Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Rudie » pon zář 24, 2018 14:38

icebreton píše:....Osobně bych teď šel spíš do verze s 4 season vnitřním stanem. Určitě bude lépe chránit proti tomu průvanu.....


Chápu to tak že máš teda jen tropiko bez vnitřku ?
Rudie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 28, 2017 14:34
Bydliště: Ostrava

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » pon zář 24, 2018 16:28

icebreton - vnútorný stan Lanshanu nebude extra výhra, lebo to má dosť nízko spodné okraje, čo je klasika pri UL verzií. Aby na človeka neťahalo, musí byť okraj vytiahnutý do výšky min 30cm. Či majú v ponuke aj zimnú verziu vnútorného stanu?

Upevnenie trek paličky do striešky, aby nedošlo ku sklzu, sa dá poriešiť tak = 1. musí byť stredový prestrih, aby v mieste ukotvenia paličky vznikli dva výraznejšie vrcholce do tvary pyramídy, alebo za 2. nasúvací malý rukáv (pri kotvení madlom paličky), či fixácia elastickou šnúrkou a cordlockom. Povolenie sa stáva aj tak, že mokrý nylon sa prevesí, poklesne pnutie stien atým aj napínacích šnúr, palička sa aj náporom vetra poposúva až vypadne. Ale jasné, ak to dobre ukolíkuješ, nemalo by a to stávať.

A z konštrukcie stanu/stien je jasné, že čím vyššie, tým budeš mať viac miesta, takže rozhodne 125cm. Lenže tým nadvihuješ celý stan = aj okraje = viac prefukuje, že?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » pon zář 24, 2018 17:18

@Stani: Ano, delaji i ctyrsezonni verzi - https://www.aliexpress.com/item/High-quality-3F-ul-gear-2-persons-3-seasons-and-4-seasons-inner-of-LANSHAN-2/32845391301.html

Jinak bych ale cekal, ze bude stacit dobre umistit batoh do predsinky tak, aby vysel do mist pred oblicej, takze na cloveka nebude tolik foukat. I kdyz asi tam bude nejaka mezera sitoviny v rohu, kde jeste neni ta vyvysena latka na kratsi starne a pritom se batoh nevejde uplne do rohu predsinky.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » pon zář 24, 2018 20:40

Niektorí výrobcovia, aby okresali nárast hmotnosti, riešia prefukovanie len čiastočným zvýšením okraja, nie je po celej dĺžke stanu. Je to u typov s jednoznačnou polohou hlava - nohy, viď model BigAgnes Cooper Spur. Nemusím potom nastavovať batoh, aby mi veľmi neťahalo.

Dík za tú verziu zimného vnútorného stanu, nevedel som o nej.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte zář 25, 2018 14:59

tak dle mě ten odkazovaný čtyř sezonní vnitřní stan stejně pořádně nezabrání foukání dovnitř stanu, chce to aby měl vnitřní stan vytaženou podlážku výš do stěn, třeba jako to má ten, na který jsem dal odkaz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » úte zář 25, 2018 16:10

Dalo by sa zabrániť, len sa musí použiť hustejší nylon. Sice bude menej priedušný, ale to nevadí, lebo primárne ide o zemedzenie prefukovania. Ešte menej prefúkne polyester, na to je aj vhodnejší, hutnejší, ale zase ťažší ako nylonové steny vnútorného stanu.

Na zimné použitie je fakt najlepšie mať vyvýšený okraj dlážky.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » úte zář 25, 2018 17:33

icebreton píše:Zdar, tak mám za sebou praktickou zkušenost s LanShan 2.

Dnes jsem nocoval v české kanaďě kousek od Lanštejnu...

Ty jsi místní, nebo jsi byl za humny náhodou? :)
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod icebreton » ned říj 14, 2018 20:27

Jo nemaj to dobře vyřešený ani u té 4 sezoní verze. Ale i ten tenkej nilon bude 100% lepší jak ta síťovina. Rozhodně zabrání tomu nejhoršímu profukování. Nejspíš si ji na Vánoce pořídím.

Jasně že jsem měl na jedné straně batoh (uvnitř přímo vedle sebe), ale to profukovalo prostě skrz a obtíkalo mě to. Byl jsem jak ve větrným tunelu. Batoh to rozhodě nezastaví. To bys musel mít i něco z druhé strany.

Hůlky je nutné mít na 125cm. Při 115cm nemá podlážka vůbec zvednuté okraje a je tím pádem míň místa za hlavou i na nohy.

@PaKo nn jsem z Brna. Ale rád se sem vracím. Pohoda klid, málo lidí :).
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vlastik » sob lis 3, 2018 17:01

Přidávám své zkušenosti s výběrem UL stanu. Největší problém byl má výška 204 cm a obávám se, že najít opravdu dostatečně dlouhý stan nelze. Možná nějaký tarp, ale chtěl jsem klasiku:

MSR Elixir 2 - Podle informací všude možně mi délka nemohla stačit, ani jsem ho nezkoušel. Jinak za tu cenu to bude určitě jedna z nejlepších koupí. Nevýhodou je vysoká váha (cca 2,7 kg).

MSR Hubba Hubba – S délkou bude stejný problém jako u Elixiru, holt to není stan pro mě :).

Big Agnes Copper Spur HV UL2 – Vybral jsem tento a neměnil bych, ačkoli délka je také na hraně. Reálná délka ložnice u dolní hrany je dle napnutí 212-215 cm, což zdaleka neodpovídá uváděným 224 cm. Váha jen cca 1,6 kg včetně footprintu. Praktické zkušenosti s „Anežkou“ jsem popsal ve zvláštním tématu, viz viewtopic.php?f=8&t=21906.

Trimm Pioneer DSL: - Můj první vybraný (hlavně kvůli relativně nízké ceně vzhledem k parametrům), ale měl jsem ho doma pár dní a poté ho zklamaný vrátil. Trochu jsem se s ním seznámil, tak přidávám pár postřehů:

    Váha na webu 1850 g, reálná váha je 2140 g (ložnice, tropiko, tyčky, kolíky a obal)
    Rozměry na webu 10 x 10 x 39 cm, reálně (při dobré vůli) 14 x 14 x 45 cm.
    Rozměry u půdorysu na webu jsou prohozené, ale délka by měla být 215 cm. Ani náhodou jsem se tam ale nevešel, těsně u podlážky je max. 208 cm, dále to dost omezují sklopené stěny
    Materiál tropika - uvádí „100 % ultra - light nylon ripstop“... Čekal jsem kvalitní materiály, ale je to vše takový mačkavý šustivý „igelit“ (ovšem třeba by se v praxi osvědčil, nevím). Každopádně při srovnání s Pinguin Vega Extreme nebo Big Agnes Copper Spur to působí strašně levně.
    Pokud jsem dobře koukal, stan má pouze dvě šňůry na zakolíkování, což bude při silnějším větru nedostatečné
    Ostatní věci vypadaly na první pohled dobře, v podstatě podobně řešené jako u jiných UL stanů
Přílohy
trimm-pioneer-dsl-stan-3.jpg
trimm-pioneer-dsl-stan-1.jpg
Naposledy upravil vlastik dne ned lis 4, 2018 16:10, celkově upraveno 2
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 3, 2018 20:34

@vlastik =D> super

Docela premyslim nad wild country helm 3, prave i proto, ze msr je asi ideal volba (skotsko koncem jara/leto), si rikam, ze je dost skoda ze ten helm nema moc recenzi... otazka zni co to jeho krizeni a dva pruty, je duvod se toho nejak obavat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » sob lis 3, 2018 21:24

Helm 3 - u tohto typu konštrukcie, kde je len jedno kríženie, si myslím, či pri väčších rozmeroch sa bude tuhosť konštrukcie predlžovaním prutov, znižovať. Priemer prutu 8.5mm sa bežne dáva na 1-miestne stany.

Tiež by som upozornil, že priečny prut (ten červený) u Helm nie je do oblúka, ale je predtvarovaný - lomený. Čo som si skúšal pri návrhoch, tak lomenie takisto znižuje tuhosť, prut nekladie taký rozpínací odpor ako keď je rovný - a to znovu platí u väčších rozmeroch stanu. Musí sa dobre vypnúť.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 3, 2018 21:34

takze elixir by proste byl standartni vhodna volba... budu to muset zvazit, celkove nevypada spatne, ale zas aby clovek za ty penize dostal maximum co muze... diky za nazor k tem prutum
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » sob lis 3, 2018 22:13

Mawenzi, popravde, bol by som rád, keby si šla do Helm 3 a vyskúšala ho. Podobne ako vlastík s BigAgnes, konečne tu na fóre niečo iné ako MSR :D Proste ho treba poriadne vypnúť.

Mal som v ruke ich kolíky, tie červené, v tvare opačného "L". Sú veľmi pohodlné na zapichovanie ako topánkou, tak aj rukou, lepšie ako u "Y" profilu. Bohužiaľ, sú mäkké, ľahko sa ohnú a o to ťažšie sa narovnávajú. Škoda, ak by bol profil opačný = proti ťahu napínacej šnúrky, tak ľahko sa neohne.

Edit: vyfotil som to.

Dsc05457 - Wild Country kolíky - V profil - 1.jpg

Dsc05457 - Wild Country kolíky - V profil - 2.jpg
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 4, 2018 8:41

tak jestli dostatecny vypnuti by melo bejt v pohode, tak ho zatim asi necham ve vyberu radsi nez MSR - taky by me ciste ze zvedavosti zajimal. Koliky teda skoda, ze sou na to nachylny - ale zas dobry vedet a vzit nejakej nahradni pripadne. No zatim furt resime, kolik nas bude, pokud bychom ve 2 potrebovali stan, tak urcite. Pokud bych stan potrebovala jen ja, bude to rozhodne slozita volba, protoze sama 2.5kg stan proste na zadech neutahnu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » ned lis 4, 2018 9:18

vlastik píše:MSR Elixir 2 - Podle informací všude možně mi délka nemohla stačit, ani jsem ho nezkoušel. Jinak za tu cenu to bude určitě jedna z nejlepších koupí. Nevýhodou je vysoká váha (cca 2,7 kg).

MSR Hubba Hubba – S délkou bude stejný problém jako u Elixiru, holt to není stan pro mě :).

- do celkové váhy MSR počítá i váhu footprintu, což u jiných výrobců tak není
- tak dle mě by ti délka mohla stačit, mám cca 195 cm a stany MSR mi stačí, a mám ještě ňákou tu rezervu, a i třeba na výšku při sezení na nafukovačce mi stačí, díky tomu specifickému tvaru jsou ve stropě stany MSR nejprostornější na trhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vlastik » ned lis 4, 2018 16:03

fps píše:- do celkové váhy MSR počítá i váhu footprintu, což u jiných výrobců tak není

Upravil jsem v původním příspěvku, ať to není zavádějící, díky.

fps píše:- tak dle mě by ti délka mohla stačit, mám cca 195 cm a stany MSR mi stačí, a mám ještě ňákou tu rezervu, a i třeba na výšku při sezení na nafukovačce mi stačí, díky tomu specifickému tvaru jsou ve stropě stany MSR nejprostornější na trhu

To co píšeš o délce MSR mě zaujalo, nezkoušel jsem ho kvůli pár názorům na anglických diskuzích, že Copper Spur je delší, ale kdo ví kde je pravda. Změřil jsem délku Copper Spuru a těsně u dolní hrany ložnice je to cca 212-215 cm, dle vypnutí, což zdaleka neodpovídá uváděné délce 224 cm. Pokud by délka MSR odpovídala (uvádí 213 cm), byly by na tom oba +- stejně. Ono pokud máš 195 cm, je to oproti mně krásných 9 cm k dobru :)
Jinak s tím sezením nemám jediný problém ani v Copper Spur na nafukovačce 4 cm, dle parametrů je ložnice dokonce o palec vyšší než u Hubba Hubba (2,5 cm).

Ještě jsi v jiném tématu doporučoval Hilleberg, ale ten byl bohužel cenově úplně mimo můj rozpočet, i kdyby měl na délku 3 m :).

P.S. Orientoval jsem se při výběru dost podle recenze na Switchback Travel (anglicky), kde mají zkušenosti s Copper Spur i Hubba Hubba (a výsledek je v podstatě ten, že oba stany jsou skvělé a záleží spíše na prioritách při výběru.
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod vlastik » pon lis 5, 2018 18:30

Stani píše:Helm 3 - u tohto typu konštrukcie, kde je len jedno kríženie, si myslím, či pri väčších rozmeroch sa bude tuhosť konštrukcie predlžovaním prutov, znižovať. Priemer prutu 8.5mm sa bežne dáva na 1-miestne stany.

Přesně tak na mě působí všechny lehké stany pro 3 a více (pokud nejsou stavěné jako třeba MSR Access). Když se do toho opře vítr, stan se zbortí mnohem snáze než menší verze pro 2. Nezávisle na tom, jestli je to Helm 3, Elixir 3, Copper Spur 3 apod.

Jen nechápu, proč nezvolit Helm 2, když je to stejně jen pro dva? Vypadá dost robustně a staví se zároveň s ložnicí. Na druhou stranu Elixir je prostornější, jde postavit bez tropika a užívat si výhled...

P.S. Pokud by měl stan v pohodě ustát vichřici, bylo by stejně potřeba pohybovat se o kategorii stanů výš (třeba ten MSR Access, Hilleberg aj.), takže možná nemá úplně smysl řešit, jestli to vydrží vítr o pár m/s rychlejší, nebo ne.
vlastik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 3, 2018 11:43

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » pon lis 5, 2018 20:01

vlastik píše:Přesně tak na mě působí všechny lehké stany pro 3 a více (pokud nejsou stavěné jako třeba MSR Access).


Preto som skusal ako spevnit Elixir a po niekolkych pokusoch som dosiel k tomuto rieseniu. Je lacne, ucinne, da sa pouzit skoro pri vsetkych stanoch s kratkym priecnym prutom (teda aj pri tvojom BA). Jedina podmienka su trekove palice.
viewtopic.php?f=4&t=21865
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 5, 2018 20:31

ja bych klidne stan pro 2 brala, mozny komplic ale chce spis stan pro 3 - kvuli vic mista na batohy. Ja nejsu jeste uplne rozhodnuta, jaka varianta to nakonec bude ani jaky stan, spis mi to prijde jako zajimqva alternativa na vyzkouseni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte lis 6, 2018 15:22

vlastik píše:Změřil jsem délku Copper Spuru a těsně u dolní hrany ložnice je to cca 212-215 cm, dle vypnutí, což zdaleka neodpovídá uváděné délce 224 cm. Pokud by délka MSR odpovídala (uvádí 213 cm), byly by na tom oba +- stejně. Ono pokud máš 195 cm, je to oproti mně krásných 9 cm k dobru :)

ono jde nejenom o to, jaká je délka ve spodní hraně vnitřku stanu, ale jede o to, jak je vnitřek stanu kolmí, jak je stan dlouhý ve výšce 10 až 20 cm od podlážky, také v zimním péřáku máš o několik centimetru na délku víc, než v letním spacáku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte lis 6, 2018 15:47

Mawenzi píše:ja bych klidne stan pro 2 brala, mozny komplic ale chce spis stan pro 3 - kvuli vic mista na batohy

když je to stan pro dva jakou jsou třeba MSR Access 2 nebo MSR Hubba Hubba nebo MSR Elixir 2 který mají dva vchody, a který mají v předsíňce dost míst na batoh, tak dle mě je zcela zbytečné tahat verzi pro tři lidi
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 6, 2018 21:35

fps
to si v podstate taky myslim... zatim vyckavam, pokud to bude bez komplice tak urcite 2,5-3kg stan sama nosit proste fyzicky nezvladnu a pak bude dost otazka, jak to budu resit. Pokud s komplicem a koupil by stan on, resit to nebudu ani tak. Pokud bych stan resila ja, rovnou davam prednost 2ks verzi, na druhou stranu 2ks verze je nekdy pro dva "cizi" lidi moc tesna a celkem chapu, ze 3mistnej stan je pocitove proste lepsi. Ono na druhou stranu helm 2 ma 118 cm sirku, elixir 2 127cm, coz by zas nahravalo elixiru. Je otazka, zda je tech 10 cm nakonec nejak vyrazne poznat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » úte lis 6, 2018 22:34

Stan nevim, ale co tak ruzne spim na bivakach a winterraumech, tak 10 cm muze byt zasadni rozdil. Znam jeden, kde jsou postele presne 180 cm, coz je shodou okolnosti i ma vyska, a z obou stran pevne desky. Spi se mi tam opravdu blbe. 190 cm jinde uz je ale v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » úte lis 6, 2018 23:03

Mawenzi - jako zcela upřímně.... pro dva pokud se nechceš tulit jsou obě varianty málo.

Mám šířku 140 a pro jednoho je to OK. Pro dva se to dá s tím ze lezite opacne - musí mít nohy u tvé hlavy a stan je tak i koncipovany (vchody a kapsičky na drobnosti) ale i tak je to limit.

Pro dvě drobné holky se třeba ještě vejdes ale pokud se nechceš pořad tulit chce to něco většího kor pokud budete mít hlavy na stejně straně to pak nemáš šanci se do nějaké 118 vejít - si vem jaká je šířka ležícího těla v ramenou a hlavně v loktech když lezis na zádech a pripocti spacak....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 7, 2018 5:51

ja vim jak sme spali s kamosem ve 120cm stanu a jako ne ze by se nedalo ale kdyz se chtel jeden prevlict, musel hlasit a druhej se nehnout :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Nintendo210 » pát lis 9, 2018 23:01

Dekel píše:Sháním stan na letní měsíce. Jezdím stopem, takže potřebuji, aby byl stan relativně lehký (druhotně důležité) a hlavně aby zabíral co nejméně místa při složení. Už mě nebaví stan tahat zvenku na krosně a rád bych tedy redukoval množství zavěšených věcí zvenku a uložil stan dovnitř. Jsem si vědom toho, že lze nosit stan na několik částí různě po batohu, ale i tak ocením co nejlepší skladnost.
Chtěl bych stan pro max. 2 osoby, cenově 2-3 tisíce.

Jen jako pohled odjinud nadhodím bivakovací plachtu. Nejlepší odvětrání-dá se pod ní být i přes den-je to vlastně ideální, ve stanu se v létě dá být jen v noci. V zimě zase pod plachtou není problém se srážením vlhkosti a navlháním-namrzáním věcí. Je z toho vidět ven a objem a váha je minimální.
Já mám už několi let bivakovací plachtu DD Hammocks 3x3m. Pro dva lidi by možná byl lepší rozměr 3x4,5m, který taky dělají, protože do toho metru a půl navíc si můžete dát batohy atd. Ale jinak 3x3m normálně stačí i pro dva lidi. Mám konkrétně toto:
https://www.ddhammocks.com/product/ddta ... _green_3x3
Váha plachty 500g plus minus, podle toho, zda máš vyloženě ultralight anebo standartní.
Plachty dělá určitě víc firem, já mám teda DD Hammocks a můžu jedině doporučit. Výdrž, zpracování.
Ale hledal Jsi původně stan, toto je jen inspirace :)
Naposledy upravil mike dne pát lis 9, 2018 23:38, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace a link zmenen k vyrobci (podezreni na spam)
Nintendo210
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 9, 2018 22:47

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 23, 2018 10:51

dnes objednan wc helm 3... tak ho v prvni pulce ledna budu napjate ocekavat :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 12:31

Mawenzi - gratulace ;)

Potom ho sem hezky nafoť WC je dobrá značka sice dělají tu nižší třídu a top je pod TN ale za ty peníze bude jistě fajn už sem se taky koukl na WC stany.

Jen dotaz - budeš ho po akci používat i nadále tím ze je to stan pro 2-3 lidi?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 23, 2018 13:07

michal82 - urcite to planuju, pripadne na pujcovani kamaradum. diky jeho porizeni planuju i v terminu celozavodky vyrazit na zajezd pod stan - jak sem.psala.nemam moc partaky co by se mnou takhle jeli, za to s cestovkou spis se nekdo prida, ptz vse zajisteno... a predtim sem zajezdy pod stan nechtela bez stanu.

jen teda sem loni koupila tarp od mountainsmis po dlouhym zvazovani stan x tarp a stejne ten stan bude... v tarpu sem nakonec spala zatim 3x... v kazdym pripade u me extra pouzivanej nebude, jenze pri cene pujcovnyho mi prijde proste jednodussi ho pripadne pak strelit a letos se mi rysuje ukrajina s cestovkou pod stan - jakoze poloniny lonsky me ucarovali a kamos zrovna ze by na poloniny jel (sice s cestovkou) ale tak me sice serou lidi ale zas to zajisteni mi to kompenzuje, takze nejaky uziti snad mit bude...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 13:26

Mawenzi - jj no sem si prave říkal zda by verze pro 2 nebyla lepší - na nouzovku se 2 vlezou nějak a když budeš sama je to menší a lehčí.
Ale pokud budeš používat trvale s někým tak ta 3 bude lepší to jo.

A pár akcí s kámošem a za chvilku už jezdíte ve 3 ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Stany