Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod paldo » pon říj 22, 2018 17:51

mike píše:Co je SS a FW?


SS = Spring / Summer
FW = Fall / Winter
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » úte říj 23, 2018 15:52

apuka - jestli jsi myslel ECO-SHELL .....?

Tak tady se jedná o 3 vrstvý materiál s DVR úpravou určený k opěrovné impregnaci - moc neverim ze tohle by dávali do bot.

Jestli Hydratic

Tak je to membrána co používají na par loveckých modelech určených do deště - ale nemám s tím zkušenost.

Ze by Hanwag začal používat Fjallraven materiál do bot místo GTX se mi nezdá pravdepodobne a nic sem o tom neslyšel.

Každopádně kdyby měl někdo zájem o Alasky v lepším tak doporucim Yukon což je to samé bez GTX s koženým vnitřkem a svrchní kůže vypadala lip jak u Alasky ale pořad to byl jen Nubuk.

Výrazněji lip vypadala kůže na Hanwag Bergel Top - taky nubuk ale krupon a bylo to hezky promastene a bota vypadala opravdu solidně ušitá.

A pozor pro široké nohy je Bergel lahůdka - bohužel pro mne má patu ještě širší jak Alaska.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Tecumseh » úte říj 23, 2018 16:48

Hmm, vyzerá, že zatiaľ to dávajú do zimnej kolekcie, ale jeden nevie https://www.hanwag.com/handcrafted-with ... eco-shell/
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » úte říj 23, 2018 17:13

Takze klasicka PU membrana obalena ekokecy. To by snad nemuselo byt tak spatne, membrana je v Alaskach stejne k nicemu a prustup vody membranou je tak pomaly, ze by stihat mohla.

Jinak to vypada, ze Gore asi ma pri dnesni ekodebilite problem a ze pri vyrobe teflonu prestali PFOA pouzivat jim moc nepomuze...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » úte říj 23, 2018 17:49

Tak to tedy čumím.... a ta opetovná impregnace po čase se provede jak....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » úte říj 23, 2018 17:58

Nebo proste počítají ze to vydrží bez dalšího impregnovani po dobu životnosti boty....?
Což je dnes tak 2 roky....?

Je fakt ze GTX stejně rychle praskne a pak s tím člověk neudělá nic, takže pokud zas zde bude docházet k tomu ze to časem nebude fungovat jak za mlada tak je to vlastně asi úplně jedno.

Já se spis divím z toho důvodu ze Hanwag se prodává všude možně a asi to ze nebudou mít GoreTex je muže dost vyřadit z vyberu většiny spotřebitelů.....
Proste takové to.... vždyť to nemá GTX to nechci.

Osobně bych uvítal kdyby více rozšířili nabídku klasických bot - a zuzili tu patu - plus dali více lepší kůže a byla by to zajímavá nabídka.
Taky to pak neoslovi hlavní proud, ale aspoň v něčem budou vycnivat více nad konkurenci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » úte říj 23, 2018 18:27

@Michal82: jednoduse, znovu to prestriknes tresnovymi kvety. Tak dvakrat rocne pouziju Limmer, aby kuze neztvrdla a tresnove kvety pres kazdou delsi akci nebo kdyz vidim, ze je potreba.

Michal82 píše:Je fakt ze GTX stejně rychle praskne a pak s tím člověk neudělá nic, takže pokud zas zde bude docházet k tomu ze to časem nebude fungovat jak za mlada tak je to vlastně asi úplně jedno.

Asi tak, zrovna u Alasek je membrana uplne k nicemu, mam ji do roka deravou minimalne na pate. Ve spicce casem taky.

Michal82 píše:Já se spis divím z toho důvodu ze Hanwag se prodává všude možně a asi to ze nebudou mít GoreTex je muže dost vyřadit z vyberu většiny spotřebitelů.....
Proste takové to.... vždyť to nemá GTX to nechci.

Prodaji to pres eko, to dneska leti. Sazeji na to, ze hipsteru je vic, nez snobu ;-) Treba si zaplati i nejaky clanek v novinach, jak je GTX fuj a jak progresivni firmy prechazeji na eko varianty. Par takovych uz tu k videni bylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » úte říj 23, 2018 20:06

Hm je to možný, ze budou mít u Alasek zelenou kytičku :D

Vidíš pokud to beres tak, ze v Alaskach GTX nechceš tak si kup ty Yukony - je to úplně stejný ale celokozený a ta vrchní kůže vypadala líp než u Alasek - taková mastnejsi trochu to už mělo náběh k ty kůži na Bergelech.

Dělají ty Yukony i rozšířené ale je to jen na špičce a né z boku po velké délce boty jak to mají na obrázku.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » úte říj 23, 2018 21:24

Tak to super-eco se u Hanwagu pomalu da predpokladat. Fenix jsou Svedove a tem je mnohem dulezitejsi, aby vecio byly eco nez aby byly funkcni... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » úte říj 23, 2018 21:34

@Michal82: Yukony maji kozene futro, ne? To nechci, nasakne to potem a strasne dlouho vysycha. Uplne mi to staci nahore v limci, v lete to mivam nekdy na konci tury uplne promocene. Zajimave by bylo latkove futro bez membrany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » úte říj 23, 2018 22:24

Mike - jj Yukon jsou s celokozenym futrem. No látku bez GTX dnes v takových botech už asi nekoupis. On je problém i ty celokozene - v ČR mají v podstatě jen gtx boty v B/C ..... čest výjimkám.

Apuka - ekologie je důležitá ;) můj Fjallraven kompletek je ekologickej tím, že svého majitele přežije - takže netřeba tolik vyrábět.

Těším se na ty Super Perfekty - buď já nebo oni - buď povolí nebo mi amputuji nohy :D což je taky ekologické - buď to budou boty napořád nebo naposled ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » úte říj 23, 2018 23:48

No prave, proto kupuju boty s membranou, i kdyz ji nepotrebuju :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » stř říj 24, 2018 7:00

Ale za mne kožené futro pořad lepší - nekrabati se v tom ponožky hezky tam ta noha zakliuzne a vydrží to mnohem dýl než textil, ten mám u paty velmi rychle roztrhaný.
Takže z dvojice Alaska/Yukon bych dal přednost Yukon a získal vyšší kvalitu a trvanlivost za stejnou cenu - jo nedelal bych si naděje ze to bude extra zásadní, pořad je to nubuk a pořad to má PU podrazku ale vnitřek boty vydrží déle a svršek vypadal lépe co do kůže - asi si na to vybírají ty lepší kousky kůže z toho co jinak používají na Alasky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod mike » stř říj 24, 2018 16:33

Souhlasim, ze kozene futro ma sve vyhody, ale nevyhoda s tim, ze nasakne vodou a dlouho vysycha je pro mne zasadni a vsechny vyhody prebiji. Showstopper se tomu rika ;-)

Ze by na vsrsek vybirali lepsi kuzi neverim, to nedava smysl, spis nahoda nebo u tebe prani otcem myslenky ;-) Kuze se lisi i u Alasek, je to kus od kusu, co mam aktualni wide verzi, tak vypada znatelne lepsi, nez predchozi normalni. Bylo to celkem znat pri rozchazeni, boty byly tuzsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » stř říj 24, 2018 17:18

Taky je to možný ze to byl dobrej kousek ale smysl by to mělo - když tam není gtx dat tam tu lepší kůži z toho co na tento druh bot mají.
Alasky jsem s tak dobrou kůži neviděl a ty sou na každém rohu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod apuka » stř říj 24, 2018 18:18

Spis bych rekl, ze Yukony se budou vyrabet v DE a v mnohem mensich seriich, obchody (ani velkoobchody) jich nebudou tolik objednavat a timpadem se kuze nevysusi uz ve skladech, velkoskladech a obchodech.
Mimochodem, Alaska a Yukon nejsou uplne stejne modely, je tam uz na obrazku videt par rozdilu (napr. komin, hlavne kuze), mirne i siti kolem vzdalenejsiho stredoveho hacku... Navic si vsimnete, ze u Alasek je napsano "Nubuck leather (waxed)", u Yukonu pouze "Nubuck leather", tj. je to delane z jinak osetrene kuze.
Tezko rict, nakolik jsou tyto rozdily zasadni, to by trebalo delsi dobu stridat oba modely.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » stř říj 24, 2018 18:37

Apuka - hm budu muset kouknout na fotky ale měl sem Yukony i Alasky vedle sebe kvůli tomu rozdílu té špičky a ze by to byla jinak jiná bota sem si nevšiml - za mne stejná možná v detailech a třeba je taky srovnat aktuální roky výroby.

No ta kůže vypadala vážně lip - nemám důvod tvrdit to kdyby ne - nekoupil sem ani jedny ;)

Yukony byly spesl objednané z Německa - v vězně nabídce v ce nejsou.

Bergel měl kůži ještě lepší tam je ale udano ze jde o krupon.

Meindl Perfekt - Sil Juchten ta byla z úplně jiného světa moc hezká kůže jen dle recenzi jak je mekka tak se snadno okope - mekka asi jako nubuk u Alasek.

Na ten Super Perfekt - z alpske superkravy co žere jen zelenou travicku s kytickama a z jejího malička se dělá fialová čokoláda se moc těším jen co mi odepisou z jednoho obchodu tak objednavam - to bude kuzicka skoda to nosit :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod nebulus » čtv říj 25, 2018 7:19

Michal82 píše:A
Meindl Perfekt - Sil Juchten ta byla z úplně jiného světa moc hezká kůže jen dle recenzi jak je mekka tak se snadno okope - mekka asi jako nubuk u Alasek.
:D

Tak to zase celkom nesúhlasím, žena a svokor majú nejaké Hanwangy z nubuku bez ochrany špičky a majú tam riadne okopanú tú kožu. Moje Perfekty sú oproti tmu skoro ako nové, aj keď zopár šrámov majú a to ich používam v ťažších terénoch ako oni.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 9:29

Nebulus - to netvrdím určitě do dá výrazně víc jak nubuk.

To ze se snadno okope jsem myslel vůči Super Perfektu které jsou z té švýcarské vojenské kůže - tvrdé.

Ale nasadil si mi brouka do hlavy už sem byl rozhodnutej pro SP a teď budu asi zas zvažovat P ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » čtv říj 25, 2018 11:49

jestli chceš klasiky, tak jsou o hodně lepší a o třetinu levnější než Meindl Perfekt třeba Dallapé Carè Alto
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 12:28

fps - Dallape CA si nikde nevyzkousim a co jsem tak pročetl občas byl problém s kvalitou a ty na které sem narazil byly moc úzké - v čem by měli být lepší - kůže na SP je velmi chválená a i na P si majitelé pochvalují - jediné co že se oproti SP snadněji okope.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » čtv říj 25, 2018 14:16

- tak to nevím kde si četl že má Dallape občas problém s kvalitou, na OF to určitě nebylo, problém s kvalito má spíš Meindl, sám mám troje Dallape, a jsou to nejkvalitnější boty co jsem kdy měl, srovnávám boty co jsem měl a nebo co mám, La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, La Sportiva Pamir Gtx, La Sportiva Pamir Leather, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Trango Trek, Asolo Freney, Asolo Elios, Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Dallape Marmolada, Dallape Cevedale, Dallape Lagolo, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, Meindl Perfekt, Lowa Tibet Pro, Hanwag Alaska
- psal jsem o hodně lepší a o třetinu levnější než Meindl Perfekt, Meindl Super Perfekt se co do kůže dají s Dallapé Carè Alto srovnávat, ale Dallapé Carè Alto jsou lepší třeba v tom, že nemají švy na nártu, u klasik platí dvojnásobně to, že mají mít co nejméně švů, a Meindl Perfekt mají horší kůži než co mají SP i CA
- všechny boty Dallape co jsem měl byli cca stejně široké jako boty Meindl
- na festovni-veci.cz si můžeš počíst o povícero klasikách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 15:15

Festovni věci jsem prelouskal a s Vici to řeším asi půl roku ;)

A co se ceny tyče tak Dallape CA za 250€ a Meindl SP za 250€ takže cena stejná.... to ze to v ČR nabízejí za to co nabízejí je věc druhá, v ČR je kupovat nechci jelikož by se museli stejně závazně objednat tak to si je raději objednam sám a levneji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » pát říj 26, 2018 18:47

kde mají Meindl Super Perfekt za 250€? já je nacházím v ověřených e-schopech za cca 350€
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » pát říj 26, 2018 19:50

fps - já ti to řeknu a ty mi je vykoupis viď :D

Hele dneska sem je chtěl koupit jak sem psal ve vláknu o klasikach ale bohužel do UK mi je z Německa neposlou - do ČR ano.

Takže teď budu přes víkend řešit zda budu čekat do prosince nebo si je koupím tady za £300 což je víc ale zas trochu min než v ČR za Perfekty.

Takže třeba tady:

https://www.sport-redler.de/meindl-supe ... ren/a-5621


A jestli mi koupíš ty 46 tak mě nastveš ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod fps » sob říj 27, 2018 10:03

- tak to se nemusíš vůbec bát že by sem ti vykoupil Meindl Perfekt nebo Meindl Super Perfekt, a nejenom protože u mě Meindl ztratil důvěru v kvalitu, ale taky proto jak jsem už psal kuli tomu "že mají švy na nártu, u klasik platí dvojnásobně to, že mají mít co nejméně švů"
- když už klasiky, tak bych já koupil něco od Dallape nebo Hanwag nebo Gronell nebo Andrews nebo Garmisch nebo Makara, v tématu Klasické celokožené pohory máš dost tipu ne lepší klasiky než jsou Meindl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » sob říj 27, 2018 10:18

Fps - Hanwag má komplet přišitej jazyk takže tady by sis nepomohl vůbec spis naopak - Maindl to má jen prosite a je tím chycená ta druhá vrstva.

Bergell Top má prerusenou kůži a je tam nasita nova kůže.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » sob říj 27, 2018 10:23

Makara se mi osobně nezdal co sem viděl - Dallape hezky vypadají ale říkám problém to vyzkoušet a co sem zkusil mi bylo úzké a na Care Alto sem nikde nenarazil.

Mimochodem i zde na OF si na Dallape stěžoval uživatel ze se mu odlepila podrazka a praskl hlavní šev. Jinde jsem narazil na rozdílnou kvalitu šití dle uživatelů - asi ne tolik jak se říkalo u Meindlu i když třeba na DE fóru si je lidi chválí jak staré produkce tak současné nové 2010-2018 takže to taky bídě spíše záležitost kusu a nebo nepovedené série která se distribuovala do určitých míst.

Takže nikdo a nic není bezchybné.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod remy77 » sob říj 27, 2018 10:30

Makara sije uspesne boty uz desiatky rokov.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Hanwag Alaska GTX & Tatra GTX

Příspěvekod Michal82 » sob říj 27, 2018 10:53

To mu nijak neberu, prostě mě jen nějak neoslovily a myslím ze zde (mám za to že to bylo zde) někdo kdo si u nej nechal šít zmínil že komunikace s ním byla taková zvláštní a při osobním jednání mu bylo dáno najevo, že obtěžuje - tedy nic po čem bych toužil.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Boty