Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 10, 2018 12:08

tak na nalehko pisou insulated nylon 30d/30d a u static a izone 30d a zespod 75d takze ozone bude asi stejne kluzka

s tim silikonem by stacilo hejakym obycejnym parkrat dubnout a je to? nebo neco spesl?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod booze » úte črc 10, 2018 12:22

Staci obyc.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod booze » úte črc 17, 2018 19:52

Pokud mate v umyslu cistit nafukovaci karimatku savem, tak to nedelejte.
Misto, ktere jsem ocistil a nechal zaschnout tak zacalo propoustet. :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 21, 2018 21:37

vonkreuz; 12.5.2018 píše:Někdy v létě 2012 jsem koupil Therm a Rest Neo Air (žluto stříbrná). Po asi dvou letech mi začala ucházet, hledal jsem díru, ale ve sprchovém koutě se mi to nedařilo, tak jsem jí odložil do skříně a používal samonafukovačku. Před 14 dny jsem si vzpomněl, poslal jí dovozci Vertical.cz, aby zkusili najít dírku a zalepit ji. Už mám od nich vyjádření, že se jedná o výrobní vadu a posílají mi novou karimatku. \:D/ Jsem potěšený z jejich doživotní záruky. :prayer: :prayer:
Dostal jsem NeoAir XLite a hned při druhém použití začátkem června jsem karimatku píchl, takže jsem si procvičil lepení a snad jsem to zvládnul. #-o
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon zář 3, 2018 12:52

Nezkousel nekdo vykuchat z pinguinky tu jejich “pumpu”?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod rambo518 » stř zář 19, 2018 9:47

Zvláštní jev. Musím se přidat k Mawenzi. Klymit, ovšem V lite Insulated ( oranžová ), materiál komplet 30D.
Tyvek z nalehko.com - novej varianta SOFT. Výsledek, když ho dám bílou ( více kluzkou ) stranou k zemi je, že je to jak na klouzačce :-)

Budu to řešit tak, že v 90% spím ve žďáráku a vše to do něho narvu ( do teď jsem měl Tyvek a karimatku pod žďárákem ) jinak mám celou jednotku pohyblivou ve všech směrech. Tyvek ve vedlejší vesnici, Klymit v jiný dimenzi a nakonec já se žďárákem uplně v jiným vesmíru.

Tak mi někdo povězte, jak je to sakra možný, že stejná karimatka a stejnej Tyvek někomu klouže a někomu vůbec.
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod oodoow » stř zář 19, 2018 10:55

Mi taky ta Klymit V lite Insulated klouže na Tyveku jak hrom. Nevím jestli mám novej soft, nahoru používám tu potištěnou stranu.
@rambo518: Jaký máš žďárák, že se tam vleze Klymit karimatka a ještě spacák? Já mám HighPoint Dry Cover a ten je na takhle širokou karimatku moc úzký, tak chci pořídit nějaký jiný.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod rambo518 » stř zář 19, 2018 12:57

@oodoow: mám americkej US army goretexovej. Také jsem se rozhodoval mezi tímto skoro kilovým a tím HP lehkým... ale dal jsem přednost porézní membráně a zipu skoro po celém boku - neměl bych asi na to se soukat z toho zipu co je na HP a všeobecně mi to přijde pro mé zvyklosti dost nepraktický. To si pak moc rád tahám ty gramy navíc. A taky ho mám dost často rozeplej a "odchlíplej" vršek a zapínám v noci při změně počasí.

Ale teď se mi dost líbí ty Carinthie, které jsou z toho Goretexu, přes který se dá dýchat a přesně tenhle goráč tě udrží fakt téměř vždy v suchu. Dokonce mají nějaký systém, že do toho zapneš spacák a používáš to jako celek. Ale ta raketa za něho :-.. :-.. :-..
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 20, 2018 9:28

hm.ja jeste spekuluju nad klymit insulated ultralite ale jestli vam klouze i ta insulated tak proste nevim, no...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Miuan » ned zář 23, 2018 8:40

Ja bych nespekuloval nad karimatkama, ale spis nad tyvekem, protoze tam asi bude zakopany pes. Existuji jine druhy tyveku, nebo jeste doprodej nejake starsi verze, nevi nekdo? Pripadne neco uplne jineho, plachta z polyesteru, silnylonu atd.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod nuade » čtv říj 4, 2018 20:52

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s nafukovačkou Robens PrimaCore 60? Vypadá poměrně slušně, ovšem má tepelný koeficient pouze 2,2. Do žádných extrémů jí nechci, občas (2x do roka) by se mohla dostat max do -5. Převážně teda léto. Momentálně je za dobrou cenu, tak zvažuji koupi. https://www.4camping.cz/p/karimatka-robens-primacore-60/
nuade
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 25, 2018 14:02

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » úte říj 9, 2018 14:57

kup a uvidíš, ale u 30D nepočítej s moc velkou životností, na spodní část nafukovačky to chce aspoň 70D
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod rambo518 » úte lis 13, 2018 11:29

Lidi teoretická otázka...

Když nakombinuji dvě karimatky ( EVA + nafukovačka )... pro příklad R1,5 + R4,0, jaká bude výsledná hodnota R? Dalo by se předpokládat, že se odpory sčítají? Takže bych v tomto kombu dosáhl R5,5? Zjišťoval jste si někdo?
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Nafukovací karimatky

Příspěvekod Michal82 » úte lis 13, 2018 12:07

Nevím jestli přímo sčítají ale lip izolovat to rozhodne bude.

PS: tu EVU můžeš levne vyměnit za RidgeRest která má dle verze R2,8-3,5 a moje zkušenost je taková že v reálu hřeje (izoluje) lépe jak Xtherm s R5,7
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » úte lis 13, 2018 13:36

už je to tu zase, snad nikdo ti nemůže věřit to, že lépe izoluje 2 cm s 3,5 R, než 6,3 cm s 5,7 R
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nafukovací karimatky

Příspěvekod Michal82 » úte lis 13, 2018 14:06

fps - ano už je to tu zase a zase jako tehdy ti řeknu ze může.

Ono je hezký že má nafukovačka 6,3cm a odpor 5,7 - v laboratoři. Jenže když na ní ležíš už má třeba jen 1cm od země nebo ji klidně po ochlazení vzduchu prolehneš úplně. A ten tepelný odpor je tam potom úplně jinde než když má 6,3cm. Nehkedě na pohyb vzduchu uvnitř a jeho vlhkosti.

Myslím ze nejsem jediný a ze ti to samé psali i další lidi tehdy.

Takže pokud to chce kombinovat je to dobrý nápad.

Pokud mu nevadí tvrdší spaní potom si koupí RidgeRest za pár stovek-tisícovku vykompenzuje izolační schopnosti (ty realne) jako u mnohonásobně dražší nafukovačky - nehledě na odolnost které se nafukovačka nemůže rovnat - samo zad na úkor pohodlicka a rozměru - váha je stejná.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » úte lis 13, 2018 14:49

- spal jsme i v cca -30 na 6,3 cm nafukovačce, a nikdy se mi nestalo abych spal jen na 1 cm, jestli se výška nafukovačky přes noc díky změně teploty v nafukovačce sníží o 1 cm, tak je to hodně, ono totiž musíš vědět jak se má nafukovačka správně nafukovat, hlavně v zimě se nesmí nafukovat pusou, jinak musíš kuli snižování teploty v nafukovačce jí několikrát za noc dofukovat
- při dlouhodobém pobytu v přírodě se kombinace karimatka a nafukovačka může hodit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod rambo518 » úte lis 13, 2018 20:39

Já už bych se nedivil ničemu... Vyměnil jsem samonafukovačku TaR R3,4 za nafukovačku Klymit R4,4 a při prvním testování v cca 4°C jsem se docela vyděsil. První zalehnutí a normálně zima na záda __II Ale po delší době, co jsem si ji asi zahřál, tak v pohodě. Avšak TaR byla vždy teplá hned. Klymitu to docela vždycky trvá, než mi je vlídno :-k

Btw díky za názory. Šlo mi jen o to, jak moc "teplou" pěnovku k tomu Klymit pořídit, abych zvládl cca -20.
Asi risknu RR SOlite s R2,8 a budu doufat, že s Klymitem vytvoří teplé kombo :mrgreen: zzzz
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod remy77 » úte lis 13, 2018 21:07

Rambo, aku Klymit mas?
Ja som mal insulated static a v cca -8 mi bolo od spodu chladno. Aj ked ini pisali, ze s tym nemali problem.
Vymenil som za xtherm a je to o dost vyssi level.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod TomF » stř lis 14, 2018 7:18

fps píše:- spal jsme i v cca -30 na 6,3 cm nafukovačce, a nikdy se mi nestalo abych spal jen na 1 cm, jestli se výška nafukovačky přes noc díky změně teploty v nafukovačce sníží o 1 cm, tak je to hodně, ono totiž musíš vědět jak se má nafukovačka správně nafukovat, hlavně v zimě se nesmí nafukovat pusou, jinak musíš kuli snižování teploty v nafukovačce jí několikrát za noc dofukovat
- při dlouhodobém pobytu v přírodě se kombinace karimatka a nafukovačka může hodit

V zimě nafukovačku nafukuješ pomocí nějaký pumpičky nebo jak? Díky
Štve mi, když se v zimě ráno probudím a nafukovačka je z poloviny splasklá. Radši už tahám klasickou, která mi zatím do cca -14 stačila. Při větších teplotách oboje karimatky kombinuji.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod rambo518 » stř lis 14, 2018 7:33

remy77 píše:Rambo, aku Klymit mas?


Mám Insulated V-Lite... Na zahraničních stránkách jsem se dočetl, že těch R4,4 je zhruba do těch -10, takže tvých -8 není podle mého žádný propadák. Na té bývalé TaR jsem zvládl nádherně -18 na sněhu, ale při -13 na zmrzlé zemi jsem klepal dobrou kosu. Záleží asi na mnoho faktorech.

Rád bych si už tu Klymit ponechal a na zimu obohatil tou pěnou, ale teda ten pomalejší "rozjezd" mě docela štve.
Zase je teda neskutečně, ale neskutečně pohodlná zzzz
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod rambo518 » stř lis 14, 2018 7:36

TomF píše:Radši už tahám klasickou


A jakou prosím tě používáš? Abych měl hrubou představu, jaká tloušťka/značka do jakého mrazu funguje.
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod TomF » stř lis 14, 2018 7:56

Teď tahám YATE Wave Alu, zatím drží. Tepelný komfort je slušný a je poměrně pohodlná.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Miuan » stř lis 14, 2018 11:36

Ta Yate s alobalem teda ma zhruba stejny tepelny konfort jako Thermarest Z lite verze bez alobalu. Ale zas je sirsi o 7 cm coz je pohodlnejsi pro spani ale taky min skladny, a vyslovene me to na batohu sere. To je cely ten problem kvuli kteremu zustavam u nafukovacek, a protoze se lip vyspim na tvrdym nez na mekym tak maji pro me tyhle penovky jinak jen samy vyhody oproti nafukovackam.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod TomF » stř lis 14, 2018 11:43

Bral jsem si jí hlavně z důvodu šířky. Na batoh to buď hodím na vrchlík nebo z boku, je pravda, že mám radši všechno v batohu, ale už si zvykám. Dobře se na sedí, když je složená což v je v zimně šikovný při nějaký přestávce.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » stř lis 14, 2018 17:51

TomF píše:V zimě nafukovačku nafukuješ pomocí nějaký pumpičky nebo jak?

já celoročně používám Therm-a-Rest NeoAir Pump Sack
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 18:05

77 g, to je skoro ctvrtina vahy karimatky :? Je fakt, ze si v posledni dobe vsimam vlhkosti, ktera se tam trochu hromadi a ta bude skoro urcite z dechu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod sobb » stř lis 14, 2018 18:38

rambo518 píše:Rád bych si už tu Klymit ponechal a na zimu obohatil tou pěnou, ale teda ten pomalejší "rozjezd" mě docela štve.
Tak je zkus prohodit, nafukovačku dolů a na to pěnovku.
My to tak letos ve velkých mrazech odzkoušeli a zdálo se to být lepší (teplejší). Já měla TaR Prolite Plus Women v kombinaci s pěnovkou TaR Ridgerest Solar, parťák nafukovačku od Pinguinu a nějakou pěnovku s alu vrstvou - oba jsme cítili rozdíl k lepšímu. Přítul měl samonafukovačku Artiach a k tomu EVAzotku a říkal, že z hlediska tepelné pohody je celkem jedno, jak je na sebe naskládá, oboje OK.
Na nadcházejícím zimním výletě budeme muset víc šetřit na váze, tak si beru jen Ridgerest Solar a přítul asi nakombinuje Prolite Plus a EVAzotku pro lepší zateplení i jako zálohu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod rambo518 » stř lis 14, 2018 20:31

To je taky možnost je zkusit prohodit. Uvidím, jak se ten Klymit bude vůbec chovat s tou pěnou pod sebou. Koupil jsem Ridgerest SOlite, tak si slibuji hodně co se tep. komfortu týče. Třeba se tak nakonec bude zahřívat rychleji :rolleyes:

Ono totiž bych ji měl rád vespod ze dvou důvodů. První je 30D Klymitu, takže ta pěna bude i suprová ochrana a druhý je to tolik příjemný a komfortní tvarování Klymitu, který bych si tímto asi trochu pohřbil.

Uvidím, až se ukáže nějaký větší mráz :)
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Nafukovací karimatky

Příspěvekod Michal82 » stř lis 14, 2018 21:04

rambo518 - kolik cca zabere stočená SoLite?

Já mám tu Solar R3,5 a myslím ze to není už o tolik víc. Ale bude fajn určitě.

Ono kdyby sis lehnul na ni tak krasne budeš cítit jak odráží tvé teplo - takže mas pocit jako když tě hřeje.
Ale chápu ze ji chceš i jako ochranu pro nafukovacku a taky ze na nafukovacce se leží pohodlněji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky