Výběr bot: kategorie B

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod fps » pon zář 17, 2018 14:55

Mishenkaa@
když už kožené boty, tak bych se já vyhnul Nubuk kůži, třeba ty Asolo Tribe GV by byla dobrá volba
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » pon zář 17, 2018 15:26

@fps: a kolik mas v CR bezne dostupnych a odzkousitelnych typu damskych plastaku, ktere vyhovuji zadani ("B", cena max. 5-6000)? Nevim, odkud tazatelka je, ale kazdopadne jeste takovych, ktere najdes v obchodech i mimo Prahu. :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Mishenkaa » pon zář 17, 2018 15:54

Jsem nastesti z Prahy, tak moznosti je vice. I kdyz velikosti v prodejnach jsou casto probrane.
Mishenkaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 30, 2018 18:18

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » pon zář 17, 2018 16:53

Jestli ti sedi ty Lowy, tak to nebude spatna volba.

Technicka: prave jsem ti upravoval hromadu prispevku, mazal jsem zbytecne citace. Davej na to prosim pozor, kdyz odpovidas na predchozi prispevek, pouzij tlacitko odpovedet a ne citace. Protoze je jasne, na co reagujes a takhle jsou dva uplne stejne texty pod sebou. Kdyz odpovidas na jiny, tak klidne ocituj, ale citaci zkrat na nejmensi moznou miru. Je to takhle prehlednejsi a citelnejsi pro vsechny. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » pon zář 17, 2018 16:55

@fps: u bot tohodle typu je celkem jedno, jaka je kuze. Jako prvni odejdou svy a pak casti bez kuze. Typ kuze je podstatny u poradnych pohorek bez latkovych casti a s minimem svu. B/C a vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Mishenkaa » pon zář 17, 2018 17:09

Ano, omlouvam se a dekuji. Jak to mam na telefonu. Tak je to neprehledne.
Mishenkaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 30, 2018 18:18

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod fps » úte zář 18, 2018 13:22

mike píše:u bot tohodle typu je celkem jedno, jaka je kuze. Jako prvni odejdou svy a pak casti bez kuze. Typ kuze je podstatny u poradnych pohorek bez latkovych casti a s minimem svu. B/C a vyse.

tak s tím tedy nemohu souhlasit, jakékoliv kožené boty by neměli být z nubuku, měl jsem Béčka i nízké boty z nubuku, a na oboch nubuk popraskal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Raxalpe » pon čer 24, 2019 11:12

Zdravim vas, pripnem sa do tejto diskusie a poprosim o nazor :)
Chcela by som sa spytat na vase pripadne skusenosti - ci uz osobne alebo aspon "z povzdali" s botami
1.AKU TENGU LITE http://www.alpitrek.cz/tengu-lite-gtx-975-108
2. MONTURA YARU TEKNO https://www.galfy.sk/montura-yaru-tekno-gtx-obuv

Chcela by som to na urcenie - celodenny hiking v stredne obtiaznom terene (trasy po zemito-skalnatych chodnikoch, cize sa clovek stretne aj s lahkym lezenim max 1-2, alebo feratovou obtiaznostou A, B; cize napr. Totes Gebirge, Ennstalske Alpy, ferraty na Raxalpe...).
Takze aby boli dost lahke a pohodlne na celodennu turu, a zaroven dobre drzali na skale a zniesli aj nejake zelezo.

Vyssie spominane modely AKU a Montura sa mi celkom pozdavaju z hladiska ceny i urcenia, aj ked o tych Aku Tengu sa v zahranicnych recenziach pisalo, ze su malo citlive na ferraty; a naopak zas tie Montury su prave urcene pre ferratu, tak aby neboli prilis malo "polstrovane" na chodzu po obycajnejsom terene...
(Zaroven boty musia, samozrejme, sadnut na nohu - ale to je o inom)

Takze ak si niekto nahodou upgradoval portfolio svojich bot o tieto modely alebo ma s nimi skusenosti z okolia, reakcie potesia :)
Raxalpe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 28, 2017 13:07

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod FFA » pát led 10, 2020 21:46

Neviem presne kam to hodit, skusim sem.

Mate niekto skusenosti s botami z Decatholnu? Konkretne znacka Forclaz, tieto boty https://www.decathlon.sk/panska-obuv-tr ... 54922.html

Vyzera dost dobre aj mi dobre sedi na nohe. Znacku ale nepoznam a neviem ako na tom bude so zivotnostou a kvalitou. Ak mate niekto skusenost, sem s nimi prosim.
FFA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 18, 2017 10:36

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » pát led 10, 2020 22:13

Sem spis ne, tohle nebudou A/B boty, vypadaji jako B nebo dokonce B/C. Kdyz tak to potom presunu. edit: presunuto.

Zajimave na nich je, ze maji EVA mezipodesev. Dobre pro ty, co jim boty lezi ve skrini a vytahnou je parkrat do roka a PU mezipodesev by se jim casem rozpadla. Nedobre pro ty, co vic chodi, protoze EVA ma horsi vlastnosti. Viz vlakno o rozpadu podrazek.

Pobavilo: Obuv Trek 900 bola testovaná na 16 km chôdze vo vode siahajúcej do polovice zvrška a jej nepremokavosť je potvrdená na 8 000 krokov. (kdyby to bylo aspon 160 km, tak to mozna neco rika, ale radej 1600 ;-)) 8000 kroku je smesne, dneska mam 13000 a to jsem jen trochu behal po meste a pak si dal kratsi vychazku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod malejjarda » ned led 19, 2020 15:47

Nastal čas koupit nové pohorky. Současné Fitvel Cortina mám už 15 roků a druhou podrážku sešlapanou.
Požadavky - chodím nejčastěji kopečky u nás - Jeseníky, Krkonoše, Beskydy... několik víkendovek do roka a v létě o pár dní víc. S batohem do max. 14kg. A v zimě i jako boty do města. Myslím, že by Béčka mohla stačit. Dost často chodím i po asfaltu, klidně i 15km z celkových 25km denní tůry. Současné boty mi vyhovaly, jak tvdostí podrážky, tak vcelku i pevností okolo kotníku, i když tam by to mohlo být o trochu lepší. Otázka je, na kolik už byly za to roky "rozšmajdané". Jediné mínus měly docela klouzavou podrážku. Je tam Vibram, nevím jaký tip.
A další požadavek -- musí být celokožené a hnědé. :P A ve špičce potřebují širší, mám trochu vybočený malíček. Rád bych se vešel s cenou do 5000, ale není problém pár korun přidat.
Příští týden se chystám okoknout Asola, líbí se mi Greenwood, který má Perwanger kůži. A budu muset obejít obchody v Brné, co nabízejí.
Co mi místní zkušení doporučitě? Jaký model by stál za vyzkoušení? Díky za rady.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » ned led 19, 2020 21:48

Zkus Hanwag Tatra Wide.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod malejjarda » ned led 19, 2020 22:05

Na Tatry jsem se díval. Ale někde píšou, že je to B/C. Někde dokonce model s GTX je B/C a bez jen B. Přitom hmotnost stejná. Nějak se v tom ztrácím. :(
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » ned led 19, 2020 22:19

Hmm, mas pravdu, vyrobce pise B/C. Mozna je to tim, ze udelali novou verzi, Tatra II, jsem si skoro jisty, ze puvodni byla B. Coz je mozna duvodem zmatku u prodejcu.

Spis bych je ale zkusil, ono je to s tema kategoriema takove nejiste. B/C maji byt i Alasky a ty jsou rozhodne pevnejsi.

B jsou Tatra Light, ale ty jsem mel nedavno na nohach a tvym pozadavkum neodpovidaji. Jsou jednak celkem uzke a wide verze neni, proto jsem je nekoupil. A jednak nijak zvlast nedrzi kotnik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » ned led 19, 2020 22:39

malejjarda píše:Na Tatry jsem se díval. Ale někde píšou, že je to B/C.
Obavam se, ze je to nejaky priblbly tah Fenix Outdooru s urcenim terenu. Vzdyt v kolekci krome Tatra Lightu snad zadne jine B-cko nemaji. A pokud nezmenili vyrazne vyztuhu podrazky, Tatra musela zustat B-cko.
Ja bych Ti poradil, zajdi si nekam, kde je maji, zkus si je a pokud muzes, srovnej i s Alaskami - to jsou (resp. alespon byly) typicke B/C a sam ucitis rozdil.
Kdyz mas problem s vybocenim prstu, muzes jeste zkusit Tatra Bunion, ten ma trochu jinak rozsirenou oblast prstu - sice spise pro vyboceny palec ale mozna tvar bude sedet i Tobe. Obcas se u nas prodava.

U Asol je par sirokych pohorek, B-cka i neco mezi B a BC, ale pohodlne. Maji nektere modely i ve verzi Wide, ale i ty "nesiroke" jsou nektere sirsi, nez bezne normalni. Na druhe strany, zase nektere modely jsou hodne uzke, takze musis zase zkouset. Asolo ma modely z Perwangeru i z plne kuze.
Jeste bych doporucil zkusit Lowa Ranger, ale netusim, jaka je soucasna verze, ja jsem mel prvni, neoznacenou verzi. A pokud jsi z Prahy a okoli, muzes taky zkusit Meindl Island Light (B). Nebo i klasicky Island (existuje i siroka verze, ta se mi zdala az prilis siroka) - ty jsou sice znacene jako B/C ale jsou rozhodne mnohem mekci nez Alasky. A pokud Ti sedi a mas dobre ponozky, klidne v nich pochodis i na asfaltu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod FrantaKrajta » ned led 19, 2020 23:47

Ty "kategorie" (B/C/D, pripadne UK B1/B2/B3 pro macky C1/C2/C3) jsou vubec takove dost osemetne. Treba rozdil i jen nekolika cisel velikosti ti u vetsiny bot udela klidne rozdil "kategorie" v tvrdosti (vetsi velikost bude vic pruzna), viz lezeni ledu na prednich hrotech a podobne. Nejake B vs B/C bych vubec neresil, to je hrozne subjektivni a velikosti se to stejne promicha, nehlede na ruzne vyrobce a ruzne interpretace "kategorii". Proste vyzkouset :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod malejjarda » úte led 21, 2020 17:10

Dnes první nákupní výlet. Prošel jsem všechny (dvě :D ) sportovní prodejny u nás ve městě.
V jedné nebylo nic, ve druhé měli Asolo Fandango. Tak jsem vyzkoušel: velikost 8,5 - délkou byly botky perfektně, ale ve špičce úzké. Velikost 9, už by snad šiřkou šla, ale moc velké. Škoda, byly za hodně dobrou cenu i se mi líbily. Ale zase je otázka, jak dlouho už v obchodě ležely.

Apuka - do Prahy mám daleko, budou muset stačit prodejny v Brně, příp. ve Zlíně.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » úte led 21, 2020 22:13

V Brne mas dobry vyber - dve Hudy, Rockpoint, Alpsport, Hanibal, ... tam neco najdes. Ve Zline mas taky neco (pripadne osobny odber napr. online-sport.cz) a "na pulceste" mas Hodonin, kde je Sport Prima, dovozce Asol (mimochodem, muzes se na jejich strankach podivat / asolo.cz /, maji tam nekolik rozsirenych verzi, doporucuji zkusit nekter z rady TPS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod brhel » stř led 22, 2020 18:50

Za mě doporučení Alpsport a boty Scarpa Kailash
https://www.alpsport.cz/Search/cs-CZ/0/Kailash
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod malejjarda » sob led 25, 2020 13:40

Dnes nákupní výlet do Brna. Skončil jsem nakonec v Alpsportu a koupil Fitwell Corte. Bezkonkurenčně nejširší bota z těch, co jsem zkoušel. Barva sice není hnědá, ale antracitová. Ale sedí dobře, a to je důležitější. Zatím je rozcházím po bytě a zítra vyrazím někam do terénu.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod JajiQ » pát čer 19, 2020 8:25

Ahoj, sháním kotníkové boty na dvoudenní výlety do Krkonoš, ale rád bych s nimi vyjel i na týden do Alp nebo na Island.
Zas bych je nevyužíval tak často, v letních měsících a na zimní jednodenní túry. Nechtěl bych jít nad 3000 korun.
Mám vyhlídlé Salomony, ale nejsem si jimi jistý https://www.sportovna.cz/boty/outdoorov ... ena-cerna/
Na veletrhu stanů mi doporučovali i levné Bennon boty, ale ty mi pro mou potřebu taky nepřišly ideální.

Budu rád za každou radu, díky!
JajiQ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 19, 2020 8:18

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod FFA » čtv lis 12, 2020 12:49

Ahojte, nejake nazory na znacku CMP?
FFA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 18, 2017 10:36

Předchozí

Zpět na Boty