Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pát říj 26, 2018 12:58

GreyMouse píše:Možná má to lidlovské vázaní proti MSR i nějaké nevýhody
Pokud maji stejne nebo hodne podobne vazani jako u predeslych, tak mne se tam zatahovani mirne uvolnovalo. Ale ja jsem mel boty na hrane velikosti (mozna kousek i nad) a nebylo to nic zasadniho. Stejne si myslim, ze ty sneznice za tu cenu byla super koupe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát říj 26, 2018 16:43

MSR Evo nebo nejaky predchozi podobny model byly nejhorsi sneznice, co jsem kdy mel na nohach. Takze doufejte, ze to tak neni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 1, 2018 12:57

@apuka: Jo, přesně z toho jsem měla obavy, ale zatím dobrý (ale nemám na nich moc nachozeno, řádově jen desítky kilometrů).


@mike: V čem byly nejhorší? Byly to první sněžnice, co jsem měla na nohách, takže jsem neměla srovnání, a chodila jsem na nich jen po mírných kopečkách kolem chalupy. Štvalo mě na nich jen to zapínání. Ale na jakýchsi s výpletem a koženými řemínky to bylo ještě horší :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv lis 1, 2018 18:28

Urcite jsem to tu psal, ale ted jsem nasel jen tohle. Uz je to davno a ja mam bohuzel samokomprimujici se pamet, ve ktere casem zbude jen vysledek, ktery je v tomhle pripade "ani zadarmo" ;-) Matne si vzpominam, ze slo jednak o ty gripy a jednak o celkovou stabilitu, na nerovnem tvrdsim povrchu to bylo o zlomeni kotniku. Vazani mi vadilo asi nejmin, coz neznamena, ze nevadilo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod GreyMouse » pát lis 2, 2018 14:51

To jsem neměla šanci poznat, já chodila jen v prašanu po loukách a pastvinách, nic náročnýho. Kamarád, co mi je půjčoval si nestěžoval, ale kolik v nich má nachozeno nevím, já jsem ho na nich snad ani neviděla. Říkala jsem si tenkrát, že může být rád, že jsem si je půjčila, protože jen díky tomu je netáhl do Alp zbytečně :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát lis 2, 2018 20:54

Jo, v takovych podminkach nepoznas skoro nic. Snad jen mensi stabilitu, ale to bys musela mit s cim porovnat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod iggi » pát pro 7, 2018 16:52

Toto su tie lidlovske?
Rodičia by chceli na nenarocne použitie :)

https://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?articleId=21066
Tak brať ich či nie?... tie minulo Lídlové boli lepšie?
Přílohy
305981_04.jpg
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Sněžnice

Příspěvekod GreyMouse » pát pro 7, 2018 19:30

No, vyzkoušené je asi ještě nikdo nemá, protože tenhle typ se teď objevil poprvé. Předchozí byly od pohledu bytelnější, ale to může být jen optický klam. Nové mají gripy jen podélné, zatímco staré měly i příčné, ale to by při použití v nenáročném terénu nemuselo vadit. Vázaní vypadá stejné, takže uživatelsky příjemné. Zdají se mi trochu užší (ale vedle sebe jsem je neviděla), takže by člověk nemusel mít tak široký rozchod, což by mohlo být pro začátečníky taky příjemnější. Já bych je na tvém místě vzala, ale samozřejmě bych si schovala účtenku, kdyby se ukázalo, že tentokrát soudruzi z Číny udělali někde chybu. (V Lidlu jsem reklamovala dvakrát a v obou případech bez problémů.)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 8, 2019 13:55

Jedna nepříjemná zkušenost s TSL sněžnicemi.

TSL 325 (a podobné modely TSL) mají plastový spojovací můstek paty a předku uchycen mezi dva díly v předku boty. Ty dva díly, v jejichž drážce můstek drží (kvůli adjustaci velikosti na plastové pérko), jsou spojené pouze plastovými západkami. Když v drážkách můstku namrzá sníh (s oblibou, v prašanu a hlubším mokřejším sněhu) a dostane se až mezi oba plastové díly, tak je může tlakem vycvaknout a uvolní se celá pata.

Stalo se mi to teď po dvou zimách používání tohodle modelu, při víkendové sněhové nadílce - poněkud extrémní podmínky, metr nového volného sněhu - naštěstí blízko chaty. Jde to složit zase zpět, ale ne v rukavicích a bez nějakého nástroje (stačí plastová tužka).

Stejný problém nejspíš mohou mít všechny podobné TSL.

Jinak s nimi stále spokojenost.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte led 8, 2019 14:13

Ktery model konkretne mas na mysli? TSL 325 mají dva ruzné druhy uchyceni nohy zespodu:
1) "klasickou" dlouhou pevnou plastovou "kolejnici", na ktere posouvas uchyceni paty a zbytek zustane "viset" naprazdno za patou; zadni hrazdicka je ulozena na pevnem miste, nelze jej dat jinam. Viz Obrázek
2) "ohebnejsi" pas koncici uchycenim paty, za kterou uz "neni nic", posouva se cely ten pas a hrazicka (pokud si dobre spominam) s nim, pata je stale na konci:
Obrázek
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 8, 2019 14:39

@Apuka - ten druhý model, s hrazdičkou, která se posouvá spolu s patou. Vypadla mi komplet pata spojená napevno se spojovacím můstkem.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod Katy » sob led 19, 2019 20:05

je prosim u sneznic dulezita fixace paty?

Vybiram mezi TSL 418 a Symbioz a prave ty druhe podle nekterych stranek fixaci zrejme nemaji (i kdyz podle nekterych ano)
Katy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 19, 2019 19:47

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 20:09

Ne. Pouziva se jen pro prepravu. TSL 418 ji taky nemaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Katy » sob led 19, 2019 20:57

jeje.. cim vic vybiram, tim vic nejasnosti :D diky moc za informaci, vychazela jsem z popisu na strankach ceskych eshopu:
TSL 418/438 - pata: volná, možnost fixace a podložení
TSL Symbioz - pata: volná, možnost podložení, bez fixace

na strankach TSL o tom neumim najit zadnou zminku
predstavuju si pod tim pojmem "fixace paty" spravne to, ze kdyz zvednu nohu, tak sneznice zustane "viset" na cele noze nebo pouze na spicce, ze? maji tedy popisky spatne nebo je pod tim mysleno jeste neco jineho?
Katy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 19, 2019 19:47

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 21:07

Maji to spatne. Starsi sneznice fixaci mely, ale ciste pro prepravu, aby deska drzela. Pri chuzi se to nepouzivalo, tam mas patu vzdycky volnou. Jako na bezkach. TSL 418/438 prepravni fixaci nemaji, maji hrazdicku, co ma tri polohy. Standardni, (hrazdicka lezi), zvednutou (do kopce) a proslap pro chuzi z (vetsiho) kopce, kde je hrazdicka vzdadu a deska muze pod botu. To je zasadni a jedinecna vyhoda techto sneznic.

Fixaci nepotrebujes. Sneznice se bud nosi v obalu nebo je privazes na batoh a zaroven privazes i desku, aby neplandala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Katy » sob led 19, 2019 21:41

Super, diky moc za vysvetleni :)
Katy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 19, 2019 19:47

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned led 20, 2019 0:34

NZ :) Fixace je takove male plus pro pohodli pri preprave, ale u TSL 418/438 se nedala rozumne udelat prave kvuli proslapu, ktery je mnohem vetsi vyhoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Katy » stř led 23, 2019 14:04

Ma nekdo na TSL tohle vazani?
1. jak se posouva ten stredovy pasek (ten s logem na horni fotce v obdelniku, aby pri uvazani byl uprostred) - nevidim tam nic jineho nez tu stribrnou packu, kde je na fotce krizek, ale at se snazim jak se snazim (potahnout, zatlacit..), neumim s tim pohnout

2. taky vam takhle odstava vpredu to plastove vazani? dotyka se mi boty jen tam kde ukazuje sipka, a zbytek vubec nedoleha k bote

Obrázek
Katy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 19, 2019 19:47

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 23, 2019 15:51

Normálně za tu páčku vezmi silou a vycvakni ji směrem od té dírky, jde to celkem lehce, drží tam jen na plastovém cvakacím zámečku, akorát ji neulom ;)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne stř led 23, 2019 16:05, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 23, 2019 16:04

Ad dvě, zkus si upravit šířku toho předního košíčku (jestli to mají, prostě zase pod botou nadzvihni zámeček a posunuj). Záleží taky na botách, u užších zimních/horolezeckých bude spíš lehce nedoléhat celý než u širokých zimních zateplených neforemných s vnitřní botičkou. Ale dá se s tím trochu štelovat. Akorát si je nepřiškrť příliš, ať ti neumrznou prsty ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř led 23, 2019 16:10

Dodam k 2: jestli se bota (moc) nehybe, tak je to OK. Z fotky bohuzel neni moc videt, co je to za vazani a jak se nastavuje, chce si s tim trochu pohrat a jak pise FK, neni nutne to se stahovanim prehanet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Katy » stř led 23, 2019 16:46

Diky moc panove, jste zlati :) "vycvakni" bylo presne
v navodu ani videich to nemaji a ja mela strach, ze to zlomim

To vazani vpredu ma jeste nastavitelnou šířku, ale mam to na minimum (boty 37.5), zvetseni nepomohlo. Pomohlo trochu na ty pasky zatlacit smerem k pate, snad se to pri chuzi nevrati. Ja se spis bojim, aby ten tlak na ty pasky nebyl moc v jednom miste a nepraskly, docela me ty plasty desi.

(jsou to Symbioz Hiker 2, velikost S)
Katy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 19, 2019 19:47

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř led 23, 2019 16:50

Prasknuti se neboj. Ta umelina je velmi houzevnata. Na svych TSL 438 lamu kovove hroty a hrazdicky, ale umelina drzi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod alfiery » pon led 28, 2019 20:45

Ahoj všem. Neměl by někdo nějaký tip na výlet na sněžnicích v lokalitě Klíny, v Krušných horách? Okolo cca 10 km? Předem díky.
alfiery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 19, 2014 11:30

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon led 28, 2019 21:25

Jen bych podotkl, ze nejvetsi vyhoda a kouzlo sneznic je, ze muzes jit kamkoliv kudykoliv :) vyjimka je snad jen krovi a nizka smrcina, respektive tam, kudy proste neprojdes :) Nevyhoda, je ze mnoho cest si zaberou bezkari, coz koukam ze kolem Klin spis jo, kor kdyz je na druhy strane bohuzel ta obora, na druhy strane obory to vypada lip, sam se tam chystam.
Pokud bych musel z Klinu, soude jen dle mapy, asi bych to zkusil vzit pres Mracny vrch na Klinskou cestu na Jerabinu, a pres louky kolem Mnisek zpet nebo za Mnisky prejit hranci a kus jit zahranicim, ale celkove tuhle oblast neznam ani v lete :) Tedy cca https://mapy.cz/s/3mHAn ale jak, pisu je to jen dle mapy, ale zas ja si tak trasy na snezicnice planuji :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon led 28, 2019 21:29

Jo pises 10 km, nejak jsem myslel na 20, ale i moznosti zkratit tam jsou :) Kor na sneznicich :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod JohnyFK » pon led 28, 2019 22:24

Z Klínů bych šel podél obory na Loučnou - když se povede pičasí tak jsou tam nádherné výhledy.
Přílohy
SAM_2805.jpg
SAM_2814.jpg
SAM_2823.jpg
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon led 28, 2019 22:33

A hele, tam jsem byl. Na tom sutru :) Nekdy mimo zimu. Proc ne, na Krusne hory to docela jde, ale na mne jsou strasne placate. Sel bych se podivat k Flajim, tam to v zime muze vypadat zajimave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pon led 28, 2019 23:27

Kamarádi teď mají naše sněžnice v Jeseníkách. Sněhu prý dole kolem 70 cm a z toho 30 - 40 prašánku. Prý docela hokna, ale lepší než bez nich. Možná se zase rozšíří řady sněžničárů :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte led 29, 2019 20:34

Tim jsem myslel tu druhou stranu obory. Ale zas jen obejit oboru mi neprijde dobre, dle mapy to tam maji obsazeny bezkari :) Me se v teto casti libi ta cast kolem Flaje a smerem na Moldavu, takze se tam na snzenice snad taky nekdy mrknu.
Pekny fotky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží