Bunda nohavice - 3 sezony ??

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod pby » pát říj 5, 2018 7:24

zdravím, chcem si kúpiť nejaký komplet, bunda nohavice na 3 sez. použitie (jeseň, zima, jar) na vysokohorskú (aj bežnú) turistiku.. Určite viem, že chcem nepremokavý komplet s membránou, len neviem či isť do zatepleného alebo nezatepleného (úroveň zateplenie max flisová podšívka) V zateplenom mi (aj keď iba ten flis) asi bude teplo na jeseň/jar no v zime by to mohlo byť OK, naopak nezateplený komplet jeseň/jar OK no v zime sa budem musieť priobliecť. Chcem to na tury po Tatrách v danom období, ale aj nejaké kempovanie v horách a pod.
Viete mi na základe nejakých skúsenosti odporučiť do ktorej varianty isť ? Čo sa štýlu týka som skor za niečo takéto.. https://www.decathlon.sk/nepremokava-bu ... 67336.html (zateplená) https://www.decathlon.sk/bunda-renfort- ... 95885.html (nezateplená)
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod karitapepe » pát říj 5, 2018 7:56

V té první by jsi se 100 % uvařil cestou do kopce(třeba Lysá) . Záleží na jakou turistiku a aktivity to myslíš, ta první je tak dobrá někde na posedáváni na posedu a ta druhá na procházku do lesa.
Když už chceš nepromokavou, tak nějakou membránovku a pod ní cokoliv od flisky, merina atd., tak to mám já v zimě, do kopečka ve tenké flisce nebo lehké softšelce a na kopečku dát membránovku popřípadě lehkou peřovku.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 5, 2018 8:27

Dle toho co jsi sem postoval soudím, že asi hledáš nějaké levné řešení že ? V tom ti asi konkrétně neporadím jelikož si většinou kupuju na hory kvalitní drahou výbavu. Nicméně několik obecných rad co jsem tak odkoukal a vyzkoušel si.
1. Zateplená bunda s membránou většinou nefunguje úplně dobře.
Díky zateplení a odizolování těla, se ti udělá rosný bod pod membránou a pára ti tam zkondenzuje na vodu a izolace navlhne. A to se bavíme o membránách třeba od Gore, které mají pravděpodobně řádově vyšší prodyšnost než to co jsi sem dal od Decathlonu. Neříkám, že to nemůže fungovat, v určitých podmínkách to funguje, třeba péřové bundy s lehkou "membránou" já sám mám silikonizovanou corduru nebo drahé bundy od Arcteryx. Nicméně variabilita použití je podle mě dost omezená a tudíž asi ne na 3 sezony od jara do podzimu.

2. To co si postnul nebude podle mě membrána ale nějaký zátěr nebo pseudomembrána co má nízkou prodyšnost. Nebude to větrat, zapaříš se. Podle mě je tohle spíš do deště msto pláštěnky, než že by jsi to na sobě měl většinu dne a ještě v tom chodil. Podle mě tedy na VHT nevhodné.

3. První bunda co tu máš má vodní sloupec 2000mm. Při lehkém dešti když budeš mít na sobě batoh si troufám říct, že to proteče velmi rychle, 2000mm proti dešti s batohem na zádech nestačí. Za mě je tahle bunda na nic a osobně bych si raději vzal nějakou kvalitní sfotshellku. Ta vydrží v dešti podobně, "zahřeje" tě taky a navíc bude mnohem líp dýchat.


Kdybych měl napsat jak já řeším situaci, kdy chci teplo a odolnost proti vlhkosti, případně až vodě, tak bych vrstvil. Prostě mít víc specializovaných vrstev, který sundáš nebo nandáš podle počasí. Takže měl bych na sobě nějaké triko s dlouhým rukávem "termoprádlo" na tělo, potom ideálně bundu typu primaloft při pohybu (ta by měla ustát sněžená nebo vlhkost od sněhu případně i lehký mrholení). Pokud by byla větší zima nebo bych postával nebo někde tábořil, tak primaloftku vyměním za péřovku. V případě deště bych bud sundal zateplovací bundu a nasadil membránovku, pokud by mi byla zima tak asi největší zlo a to natáhnout membránovku přes zateplovací bundu. Zajímavé kombo je v případě velký zimy mít triko s dlouhým rukávem na to natáhnout membránovku a přes to péřovku. Vypadá to zvláštně ale funguje to překvapivě dobře. Mám to ozkoušené. Bavím se tu ale o kvalitní membráně, používám Gore Pro od Arcteryx. S těma "igeliťákama" to asi fungovat moc dobře nebude. Nepromokavé kalhoty popravdě nosím ale většinou vůbec nepoužiju. Pokud vyloženě neprší, tak je použiju tak maximálně na hřebeni, když hodně fouká a je mi zima na nohy nebo jsou dobrý, když si chceš sednout ve sněhu. Na nohách podle mě není potřeba tak prodyšná membrána, tak já bych klidně sáhnul třeba po nějakých lehoučkých z Pertex shield. Co je ale dobrý jsou zipy až nahoru, aby jsi mohl kalhoty pohodlně nandat a sundat. Zateplené kalhoty já nepoužívám ani pod -10 °C.


Trochu delší a zmatený příspěvek ale snad ti pomůže :).

Kdybych to měl shrnou, tak za mě tyhle levné zateplené bundy s "membránou" nekupovat. Levné řešení proti dešti je jen nějaká nepromokavá lehká bunda a kalhoty, co oblékneš a zase svlékneš. Raději bych koupit primaloftku proti zimě, případně v Decathlonu mají péřovku s dobrým poměrem cena/výkon. Kamarádi jí používají a chválí si jí. Kalhoty bych koupil nějaké softshell asi nezateplený nebo jen lehce, hlavně aby byly pořádně větru odolné.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod apuka » pát říj 5, 2018 9:01

@pby: Zapomel jsim napsat dve velice dulezite veci:
- jake tury delas a jakym zpusobem na nich chodis; jedna se hlavne o to, jestli chodis strma stoupani sviznym tempem a poradne se u toho spotis nebo spise mirne do kopce, pokud to jde a strmejsi nahoru jen pozvolna, pomaloucku
- nakolik jsi potivy clovek, jak "hreje" Tvoje telo
Polud se pri turach casto spotis, jsi potivy, tak membranove obleceni mimo deste a pripadne nouzove v zime opravdu neni dobry napad. Pokud se moc nepotis, tak se to da, ale taky ve vetsine pripadu je lepsi neco jineho (popsal Pierre111), kdyz chces membranove veci na vrchu, tak si k tomu musis prizpusobit i dalsi vrstvy.
Sam bych Ti jako levne reseni navrhl (pokud nepatris mezi moc potive lidi) jako kompromis toto "kombo":
- bunda Klimatex ERKKI (pokud maji jeste Tvoji velikost)
- mirne zateplene softshellove kalhoty z Decathlonu, na slov. Decathlonu jsem tyto nenasel, najdes tam ale jine podobne bez membrany
Ta bunda je dobra Primaloftka ale svrchni latka je se zaterem (jako horsi membrana: nepromokava a mene prodysna). Je fajn na mene zimnou turistiku bez "poticich se vystupu" a (alespon prvni mesice/roky) vydrzi i silnejsi dest. Slapajic di strmeho kopce se v tom ale spotis, jak, to zavisi na Tvem organizmu. Klidne se ale da pouzivat uz od +5, pro nekoho i +10 stupnu.
Ty kalhoty jsou jen mirne zateplene a dobre prodysne. Ja jsem v nich ted chodil pri teplotach az nad +20 a nepotil jsem se. Mne same postacuji tak do -10 (pokud slapu), niz uz si davam pod ne merino spodky. Ten rozsah zase zavisi na Tvem organizmu, potivosti a zimomrivosti.

Veci, ktere jsi linkoval jsou pro polovniky (znacka Solognac nebo jak), takze tam se nepocita s velkym pohybem ani s nosenim tezsiho batohu, ale spise sezeni na posedu (dobre to odhadl karitpepe).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod mike » pát říj 5, 2018 15:44

@pby: bojim se, ze mas o fungovani nepromokavych a membranovych veci nerealne predstavy a budes velmi zklaman. Zvlast jestli si koupis neco, jako jsi odkazoval.

Pierre111 píše: Zajímavé kombo je v případě velký zimy mít triko s dlouhým rukávem na to natáhnout membránovku a přes to péřovku. Vypadá to zvláštně ale funguje to překvapivě dobře.

Tos psal a ze to funguje verim, ale jaky to ma smysl? Chapu, ze kdyz ma clovek na sobe membranovku a je mu zima, tak pres ni hodi primaloftku a pak uz si ji necha. To se mi parkrat taky stalo, ale s vetrovkou. Jinak bych ale membranovku vynechal, co ti da navic? Myslis to pro pripad, ze primaloftka nestaci a potrebujes pridat par stupnu tepelneho komfortu? To asi zafungovat muze, ale bal bych se, ze zvysena vlhkost vevnitr to minimalne vyvazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 5, 2018 21:03

Mike: tohle je tam napsane navic a je proto ze jsem predtim psal ze zateplena memranovka moc dobre nefunguje a stejne tak moc nefunguje membranovka pres primaloftku. Jinak bych to tam nemichal. A ano pouzijes to, kdyz je zima a uz jsi se zateplovaci vrstvou za hranici komfortu a Klepes kosu. Das memranovku a pres to treba perovku a bude to podle me fungovat lepe nez obracene.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod mike » pát říj 5, 2018 21:11

Je mi to jasne, jen mne to zaujalo. Fungovat lepe, nez obracene, to bude urcite, ale otazka je, jestli by nefungovalo lepe membranovku sundat a mit jen primaloftku. Takhle jsem to nikdy nezkousel, ale treba u vetrovky to plati. Ja to zkouset asi nebudu, jelikoz membranovku v zime nepouzivam, ale ty bys priste mohl pokus udelat ;-) Nejakou dobu jit takhle a pak membranovku shodit. Nejdriv to asi bude o neco horsi, ale chce to vydrzet, nez se vlhkost navic odpari a primaloftka poradne nafoukne. Tak aspon pul hodiny bych tomu dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod fps » sob říj 6, 2018 15:12

mě tedy taky zajím jen ten nejkvalitnější HW, ale třeba dle mě má nejlepší poměr cenná/výkon Bunda Marmot PreCip a Kalhoty Marmot PreCip Full Zip, Bunda Marmot PreCip Ld a Kalhoty Marmot PreCip Full Zip Ld
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod apuka » sob říj 6, 2018 17:33

mike píše:otazka je, jestli by nefungovalo lepe membranovku sundat a mit jen primaloftku. Takhle jsem to nikdy nezkousel, ale treba u vetrovky to plati. Ja to zkouset asi nebudu, jelikoz membranovku v zime nepouzivam
Ja jsem na OF psal o zkusenosti manzelky se synem z letosni zimy myslim v Allgau. Slapali na snehu delsi dobu v primaloftce v mraku/huste mlze/jemnem mrholeni bez membranovky az to svrchni latka primaloftky nezvladla (i kdyz je to se zaterem, asi uz nefunkcnim) a totalne se bunda promocila, za chvili vcetne toho, co meli pod ni. Timpadem klepali zimou, protoze durch mokra PL znamena skvely tepelny most a kosu.
Syn si dal na PL Marmot PreCip a klepal se zimou dal. Manzelka si dala Raptora nejdrive taky tak, ale po chvilce ji napadlo si membranovku a PL vymenit. Za chvili se zahrala a za nejakou dobu dokonce mela vysusene veskere predtim durch mokre obleceni pod membranovkou. Zadne "vlhko navic", ale presne naopak. Syn se dal presvedcit az pozdeji, ale taky mu zacalo byt teplo, az si dal PL na Precipa. On se pod Precipem uplne neususil, ale bylo mu uz teplo a susit se alespon zacal.
Byly to zimne podminky, zpocatku teploty pod nulou, po snehu, ale casem se vys dostaly do mraku ze kterych jemne mrholilo, oteplilo se (teplotni inverze, jen ne s krasnym slunecnim svitem, az nad mraky se moc nedostavali), slapali v tom nekolik hodin.
Zajimalo by me, jak by jsi Ty resil takovou zimni situaci: vyjdes ve 400m, je rekneme -5, kosa, jdes do 2200m, melo by tam byt mozna -15. Nekde v 1000m se ale necekane dostanes do mraku inverze, ktera se tam vytvorit podle predpovedi nemela, az mnohem pozdeji, otepli se az na +5, bude na Tebe jemnounko mrholit, reknes si, Pertex na PL to zvlada... - jenze zvlada jen nejakou dobu a Ty najednou zjisits, ze mas bundu durch mokrou, az se Ti voda dostane az na telo (mas pod ni pouze jedno tricko). Membranovku v zime nenosis. Jeste se k tomu pripadne prida mirny vitr, ktery sice mraky nerozfouka, zato zaridi, aby se tam vodni mlha dostala vsude a pres vsechny diry v obleceni a snizi Windchill faktor, navic pres mokrou budnu jeste vice ochladi Tve telo. Pred sebou do tepla mas dalsich 5 hodin slapani.. Co udelas?
Vlastne blba otazka. V zime Tobe prece neprsi a primaloftka jemne mrholeni v pohode zvlada jakkoli dlouho, stejne tak jako zateplene nebo nezateplene SS kalhoty...

Obcas bys nektere veci mohl precejen vyzkouset, i kdyz vim, ze by Ti trhalo srdce, kdyby se ukazalo, ze neco funguje jinak, jak si to predstavujes :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod mike » sob říj 6, 2018 18:25

apuka píše:V zime Tobe prece neprsi a primaloftka jemne mrholeni v pohode zvlada jakkoli dlouho, stejne tak jako zateplene nebo nezateplene SS kalhoty...

Bingo :twisted: Ale jen zateplene SS kalhoty, ono je to zatepleni zasadni.

Ano, mrholeni zvlada moje bunda cely den, nekolikrat vyzkouseno. Je mi lito, ale tak to proste je. Protekla a kalhoty taky jen kdyz zacalo opravdu poradne prset a i tak to trvalo par hodin. Furt mi nebylo zima, normalne jsem dosel na vlak a tam jsem marne hledal kupe pro vodniky :twisted: Nacucany vodou jsem byl fest, zvlast kalhoty, jelikoz na ne tekla voda z bundy. Musel jsem se venku vyzdimat.

Jinak tu membranovku v batohu nosim i v zime, myslel jsem to tak, ze ji nenosim na sobe. Mam ji jako zalohu pro pripad nouze nejvyssi a na to jeste nedoslo. Kdyby se opravdu stalo to, co popisujes, byl jsem promoceny a byla mi zima, tak ji takhle klidne pouziju. To neni zadny fundamentalismus, kdyby bylo potreba, tak to samozrejme udelam, jenze jeste nebylo.

Navic, ja vubec nezpochybnuju, ze tohle funguje. Nefunguje membranovka na primaloftce resp. funguje hodne blbe (to jsem zkousel), ale tady neni duvod. Jen si myslim, ze v normalnich podminkach to bude fungovat hur, nez bez membranovky. Protoze se pod ni bude drzet vic vlhka, membranovka je proste bariera, ktera brani odparovani. Ovsem jako nouzove reseni pro neobvykle situace, proc ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod pby » úte říj 9, 2018 6:22

No konečne som sa k tomu dostal.. Aby som to upresnil ešte. S VHT (rozumej Tatry a pod.) v zime nemám veľké skúsenosti. V zime chodím do nižších hôr pravidelne okolo tých 900 -1100mnm som stále - leto/zima, ale tam chodím v klasickej zostave, Kanady vz 90, naskáče, flis mikiny-bundy a pod. Čiže tak zálesácky. No do Tatier resp. na VHT by som chcel trochu funkčnejšiu a spoľahlivejšiu výbavu. Tie linky na oblečení boli iba ako približný smer kde by som chcel ísť - hlavne to farebne prevedenie, kedže som na tu zelenú v prírode viac zvyknutý ako na tie všelijaké farebne sety.. ALE keď tak na tým rozmýšalm asi by som nemal problém ani s niečim farebnejším. A áno cenovo som to tiež mal v nižšej kategórii čo by som nerád nejako dvíhal, ale asi budem musieť. Tie zateplené nohavice som tam dal preto že ak idem na naše hory v zime, mrazy od -10 a viac tak po zastavení je cítiť zimu a nejako tak vo VT pri -15 vietor isť bez zateplených mi prišlo extrém :)
S tou nepremokavosťou 2000mm plus batoh je asi fakt blbosť. A mal som jednu z lidlu lyžiarsku s miernym zapleteným a keď si spomínam tak som ju mal nonstop mokrú z vnútra lebo nestíhala nič odparovať..
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod pby » úte lis 6, 2018 9:17

co je podla vas lepsie na zimne tatry.. tenke turisticke nohoaivce (mam alpine direct Mountainer 4) a pod to merino spodky (tieto pozeram: https://www.hudysport.sk/funkcne_pradlo ... black.html )
alebo radsej nejake norlal zateplene nohavice ?
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod apuka » úte lis 6, 2018 11:52

Toto je tezko jednoznacne resitelne. "Zimne Tatry" je dost siroky pojem.
Lehke SS katata s merino spodkamy Ti poslouzi tak do -10, -15 (v zavislosti na katatech a na spodkach), ale napr. pod -20 uz Ti bude zima. Samozrejme, jeste je treba do toho zapocitat i zpusob Tveho pohybu, vitr (Windchill faktor - i kdyz ji SS z vetsi casti eliminuje), jestli se nekde zasatvis na delsi dobu. A taky je treba zapocitat nakolik mas teplo v botach! - az Ti budou mrznout nohy, tak budes mrznout vsude. V neposledni rade je taky treba rict, ze vnimani a zvladani zimy je individualni, takze za stejnych podminek se jedne bude "potit jak blazen" a druhy bude doslova umrzavat.
Kazdopadne, pokud uz kalhoty mas, kup si k nim spodky - ty se Ti mohou hodit i kdybys je pouzil pri prilis nizkych teplotach i se zateplenyma kalhotama (bez membrany!!!) nebo jako zalozni vrstva v batohu pro pripad, ze nekde na nejakou dobu uviznes. Zkus je pouzit s kalhotami klidne i v CR v nizine, zjisti teplotni rozsah. kdy Ti poslouzi - ten bude cca stejny i v Tatrach, jen max. muze zapusobit pripadna unava a ubrat par stupnu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 6, 2018 14:01

Já spodky používám spíš na spaní. Když chodím v Alpách tak je právě ten problém, že odpoledne je na slunci dost vedro a v noci zase mrzne. Takže když si v noci nadám spodky, v poledne se v nich neskutečně vařím. Můžeš se převléknout ale komu se chce sundavat mačky, boty a kalhoty aby si sundal spodky. Když vidím kolik ty spodky stojí, tak já to budu řešti převlečnýma zateplenýma kratasama. Ty mají na bocích zipy, takže je sundáš nebo nandáš klidně s lyžena. Na holeně vezneš vysoký ponožky a je to.

Třeba tyto, ale dělají se i 3/4 nebo koplet kalhoty.
https://www.rockpoint.cz/l-i-m-barrier-shorts-men
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod fps » úte lis 6, 2018 14:32

- dle mě na chození vlnu nebrat, a to ani na nohy
- a jak píše apuka, záleží pak na tom jaká bude teplota, já používám pod nezateplené kalhoty spodky od cca 0°C do -5°C CoolMax, od cca -5°C do -15°C TG 900, od cca -15°C do -30°C Polartek Power Stretch
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod pby » úte lis 6, 2018 14:59

Preco nebrat vlnu ? Ako jasne chapem ze coolmax lepsie odvazda vlhko ale vraj skoro tie iste vlastnosti ma merino - dokonca na nejakom zahranicnom fore sa porvnavali ponozky z merina a coolmaxu na hiking a rozdiel vraj nebol ziadny. To ze ani na nohy mysls ze ani ponozky z vlny niesu ok ?
Ale diky za tie tipy co nosis celom dobre to mas rozlozene, mne ale ide aj o to ze nie len na chodenie to chcem, moze byt v teren bez pohybu a nechcem mat len funkce spodky ale aj take co hreju.
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod apuka » úte lis 6, 2018 15:02

fps píše:dle mě na chození vlnu nebrat, a to ani na nohy
To je hodne individualni. Ja jsem nikdy nemel sebemensi problem v zime s pocenim ve spodkach od Zaja (50% merino). Ale taky jsem jej nenosil pod membranovyma kalhotama, kde by problem mohl byt, pouze pod prodysnymy PA/Nylon gatema. Taky na nohy nad obuvi se moc nepotim.
Pierre111 píše: já to budu řešti převlečnýma zateplenýma kratasama. Ty mají na bocích zipy, takže je sundáš nebo nandáš klidně s lyžena. Na holeně vezneš vysoký ponožky a je to.
Nejvetsi problem asi zustane - kolena. Ty potrebuji nejvice chranit pred zimou, i kdyz pocitove chlad na nich tak necitis. Projevi se to ale casem a to velice vyrazne. 3/4 kalhoty by to uz resit opravdu mohly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod apuka » úte lis 6, 2018 15:07

pby píše:ani na nohy mysls ze ani ponozky z vlny niesu ok ?
Ale jsou. Jenze tam je tu vlnu potreba hlavne kvuli funkcnosti kominoveho efektu (pokud nevis, co to je, nekde i na OF najdes popsany jev).
Ale vubec se neda srovnavat funkce vlny v ponozkach a na spodkach. Nedoporucuji spodky z nich tem, kdo se v nich bude na nohou potit, proptoze do sebe nasjae vlhkost z potu a kdyz nasaje vice nez zladne, zacne byt mokre. Kym chodis a prehrivas, nemusi to byt takovy problem, ale kdyz se zastavis, prestanes hrat a to mokro udela tepelny most, pres ktory Ti zacne byt rychle zima. Obzvlaste bude problem, pokud mas mene prodysne kalhoty.
Jak jsem psal, kdyz se potit nebudes a mas kalhoty dost prodysne, problem mit nebudes. ALe to musi vedet sam, jak fungujes. Druhou veci je, ze ty linkovane jsou uz docela dost teple. Tady univerzalni spodky do vsech teplot pod jedny kalhoty taky neexistuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 6, 2018 15:15

Ano ty kolena. Co já si ale zkoušel jedny šortky od Montury a od Dynafit, tak byly delší a sahaly přes kolena. samozřejmě tam trochu zafukuje, ale nějaké krytí a zateplení na kolena navíc to dá.
Rozhodně ty šortky nekončí nad koleny.

https://www.dynafit.com/men/apparel/sho ... 0000000006
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod fps » úte lis 6, 2018 16:02

pby píše:Preco nebrat vlnu ? Ako jasne chapem ze coolmax lepsie odvazda vlhko ale vraj skoro tie iste vlastnosti ma merino - dokonca na nejakom zahranicnom fore sa porvnavali ponozky z merina a coolmaxu na hiking a rozdiel vraj nebol ziadny.

přečti si třeba tohle téma, je tam o tom snad vše

pby píše:To ze ani na nohy mysls ze ani ponozky z vlny niesu ok ?

to je jediné kde se vlna hodí, čti dvoje ponožky, ale nesmí to být 100% vlna

pby píše:Ale diky za tie tipy co nosis celom dobre to mas rozlozene, mne ale ide aj o to ze nie len na chodenie to chcem, moze byt v teren bez pohybu a nechcem mat len funkce spodky ale aj take co hreju.

to co jsme sem dal ohledně toho při jakých teplotách které spodky nosím, platí nejenom na chození, ale i na pauzu na jídlo, táboření a spaní
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Bunda nohavice - 3 sezony ??

Příspěvekod pby » pon lis 19, 2018 10:05

je lespie dlhe spodky laebo 3/4 (Capri) ? Capri by som bral skor (kvoli ponozkam ktore mam na lytkach tak ci tak, ale zase nikdy som capri nemal a bojim sa ze sa budu vytahovat az pod koleno a vznikne mi medzera medzi ponozkou a spodkami

-tieto pozeram, ale aj ta gramaž je taka slabsia 150g tak neviem :(( (ja to chcem na rozsah -5 az -15 °C tieto čo odporučal fps https://moira.cz/termopradlo/352-15484- ... ute=15484# mi uz zase pridu moc volne a hrube, musim ich natrepat pod moje nohavice ktore su uzsieho strihu, sice pruznejsie ale predsa len by to mohol byt nepohodlne..
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23


Zpět na Oblečení