Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob čer 23, 2018 21:19

Jeste jeden dotaz. Nalepka jako bezkontaktni karta. Je tam nejaky hacek, ktery by mne nemusel napadnout?

Jde mi o to, ze na denni vychazky nosim jen minimalistickou penezenku, kde mam dva klice, obcanku a platebni kartu, jelikoz se obcas cestou zpatky stavim v obchode. Kdyz jdu do mesta, obcanku a kartu musim prendavat do normalni penezenky, coz je nepohodlne a muzu zapomenout. Takze bych do UL penezenky dal nalepku a karta by byla trvale v normalni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod chonga » ned čer 24, 2018 12:35

Asi by neměl být "háček". Platba bývá do 500. Nechá se nalepit i na telifoun :wink: .
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » ned čer 24, 2018 13:13

mam ekonto smart uz par roku, z prechodu jsem tusim videl tak 3 mozna negativa, oproti ekontu, ale nekonec me to netrapilo
1) trochu jine podminky vedeni zdarma, bez probelmu
2) zruseni USD uctu me taky nakonec netrapilo, do te doby jsem ho nevyuzil, pak jsem myslel, ze ho potrebovat budu, tak jsem si udelal kvuli tomu ucet u airbank, kde je navic urocen 1 % coz je dobry, ale nakoenc jsme ho jeste nevyuzil
3) a obyc karta oproti embosce, na embosku jsem si za ty roky nevzpomnel, ale je pravda, ze travim v zahranici minimum casu a platim v zahranici kartou jen vzacne, u nas naopak malokdy uz pouziji hotovost. Jinak jsem si dost zvykl, ze mam vsechny karty bezkontaktni, prima vec.

Na ty nalepky bacha, mam jednu od mbank a druhou jsem si nechal udelat rovnou pri zakladani uctu AirBank. mBank pouzivam dele, mam ji pridelanou na gumolanku v kabelce, takze nemusim hrabat penezenku a vytahovat kartu. Problem je, ze se casto stava ze nefunguje, konretne u me treba Albert ci Lidl (jeden z nich, nevim ted ktery), v Bille s ni treba zaplatim vzdy. Nemyslim si ze ej to problem me nalepky, pisou to casto mnozi a ja to zkousel X krat (uz proto, ze vzdy zapomenu kde to jde a kde ne). A tusim ze sjem chvili zkousel tu airbank a problem byl stejny. Takze bych urcte nespolehal na noseni nalepky, kartu mam vzdy tak jako tak a na cesty vozim kartu. Vzhledem k tomu, ze karta neni vetsi nez ostatni doklady, tak nevidim v nalepce moc prinos a nalepenou an telefonu ji mit nechci.

To pojisteni za 15 kc karty mam taky, nechal sjem to, pac pri ty cene mi to prislo zbytecne to rusit, ale na to pojisteni jsem si dival kdysi davno, takze se budu muset podivat, pac co vim, tam to kryti bylo celkem vysoke, a neco jako treba 5000 kc pri ztrate dokladu, klicu a tak. Ale podle toho co piste to asi taky zrusim.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod oodoow » ned čer 24, 2018 18:10

mike píše: :shock: je to spis vyjimka nebo pravidlo? Zehlickou jsem platil naposled v Rakousku pred lety v malem penzionu a i pan domaci si pak poridil terminal.

Nevím, byli jsme v pár v restauracích, kde nebrali kartu vůbec a pak v jedné řekli, že berou a při placení vytáhli tu žehličku. :twisted: Ale Tesserete je menší horské městečko, tak snad se čas zastavil jenom tam.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » ned čer 24, 2018 18:21

No, oni kupodivu existujou lidi, pro který eKonto Smart není tak špatnej účet a za doporučení by byli třeba rádi, ale to je jedno, já věděl, že to píšu marně :wink:

Ad nálepka - nevybereš si z ní z bankomatu a může se ti stát, že u některých obchodníků, co ještě nemají bezkontaktní terminál nezaplatíš. Ale těch už moc není...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » ned čer 24, 2018 18:58

Tak i s bezkontaktni nalepkou bys dneska mel z par bankomatu vybrat, ale dulezitejsi podle me je, ze neni jiste ze zaplatis vsude kde maji bezkontaktni terminal, treba ma rajfka nejakou lepe fungujici nalepku, ale podle me je spis problem na strane konkretniho terminalu. Tobe slo s nelapkou zaplatit vzdy a vsude? S tou od rajfky?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon čer 25, 2018 0:42

@chonga: melo by to byt jako normalni bezkontaktni karta, ne? Do 500 Kc bez PINu, nad s PINem.

@scinkk: tos mne nepotesil. Myslel jsem, ze bezkontaktni cast je stejny hardware jako u karty a tudiz by mel fungovat uplne stejne. Kdyz ti to nalepkou neslo, tak kartou pak bezkontaktne jo? Do Lidlu nechodim a do Blberta jen v nouzi nejvyssi, normalne nakupuju v Bille a par obchodech okolo, ale i tak...

@Miras: jak pise scinkk, jsou i bezkontaktni bankomaty a jeden jsem zrovna videt tam, kam chodim nakupovat. Nalepka muze byt proti bankomatum blokovana, ale pro me pouziti je to stejne jedno. Ze by nekdo nemel bezkontaktni terminal se mi uz nestalo hodne dlouho. Ja totiz pri placeni z te UL penezenky kartu ani nevytahuju, proste mavnu penezenkou nad terminalem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon čer 25, 2018 0:50

scinkk píše:To pojisteni za 15 kc karty mam taky, nechal sjem to, pac pri ty cene mi to prislo zbytecne to rusit, ale na to pojisteni jsem si dival kdysi davno, takze se budu muset podivat, pac co vim, tam to kryti bylo celkem vysoke, a neco jako treba 5000 kc pri ztrate dokladu, klicu a tak. Ale podle toho co piste to asi taky zrusim.

Taky tak, jenze podminky se zmenily letos. Driv byl limit 150 Euro, od letoska jen 50. Takze plneni slo na tretinu, ale ze by snizili pojistne, to ne, supaci :evil:

Miras píše:No, oni kupodivu existujou lidi, pro který eKonto Smart není tak špatnej účet a za doporučení by byli třeba rádi

Jestli tu nekdo takovy je, tak se muze prihlasit ;-) Ucet spatny neni ani pro mne, ale jde o to internetove bankovnictvi, nemuzu doporucovat neco, co mne samotneho stve a co povazuju za spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pon čer 25, 2018 18:30

mike píše:stejny hardware jako u karty a tudiz by mel fungovat uplne stejne. Kdyz ti to nalepkou neslo, tak kartou pak bezkontaktne jo?


No prave, kdyz nezaplatim nalepkou, urcite zaplatim mbkank kartou. Treba by ta od airbank fungovala lepe (proto jsem si ji bral), ale nechce se mi to testovat, v podstate dnes povazuji tu nalepku za zbytecnost. Jeste tak mozna kdyz si to nekdo chce nalepit na telefon pokud ho nosi v kapse, ale dneska uz jsou snad moznosti jak zaplatit primo telefonem. Ta velikost nalepky, pokud ji na neco nenalepsi, je ostatne dobra pro pravdepodobnejsi ztratu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon čer 25, 2018 18:41

Hmm. Asi nezbude, nez to zkusit. O nalepce uvazuju jen pro pripad, co jsem psal. Nemam s sebou ani telefon, jen tu UL penezenku a do ni bych nalepku nalepil.

Pripadne bych si ji mohl nalepit do boty a platit nohou :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte čer 26, 2018 9:54

Doufam, ze by Ti udelali alespon z reflexniho materialu, abys mohl vylivat srdce v dalsim OT vlakne :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř čer 27, 2018 23:45

Miras píše:eKonto komplet s kreditkou Style.

Resil jsem ted ty karty, kouknul i na tuhle a zjistil zabavnou vec. Kreditku bych nedostal, jelikoz nesplnuju podminky. Aspon 12000 pravidelny mesicni prijem :D

Delam ted na zivnostak a jako takovy zadny pravidelny mesicni prijem nemam ani mit nesmim, jinak by na mne zaklekli pohunci Klekanice, ze je to svarcsystem. A to jako zcela vazne, moje danova poradkyne mi kladla na srdce, at hlavne neposilam pravidelne mesicni faktury jedne firme.

Abych si na RB furt jen nestezoval:
mike píše:No a ani infolinka uz neni, co byvala. Driv tam byvaly velmi prijemne slecny, ted nic moc

Dnesni slecna dojem napravila, velmi prijemna a ochotna :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv čer 28, 2018 17:12

na kreditku jsem nikdy prijem nedokladal
banka se mi kdysi sama ozvala, jestli ji nechci, ze to nic nebude stat, tak jsem si vzal a nic to opravdu nestoji, doted; akorat me nastvali s tim zrusenim inkasa cerpane castky
a ckoliv je to VISA, kterou RB uz sama nenabizi, tak pri obnove vydaji vzdycky VISA, DTTO s embosovanou debetkou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv čer 28, 2018 18:17

U tehle konkretni to jako podminku maji, u ostatnich ne. Ja ji nechci, jen mne pobavilo, ze na ni vlastne nemam narok :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv čer 28, 2018 18:35

Hadam, ze jako u jakekoliv jine pujcky, sic muzou psat neco o pravidelnych prijmech, ale tezko by si banka odrizla od zisku od pocetne skupiny zivnostniku a podnikatelu, takze predpokladam, ze pokud bys kreditku chtel, ze by po tobe chteli treba videt posledni danove priznani a dali by ti ji an zaklade toho.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » stř črc 11, 2018 9:10

Muzete nekdo doporucit dobry ucet na Slovensku pro cloveka s trvalym pobytem v CR, zamestnanim v SK na zasilani vyplaty a bezny zivot v SK?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 11, 2018 15:30

Kombinace mBank a FIO. Lépe spíše FIO, protože pod jedním hlavním účtem si mužeš vést účty v cizích měnách. Jak je to s přiřaditelností karet k jednotlivým měnovým účtum u FIO nevím (zda mužeš mít kartu v CZK, kartu k EUR, kartu k PZL, kartu k USD).
Osobně EUR platební kartu mám u mBank, CZK platební kartu mám FIO. Přeposílání peněz mezi účty (bankami) trvá cca 2 pracovní dny. Přeposlání v rámci FIO cca 10 vteřin.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv lis 8, 2018 18:30

Ty woe, tohle teda jako jo!

Neska mi v mailu přistálo obchodní sdělení z "mojí" banky. Skoro nikdy to nečtu, neska sem si to ale přečet a nelituju:

"Od prosince budete moci z našeho internetového bankovnictví obsluhovat i své účty v jiných bankách"

Jestli teda tohle bude fungovat (a nebude to nějaký nefukční paskvil) tak jak píšu výše: Tohle teda jo! :supz:

Podotázka: zkuste tipnout, z které "mojí" banky mi tohle poslali....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv lis 8, 2018 19:23

Tak beru zpět....

řidičBOB píše:Takže jedna banka bude mít komplet přehled i tvých dalších účtech a transakcích na nich. Hmm...to bych asi fakt oželel.


Aha!

To sem nedomysleĺ.... takže odvolávám svoje nadšení, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv lis 8, 2018 19:23

Toz tak nejasej... az se dovtipis, ze to neni zpusobene "skvelosti" "Tve" banky ale je to nasledek nejakych smernic EU, tak Te trefi slak :wink: Takze Ti to radeji nerikam :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv lis 8, 2018 19:27

Jakože do tvé banky došlo něco, co je zákonem povolené cca od začátku roku a některé banky to obratem začly nabízet?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 8, 2018 20:30

@apuka: ty taky vsechno hned vykecas :roll: Mohla byt sranda sledovat pp, jak si pochvaluje EUvymozenosti :twisted:

@Hafi: jeho banka je konzervativni. Zli jazykove by rekli sto let za opicema :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 15, 2018 21:43

TVL, volatility halt na menovem paru EUR.CZK jsem jeste nevidel. (automaty zastavily obchodovani, protoze se to moc hybalo)

Njn, cenou hybe zasadni otazka, jestli pojede na Krym nebo krimu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » stř lis 21, 2018 18:53

Potlesk pro "moji" banku =D>

Sme se doma dohodli, že juniorce (bude jí 16) zřídíme její vlastní bankovní účet - v čsob (kde mám já účet, drahá a junior mají účet jinde = diverzifikace rizika)

Konto Plus pro mládež do 26-ti let: zřízení a provoz účtu včetně embosované M/C = zdarma.
Zřízení na pobočce trvalo jestli 15 minut.
Přístup do IB přes user/pin a sms na mobil = dostatečná bezpečnost.

+ bonus: dokud není plnoletá, tak já ve svém IB u čsob to její konto a všechny operace na něm vidím taky..... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » stř lis 21, 2018 19:54

Ty posledni dobou uplne normalne prekvapene objevujes (u vetsiny bank) bezne fungujici bankovni sluzby :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 23, 2018 19:40

Michal82 píše:Mike - považuji to za vtip, neboť kdybys měl akcie Applu a nebyl bys ve finanční tísni potom by jejich prodej bylo velmi špatné rozhodnutí ;)

Koukam na burzu a vzpomnel jsem si na tohle. Kdyz to Michal psal, byly akcie Applu na 220. Dneska uzavrely na 172. 22 % dolu za tri tydny (nahoru to same lezlo pul roku), to je na takovou (ted uz konzervativni) akcii sakra hodne. Navic graf vypada spatne, technicka analyza ukazuje na pokracovani padu. Kratkodoby cil 159, pak mozna korekce a po ni se ukaze, jestli je pruser nebo ne.

Michale, mas jeste nejake dalsi investicni tipy? Ze bych udelal pravy opak :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon pro 3, 2018 18:50

Jak ČS nemusím a to tak že velmi, jejich aktuální reklama na internet bankovnictví George a "medvědí pracny" je mé duši stejně dobrá ne-li lepčí než "zahnutý zuby nahoru" od kofoly. :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon pro 3, 2018 20:17

:-k jsem sam, kdo nema nejmensi tuseni, o cem pise?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 3, 2018 20:20

Taky nevím. Asi i na TV Rebel nasadili zvýšenou předvánoční frekvenci reklam.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » úte pro 4, 2018 10:19

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec