Celta...

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hafi » úte led 30, 2007 13:10

schnappi píše:Musím se Přípluva zastat, taky jsem si nebyl jistý, jestli máš opravdu na mysli samonafukovačku - "spousta komor se vzduchem" mě trochu mate :) (když se to tak vezme, i evazotka má vlastně spoustu komor se vzduchem). A zvlášť když si postěžuješ na neskladnost - protože výhodou většiny samonafukovaček je právě jejich sbalitelnost do objemu tak 1/4 (možná i míň) klasické pěnovky...

klíííd, on jen pája objevil ameriku :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod Schnappi » úte led 30, 2007 13:11

Žádný učený s nebe nespadl.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Celta...

Příspěvekod RedneckBear » čtv srp 9, 2018 6:43

Zdravim!

Jezdim se spacakem, alumatkou/karimatkou a kryci plachtou 2x3m ... vyhodu vidim v tom, ze kdyz moc neprsi, vyspim se kdekoli (1x3m podlozka, 1x3m prehodim pres sebe). Kdyz ale hodne prsi, tak se pod tim pochopitelne parim, i kdyz se snazim lezet u "otevreneho" okraje, ale zas muzu lehce udelat pristresek (mam jeste kus urizle plachty jako podlozku).

Chtel bych zkusit celtu, ale popravde si myslim, ze na moje pouziti jsou moc male - mam na mysli hlavne tu lehci CSLA, maskovanou, 180x180.

Merim 190cm, ve spacaku pocitam tak alespon +30cm navic, takze by to chtelo zakrytou plochu aspon 220x50cm (50 je sirka karimatky). Pythagorovkou mi vychazi, ze vzdalenost protilehlych rohu u CSLA celty je 254cm. takze v nejlepsim pripade sezenu plochu 220x30cm, popr. treba 200x50cm coz je docela uzke, resp. kratke.

Jde mi o to, kdyz chrapu nekde jen tak, bez pristresku, tak se prece jen ponekud pohybuju a mit to hodne natesno, tak bych se urcite v desti vypidalil zpod toho (mam vyzkouseno, ze v pristresku se zarazim o okraj). Takze si rikam, jestli nezkusit neco podobneho te CSLA celte, ale home-made v rozmerech tak 200x200. Tam bych mel uhlopricku 280cm a s tim uz se da neco delat (zakryta plocha 220x60 se sezene v poho).

Jen nevim, jaky material a kde koupit. Kamos ma prave tu maskovanou CSLA a neco takoveho (matros) by mi vyhovovalo. Pak bych teda musel sehnat nejakou svadlenu na zapositi okraju a prisiti ocek. A vlastne by tam asi chybelo to stahovani na hlavu, kdyz to mam jako plastenku ...

Nebo, jakou zkusenost mate vy? Zvladnete pres sebe v desti tu celtu hodit jako kosoctverec, skrcit nohy a chrapat dal? *

Sorry za lama dotaz, ale jsem roky zvykly na plastovou plachtu, jen ted pokukuju po necem jinem a nevyznam se v tom ... #-o
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Celta...

Příspěvekod remy77 » čtv srp 9, 2018 7:52

ak nosis trekove palice, ak si kup z decathlonu pristresok s plachtou 3x3 m https://www.decathlon.sk/p/2363223_pris ... #/50-254-_ samotna plachta ma max 500 g. Alebo ak chces lacnejsiu variantu tak nejaku kryciu plachtu s nizsou gramazou napr. https://www.stavbaeu.sk/extol-craft-pla ... 110-110523 ak ti nejde o farbu, tak dalsia mozna varianta je Tyvek, ale tam nemas narobene oka.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Celta...

Příspěvekod booze » čtv srp 9, 2018 18:24

RedneckBear píše:Kamos ma prave tu maskovanou CSLA a neco takoveho (matros) by mi vyhovovalo.

Ten material je k ohni super, ale pokud zmokne, tak je to kus plechu. Navic je draha jak svina. Hledej na internetu BASHA dela se 2,5 m x 1,7 m a 3m x 2m v ruznych maskovacich vzorech. Hodne opecburtu nosi britskou
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Celta...

Příspěvekod vonkreuz » čtv srp 9, 2018 21:34

Je to vz.60, ale po navlhnutí kurevsky ztěžkne.
Bratranec si chválil bashu ve flecktarnu, u nás lépe maskuje než us woodland nebo britská.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Celta...

Příspěvekod RedneckBear » pát srp 10, 2018 12:55

Diky moc za reakce!

Chtel bych se zeptat, ohledne te bashy, nasel jsem nejakou 2x3m za cca 500Kc a pak jinou 260x170, ta ale byla za cca 1200Kc. U te drazsi byl uveden vyrobce Mil-tec. Tak bych chtel vedet, na co si dat pozor - protoze se mi nezda, ze by to Britum dodaval Miltec. Jak poznam "pravou" Bashu?

A druha vec, narazil jsem na plachtu 250x290 od ceskeho Condora. To je stejny material, jako ma ta Basha, pls?
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Celta...

Příspěvekod booze » sob srp 11, 2018 9:29

Miltec dela kopie army vybaveni, takze pozor na mrdky z ciny.
Original poznas ze je to vetsinou uz pouzite. Na US byva razitko nebo nasivka s nejakym cislem pod kterym to skladuji a kdo to pro ne dela.
Za levne penize to meli ve Frydku Mistku v nejakem e- armyshopu. Musis hledat
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Celta...

Příspěvekod booze » sob srp 11, 2018 10:01

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Celta...

Příspěvekod RedneckBear » sob srp 11, 2018 11:19

Diky, prolez jsem to (jak sekci plachty, tak jsem si nechal vyhledat "basha"), vyhazel jsem vsechno, co u sebe melo logo mfh a jsem prekvapenej vahovym rozdilem - nekdy u te plachty maji 500g, jinde az 2200g. Korelace hmotnosti s rozmery plachty nic moc. :lol:

Basha 245x215 Holandská - 1000g
Basha 270x200 vz.95 - 500g
Basha 270x200 vz.95 ripstop - 1700g
Basha 270x200 zelená - 2200g

Ostatni u sebe bud nemely napsano BASHA, nebo mely logo MFH v obrazcich, takze jsem je vyradil.
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Celta...

Příspěvekod booze » sob srp 11, 2018 12:50

Takze ted resis co?
Tady tato https://www.army-shop.cz/produkty/celty ... /2018.html ma 250x220 cm a vazi kilo, coz je 181 g/m.
Celta CSLA 180x180 vaha 880 ma 271g/m.
Tu bashu nemam, ale celtu CSLA mam a vyhody zadne nema. Mam z ciny nejakou plachtu 3x3m s ockama jak ma basha a da se s tim paradne vyhrat. Pokud se ti chce podivej se na Ali a vyber si tam. Delaji i UL silikonizovane.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Celta...

Příspěvekod RedneckBear » sob srp 11, 2018 14:01

Resim to, ze jsem si myslel, ze existuje neco jmenem BASHA, ma to urcity rozmer a urcitou hmotnost ... a ruzne armady si ji nechaji barvit podle sveho vzoru. Ale v tom, co jsem nasel, byly dva ruzne rozmery a ctyri ruzne hmotnosti, coz me zarazilo.

Diky, zes mi vybral! :-)
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Celta...

Příspěvekod booze » pon srp 13, 2018 7:58

Neni zac, jen at pak nemam v celnim skle krumpac, kdyz ti nebude fungovat. :)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Celta...

Příspěvekod RedneckBear » pon srp 13, 2018 8:36

Ja davam prednost 84mm Victorinoxum, takze prinejhorsim bude potreba novy pneu ... :twisted: :mrgreen:
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Celta...

Příspěvekod RedneckBear » ned zář 23, 2018 10:51

Trochu asi OT, ale ... nevite, kde bych mohl sehnat material toho typu, z ktereho je treba maskovana CSLA celta? Nejde mi nutne o maskovani, ale o tu "stanovku" nebo jak se tomu rika. Idealne uz osetrenou proti vode a ohni. Chtel bych si udelat trochu vetsi celtu, nez je ta 180x180.
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Celta...

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 23, 2018 12:07

Hledal bych stanové plátno.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Celta...

Příspěvekod RedneckBear » stř zář 26, 2018 13:13

vonkreuz píše:Hledal bych stanové plátno.

Stanove platno s hydrofobni upravou, sire 145cm.
Nasel jsem, diky moc! :-)
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Celta...

Příspěvekod Soda » úte led 29, 2019 17:10

Pročítám to tady a hledám nějakou radu.

Mám českou celtu, čtverec, vozím ji sebou na vandry (ano, opravdu ji tahám v krosně :D )
Když prší, hodím ji přes sebe jako pláštěnku (výhody a nevýhody tu už zazněly). Když prší v noci, občas s ní různě nastavuju přístřech (mám velkou plachtu od condora) nebo z ní udělám stříšku na bagáž, když nás pod condorem spí hodně. Už jsem z ní mockrát tvořil různé zástěny, závětří, podle toho kde a jak jsme nocovali. Když někde sedíme, sedím na ni. Ležím na ni. Jak tu také zaznělo, dá se hodit pod spacák, nebo na spacák. V létě na dětském táboře ji nosím, když chodíme střílet, aby děcka nemusely ležet na zemi. A je to stylovka, to se nedá upřít.

Prostě celta byla vždycky neodmyslitelná součást výbavy, všestraná pomůcka, super věc, modla... :prayer:

Jenže, na posledním táboře mi ji frajeři dokázali i prostřelit (chlapec měl štěstí, že jsem ho neubil pažbou... :evil: ). A když mě hlavou bleskl nápad, že bych si pořídil jinou a tuhle obětoval na podobné aktivity s dětmi, zhrozil jsem se z dostupnosti i z cenovky (někde za ni chtěli taky 1500).

A teď nevím. Pořád jsou tady ty nevýhody (za sucha 1kg je fakt dost) a já přemýšlím co pořídit, než přijde léto. Klasickou pláštěnku jsem zavrhnul, jelikož z ní nic nepostavím a všelijaká ponča, která se sice dají rozepnout na přístřech, pod sebou většinou neschovají 100l krosnu (a já si při náhlých přeháňkách zvykl jen hodit kolem sebe celtu a nebabrám se s pláštěnkou na batoh).

A tak, ačkoliv má spoustu nevýhod, zvykl jsem si na některé její výhody (dost odolný materiál, všestrannost použití a budiž, i ta stylovost) a snažím se vymyslet nějakou moderní náhradu. Která by vydržela trochu víc vody, byla lehčí, necucala vodu, neschla půl dne, ale zároveň nebyla moc choulostivá a náchylná k trhání a zkrátka zachovávala maximálně výhody klasické celty. A už nad tím přemýšlím dva dny a nemůžu na nic přijít ](*,)

Nějaké tipy, nápady, dobré postřehy?
Soda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 29, 2019 16:37

Re: Celta...

Příspěvekod vonkreuz » úte led 29, 2019 21:07

Basha DPM (woodland).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Celta...

Příspěvekod Soda » stř led 30, 2019 15:38

Na tu jsem se také díval. Voděodolná asi bude, lehčí je určitě, viděl jsem 650g a schnout bude asi stejně dobře, jako ta plachta od condora. Ale 265x175 cm, to mi přijde hodně. Celta měla 180x180, do tohohle bych se zabalil dvakrát :D

Nevím jaký je ten materiál, ale říkám si nylon jako nylon a jestli by nebylo lepší se u condora zeptat a nechat udělat něco takového na míru. Cenově v tom asi nebude velký rozdíl, když jejich nejmenší varianta, pořád větší než tohle, stojí skoro stejně.
Soda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 29, 2019 16:37

Re: Celta...

Příspěvekod vonkreuz » stř led 30, 2019 17:05

Dělají se ruzné velikost, bo primárně je to také univerzální pláštěnko přístřešek pro jednotlivce.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Celta...

Příspěvekod Soda » sob úno 9, 2019 23:24

Tak se mi povedlo u nás v armáči pořídit plachtu 2x3m od MFH, menší nebyla, jen větší. Je pravda, že je to luxusně malý a lehký balíček. Jak se osvědčí za deště vyzkouším snad už někdy na jaře. Stará celta měla ale výhodu, že se dala stáhnout kolem krku a lépe držela, tohle ne, není na to nějaký fígl?
Soda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 29, 2019 16:37

Re: Celta...

Příspěvekod booze » ned lis 3, 2019 21:17

booze píše:Tady tato https://www.army-shop.cz/produkty/celty ... /2018.html ma 250x220 cm a vazi kilo, coz je 181 g/m.

Tu bashu nemam....

Tak uz ji mam a normalne se tesim, jak ji pouziju. Ten material je krutoprisny. arm4
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Celta...

Příspěvekod Etheric » pon lis 4, 2019 6:33

Právě hledám něco takovýho na ohníčkový akce.
Akorát bych radši 250x300, nad kilo váhy ale nejdu, ani na "buřtkraft" [-(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Celta...

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 4, 2019 9:00

mam maskacovoh hannah skyline cca podobnej rozmer (mozna 300x350) a ma.asi 600g bez koliku a snur a nebojim se ani ji.hodit pod sebe treba. ma cca 8 let a furt je v poho
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Celta...

Příspěvekod Etheric » pon lis 4, 2019 9:41

350x290 a nikde už neni skladem.
Ale přesně něco takovýho hledám, ideálně z jednoho kusu.
Dělá se podobně vypadající celta, sešitá napůl a ten šev je jaksi podlepenej, váží to cca půl kila a kvalitou je to otrochu lepší než krycí plachta z obi /už vidim, jak to jde za půl sezóny do kytek/..
Ta, kterou odkazuje Booze, se mi líbí. Je to hlavně armádní originál, žádnej miltec apod. Nová za litr, to je cajk.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Celta...

Příspěvekod Etheric » pon lis 4, 2019 17:53

Jé, ta basha to je ta plachta, o který jsem mluvil.
Etheric píše:podobně vypadající celta, sešitá napůl a ten šev je jaksi podlepenej, váží to cca půl kila a kvalitou je to otrochu lepší než krycí plachta z obi.

Prodejce uvádí:
Multifunkční BASHA plachta/celta, tzv. dočasný přístřešek, 6ti ocelovými oky provléknete parašňůru a vypnete mezi stromy. Nebo pod ní můžete skladovat či schovávat věci, aby v dešti promokly.

Vzhledem k tomu, že výrobcem je MFH, bych tomu i věřil ;)
Ale nechme předsudků. Ať to vyrábí kdokoliv, viděl jsem už dost vyrvanejch oček a prokapávajících švů..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Celta...

Příspěvekod Etheric » čtv lis 28, 2019 17:57

Koupil jsem nakonec tuhle
https://www.bushcraftshop.cz/2151-bivak ... 90-cm-2018
Matroš vypadá dobře, zpracování taky. Už se těším na první test
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Jak opravit celtu ČSLA?

Příspěvekod RedneckBear » ned led 17, 2021 10:36

Ahoj, jakym zpusobem nejlepe spravit roztrzenou celtu (bavlnena stanovka CSLA)? Podsit nejakou bavlnenou latkou (jakou?) a naimpregnovat (treba kamencem?) ... ? Predem diky za rady ... :)
Naposledy upravil sobb dne ned led 17, 2021 11:17, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno do tématu, není důvod pro separátní vlákno
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Celta...

Příspěvekod RedneckBear » ned led 17, 2021 10:47

Ahoj, daji se jeste nekde sehnat nepouzite celty CSLA? Na webech uz je nejak nevidim, na aukru jsou v bidnem stavu. Mam 2 kupovane jako "nove", ale jednu jsem si ted v sobotu malem zrakvil a resim, ze bych si jeste nejakou koupil do zasoby - a nikde nic ...
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení