A zase ty navleky... Jake?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Kkkd » pon pro 11, 2017 21:20

Zdravím,
nedávno jsem si koupil zátěrové návleky, v obchodě, kde byla zrovna akce 20% na všechno, jsem si kupoval boty a když už jsem ušetřil, nenapadlo mě nic lepšího, než si koupit i ty návleky. Samozřejmě po první tůře ve sněhu jsem měl sto chutí je zahodit do popelnice, zevnitř propocené. Pročetl jsem tady pár příspěvku na dané téma, jsou tu vychvalované tyto: https://www.cestovatelskyobchod.cz/sea- ... ack#tb1=2J
Jde mi o to, aby ty návleky byly produšné. Je to dobrá volba? Nebo se dají sehnat levnější, které mi udělají dobrou službu. Budu je používat hlavně v zimě ve sněhu.
Předem díky za rady.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod wawrik » pon pro 11, 2017 21:24

Za tie peniaze nájdeš návleky s polovičnou hmotnosťou, napríklad tu. Aj keď - ako teraz pozerám - pred Vianocami akosi podraželi.

Inak event aj goráč sú na návlekoch rovnako funkčné, oproti záterom iný svet.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2017 11:22

No... Nemam zkusenosti s tema linkovanyma, ale syn dostal nove navleky z podobneho materialu GTX 70d i nylonu vespod a po par turach na ledovcich s mackami vypadaji dost bidne...
Takze hodne zavisi i na tom, kde a za jakych podminek tazatel chce pouzit ty navleky. A kdyz chce co nejvetsi odolnost, tak ta vaha jde stranou. Bohuzel, presne srovnani latek neni podle popisu jasne - oba maji zesilenou spodni cast, ale v jednom popisuji tu svrchni jako 70d GTX Pro a ve druhem pravdepodobne jenom tu spodni jako 500d Corduru.
Taky je otazka - u obou -, kde konci membrana, jestli je spodni cast zesilnena nebo pouze z te pevnejsi latky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod aksam » úte pro 12, 2017 12:28

Kkkd....pokud chceš o něco levnější podívej se na návleky od Trekmates v gtx se dají sehnat za 8 až 9 stovek
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod remy77 » úte pro 12, 2017 12:49

Presne tak. staci len pohladat. Napr. http://www.dohory.sk/web/eshop/1-1-OBUV ... NA-TOPANKY
Kupoval som tie RAB Hispar eVent gaiter, na CZK je to cca 9 stoviek
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » úte pro 12, 2017 13:10

jak píše apuka, záleží na tom na jaké nošení je člověk chce, já mám ty Sea to Summit Event Alpine Gaiters, jsou robustní a mají zpevněný vnitřek kotníku, jsou vhodné na mačky, a mají celkem slušnou prodyšnost, ale koukám že je už nedělají
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2017 14:35

aksam píše:pokud chceš o něco levnější podívej se na návleky od Trekmates v gtx se dají sehnat za 8 až 9 stovek
Prave ty ma syn, co jsem psal...
Predtim mel eVent navleky od OutdoorDesign (manzelka ma ty same ale uz od Carl Denigu a dalsi mel syn taky ty same od Lowe Alpine, ale eVent zmenen na vlastni membranu vcetne svrchni latky na hovno, vydrzelo to par vyletu, navic prodysnost byla tatam) a vydrzely mu nekolik let, kym se jednou pri padu nesetkaly jeho macky s navleky ponekud poradneji (hrot se zamotal do navleku a noha s navlekem padala dal...).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Kkkd » úte pro 12, 2017 19:26

Návleky budu nosit převážně v zimě na sněhu, ať už normální turistika nebo se sněžnicemi. Časem k tomu přidám i mačky. V tuto chvíli řeším hlavně tu prodyšnost, protože už mám doma takové, které jsou v tomto směru špatné. Vím, že na netu se dá najít spousta návleků, ale už chci být před koupí trochu opatrnější, proto se ptám zkušenějších. Logicky odolnost je taky plusem, váhu až tak moc neřeším. Každopádně díky všem za komentáře, podívám se po nějakých s membránou, zatím se kloním k Sea to Summit s eventem.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod apuka » stř pro 13, 2017 9:24

Jen mala poznamka - nestaci jen s membranou. Hledej s GTX nebo eVentem.
I kdyz ja casto pisu, ze i (dobre) PU membrany na obleceni funguji dobre, zrovna u navleku moc dobre fungovat (v prodysnosti) nebudou - je tam maly rozdil mezi teplotami vevnitr a venku. Coz potvrzuji i ty Lowe Alpiny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2018 15:52

Dnes jdu reklamovat navleky Trekmates CAIRNGORM GTX. Koupeno 8.3.2017, nachozeno mozna 20-25 celodennich vyletu, noseno v drtive vetsine po snehu nebo ledovci v mackach. Dnesni stav (odfocen pouze jeden navlek, na druhem je "guma" pod nophou v lepsim stavu, ale uz nacata a neni tam rozparany sev.:

"Durable under-foot strap" :twisted:
Navleky4.jpg

Rozpadly sev zevnitr
Navleky2.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2018 16:00

...pokracovani.

"highly waterproof and incredibly durable, offering you great protection from the elements" (ma to byt odolna Cordura)
Vnejsek (ta latka se rozpada, jako by nekdo ji hrubym smirkem hobloval, neni roztrzena)
Navleky3.jpg

Zevnitr proti svetlu videt, ze se to fakt rozpada a neni roztrzena
Navleky1.jpg


Ty rozpadavajici se casti jsou na obou navlecich a min. 1 z nich je na mistech, kde se boty nemaji sanci o sebe trit, proste vzadu.
Navleky jsou podle vyrobce: "With a durable underfoot strap and a reinforced ankle, these gaiters are designed for some serious use (or not so serious, you decide!)." Asi mame odlisne predstavy...

Jeste pripomenu, ze syn mel asi 3,5-4 roky navleky od OutdoorDesign s Eventem a za polovicni cenu a gumicka se pod nohama je bez poskozeni, duvodem vyrazeni bylo jednak roztrzeni od macek do L-ka v delce asi 10+8 cm a po zalepeni a dalsim roku pouzivani uz membrana propoustela, proste se sedrela. Ale to bylo tak za min. 130-150 vyletu. Zadne rozpadavani latky jako tady ani naznakem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod vonkreuz » stř led 10, 2018 16:54

Zajímavý rozpad. :twisted:
OutdoorDesign, které byl převzat LoweAlpine a pak RAB nepoužíval (nepoužívá) na spodní pásek gumu, ale hypalon, který je hooodně odolný.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod iggi » ned led 14, 2018 23:52

Ja mám od outdoordesign tie s eventom a su perfektné... Moja žena má Outdoordesign tiež, ale bez eventu, nejaká ich membrána, tie sú tiež dobré, ale menej prepúšťajú vodnú paru.
OD.jpg
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod apuka » pon led 15, 2018 12:40

vonkreuz píše:OutdoorDesign, které byl převzat LoweAlpine a pak RAB
Po OD nejdrive to slo pod Carl Denig... Bohuzel, od LA se tam misto eVentu zacala davat membrana od LA, ktera je od eVentu daleko, predaleko. Navic LA tu svrchni latku na membrane vymenil za neco o hodne mene odolneho nez bylo na originalmim OD a jeste i CD (ty to prevzali 1:1).
Ty od OD jsou fakt skvele, i kdyz nemaji hypalon, jediny problem nekterych kusu je, ze ta gumicka ne plne drzi v nastavene poloze. Dva stehy jehlo a niti nebo cvaknuti konem (tam bacha na vysuseni po pouziti kvuli moznosti tvoreni rzy) to resi na dlouha leta.
Ted jsem videl ry od Raba, bohuzel, nemel jsem je v rukou. Ale membrana podle popisu zustala ta LoweAlpinovska :(
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod iggi » pon led 15, 2018 13:28

Presne, jediné, že sa niekedy ta gumička sama vytiahne...
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod scinkk » pon led 15, 2018 19:42

Taky mam OD tu jejich (snad) membranu a jsem spokojen uz nekolik let.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod apuka » úte úno 20, 2018 11:57

apuka píše:Dnes jdu reklamovat navleky Trekmates CAIRNGORM GTX.
Pokracovani...

Od Yate se reklamace vratila s vystiznym komentarem (píšu jak je to na papire): "REKLAMACE NEUZNÁNA BĚŽNÉ OPOTŘEBENÍ" :twisted:

No - ma chyba. Spolehal jsem na to, ze ty zavady jsou natolik jasne a natolik neoddiskutovatelne by se u navleku (na ostatnych neposkozenych mistech bez sebemensiho naznaku pouzivani) za takovou dobu stat nemely, ze jsem nenapsal predem pruvodni dopis a nechal jsem prodavacku jenom napsat popis zavad a oznacit je. Takto to vypada, ze se na samotne navleky nikdo ani nekouknul nebo o pouzitych materialech (obzvlaste o odolnosti) nic netusi. Popravde receno, pani vedouci v prodejne, kde jsem to kupoval byla odmitnutim prekvapeni vice nez ja...

Tak jsem oslovil primo vyrobce v GB jestli je to normalni (dovedeli, samozrejme, ze by se to stat za tak kratkou dobu pouziti nemelo), napsal pruvodni dopis, kde jsem je mirne sepsul a reklamoval znovu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod time.warp » úte kvě 1, 2018 14:19

Posledních asi pět let jsem úplně přestal nosit kotníkové boty. Jednoduše protože mám v zimě na nohou skialpy a pokud je málo sněhu, tak nízké trekovky. Minulý týden v tatrách byla kombinace nízkých bot a stávajících návleků tak tragická, že skončily ve Smokovci v kontejneru. Chtěl bych se tedy zeptat, zda někdo nemá zkušenost s návleky, které budou dobře fungovat na nízkých botech, resp. nebude hrozit, že se mi pod návlek dostane sníh.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod pby » pát říj 19, 2018 9:27

zdravim, su tieto navleky OK ? Black Diamond Frontpoint Gaiter GTX pouzitie VHT sneh, macky vystupy
Diky
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát říj 19, 2018 11:45

zkušenosti s nimi nemám, ale když vidím tu jejich nízkou váhu, tak ty ti dle mě moc dlouho na to na co je chceš nevydrží, chtělo by to ňáké robustnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod pby » pát říj 19, 2018 12:18

tak jedne z najtazsich ake som nasiel bezne v ponuke.. 250g, ostatne 200-230g tak neviem..
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát říj 19, 2018 12:33

celkem dobrý jsou Sea to Summit Alpine eVent
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod vonkreuz » pát říj 19, 2018 12:44

fps píše:zkušenosti s nimi nemám, ale když vidím tu jejich nízkou váhu, tak ty ti dle mě moc dlouho na to na co je chceš nevydrží, chtělo by to ňáké robustnější

A už je to tu zase. Sice jsem to neviděl, nic si o tom nepřečetl, ale moje pravda, svatá pravda.

Frontpoint GTX jsou velmi robusní návleky. Spodní část (defakto 1/3 délky) je tvořena velmi silným materiálem (podobné dnu na některých batozích) s podšívkou z ripstop tkaniny. Horní část komínu je GTX s podšívkou (ne síťkovaná).

Při přímém porovnání (pohmat, konstrukce) s Mammut Meron GTX nebo Mammut Trovat jsou Black Diamond lepší. Mammuty mají nevýhodu v dosti složité přezce nastavování podbotního pásku. Za nevýhodu považuji výrazně dopředu posunutý háček na uchycení o tkaničky, který vyžaduje botu se sněrováním více do špičky. Celkově Mammut materiál (ochrana kolem kotníku/členku i nadkotníková část) pusobí na pohmat trošku tenší než Black Diamond.

@ pby - na tebou popsané aktivity jsou BD tak akorát, s přehledem to dají.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod pby » pát říj 19, 2018 13:25

super diky =D>
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Kkkd » sob říj 20, 2018 18:51

Zdravím, má ještě někdo zkušenosti s návleky Trekmates CAIRNGORM GTX, o kterých apuka píše o pár příspěvků dříve v souvislosti s reklamací? Je jejich kvalita opravdu tak zlá, nebo měl smůlu na špatný kus? Za měsíc se chystám na Gerlach a sháním vhodné návleky. Předpokládám, že stejně rychle dostanou zabrat od maček, proto nechci kupovat moc drahé. Mimochodem jak dobře ty návleky dýchají?
Díky
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Stani » sob říj 20, 2018 20:38

Mám Trekmates GTX návleky. Neviem , či je to presne model CAIRNGORM, ja mám na flape zipsu vyšitý nadpis Goretex.

Používam ich asi 6. rok, reklamovaný bol dolný háčik na zaháknutie do šnúrok topánky. Urval sa mi. Reklamácia v pohode, nabili mi tam nový dvojcvok = vlastne celý nová háčik. Potom už to bolo v poriadku.

Ďalšia vec, ktorá ma štvala, je ten odolný popruh, čo ide popod topánku. Bol veľmi dlhý a ako to zmrzne, je nepoddajný, ak som ho zastrčil pod návlek, zachvíľu vyšmykol zase von a odstával, takže to neustále vzájomne drelo pri chôdzi o vnútorné časti návlekov. Skrátil som ich. Potom bez problémov. Mačkami som ich prepichol niekoľkokrát, zalepil GTX nálepkou. Horný doťah elast. šnúrkou je bez problémov, tiež by mohol byť kratší, ale to sa založí do návleku. Vnútorné strany a ten flap zipsu sú z pevnejšieho materiálu, nebadám žiadne žmolkovanie materiálu, alebo nejaké trhlinky. Iba seky mačkami. Sucháč je chytá stále výborne. Zips má zuby, nie nedajbože špirálu, takže rovnako funguje výborne, s tým som nemal žiaden problém, ani v pri upínaní v mokrom snehu.

Neviem posúdiť ako to je s dýchateľnosťou, nemám skúsenosti s inými membránami. Nosím nohavice Millet K-Pro GTX, striedam s Direct Alpine z rady Mountain Top, obe majú vnútorné návleky. Ak šlapem do kopca v hlbokom snehu, tak mám nohy spotené, ale nie je to pre mňa nič nepríjemné v tej holennej časti mi nikdy zima nebola :)

Najhoršie - a to platí všeobecne, je rozzipsovanie návlekov, ak to všetko zmrzne, na zipse kúsky ľadu - preto si vždy dobre zaviaž topánky poistnou mašličkou, aby si v mraze pri výstupe, nemusel dodatočne zastavovať, rozpínať návleky a šnurovať. Vo veľkom mraze je to otrava.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » sob říj 20, 2018 20:47

Jen dotaz: kdyz pouzivas kalhoty s vnitrnimi navleky, proc jeste tyhle navleky? Na kalhoty by stacilo pribytovat dopredu hacek (s cimz zrovna ty problem mit nebudes ;-)) a pak to bude mit vyhody navleky a nebude mit jejich nevyhody.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Stani » sob říj 20, 2018 20:55

Samozrejme, že tieto integrované návleky nohavíc majú háčik. U Millet K Pro GTX sa dajú kompletne odopnúť, u DirectAlpine však nie.

Ak je málo snehu, je sypkejší, alebo je teplejšie, jasné - vystačím si s návlekami v nohaviciach. Ale ich obvodová guma sa časom vyťahá a to platí aj pre Millet KPro, takže ak stupneš do hlbokého mokrého snehu, tak sneh ti návlek vytlačí nahor a drží sa len tým háčikom. Preto v tomto prípade nosím aj klasika návleky. Minulú zimu som ich využil maximálne, brodenia v snehu po pás, paráda. A ak je -15, -20C, tak zdvojené vrstvy slúžia ako tepelná bariéra.

Alebo si nohavicový návlek nezapínam, neprevliekam cez topánky, len nasadím návleky.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » sob říj 20, 2018 21:05

Stani píše:Minulú zimu som ich využil maximálne, brodenia v snehu po pás, paráda.

Asi nejaky vyznam slova parada, ktery neznam :twisted: OK, ja si na tohle beru sneznice a tam se bez navleku obejdu uplne. Ona je to drina i tak, bez sneznic pekelna drina.

Stani píše:Ale ich obvodová guma sa časom vyťahá a to platí aj pre Millet KPro, takže ak stupneš do hlbokého mokrého snehu, tak sneh ti návlek vytlačí nahor a drží sa len tým háčikom.

Mohl by sis tam nasit jeste pasek pod botu.

Ja jsem si hacky prinytoval na GTX kalhoty, puvodne jsem chtel i ty pasky, ale pak jsem zjistil, ze tohle staci. Pravda, v lete, pouzivam to na ledovcich, ale zas pri jezdeni ze svahu, kdy obcas nohama brzdim a pak se snih taky dost snazi kalhoty vyhrnout.

Taky je pravda, ze jsem proti navlekum zaujaty a hledam jakoukoliv moznost, jak se jim vyhnout ;-) Nektere duvody jsi psal, je to s nima dost opruz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Stani » sob říj 20, 2018 21:20

Paráda = skvelé :) . Najlpeší kondičný tréning v zime je predsa beh v snehu a stúpanie/brodenie v hlbokom snehu :) . Snežnice vôbec nepoužívam, ale ak by som šiel na nejakú viacdňovú túru, tak by som ich vzal, až taký sadomaso nie som. Už som nad tým uvažoval. Takisto, v zime v lese chodím aj divočinou, konáre pod snehom apod., tam by mi snežnice zavadzali a návleky slúžia aj ako ochrana nohavíc. Radšej drbnem návlek, ako nohavice.

Áno, určite by sa to dalo vychytať háčikmi.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení

cron