Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte říj 9, 2018 15:24

@pby: nezakladej prosim zbytecna vlakna, zvlast kdyz vis, ze tve tema uz existuje. Slouceno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod pby » čtv říj 11, 2018 12:04

@apuka: no a platene nezateplene v zime okrem toho ze nehreju nepremokaju aj viac ako kozene ? Lebo tie umele textilie treba vyrazne imprefnovat a nema to podla mna nejaky 100% efekt (aj ked pocitame GTX podsivku) koze je na tom lepsie ale zase narocnejsia udrzna a riziko praskania..

Zatial mam tieto na rozstrel ako primarne, co poradite (celorocaky) ?

Gramont Pinnacle GTX vs. Scarpa Rebel GTX

V hre bol aj Mammuth Kento High, sa nemozem dopatrat k hrubke koze.
Alebo zimne zateplene C cka napr aj tie od Bosp Husky EVO (https://bosp.sk/produkt/husky-evo) a k tomu nejake B/C
Naposledy upravil mike dne čtv říj 11, 2018 20:33, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna extremne dlouha citace
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Tecumseh » čtv říj 11, 2018 12:38

Kvalitná koža, len tak rýchli nepopraská, napríklad na tych Pinacle je myslím perwanger takže tam by som obavu nemal, osobne by som sa vyhol nubuku, na handrákoch keď ti odíde membrána si v prdeli, lebo ich nikdy tak nenaimpregnuješ aby nepremokli. Určite lepšie mať viac druhov topánok a vybrať si podľa terénu, ročného odobia, môj názor.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv říj 11, 2018 12:49

pby@

- přečti si téma Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C na které jsem ti už dával odkaz před tím, tam je toho dost napsáno o rozdílu plasťáky (hadráky bez kůže) vs. kožené boty
- já jsem tedy nikdy plasťáky (hadráky bez kůže) La Sportiva Trango Cube a La Sportiva Trango Ice Cube ničím neimpregnoval, a to mám první La Sportiva Trango Cube přes čtyři roky, já k tomu tedy nevidím žádný důvod je impregnovat, když se povrch namočí, tak do několika desítek minut v suchu povrch oschne, kdežto když se povrch namočí u kožených bot, tak je usušíš až doma u kamen, záleží jenom na tom, jak moc je kůže nasáklá vodou
- kožené boty jsem impregnoval a vyživoval vším možným, narval jsem do všemožných impregnací a kondicionérů tisíce, a efekt praktický žádný, kůže stejně nasaje vodu, zvrásní se a popraská, jde jen o to za jak dlouho (spíš tedy krátko než dlouho) se to stane, dle mně je to jen vyhazování peněz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv říj 11, 2018 12:52

pby píše:platene nezateplene v zime okrem toho ze nehreju nepremokaju aj viac ako kozene
Mohou a nemusi, zavisi to od pouziteho "platna". Pokud material casem zacne nasakavat, je to blbe (ale to same je s vysusenou a neosetrenou kuzi), bude Te to studit i pres GTX. Nepromokavost vsak z vetsi casti zabezpeci membrana, ne svrchni latka. Napriklad material na bocich LS Trango Cube tu vlhkost skoro vybec nenasava. Naopak, nektere Cordury po case, az se dost osoupou o sut, sajou vice, ale stale jeste mene nez sucha kuze.
Na druhe strane nejenom kozene, ale i platene boty by se alespon jednou za cas meli osetrit impregnaci - prave aby latka odpuzovala vodu. Ale kuze to potrebuje vic a casteji a jeste i osetrovani kondicionerem.
Jinak ma Tecumseh pravdu, kvalitni kuze (dokonce ani kvalitni a dobre osetrovany nubuk, bohuzel ten se tezko nachazi) za normalnich okolnosti nepraska. Pomoci tomu muzes osetrovanim vcelym voskem - i kdyz TI budou v obchodech rikat presny opak.
Stejne tak ma pravdu s "platenyma" - odejde membrana, mas uz jen boty do sucha a nic s tim nenadelas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv říj 11, 2018 12:57

Tecumseh píše:na handrákoch keď ti odíde membrána si v prdeli, lebo ich nikdy tak nenaimpregnuješ aby nepremokli

když odejde membrána na botách, tak ani kožené boty nenaimpregnuješ tak, aby ti nepromokli, a to ani když to jsou boty z nejkvalitnější 3,5 mm full grain kůže, je to jen otázka času kdy ti oboje stejně promoknou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv říj 11, 2018 13:00

apuka píše:Napriklad material na bocich LS Trango Cube tu vlhkost skoro vybec nenasava.

přesně tak, není hadr jako hadr, tedy spíš plast jako plast
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv říj 11, 2018 13:08

Jeste poznamka: rady fps ber mirne s rezervou. V mnohem ma pravdu, ale mnohdy jini maji jine zkusenost. Ve vlaknu, na ktere Te odkazoval najdes i moje zkusenosti (dost odlisne od jejich) se stejnymi botami.
Jen namatkou letosni sezona od zimy do ted: manzelka se synem casto chodivali spolu na tury, syn LS Trango Cuby, manzelka Meindl Islandy (celokozene z nubuku). Ve snehu, firnu, desti, mokre trave, na skale, ledovci. Synove Cuby casto vevnitr vlhke az mokre (maji problem s protekanim pres jazyk), Islandy jen mirna kondenzovana vlhkost. Islandy byly vetsinou za hodinu-dve zevnitr uplne suche, Cuby ani naznak, nakonec se uz vetsinou predsusili susickou bot s foukanim vzduchu, aby se do rana jakz-takz ususily (vlhko tam bylo stale). Ty kozene Islandy promokly durch jednou jedinkrat, kdyz jsem byl ja s manzelkou cely den v desti, mrholeni, v mokre trave a mirne podmacenem terenu, spise raselinisku - tehdy nateklo dost i vrchem. Na druhy den ale byly pouzitelne. Cuby tam tenkrat nebyly, moje Salewa Crow (hadraky s malo kuzi) byly stejne durch a ususily se pomaleji nez Islandy.
Ty Islandy taky hned po nakupu a mem poradnem osetreni sprejem absolvovali jeden skoro tydenni lavinovy kurz, kdy cele dny byly ve snehu, a to casto uplne zahrabane (i doslova), jen s navleky a dalsi tydenni ledovcovy kurz na ledovci s roztapajicim se snehem. Na obou kurzech to byly jedine boty, ktere nebyl problem ranou obout a pouzit, i kdyz se uplne nevysusily, protoze na chatach nebyla poradna susirna, resp. byla v ni zima a 100% vlhkost. Ale i tak byla manzelka docela v pohode i pri -20, i kdyz pulku dne jenom postavali na miste a vsichni si poskakovali, jak jim byla zima i v zateplenych botach (i z hrube kuze a urcene do -25).

Jen jeste pripomenu, ze toto jsou "moje" zkusenosti, ale najdes na OF lidi i mimo fps, kteri maji jak s hadrakama tak i s kozenyma (i s Islandama) naprosto odlisne zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv říj 11, 2018 13:14

fps píše:když odejde membrána na botách, tak ani kožené boty nenaimpregnuješ tak, aby ti nepromokli, a to ani když to jsou boty z nejkvalitnější 3,5 mm full grain kůže, je to jen otázka času kdy ti oboje stejně promoknou
Jeste nedavno jsi byl ten, kdo rikal trochu opak, ted jsi verozvetcem plastaku :lol:. Myslim si, ze sam vis nejlepe, ze hadraky Ti bez GTX promoknou za par minut, 3,5mm full grain kuzi (s predpokladem, ze neni zanedbana a vysusena) si klidne poradne nasprejujes a ano, promoci se - za dva dny chuze v mokru, pokud vubec. Uz jsem to tady uvadel, davneji daval Meindl k botam brozurku,tam meli uvedene, ze (myslim) 2,2 mm kuze (i nubuk) v dobrem stavu bez pridane impregnace se promoci za 8 hodin, 3,5mm full grain v dobrem stavu i bez impregnace vydrzi dle meho odhadu min. 2,5x dele.

Edit: jo, za beznych okolnosti kuze schne mnohem pomaleji - ale pokud se Ti dostane voda v hadracich mezi latku a membranu (idealne pod sirokou obsazkou), tak to Ti bude schnout nekolik dnu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv říj 11, 2018 13:35

apuka píše:Jen jeste pripomenu, ze toto jsou "moje" zkusenosti, ale najdes na OF lidi i mimo fps, kteri maji jak s hadrakama tak i s kozenyma (i s Islandama) naprosto odlisne zkusenosti.

v něčem můžou být odlišné zkušenosti, ale třeba že když už kůže, tak raději koupit boty z jiné kůže než z nubuku, nebo že kůže nasává vodu jako houba, a že hodně nasátá kůže schne i několik dní, nebo že plasťáky (hadráky bez kůže) jsou lehčí než kožené, se snad shodneme všichni?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv říj 11, 2018 13:59

apuka píše:Jeste nedavno jsi byl ten, kdo rikal trochu opak, ted jsi verozvetcem plastaku :lol:.

oni jsou totiž plasťáky (hadráky bez kůže) relativní novinka, takže jsem s nimi neměl žádnou zkušenost, tudíž jsem neměl ani srovnání, vše to byli jen nepotvrzené domněnky, ale že jsou třeba klasiky vodě odolné jsem nikdy netvrdil, protože moje zkušenosti s klasikama takové nejsou, a zas tak nedávno to nebude, první La Sportiva Trango Cube mám přes čtyři roky

apuka píše:Myslim si, ze sam vis nejlepe, ze hadraky Ti bez GTX promoknou za par minut, 3,5mm full grain kuzi (s predpokladem, ze neni zanedbana a vysusena) si klidne poradne nasprejujes a ano, promoci se - za dva dny chuze v mokru, pokud vubec. Uz jsem to tady uvadel, davneji daval Meindl k botam brozurku,tam meli uvedene, ze (myslim) 2,2 mm kuze (i nubuk) v dobrem stavu bez pridane impregnace se promoci za 8 hodin, 3,5mm full grain v dobrem stavu i bez impregnace vydrzi dle meho odhadu min. 2,5x dele.

taky jsem přeci napsal "je to jen otázka času kdy ti oboje stejně promoknou", já jsem tedy ještě neměl kožené boty bez membrány které by vydrželi nepromoknou déle jak jeden den chození v mokru, a to i když měli 3,5 mm full grain kůži
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » čtv říj 11, 2018 17:36

apuka píše:Jeste poznamka: rady fps ber mirne s rezervou.


Hlavne ze ty napises:
apuka píše:Pinnacle rozhodne nie su tvrdsie ako Alasky (P. som mal teraz doma a prekvapilo ma, ze su maksia ako vyzeraju).


Ako mozes davat niekomu rady o veciach, ktore si nikdy realne nepouzival?

Ja mam Pinnacle doma 5 rokov a rozhodne ani z rychlika nie su B/C ako Alasky. Zrovna vcera som v nich bol nejakych 14 hodin (Studlgrat na Grossglockner) a ked som ich vyzuval, mal som chut ich "zabudnut" na parkovisku, co ma prsty boleli.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv říj 11, 2018 20:34

Hned mi to bylo divne, ale jelikoz jsem Pinnacle nemel, nekomentoval jsem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv říj 11, 2018 21:34

remy77 píše:Ako mozes davat niekomu rady o veciach, ktore si nikdy realne nepouzival?
To mas pravdu, realne jsem ani Alasky ani Pinnacle nepouzival. Jak jsem ale psal, mel jsem ted doma a tyden zkousel dve velikosti Pinnacle, Alasky jsem zkousel jak doma delsi dobu, tak nekolikrat v obchode (a to i nedavno), Made in Germany, Croatia i EU. Myslis si, ze tydenni zkouseni nestaci na to, abych mohl prohlasit, ze na mych nohach byly vevnitr za stejnych podminek Pinnacle trochu mekci a ohebnejsi nez Alasky, kdyz to tak skutecne bylo??? Samozrejme, tvrdosti myslim v podesvi/podrazce. A kdyz Ti ta je mekci doma, v terene casem neztvrdne, spise naopak. Jo, Alasky mohou taky casem zmeknout, mozna i vice nez Pinnacle, to nemohu posoudit.

Tady ale musim upozornit na to, ze jsem Pinnacle pred nejakou dobou (1,5-2 roky nazad, mozna trochu vic) nekolikrat zkousel ve dvou ruznych obchodech, takze min. dva pary. Tehdy jsem nosil C-cka Asolo Granite a zdalo se mi, ze Pinnacle jsou cca stejne tvrde. Proto jsem byl ted hodne prekvapeny, ze mi doma byly citelne mekci nez Granite, i nez Salewa Crowy, ktere nosim ted. Kdyby to byl jeden par, rekl bych, ze nejaka nepovedena mekci podesev. Ale byly dva stejne tvrde pary (oba evidentne nove - uz jenom kvuli tomu, ze ty velikosti na eshopu od doby jak jsem je v obchode zkousel bud vubec nevedli /12,5/ nebo mely nejakou dobu vyprodane /12/; sledoval jsem to obcas, protoze jsem nad nimi uz delsi dobu premyslel). takze je mozne, ze je rozdil mezi par let starym a novym modelem, nebyl by to prvni pripad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv říj 11, 2018 21:58

apuka píše:Alasky jsem zkousel jak doma delsi dobu, tak nekolikrat v obchode (a to i nedavno), Made in Germany, Croatia i EU. Myslis si, ze tydenni zkouseni nestaci na to, abych mohl prohlasit, ze na mych nohach byly vevnitr za stejnych podminek Pinnacle trochu mekci a ohebnejsi nez Alasky, kdyz to tak skutecne bylo??? Samozrejme, tvrdosti myslim v podesvi/podrazce. A kdyz Ti ta je mekci doma, v terene casem neztvrdne, spise naopak. Jo, Alasky mohou taky casem zmeknout, mozna i vice nez Pinnacle, to nemohu posoudit.

Zkouseni ti o tvrdosti Alasek nerekne skoro nic. Zrovna jsem rozchazel nove wide a byl jsem prekvapen, jak byly zpocatku tuhe, proti predchozim uplne jine boty. Po asi 100 km rozchazeni uz se tem starym celkem podobaji. Zmena byla znat pri kazde prochazce do 10 km. A nejde o tvrdost podrazky, ale o pocit z cele boty, to se neda oddelit. Zprvu tuha neohebna bota, ktere bych naslepo dal mozna i C/D, po par stech km prijemna backora.

Zbytecne to okecavas, v botach se musi chodit. Zkouseni doma je jeste min vypovidajici, nez zkouseni v obchode, jak jsem zrovna zjistil. V obchode muzes aspon chodit dokolecka a klidne razantne. Doma to nejde, protoze jednak podlahy a jednak sousedi, kterym by se nelibilo, kdybys jim takhle dupal nad hlavou. Sam jsem musel ven a chodit okolo baraku, nez jsem se rozhodnul, ze si je necham.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » čtv říj 11, 2018 22:18

apuka píše:Myslis si, ze tydenni zkouseni nestaci na to, abych mohl prohlasit, ze na mych nohach byly vevnitr za stejnych podminek Pinnacle trochu mekci a ohebnejsi nez Alasky, kdyz to tak skutecne bylo???

](*,)
Pinnacle su urcene na tazky backpack, horezectvo, nie na doma na varenie spagiet.
Myslim si, ze mas jedno, ci v nich urobis cestoviny alebo kura, ked v nich nedas 12 h v mackach alebo 1000-2000 hm v skalach.
A tak to je aj s tvojimi dalsimi stovkami elaboratov o spacakoch, bundach, topankach, membranach...
Vacsina tu je na to zvykla, len chudaci co este nevedia, o co ide ...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pby » pát říj 12, 2018 6:14

remy77 a pouzivas ich celorocne teda ja zima? je v nich velka kosa? nejako extra premokaju? asi by som tiez isiel do nich ako
boty do skal, dnes idem vyskusat
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát říj 12, 2018 11:42

remy77, promin, ale s tema poznamkami o vareni jse fakt vul.

Mimochodem, o Alaskach neco vim, i kdyz ne svoje vlastni. Manzelka je pouzivala skoro 16 let v kuse, tri pary - jeden 8 let, druhy 7,5 (nebo naopak?), treti necele dva tydny. A proto dobre vim, jak se ty boty meni v case - a taky jak se za tu dobu zmenily v case aktualni modely (toto se netyka nejnovejsich modelovych roku, nema smysl srovnavat damske 6-ky s panskymi 12-kami, to jsou dost jine boty). Ja jsem ty boty osetroval, jsem se o ne staral a poslouchal vsechny chvaly i nadavky i videl dusledky vsech zmen na nohach manzelky.

Co vy vite, jak doma boty zkousim a co vsechno s nimi delam??? (Pro mika - bydlim v prizemi a v rohovem byte, soused pouze nade mnou, takze mohu dupat klidne kolik chci, sikmnou plochu si taky doma delam a mohu zkouset i s tezkym batohem na zadech.)

Navic - jako obvykle - reagujete na neco, co neni dulezite a to co dulezite muze byt, nechavate bez odezvy.
1) Podesev na dvou novych Pinnaclech byla ohebnejsi nez na novych Alaskach a ohebnejsi nez na mych stavajicich botach, ktere taky maji byt mekci nez Pinnacly. Toto je uplne jedno, jestli zkousis pri "vareni spaget" nebo "davajic v nich 1000-2000hm v skalach" - proste podesev pouzitim neztvrdne. Nic vic jsem netvrdil, napsal jsem, ze tvrdosti myslim pouze podesev, protoze podesev (spolu s vyztuhou) nejvice urcuji celkovou tvrdost boty.
2) Podesev na tech dvou novych Pinnaclech byla citelne ohebnejsi nez na tech, co jsem zkousel pred +- 2-ma rokama, a to i v porovnani se svymi stejnymi botami. Navic mam odzkousenych dost bot na to (asi nejvice z OF), abych si dokazal udelat nejaky obraz o tvrdosti podrazky jedne konkretni.
Mne by samotneho zajimalo, jestli bod 2) je jen moje zkusenost, mozna s botama z jedne serie nebo je to vseobecne tak - toto ale muze udelat jen ten, kdo ma starsi i novsi. Kazdopadne, pokud by to pravda byla, byla by to hodne zavazna zmena.

Samozrejme, ze doma nemohu plne vyzkouset, jak bota podrzi v dlouhych traverzech, pri lezeni po skalach, v suti a pod. Ale to taky nehodnotim. Nehodnotim ani pevnost svrsku (tam stejne - bohuzel - uz vim, ze tu kuzi mohu nechtic zmekcit tak, ze bude svrsek D bot z 3mm kuze mekky jako backora a taky vim, ze krome osetreni kuze toto dost ovlivnuje i clovek, ktery boty bude pouzivat, jeho zpusob chuze a teren prevazujici pri pouzivani).
Tyto veci at popisete Vy, kteri s nima mate prakticke zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pát říj 12, 2018 16:20

pby píše:remy77 a pouzivas ich celorocne teda ja zima? je v nich velka kosa? nejako extra premokaju? asi by som tiez isiel do nich ako
boty do skal, dnes idem vyskusat


Narovinu?
Uz by som ich nekupil. Su nedobytne, olezene mam len podrazky na spici. Ale niekedy pri isteni v stande mi je v nich zima, su zbytocne tazke a ked sa rozchodia a koza sa zvlni, tak sa blbo snuruju snurky do tych prvych otvorenych hacikov od spodu, sem tam mi vyskoci snurka.
Skusal som Garmont Tower extreme lx a buducu sezonu ich asi vezmem namiesto Pinnacov.

Inak ak chces topanky na VHT, nie na lezenie, alpinizmus, asi by som Pinnacle alebo podobne C boty neriesil. Budes v nich zbytocne trpiet pri normalnej chodzi po chodnikoch mimo sneh.
V Alpach vela ludi ak ide na kopec, kde sa nocuje na chate, ide po chatu v teniskach, na vystup sa na vystup prezuju a od chaty potom idu dolu znova v teniskach.
V dobrych BC aj s remienkovymi mackami toho das vela a ak si sa predtym nepohyboval v zimnom tatranskom alebo alpskom terene, kym naberies skusenosti, tak tie BC zoslahas a uz si kupis nieco podla svojej chuti.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Stani » pát říj 12, 2018 18:25

remy - mám takisto Garmont Pinnacle GTX, ale ten starší typ, nemá veľký bočný nápis Garmont. Ale starší a ani novší nemajú žiadne spodné otvorené háčiky na šnúrky. Jedine nad priehlavkom a potom ešte vyššie v "komíne". Nerozumiem, prečo by sa ti tam šnúrky vyvliekali. Ty si myslel tie v komíne že?

Používam Pinnacle už tiež dlho a určite aj viac ako 5 rokov. Sú to byteľné topánky, veľmi dobre podržia v teréne, zošúchanie podrážky ako u tých handrákoch od LaS nehrozí. Sice ich na 80% používam v zime, mačky poloautomaty, ale aj na skale držia dobre. Mne v nich nejaká extra zima nie je, ale pravda nikde nepostávam dlho v štandoch, takže viac-menej stále v pohybe. Nosím ich aj v -15C, len do nich už beriem hrubú ponožku. A keď fakt cítim prsty, tak musím nimi hýbať, klasika.

Problémom je, že po čase sa v ohybe (tá časť nad priehlavkom) trochu zdeformuje zvršok a tým sa natočí háčik na šnúrky, blbo sa to uväzujú, háčik mi nechytí hneď na prvý pokus. A ich žlté origo šnúrky nedržia, vždy musím viazať poistnú mašličku. V mraze by bolo doťahovanie šnúrok nepríjemné.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pát říj 12, 2018 20:40

Hej, presne tie. Ospodu su to prve haciky, aj ked su uz v komine. A mam presne ten problem, ze mam povodne snurky, zle sa do toho hacika zatahuju a sem tak, ak mam volnejsiu botu, lebo tak pevne nepotrebujem, snurka sa vyvlecie.
Mam ich od 2/2013 ak si dobre pamatam.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 12, 2018 21:26

Garmont tower etreme lx se mi taky libi. Maji nizkou vahu, vypadaji subtilne a pritom jsou zateplene primaloftem. To nebyva v teto kategorii tak caste. Ja dnes zkousel Scarpa ribelle lite OD. Zajimava bota. Lehoucka a pohodlna ale prisla mi trochu mekka. Rozhodne to nebude C jak pisi na strankach. Prisly mi mekci nez Cuby. Coz je pro me trochu skoda. Jeste musim vyzkouset ty neodlehcenou verzi Ribelle OD, treba budou pusobit tvdsi. Hledam co by mi nahradilo La sportiva trango cube.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Stani » pát říj 12, 2018 21:33

remy - aha, takto počítaš poradie háčikov. Ano, aj mne sa to vyvlieknutie stalo, vonku fičák, -10C, namrznuté návleky obalené snehom ani nešlo rozipsovať...takže som sa poučil :) . Zo zvedavosti som si pozrel fotky, kedy som ich mal 1x v akcii a je to zima v roku 2011.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát říj 12, 2018 22:56

Tohle casem udela vetsina kozenych bot, ne? Alasky mi to delaji taky, delaly mi to i LaS Nepal Trek. Kuze se tam proste naformuje a chytnout tkanicku za hacek neni snadne. Beru to jako vlastnost/nevyhodu kozenych pohorek. Akorat se mi teda nikdy nevyvlekly, jak se je podari chytit, tak uz tam drzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » sob říj 13, 2018 1:24

Zalezi, aky tam mas hacik. LS Karakorum trek ma ocko - stop hacik
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pby » sob říj 13, 2018 15:33

pinnacle su doma, bol som v obchode vyskusal som Scarpa Rebel, Mamuth Kento High a tie Gramont Pinnacle . Tu nebolo co riesit vsetko sa mi na nich pozdavalo viac ako na vysie uvedenych ine som uz ani skusat nechcel na nohe mi sedia perfekne niesu az take tvrde ako som cakal, uplna spokojnost
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pby » ned říj 14, 2018 19:24

inak by som sa chcel este opyta ci sa tie pinnacle casom roztiahnu alebo drzia si cca tvar ako nove lebo zobral som o cislo vacsie ako bezne a su na hrubu ponozku tak akurat s volnou spickou. len aby sa velmi neroztahovali..
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Stani » ned říj 14, 2018 20:10

Pinnacle, teda neviem presne ako u nových modeloch, no u starších mával hrubú, festovnú gumovú obsádzku. Je to tvrdá topánka, podrážka sa neprehýba. Nemá sa tam čo roztiahnuť.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon říj 15, 2018 9:53

Asi tak, jak psal Stani - tu gumu tezko prizpusobis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pon říj 15, 2018 12:50

Pierre111 píše:Ja dnes zkousel Scarpa ribelle lite OD. Zajimava bota. Lehoucka a pohodlna ale prisla mi trochu mekka.

jojo, mně taky přišli měkči než to co bych chtěl, hlavně v kotníku, škoda
Pierre111 píše:Hledam co by mi nahradilo La sportiva trango cube

La Sportiva Trango Tower
Andrews Lavaredo Trek
Andrews Tree
Lowa Alpine Pro
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty