Ankogelgruppe

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2015 19:23

wawrik píše:Böseck som odfotil len mobilom, traverz vrcholu bude asi tu

Tipuju spis to sedlo. Fotky tohodle typu strasne klamou, to co na ni vypada skoro kolme muze byt v realu mirny svah.

wawrik píše:Najprv som si myslel, že to je ohrada len kvôli zvieratám, ale bránička bola omotaná drôtom a ešte prevlečená krásnou reťazou s visiacim zámkom. Navyše to celé bolo omotané takým množstvom ostnatého drôtu, že by stačil na stredne veľké väzenie, preliezť sa to nedalo.

Jestli to nebylo jak na feratach. Nejtezsi misto na zacatku, aby lidi, co na to nemaj, odpadli hned a nezustali nekde trcet uprostred ;-)

Nic takoveho jsem nikdy nepotkal a netusil jsem, ze se v Rakousku stezky zamykaji... Kdyz nekde neco spadne a stezka je nepruchodna, byvaji cedule minimalne na predchozim rozcesti, nekdy uz v udoli. Dokonce i v Italii to tak byva.

wawrik píše:Jo, a skvelé hodinky Casio s minútovým intervalom mi za víkend (1,3 dňa) narátali prevýšenie skoro 4000 m :-)

Skvely vykon :twisted: Kolik to bylo realne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » úte črc 7, 2015 8:46

mike píše:Tipuju spis to sedlo. Fotky tohodle typu strasne klamou, to co na ni vypada skoro kolme muze byt v realu mirny svah.
Fotky klamú, ale videl som to zo všetkých uhlov na vlastné oči. Zo sedla by si sa dostal len na to strmé nestabilné suťovisko, za ten deň som tam videl padať kamenie dvakrát. Podľa mňa chodník musí byť nad ním, na stabilnejšom skalnom podklade.

No, uvidím, možno tam znova pôjdem cez víkend s famíliou, tak na jeden deň skočím na hrebeň. Vo štvrtok som písal na infocentrum, ako je to s tou 143, odpovedali mi dnes :(( Keby som vedel v sobotu, že je to určite otvorené, išiel by som hľadať iný prístupový chodník a neobchádzal celý hrebeň.

mike píše:Nic takoveho jsem nikdy nepotkal a netusil jsem, ze se v Rakousku stezky zamykaji...
Veď práve, nevedel som, o čo ide. A keďže som bol sám, radšej som sa otočil. V tomto považujem Rakúšanov za celkom rozumných, nezatvárajú chodníky len preto, že si tam chce niekto z miestnych urobiť cez víkend žúr, ako som to kedysi zažil v Roháčoch :vom:

mike píše:Skvely vykon :twisted: Kolik to bylo realne?
Logger bez barometra píše 28 km a 2000 m prevýšenie. To mi zasa príde málo, lebo som ráno cítil nohy. Tipujem tak 2300-2800 m. Ale údaj z hodiniek sa mi páči viac, asi ich do hôr budem nosiť častejšie :-) Ale kde to číslo zobrali mi hlava fakt neberie...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod booze » úte črc 7, 2015 15:02

co ti rekli na tu 143? a co ta 139? bylo to info k necemu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod wawrik » úte črc 7, 2015 15:13

Ja som sa pýtal na 143 a špeciálne na snehové podmienky, nenapadlo mi, že by mohol byť nejaký problém na prístupovej 139...
Thank you for your question.
This route is ok.
http://www.alpintouren.com/de/touren/sk ... schreibung. On this link, there are the description for all routes.
... blablabla...

Ale vedieť to v sobotu, tak si to nejako dokopy dám a na ten hrebeň vyleziem odinakiaľ. (A ten link je chybný.)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 16:22

Je tu nekdo, kdo sel Celler Weg? Od Celler Hutte do Lassacher Winlkscharte. Zajimalo by mne, jak spatne to je a jestli je sance to letos sejit (!) bez macek a cepinu. Samozrejme, dokud nenapadne novy snih.

A kdyz jsem u toho: zna tu nekdo vedlejsi pohori Reisseck? Zajimal by mne prechod mezi Kleines Reisseck a a hlavnim vrcholem a jestli se da z Tadlspitze resp. sedla Winklhoh sejit na zapad na Hohes Kar. Nasel jsem par fotek, ale z nich to nepoznam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 17:41

Hmm, tady taky nikdo nic nevi... Musel jsem se zeptat na rakouskem foru.

Takze:
- prechod mezi vrcholy Reissecku je pry snadny, jeste jsem pozadal o upresneni
- ze sedla Winklhoh se asi sejit neda, je to spis na slanovani, takze jsem tam nasel alternativni cestu pres Troeska Alm a zacina se mi to libit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » úte zář 15, 2015 18:33

mike: a k tej Celler weg nic? Tiez by ma to zaujimalo. Len ked som a fotil v Lassacher W.Sch. tak na druhu stranu to vyzeralo tak strmo,ze ma ani nenapadlo, ze by tam mohla viest ina ako lezecka cesta.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 18:52

Zatim nic, jeste jsem se zeptal. Par lidi to tam proslo, nekteri tvrdi, ze drsne, jini ze v pohode. Pry je to taky pred casem prejistene a lepsi, nez driv.

Nasel jsem fotku z vystupu a nevypada to tak strasne (ale fotky z tohodle uhlu zplostuji), ale kdyz jsem na to koukal pred lety shora, tak jsem mel stejne pocity, jako ty...
celler_weg.jpg

Vidim to tak, ze by se doslo do sedla (zespoda) a kdyz by to tudy neslo, tak se da sestoupit pres Sauleck. To je celkem v pohode, jen jeden zajisteny usek (mozna vic, ale jinde to neni potreba) a ten by byl timhle smerem snazsi (zespoda nahoru).

Jestli jsi to fotil shora, muzes sem par fotek hodit? Ja jsem tenkrat jeste fotil na film, a tak jsem moc nedokumentoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » úte zář 15, 2015 19:08

Podla tej fotky to je dost v pohode. Zhora to vyzera podstatne veselsie. Fotil som viac do dialky, nie dolu, ale mozem pozriet, ci na nejakej inej to nebude vidiet.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » úte zář 15, 2015 20:06

No nic svetoborne som nenasiel. Myslel som si, ze cesta dolu ide priamo z toho sedla, kde je to dolu pocitovo strme. Podla tejto fotky vsak ide najprv vlavo (na zapad) a potom dolu z hrebena:
P1010641-2.jpg


Tu je este jedna fotka z hora smerom na zapad a Detmolder. Nie je velmi vypovedna, ale mozes si aspon vytvorit predstavu, ako to je so snehom zo severnej strany. Nie je ho tam vela, ale nejake male polia tam je vidiet. Zltou som vyznacil nove istenie na zaciatku Detmolder. Ten usek ladovca pod nim je ten, ktory ti robil problemy?

P1010701-2.jpg
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 20:21

Aha, tak to je mozna vysvetleni. Asi se tam budu muset zajit kouknout ;-)

Druhou fotku jsem porovnaval se svyma a rekl bych, ze nove jisteni premostuje prave ten neprijemny usek ledovce. Traverzoval se nad tou posledni trhlinou, jestli to vidim spravne. Je to tak, ze ted na snih ani neslapnes? Prijde mi, ze od konce te zlute se uz slo v pohode po skale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 20:26

Takhle nejak vypadal nastup ze skaly:
dtgrat.jpg

Traverzovala se ta strmejsi cast nad trhlinou smerem dozadu ke skalam. Tam zacinal drat a lezlo se po nem mysil do toho maleho oranzoveho sedelka vzadu, ale nevim to uplne jiste, mozna se vylezlo na hreben uz o neco driv.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » úte zář 15, 2015 21:01

Az neskor som si na hornej fotke v strede vsimol smerovnik na Celler Hutte s odkazom na 5 hodin a nad obdlznikom sipka ukazuje smer najprv vlavo a potom hore... :D Ved pojdes vyskusat a uvidis. Ci sa macky uzivia.. no mozno nie, ale staci aj 10 m a mozu byt problemy. Ale ved to uz velmi dobre poznas....

Zhruba odkial si to fotil ide lano po platniach najprv vlavo hore. Trochu ho na fotke v strede vidno:
P1010669-1.jpg


Potom to ide hrebenom. Niekde to ide rovno vrchom s peknou expozicou a niekde traverzuje juznou (pravou) stranou:

P1010684-2.jpg


Cize to obchadza zhora cely ladovec a prechadza sa to bez kontaktu s ladovcom.
Inak par rokov a aky je rozdiel v tej trhline. Pravdepodobne to bol dovod noveho preistenia.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 21:15

Tu tvou fotku jsem si schvalne zvetsoval, protoze 5 hodin mi prislo moc, a je to trojka napsana starym stylem. Njn, s mackama vim, jenze k mackam potrebujes cepin a to uz je kilo a pul navic, coz se mi nechce tahat celou cestu... I pod Venedigerem jsem ted macky skoro nepouzil a to ani v mistech, kde se bez nich jindy neda. Malo snehu a na ledu sterk. Nesmeky samozrejme beru (jestli na to dojde).

Fajn, diky, ted uz je to jasne. Na ty plotny si pamatuju, po nich se chvili lehce lezlo (bez jisteni) a pak se pokracovalo po ledu. Pekne to premostili. Se nedivim, urcite jsem nebyl sam, komu se ten traverz nelibil ;-)

Ad trhlina: letos jsou jine podminky, hodne malo snehu. A jsem si skoro jisty, ze kdyz jsem tam byl, tak uz byl novy a zfirnovately. Dolu z HA do Preimlscharte jsem sel po krasnem firnu, kdyby nebyl novy snih, tak by to byl cisty led, videl jsem fotky z leta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » úte zář 15, 2015 21:25

Tak dalogo by sa mozno prezit aj s palickami na kratko, ked nohy podrzia...
Inak je to fakt 3 :oops:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 21:31

To uz radej jen ty nesmeky. Kdyz bez cepinu ujedes, tak s mackama na nohach nemas jak brzdit. Krome saskovani s hulkou, ale to je na ledu k nicemu.

Taky jsem tam videl 5 az do poradneho zvetseni ;-) Ale prislo mi to strasne moc, i ty 3 jsou hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » úte zář 15, 2015 21:47

No na lade su ti fakt naprd...
Mozno su tie 3 prehnane a das to za 2-2,5, neviem ako je to technicky narocnejsie. Podla mapy to potom ide miernejsie, akurat to obchadza sprava ten kotol ci žľab, alebo co tam je.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 21:50

Taky si myslim, ale ja mam notoricky spatne odhady sestupu ;-) Posledne jsem hadal dve hodiny a byly to skoro 4 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » úte zář 15, 2015 22:01

Pocitam, ze onedlho sa presvedcis :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 22:04

Zalezi na pocasi a jestli nenasnezi. A taky jestli to shora nebude vypadat moc nebezpecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod remy77 » úte zář 15, 2015 22:16

Podla tej tvojej foto zo spolu to das :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2015 22:29

Fotka vypada v pohode, zalezi jak moc je zkreslena a znas to, sestup je v takovem terenu vzdycky narocnejsi. Taky tam nekteri psali, ze hrozi padajici kameny, ale po prejisteni pry vede cesta trochu jinudy a neni to tak zle. Tezko rict, uvidi se na miste, jestli na to dojde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř říj 3, 2018 21:45

Byl jsem konecne na Celler hutte. Chata prijemne prekvapila, jedna z nejkomfortnejsich bivakochat, co jsem kdy byl. 8 mist na spani po 4 nad sebou, pekne matrace na desce, zadne priserne dratenky co maji radi Taliani. Plynova bomba s dvouplotynkou, konvice, nadobi, vylozene prijemne prostredi. Dokonce i elektricke svetlo tam je, diody a (asi) baterka, ktera se nabiji slunecnimi clanky. Voda 100 m od chaty, suchy zachod, co si prat vic. Aby tam clovek nepotkal Cechy :twisted: Podle zapisu v knize hostu je pomerne velka sance, ze jo, aspon ctvrtina, mozna az polovina, tam letos byla od Cechu, od nekterych opakovane. Ankogel bohuzel neni dost daleko a tahle chata se primo nabizi, ac neni umistena idealne pro bezne turisty.

Na druhou stranu je treba ocenit, ze i Cesi tam plati nebo to aspon pisou ;-) 6 Euro za clena AV, 12 pro neclena. Plus pripadne drevo a plyn.

Muj zapis z 1.10. mel cislo 72, to neni tak strasne, ale muze to byt zkreslene. Byl tam starsi pan, mistni, a ten se nezapisoval. Borec, aspon 70, ale mozna i pres 80. V nedeli si vybehnul na Ankogel a sel prespat na chatu, ac dolu by to mel bliz. Dorazil jsem pred osmou vecer, to uz spal, rano jsme vstavali stejne kdyz se rozednilo. Nic nejedl, nechtel ani caj, proste se obleknul, vzal (lehky) batoh a sel. Nechapu, dolu je to pres 3 hodiny chuze a neni to zadna prochazka, ja bych se mozna slozil :)

Muj puvodni plan byl prozkoumat dalsi usek cesty k Lassacher Winkelscharte, ale bohuzel jsem dorazil pozde a rano jsem spechal na vlak a pred spatnym pocasi, oboji jsem tesne stihnul. Z dalky ale vypadala stena celkem drsne a v knize hostu jsem nasel tohle (od Cechu):
celler.jpg

Za chatou je varovani:
celler2.jpg
celler2.jpg (37.42 KiB) Zobrazeno 6531 krát

Ona ani cesta k chate neni zadna prochazka, vecer jsem chatu videl ze skalniho ostrohu, ze ktereho je vzdusnou carou 1.3 km. Bylo tam, ze k chate je to 45 minut, neveril jsem, ale nakonec mi to opravdu 3/4 hodiny zabralo. Pravda, uz jsem mel celkem dost, rano to bylo lepsi.

Sel jsem z Villacher hutte, ktera je na druhe strane Hochalmspitze. Jelikoz jsem nemel macky a cepin, musel jsem sejit do Maltatalu, dojet stopem k prehrade a odtud pesky pres Osnabruckerhutte a Grosslendscharte, coz byla fakt streka (pres 22 km). Mit vybavu, tak jdu taky na Osnabruckerhutte, ale pres Preimlscharte, den predtim jsem dosel k ledovci v 2700 a fakt litoval, ze vybavu nemam, bylo to lakave. Frajerina by byla vzit to pres vrchol HA a Lassacher Winkelscharte. To bych si asi netroufnul, ale opacne jako prechod Celler hutte -> Villacher hutte by to stalo za uvahu. Protoze nejobtiznejsi usek asi bude do sedla a bude lepsi ho jit nahoru, stejne jako Detmoldergrat na vrchol HA. Z vrcholu uz jsem sel a ze stredni casti ledovce uz je sestup k chate v pohode, nasel jsem dokonce i jinou (zajimavejsi) cestu znacenou muzikama a mizejicima znackama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř říj 3, 2018 21:54

Fakt jsem se musel predvedcovat, ze na ledovec se v nesmekach a bez cepinu neleze ;-)
preimlspitze.jpg

Tohle bych v pohode presel, sedlo je vlevo od hory, ale sestup ze sedla by mohl byt o hubu. Tam jsem kdysi macky i cepin fakt ocenil. Njn, nekdy priste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř říj 24, 2018 0:47

Záchranáři v rakouských Alpách hledají dva turisty, zřejmě jde o Čechy

Nejak jsem nepochopil, proc je vlastne hledaji, odkaz na puvodni zdroj tam bohuzel neni. A jestli dotycni vubec vedi, ze je nekdo hleda.

Kdyz si vzpomenu, jak jsem byl pred lety na vrcholu HA za soumraku, dolu sel za tmy a na Osnabrucker Hutte byl chvili pred pulnoci... jesteze po mne nikoho nenapadlo vyhlasovat patrani ;-)

edit: original jsem nasel: https://kaernten.orf.at/news/stories/2943322/ a pisou tam trochu neco jineho. Jednoho Cecha zachranili a ne ze ho nemohli najit, nemohli ho nejdriv kvuli silnemu vetru vyzvednout vrtulnikem. Druheho jeste hledaji.

Hmm, uplne nerozumim tomu, proc nesestoupil sam. Mozna bylo tak mizerne pocasi, ze nevidel, kam jit, ale na te me fotce vyse byla jeho pozice kousek za levym okrajem fotky smerem nahoru po svahu a co jsem tam koukal, tak sestup vypadal v pohode. Moje vyska je neco pres 2700 m a sestup odtud byl relativne snadny, akorat by sestoupil uplne jinam, nez asi chtel. K Villacher Hutte, ktera je bohuzel dementne na AV klic, ale je tam nouzovy prostor u zachoda (priserny), kde by se prezit dalo. A taky tam byla poradna sekera, se kterou by se dalo dostat do chaty (v nouzi bych to klidne udelal, odneslo by to jen jedno okno), ale na to by asi stacil i cepin, ktery predpokladam mel.

Koukam na webkamery, v pondeli i utery skoro azuro, takze viditelnost dobra, akorat asi silny vitr, ale to by nemela byt prekazka sestupu... Nerozumim, jsem zvedav, jestli se dozvime vic, asi nejaka informace chybi (zraneni?).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » stř srp 25, 2021 0:20

mike píše:Muj puvodni plan byl prozkoumat dalsi usek cesty k Lassacher Winkelscharte, ale bohuzel jsem dorazil pozde a rano jsem spechal na vlak a pred spatnym pocasi, oboji jsem tesne stihnul. Z dalky ale vypadala stena celkem drsne
Šel to od té doby někdo? Či pátral po bližších informacích?

mike píše:Sel jsem z Villacher hutte, ktera je na druhe strane Hochalmspitze.
Jsem si téhle zmínky všimla až teď, kde ses tam vlastně tehdy vzal, když jsi přes ledovec nepřišel ani po něm dál nepokračoval?

Kdo jste byl poslední dobou v téhle oblasti, jak vypadá ledovec pod Hochalmspitze, případně ten pod Ankogelem? Ten druhý jmenovaný vlastně ani nevím, zda je pořád ještě průchozí. Mapy i info mám staré a tohle všechno se až moc rychle mění :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » stř srp 25, 2021 0:37

sobb píše:Jsem si téhle zmínky všimla až teď, kde ses tam vlastně tehdy vzal, když jsi přes ledovec nepřišel ani po něm dál nepokračoval?

To by bylo na delsi povidani, menil jsem za pochodu plany a sem jsem se dostal normalkou, ke ktere jsem se pripojil od JV. Poslu ti mailem trasu.

Jestli pujdete na Villacher hutte, tak si pujc AV klic, vypada dobre, ale je zamcena a nouzovy pristresek bych pouzil jen kdyby padaly meteority, ale to uz jsem asi psal predtim.

sobb píše:Ten druhý jmenovaný vlastně ani nevím, zda je pořád ještě průchozí. Mapy i info mám staré a tohle všechno se až moc rychle mění :?

Sel jsem ho uz hodne davno (koukam, ze je to uz 12 let...), ale az na prelomu zari a rijna, kdy byvaji podminky nejhorsi a dalo se. Sel jsem tenkrat pres Hochalmspitze a ledovec v roce 2018 nevypadal hur, klidne bych pres nej sel, ale nemel jsem vybavu a to uz po jistych zkusenostech neriskuju ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod sobb » ned srp 29, 2021 14:17

Dík, podívám se, mi to totiž vrtalo hlavou :)

Na Villacher hütte bychom asi nešli, spíš bychom vyráželi z druhé strany. Ale bůhví, jak to bude, předpověď počasí je zatím mizerná, takže odjezd stále odkládáme. No, a uvidí se, kolik nahoře nakype a jak ochotně to bude roztávat. Pokud se neoteplí, tak to možná na ledovec a vyšší hory v týhle oblasti ani nebude.

mike píše:Sel jsem ho uz hodne davno (koukam, ze je to uz 12 let...) ... a ledovec v roce 2018 nevypadal hur ...
Jsi mě trochu zmátl, to mluvíš jen o Hochalmkees, nebo zároveň i o ledovci pod Ankogelem?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod bonatius » ned srp 29, 2021 16:24

Mal by som otazku na AV kluc.
Kde sa da pozicat, ako to funguje a co musim splnat, aby mi ho pozicali a kde sa da najst mapa, alebo zoznam chat na AV kluc?
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Ankogelgruppe

Příspěvekod mike » ned srp 29, 2021 18:14

sobb píše:Na Villacher hütte bychom asi nešli, spíš bychom vyráželi z druhé strany.

Zvaz to, mne se tahle cast dost libila. A par set hm pod chatou byla spousta boruvek ;-) Ovsem letos to kvuli pocasi muze byt uplne jinak.

sobb píše:Ale bůhví, jak to bude, předpověď počasí je zatím mizerná, takže odjezd stále odkládáme. No, a uvidí se, kolik nahoře nakype a jak ochotně to bude roztávat. Pokud se neoteplí, tak to možná na ledovec a vyšší hory v týhle oblasti ani nebude.

Jj, koukam na webkamery a nahore je snih uz ted a nejspis ho pribude... Muselo by prijit babi leto a i tak bacha na ledovce, tohle zasype trhliny, ale ne dost na to, aby te to udrzelo.

sobb píše:Jsi mě trochu zmátl, to mluvíš jen o Hochalmkees, nebo zároveň i o ledovci pod Ankogelem?

O obou. Jeden den jsem presel pres HA a druhy pres Ankogel. Ledovce byly pouzitelne stejne. Posledne jsem byl jen pod HA, ledovce vypadaly dobre a z toho usuzuju, ze ten pod Ankogelem taky. Jen odhad, nemusi to byt nutne tak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy