Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod Hroch » stř zář 19, 2018 15:18

Ahoj,
po radách zde na fóru jsem před nedávnem koupil Copper Spur UL3 Classic a protože tady asi moc lidí stan od BA nemá, podělím se o první dojmy. Nejsem expert na stany a moc jsem jich nevyzkoušel, takže nedokáži dát stan do kontextu s MSR, Hilleberg, apod.

Objednávka: Stan jsem bral z nalehko, kteří BA stany začali dovážet do ČR letos o prázdninách. Objednával jsem 16.8. s tím, že tento stan běžně nedováží, ale objednají mi ho. Ke mě domů dorazil na konci srpna a stál 9980 Kč, což mi vzhledem k oficiální ceně 450 USD připadá super. Vzal jsem rovnou i Tyvek, který plní úlohu footprintu - role Tyveku je užší než podlážka stanu, takže bylo potřeba ho trochu nastříhat a zase slepit.

Konstrukce:
Většina je asi vidět z produktových fotek. Stan má 2 větrací otvory, dva vchody. Zevnitř je 8 kapes a minimálně 5 oček na uchycení čehokoli od čelovky po "gear loft". Tyčky jsou barevně označené pro jednodušší stavbu. Horní krátká tyčka, která kříží hlavní prut je uchycená jenom na koncích. Plochu podlážky udává výrobce 224x178cm. To je podle mě dost nadsazené a ani při poctivém vypnutí šířka úplně neodpovídá. Pro 3 je to nouzovka. Na druhou stranu měřím 187 cm a s délkou nemám problém, nedotýkám se stanu hlavou, ani nohama.

Když prostor porovnám s MSR Mutha Hubba, tak BA působí o něco menší. Největší vliv na to mají boční stěny, které jsou díky rozdílné konstrukci u BA o dost více skosené.

Spaní: Ve stanu jsem zatím spal 4x. Stěny tropika u hlavy a nohou jsou celkem vysoko nad zemí a větrací otvory jsou celkem velké, takže stan dobře větrá. Problémy s kondenzací jsem neměl, ale v dešti jsem zatím neměl možnost stan vyzkoušet. Ani ve větru (dle předpovědi kolem 24 km/h) se tropiko vnitřního stanu nedotýká.

Hmotnost (váženo):
8 kolíků - 77g
tyčky - 598g
vnitřní stan - 618g
tropiko - 606g
obaly - 50g
celkem - 1949g

Fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Víc mě zatím nenapadá, pokud by vás něco konkrétního zajímalo, tak se ptejte.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod Stani » čtv zář 20, 2018 18:02

Výborne, konečne iný stan ako MSR. To bude fps sklamaný :D :wink:

Obrázky, čo si priložil, však nevidím.

Hmotnosť 1.9kg pre tri osoby je veľmi dobrá, nepočítam teda tie fast and light verzie. Ešte by ma zaujímalo:

1. DAC "Y" spoj tyčiek. na niektorých fotkách vidím tú prvú verziu = prstenec a do neho "napichané" konce, u promo fotiek na ich stánke vidím umelohmotný spoj. Aký máš ty na svojom stane?

2. Gear loft - odkladacie vrecká - pozerám, že sa to musí dokúpiť. Škoda, taká vec, ktorá nie je náročná na výrobu, by mohla byť už súčasťou balenia, taká milá pozornosť. Či už to bude/nebude zákazník využívať, jeho vec. Aj keď vrecká tam nejaké sú.

3. Trojuholníkové vrecko nad hlavou - na videu som videl, žeby to malo mať v zužujúcom mieste otvor na pretiahnutie káblu od tých mobiliek, tabletov, či čo. Máš to tam?

4. Konštrukcia - prečo sú tyčky (koncovky) farebne odlíšené? Myslel som, že je strih symetrický, rovnaký a je jedno, kde tie hlavné tyčky zapichnem.

5. Materiál tropika a dlážky. Máš v manuáli presne uvedené o aký nylon ripstop ide, je to 20D?

Edit: aaa obrázky už vidím. Teda tá farba tropika je svetlejšia ako na ich webe. Veľmi sa mi páči.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod fps » pát zář 21, 2018 11:59

- proč bych měl být zklamaný, ba právě naopak jsem rad když sem někdo dá osobní zkušenost s HW, proto taky na OF chodím, ale MSR má oproti Big Agnes stále velkou výhodu v tom, že se dají stany MSR u nás ozkoušet
- budu rád, když sem Stani časem napíše osobní zkušenost s dlouhodobou životnosti, třeba po pěti či více letech
- jaké značky jsou zipy? nikde o tomto nic nenacházím
- z jak silného materiálu je dělaný? nikde o tomto nic nenacházím
- jestli bych se do stanu vešel na délku v zimním péřáku s mými cca 195 cm, a na 6 cm nafukovačce?
- jestli bych v něm mohl s mými cca 195 cm sedět na 6 cm nafukovačce?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod Stani » pát zář 21, 2018 14:14

fps - bolo to také malé podpichnutie :wink: Prakticky vždy odporúčaš len MSR. Samozrejme, som rád, ak tu píšeš postrehy z dlhodobobého používania, chápem, že ak máš dobré skúsenosti s touto značkou, tak prečo to neodporúčať, ale vadí mi trochu, že ty odkázeš na model bez nejakého odôvodnenia, bez reálneho porovnania napr. ako tu = Big Agnes vs MSR. Vedel by som poradiť v rámci konštrukcie, materiálu, ako sme to v tomto výbere riešili, ale hneď takto z fleku dať model... to nie. A pamätám si, že už ťa na to to niekto aj upozorňoval.

Moje dlhodobé skúsenosti sú so stanmi nižšej cenovej kategórie, neskôr Jurek AT a potom som začal robiť už len vlastné návrhy. Tie používam dva roky, ešte nespĺňam tebou spomínané dlhodobé využívanie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod Hroch » pát zář 21, 2018 20:55

Stani píše:
1. DAC "Y" spoj tyčiek. na niektorých fotkách vidím tú prvú verziu = prstenec a do neho "napichané" konce, u promo fotiek na ich stánke vidím umelohmotný spoj. Aký máš ty na svojom stane?

2. Gear loft - odkladacie vrecká - pozerám, že sa to musí dokúpiť. Škoda, taká vec, ktorá nie je náročná na výrobu, by mohla byť už súčasťou balenia, taká milá pozornosť. Či už to bude/nebude zákazník využívať, jeho vec. Aj keď vrecká tam nejaké sú.

3. Trojuholníkové vrecko nad hlavou - na videu som videl, žeby to malo mať v zužujúcom mieste otvor na pretiahnutie káblu od tých mobiliek, tabletov, či čo. Máš to tam?

4. Konštrukcia - prečo sú tyčky (koncovky) farebne odlíšené? Myslel som, že je strih symetrický, rovnaký a je jedno, kde tie hlavné tyčky zapichnem.

5. Materiál tropika a dlážky. Máš v manuáli presne uvedené o aký nylon ripstop ide, je to 20D?


1. Umělohmotný spoj, působí celkem pevně, tak uvidíme.

2. Škoda no, ani gear loft, ani footprint v ceně nejsou.

3. U hlavy jsou ty kapsy jakoby dvojité, takže je tam díra na protažení sluchátek.

4. Dobrá otázka, kromě kapes nad hlavou tam taky žádnou nesymetrii nevidím, možná to udělali ze zvyku :D

5. Boužel to nikde v materiálech nepíšou, ale napsal jsem jim mail. Od oka to nepoznám.

fps píše:- budu rád, když sem Stani časem napíše osobní zkušenost s dlouhodobou životnosti, třeba po pěti či více letech
- jaké značky jsou zipy? nikde o tomto nic nenacházím
- z jak silného materiálu je dělaný? nikde o tomto nic nenacházím
- jestli bych se do stanu vešel na délku v zimním péřáku s mými cca 195 cm, a na 6 cm nafukovačce?
- jestli bych v něm mohl s mými cca 195 cm sedět na 6 cm nafukovačce?


Pokud ta dlouhodobá zkušenost byla na mě, tak se samozřejmě můžu pokusit napsat i za 5 let :)
Značku zipů, ani podrobnosti o materiálu nikde nepíšou, ale ptal jsem se jich v mailu, tak uvidíme.
Sednout si na nafukovačce by určitě nebyl problém. Na délku těžko říct , až budu mít vnitřní stan vypnutý venku, můžu to přeměřit.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod Stani » pát zář 21, 2018 21:14

Hroch - díky moc aj za fotky. Footprint dáva do balenia fakt málokto.

A ešte ťa poprosím, dáva Big Agnes k stanu aj nejaký opravárenský balíček?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod Hroch » pát zář 21, 2018 21:21

Jediné, co k tomu dávají na opravu je trubička na prasklou tyčku.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod fps » sob zář 22, 2018 14:53

Stani píše:ale vadí mi trochu, že ty odkázeš na model bez nejakého odôvodnenia

tak na to už nemám náladu se po x té o něčem rozepisovat pořád dokola, stáčí si přeci dát do vyhledávač třeba značku a model, a můžeš si o tom pak přečíst co potřebuješ
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod Stani » sob zář 22, 2018 17:49

Fps - ale rozumieš o čo mi ide? Ak ty ako tu spomínaš, že máš dlhodobé skúsenosti s MSR, tak ich uveď v porovnaní priamo s modelom Big Agnes, plusy a mínusy. To by bolo zaujímavé. Mne nejde o čítanie tvojich odkazov, je fajn upozorniť ešte na inú alternatívu, v pohode...ale mne ide o tvoje skúsenosti v rámci porovnávania týchto dvoch modelov, a prečo práve odkazuješ na iný model. Tvrdíš, že MSR je naj značka, čo sa týka ceny a výkonu. Na základe čoho tak súdiš? Máš odskúšané iné značky stanov a toto ti vyšlo priamym porovnaním? Alebo to je to skôr z prehľadu ohlasov na nete?

Hroch - díky za odpovede, som zvedavý aký materiál ti odpíšu, ale predpokladám že to bude pre tropiko nylon 15D max.20D, dlážka takisto 20D.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod Hroch » úte zář 25, 2018 8:00

Už mi odpověděli z BA - podlážka 30D, tropiko 20D, zipy YKK.

Kizzy - Customer Support píše:The floor has a 30D and the fly has a 20D. We use YKK zippers on the Copper Spur UL 3 Classic.


Celkem mě potěšilo, že nijak nemlží a na rovinu to napíšou, i když by to mohli mít přímo na webu.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Recenze Big Agnes Copper Spur UL3 Classic

Příspěvekod fps » úte zář 25, 2018 14:50

tak to je dle mě dobré, má to stejné jako třeba MSR Hubba, 30D je na podlážku minimum na to, aby se ještě nemusel používat footprint, to samé u tropika je 20D minimum k ňáké obstojné životnosti, a to samé o životnosti platí i u zipů YKK
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Stany