Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » čtv zář 27, 2018 16:12

Nemá se to otáčet.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
vonkreuz
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod zuzu » čtv zář 27, 2018 16:42

No tak to se mi to rozbilo už dlouho před ztrátou. Asi žárem. :evil:
zuzu
nováček
nováček

Příspěvekod booze » pát říj 5, 2018 20:13

Otaci se to normalne. Obcas to chce trosku zmacknout kombinackama.
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » sob říj 6, 2018 1:30

Vzal jsem ted na vylet malou 100 g bombicku od MSR. Nova vazila 213 g, prazdna ma presne 100 g, takze 113 g plynu. To je vic nez litr vody navic proti standardu.

Akorat jsem mel pocit, ze dochazi, uz kdyz mela 126 g. Byla sice rano dost kosa, ale plamen se zuzil a byl oranzovy. Voda se nastesti dovarila. Doma jsem chtel zmerit, kolik tam jeste zbylo plynu, cekal jsem tak pul Jetboilu a k memu prekvapeni jsem uvaril jeste 3 plne (tj. 3 x 3/4 litru z 20 stupnu na 100) a jeste cast ctvrte. Tak nevim, ze by ta zimni smes nefungovala? Fakt vypadalo, ze uz konci. Mozna uz sla jen jedna slozka a dalsi byla zamrzla :-k Uplne stejne zuzeny a oranzovy byl plamen, kdyz dochazel doma opravdu. Do te doby normalne modry a siroky.

Jinak jsem na tech 97 g plynu uvaril asi 12 "konvic" tj. 9 litru vody. Celkem tedy 15 tj. 11 l vody. Slusne na malou bombicku.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Miuan » sob říj 6, 2018 10:22

Takhle mi ten plyn u Zipu dojizdi pokazdy, tobe ne? Jak zacne byt cerveny plamen, nizky tlak, dlouho to trva nez zacne bublat voda, rozpali se ta mrizka na horaku, tak vim ze mam tak 3 vareni a bude konec. Dobry poznavaci znameni. Vypalil jsem teda jen par kartusi, a pokazdy to tak bylo. Predtim tu cinu uz si nepamatuju jak se to chovalo. Kartuse vetsinou Primus, ktery mam v dosahu.
Miuan
nováček
nováček

Příspěvekod mike » sob říj 6, 2018 17:40

Mne se asi podarilo dojet takhle bombicku poprve :) Normalne jezdim na 5 a vic dni a to beru vetsi, 230 g. Pak mi zbude apson ctvrtina nebo vic plynu, a tak ji tam nekde necham nebo privezu domu a zaradim do sbirky poloprazdnych kartusi :roll: Ted jsem jel puvodne na 2 - 3 dny, a tak jsem vzal malou, a nakonec z toho bylo 5, takze mi skoro dosla.

Prekvapilo mne, ze doma horela uplne normalne, modry a siroky plamen. Prvni hrnec cely, druhy na konci trochu oranzovel, ale teprve na konci tretiho se to zacalo podobat tomu, co venku. Rozdil asi bude v teplote, v chladu se asi jedna slozka hur odparuje :-k

Jestli to takhle dela pokazde, tak jak pises, dobry indikator.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Miuan » ned říj 7, 2018 15:03

Jeste se slusi dodat, ze zadny extremni podminky, zima, ledovec, nic takoveho. Jaro - podzim, teploty nad nulou.
Miuan
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření