Nastavenie SPOT GEN3 (GEOS)

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nastavenie SPOT GEN3 (GEOS)

Příspěvekod marian8226 » čtv lis 8, 2018 14:36

GEOS print screen 2 pixel .png

GEOS Print screen 1 pixel.png


Zdravím všetkých,

rád prijmem radu od používateľa zariadenia SPOT GEN3.
V prílohe zasielam print screen stránky kde treba nastaviť predplatenú službu GEOS.
Neviem ako mám príslušné kolonky vyplniť
Mohol by mi nejaký používateľ SPOT-u napísať čo mám vyplniť do koloniek?

Ďakujem za Váš čas
marian8226
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 8, 2018 12:35

Re: Nastavenie SPOT GEN3 (GEOS)

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv lis 8, 2018 18:33

Asi úplně nechápu dotaz. No snad vyplnit tam příslušné údaje, ne ;)

Jestli nevládneš angličtinou natolik, aby jsi to zvládl, stačí samozřejmě říci a rádi přeložíme .)

Profile information jsou tvoje údaje, primary & secondary emergency contact jsou kontakty na příbuzné, expediční podpůrný tým doma a tak podobně, prostě kontakty, na který oni volají když pošleš SOS. Nejlépe někoho, kdo ví o tvých plánech, má tvůj itinerář a je v době expedice "na příjmu".

V notes jsou medical notes, tam napíšeš zdravotní podrobnosti (např. krevní skupinu, výšku, váhu, atd. plus nějaké existující zdravotní problémy - pozor, spousta "pojištění" (Geos není skutečné pojištění, je to SAR služba) má výjimky na některé již před cestou existující zdravotní problémy, prostuduj si detailně podmínky.

Ale prostudovat podmínky služby a k tomu místní podmínky místních záchranářů je prostě povinost vždy. Viz např. poslední kauzy s pojistnými podvody v Nepálu od některých místních guidů a agentur, kde se teď západní pojišťovny dost cukají a vyhrožovaly, že pokud na to vláda nedohlédne tak přestanou dělat jakékoliv plnění (sic!), až po nutnost platit vysokou zálohu v Pákistánu (kde jim původně spousta lidí nezaplatila za záchranu), případně kauzu Global Rescue (podobné GEOS, tedy SAR služba, ne pojišťovna), kde odmítli plnění v Nepálu, protože agentura nekoordinovala záchranu s nimi a jejich nasmlouvanou a proklepnutou SAR helikoptérou ale s lokální helikoptérou (zase kvůli pojistným podvodům kde byly agentury domluvené s nemocnicemi i helislužbami a naúčtovaly vysoké částky za v podstatě nepotřebnou záchranu a pobyt v nemocnici). To je ale na jiné téma.

Jinak jen namátkou by mne zajímalo, jak jsi se dostal k nastavení SPOTu přímo v GEOSu, normálně když předplácíš SPOT tak předplatíš rovnou s GEOS za pár dolarů navíc (myslím 10$ na rok), a všechny údaje vyplňuješ pouze na stránkách SPOTu, ne? Nebo jsi si předplatil SPOT a k tomu ještě navíc dokoupil zvlášť GEOS?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nastavenie SPOT GEN3 (GEOS)

Příspěvekod marian8226 » pát lis 9, 2018 15:29

Ďakujem za pomoc zariadenie už som nastavil otázku môžete zmazať alebo nechať tak
marian8226
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 8, 2018 12:35


Zpět na Elektronika