, kde carku udelat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » stř lis 14, 2018 1:59

Ja myslel, ze hacek je v tom, ze na carky nevidis, kdyz mas celovku na hlave :D Nebo alespon ja tohle bral jako pointu vtipu od buda.

Jak uz psal budo, tobe (a ani me) asi plynule nastavovani nebude vyhovovat a uplne nevidim duvod, proc bys na to mel prechazet, kdyz ti vyhovuje soucasny stav. Imalent predstavuje dobry pomer cena/vykon, ale ty myslim jdes vic po kvalite a min po dobre cene.

budo: Jeden nebo dva vikendove vylety mika urcite nezabijou, ale bez perspektivy pro tydeni vylety to pro nej nemusi mit cenu. Osobne nedokazu (zvlast u vetsiho vykonu) lumeny zrovna dobre odhadnout a nerekl bych, ze to se clovek za vikend nauci - resp. ani nema sanci moc dobre zjistit, jak je jeho tip dobry.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 2:29

Bych si ji sundal, ale stejne carku nevidel ;-)

Vsak ja na ni prechazet nechci, nevim, jak k tomu dojmu budo dosel. Jen mne zajimalo, jak ji majitele pouzivaji. Ja uz jsem holt takovy, ze mne veci zajimaji ;-)

Prijde mi to jako dobry napad, jen trochu nedotazeny. Dobry v tom, ze si muzes vybrat jak chces svitit podle libosti. U jinych celovek si musis vybrat z toho, co ti vyrobce pripravil a to ti nemusi presne sednout. Bezne mas jednu sadu, Zebra se to snazi resit tak, ze ti jich nabidne vic, ale za cenu ovladani slozitosti jaderne elektrarny. Idealni by bylo, kdyby sis nejak mohl sve urovne nastavit sam. Klidne jednorazove, pripojit k pocitaci a nastavit. Technicky by to nemel byt problem a mam dokonce pocit, ze uz jsem to nekde videl.

Myslim, ze by se to dalo resit i mechanicky. Neco jako zarazky na tom nastavovacim krouzku, ktere by sis nastavil podle libosti a ktere by se daly preskocit, ale trochu kladly odpor. Takze by ses docvakal tam, kam chces. K tomu by to chtelo krouzek trochu popsat lumenama nebo treba procentama spotreby.

Jinak si nejsem uplne jisty, jestli by mi to (a tobe taky) nevyhovovalo. Uz se mi vickrat stalo, ze se mi zalibily veci, ktere se mi nejdriv nezdaly a k puvodnimu zpusobu bych se vracel nerad. Namatkou mne napadaji treba bezkontaktni platebni karty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky