Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » sob zář 15, 2018 15:44

Taxa zase hlásím z doma v ta3 - v úterý musím služebně do Košíc, taxem počkal doma až přejde fronta a tradá. A neska mě ani (skoro) nepřekvapilo, že je tu fšude fšecko zavřené: 15.září den pracovního klidu v SK nějaká Svatá Marie Sedmibolestná či co. Předpopičasí na zítra je OK, tak něco pochodím a v pondělí sa budu buď olizovať následky ze zítřejšího výletu nebo zas něco pochodím. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » ned zář 16, 2018 13:21

Tak.

Odšlapáno, i když až nakonec neplánovaná varianta plánu C. :mrgreen:

Plán A byl Jamský žlab do Slavkovskej jamy a ocuto nahoru na Slavkovák - nerealizovatelné, bo za těch cca 6 let, co sem tama šlapal naposled, kosovka dole ve Velkej Studenej tak vyrostla a zhoustla, že není reálné si od Malého Ohniska probojovat cestu nahoru do ústí Jamského žlabu.

Plán B byl od Vareškového plesa nahoru Vareškovou dolinou a pak doleva pod Slavkovskou vežu, nahoru na ní a po hřebenu na Slavkovák - dyž sem došel pod nástup, taxem zistil, že sem si (idiot!) nevzal (nachystaný, sic!) blembák....

Takže byla varianta varianty C - Vareškovou nahoru do Slavkovského sedla a Vareškový hrebeň na Slavkovskou kopu a Slavkovák - enemže kousek pod Slavkovskou kopou mi "došlo" - ne fyzicky, ale - už sem to tu psal - následkem chemie nemám vůbec jistotu (rovnováhu) při chůzi v náročném terénu.... takže sem to otočil, jen tak mimochodem vylezl na Východnou Slavkovskou kopu a pak "zhrčel" priam dole do zakázané Slavkovské doliny a z ní na magistrálu (už sem tam byl, takže sem věděl kundyma, ale i tak to tam taky byl boj v přerostlé kosovce - dolů to šlo ztuha, nahoru si to skoro nedokážu představit)

Tak a fčíl zelení aj. zm..i hr do mě, jakej sem neposlušný návštěvník Tanapu.

PS: Kromě těch problémů s rovnováhou sem mimochodem zistil, že tělo za ty 2.5 roku nemoci, chemie, následků sice nezlenivělo, ale zapomělo, jak je to náročné udýchat rychlejší tempo proti kopci nad 2000mnm..... bude třeba potrenovať...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pon zář 17, 2018 13:58

Mno, tak fčera sem přeci jenom starýho člověka po nemoci dost unavil, takže neska ráno ňa bolely haxny a to tak že dost, čili sem je šel jenom "rozchodit", no.... Teryna ze Smokovca a z5, lehce v rytmu ..... a už nebolí, ale sou unavené.... vidím to na relaxační cachtačku v těplé vodě ve Vrbově..... :mrgreen:

Ač je neska prcden, tak bylo docela dost lidu, teda samozřejmě až po cestě dolů, bo ráno sem šel nahoru zavčasu čili sám, samotinký..... až sem se i bál, bo na chodníku sem potkal dvě čerstvá mědvědí howna.... :mrgreen:

A i když rosničky na nešek přepopičaly stejné těploty jako fčera, tak neska kosa nebyla, naopak až moc hic, teda než slunko zalezlo za mrk. Teryna má vevnitř (v jídelně, inde sem nebyl) nové obložení a nové plstěné podsedáky na lavicích. A myslím, že už zase podražili, nepamatuju se, že by tam hrnek čaje stával 2Ěčka...... chjo no, kdeže staré doby s Mirem Jílkem sou.... ty už vodnés čas....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » stř zář 19, 2018 9:12

Byl jsem teď pondělí a úterý v Tatrách a luxus počasí a navíc jak na Žabím Koni a Volovce jsme byli sami, bez lidí :P
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » sob říj 13, 2018 16:03

Tak. Ráno mi prdlo v kouli. :mrgreen:

Místo toho, abych ráno šel na kopec, sem sednul do m4Zlika a vyrazil (jižníma oklikama) domů do ta3. 7 hodin za kormidlem = krásných 550 km. Nádherně barevná podzimní příroda, na hlavních cestách přijatelný provoz, na okreskách liduprázdno, slunko v očích a vítr ve vlasech. Oach!

V ta3 je hafo lidu bo křasně baboléto, čili zítra vstávačka před pátou, abych chytil první ranní autobus a aspoň trochu se vyhnul davům (ie. předběhnul je) - a pěkně legálně po turznačkách, bo šance že tanapáci budou "lovit" cítím značné.

A v pondělí to zase vezmu (severníma) oklikama dom, bo v úterý musím byť v práci. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » ned říj 14, 2018 14:29

Tak jo, no. Vycházka splnila očekávání, ráno sem vyšel potmě a skoro sám, v devět na Hňahňacím a taky téměř sám (jeden človíček), po seběhu na Brnčalu sem si ještě stihnul kupiť (vynikající) šošovicovou poblífku s kusy uzeného bez fronty před okýnkem a pak přišly davy - doslova a dopísmene stovky až tisíce lidu, při sestupu z Brnčaly až na Bielu vodu proti mně šlo nepřerušované procesí ceprov, cepríc a a cepríčat. Ale vyvrcholení (fotosy budou za chvíli) mi tak spravilo náladu, že mi to vůbec nevadilo.

Fajna vycházka, 1350metrů pozitivního převýšení, tělo nijak zvlášť neprotestovalo, kulena taky daly pokoj. Akorát ňa troche bolijou chodidla, bo celé v Ultra Raptorech. Aji na sních sem několikrát šlápnul, což mi jen potvrdilo, že rozhodnutí neska "sekat latinu" a nehrnout se mimo značky bylo košér, bo na sestup z Baraního až pod Flašku by byly potřeba kocůry a asi i pikl (ve stínu to bylo zmrzlé na beton a bylo vidět, že je tam teho dost.

Enem jedno mínus - na hřebenu před vrškem (sic tur chodník, ale dyž se de přímo, tak I, možná pár míst II UIAA) sem si zase ověřil, že s rovnováhou (při pořádném rozdýchání proti kopci nad 2000mnm) je to po chemii naprd. Doufám, že to časem pomalu odezní, jako odezněly jiné následky chemie.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » ned říj 14, 2018 14:43

Fotosy:
Přílohy
DSC_0026.JPG
DSC_0017.JPG
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pon říj 15, 2018 8:38

Neska ráno ještě před cestou dom malý fototrip

nova lesna dnes.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod Stani » stř lis 7, 2018 22:53

V aktuálnom časopise Tatry je súhrn záchranných akcií HZS v Tatrách. Článok končí skonštatovaním o enornom náraste turistov, áut. Zvlášť počas prázdnin bolo niekoľko dní vyslovene kritických. Z Tatier sa stáva preľudnený zábavný park a ich podstata krásy prírody sa vytráca. Znovu apelujú na zavedenie regulácie návštevnosti a zavedenie kontrol na spôsob "snežných brigád" vo Francúzsku. Viete mi upresniť o aké "brigády" ide?

Inak spomína sa presne to, čo som hovoril, že turisti začínajú HZS zneužívať, teda, že si proste zavolajú vrtuľník, akože sú v núdzi a pohodlen sa dostanú až do doliny.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » čtv lis 8, 2018 4:56

Byl jsem teď úterý středa , luxus počasí a lidí skoro žádní. Většinou chodím přes týden a na lezeckých cestách je skoro zázrak někoho potkat.
Jinak v úterý přelezen Javorák Kelyho pilierem a ve středu na Širokou vežu cestou Motykou.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » čtv lis 8, 2018 5:10

Turistů určitě přibylo a kdyby Tatry více zpřístupnily a nadělali feraty, otevřeli další kopce , tak je tam 10 x více lidí. Nedávno jsem lezl Batizák(Kuttové plotny) asi 3 hoďky nahoru a tak něco 1,5 po hřebeni. Za celý den ani živáčka,ale tam kdyby udělali faratu, která by byla luxus , tak je tam přeplněno(víkendy)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » čtv lis 8, 2018 7:35

Ten Motyka na Širokou je přenádherná cesta v pevné skále na sluníčku.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod scott » čtv pro 13, 2018 16:51

Lanovka medzi Hrebienkom a Skalnatým plesom zatiaľ nebude

https://spis.korzar.sme.sk/c/22008256/l ... z5Za04ib7g

STARÝ SMOKOVEC. Spojenie lanovkou medzi Starým Smokovcom, Hrebienkom, Skalnatým plesom a Tatranskou Lomnicou nebude v dohľadnej dobe určite zrealizované.
scott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 15, 2016 19:36

Re: Tatry

Příspěvekod pby » úte led 22, 2019 6:58

Nazdar, zajtra kedze ma byt pekne a lavinovka vo VT uz je par dni 2, pekne mrzne, by som chcel ist na Koprovsky stit - viete mi podat nejake info ktore by mi pomohlo ? Idem sam, nieco o ceste v zime, vraj sa da ist niznym sedlom aj vysnym sedlom od Hincoveho plesa na stit, co bude lespie ?
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » úte led 22, 2019 10:58

pby píše:lavinovka vo VT uz je par dni 2
Podivej se do mapy, na sklony a expozice svahu... :(( Jak tady furt rikam, lavinova situace se nehodnoti (jen) podle stupne lavinovky. Bud si jisty, ze HZS nedelal oficialni profil nekde ve svahu od Hincovho plesa, takze je to jen obecny, zprumerovany stav. Pokud pujdes pesky, zatezujes svah vice nez lyzari.
Komentar k lavinove situaci od HZS píše:Hlavným lavínovým problémom na určitých svahoch ostáva vetrom previaty sneh z posledného sneženia. Uložený je najmä na záveterných svahoch V, JV a J expozícií kde vytvoril doskový sneh rôznej tvrdosti, snehové vankúše a preveje. Uvoľnenie doskových lavín, najmä v spomenutých expozíciach, je možné najmä pri väčšom dodatočnom zaťažení!
...
V hrebeňových oblastiach sú vytvorené snehové preveje, ktoré zhoršujú orientáciu a bezpečný pohyb v teréne. Celková výška snehu dosahuje nadpriemerné hodnoty, v stredných polohách je do 180 cm, vo vysokých polohách Tatier dosahuje 150 - 250 cm.

Eee... ze se tam oficialne nesmi, predpokladam, neresis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod pby » úte led 22, 2019 11:08

moment. podmienky sneh/lavina su mi tam celkom zname, je to cca OK len nejaky typy na vyslap kto tom v zime bola alebo chodi
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Tatry

Příspěvekod chomejs » čtv úno 21, 2019 8:46

Nádherný zimnějarní výlet přes Baranec. Podmínky ideální.

Další fotky a povídání na http://horama.cz/horama-pesky/vysoke-tatry/zimni-pohadka-pri-vystupu-na-baranec-v-zapadnich-tatrach/
Přílohy
ziarska-dolina-ze-ziarskeho-sedla-v-zime-horama-cz.jpg
hrebenovka-z-barance-na-smrek-v-zime-horama-cz-4.jpg
hrebenovka-z-barance-na-smrek-v-zime-horama-cz-3.jpg
http://horama.cz/ - tipy na výlety po Česku i zahraničí
chomejs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 4, 2016 10:12

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » čtv úno 21, 2019 9:59

Jo, v úterý bylo krásně, byl jsem na Šašovu ledu, paráda. Jinak by se dalo tím Kralovským žlabem vyšlapat na Slavkovský štít, byly dobré podmínky.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod aksam » úte úno 26, 2019 11:31

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Tatry

Příspěvekod scott » pon srp 26, 2019 9:56

https://spis.korzar.sme.sk/c/22197430/p ... anari.html


Poliaci uviazli pod Soliskovým hrebeňom, ratovali ich záchranári

Podcenili terén, v ktorom nemali čo robiť.


[-o<
scott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 15, 2016 19:36

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » pon srp 26, 2019 10:38

Vsak to same (a i to ostatne, co pisu v clanku) tam dela taky docela velka cast Cechu. Ale je pravda, ze v "prumerna mira blbosti" vedou Polaci o nekolik konskych delek :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2019 18:12

Zas kdo nikdy nevlezl do terenu, na ktery nemel, nechodi poradne po horach ;-) Akorat jsem teda kvuli tomu nikdy nevolal vrtulnik 8-[ (a nebylo to v Tatrach)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pon říj 14, 2019 12:00

pavproch píše: .... ukázněná turistika (čti po turznačkách - všední den, čili by to mělo být relativně bez lidu) BielaVoda-Brnčala-Sfišťovka-Skalnaté-Lomnice.


Jaxem řekl, taxem učinil, ale kuleno mi to skoro překazilo - bolí, no. Jinak odhad "bezlidu" byl správný - mezi Brnčalou a observatoří nad Skalnatým sem potkal jedneho člověka.

Hezké to bylo, pičasí akurváth na turistiku - proti kopcu v chladnu (pod Brnčalou aji jinovatka byla, pod Svišťovkou sem si i na sních šlápnul), potem na ostrém, ale ne-nepříjemně horkém slunku. Quli protestujícímu kulenu ale sem ze Skalnatého zbaběle utek dolů do doliny lanoffkou.

pavproch píše:A jezdím po ta3 sockou, ....má i nevýhody ....

A perlička - (dočasná) výhoda socky, kde bych ji nečekal - težka ze Smokovce na Poprad má říjnovou výluku, místo ní jezdí náhradní aftobusy . A zatímco težka má zastávku straaaaaašně daleko, aftobus mi zastavuje přímo před vchodem. :supz:

DSC_0011.JPG


DSC_0012.JPG
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » úte črc 28, 2020 12:37

Nebyli ste fčíl někdo v ta3? Fčera ve zprávách na čété mluvili o tom, že strašně moc lidí v ta3 (jako už roky nebylo, hlavně čehúni), je to pravda? Se tam někdy v srpnu chystám, tak abych věděl do čeho du...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Tatry

Příspěvekod zonn » úte črc 28, 2020 13:14

Byl jsem minuly tyden, Cechu mraky, stejne tolik Polaku. Na Terynu strudl lidi, chata narvana, lidi cekali na schodech na misto u stolu. Taky v Kolibe v Nove Lesne (asi budes vedet :-D ) navecer narvano. V elektricce vyuzity kazdy misto na stojaka. Takze za mne masakr, doufam ze na konci rijna to bude lepsi.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » úte črc 28, 2020 13:22

Kuju. Tak to vidím (už zase) jen na výlet autem bez střechy, tůristiku nechám až na zářijec.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » úte črc 28, 2020 14:47

zonn píše:Cechu mraky, stejne tolik Polaku. Na Terynu strudl lidi, chata narvana, lidi cekali na schodech na misto u stolu. Taky v Kolibe v Nove Lesne (asi budes vedet :-D ) navecer narvano. V elektricce vyuzity kazdy misto na stojaka. Takze za mne masakr
:(( Bezny stav kazdy rok v zime na prelomu roku. V lete jsem tam uz hodne davno nebyl, predpokladam lidi byva jeste vice, protoze takto byvalo, kdyz jsem jeste chodil a odtehdy se pry mnozstvi lidi hodne zvysilo, skoro znasobilo. Jen se cast ze strudlu od chat oddeli smer Krivan a Rysy....

Navic je blbe ze Zadne Medodoly a Javorova dolina az na Sedielko jsou uzavrete, takze ani tam se clovek nezasije.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » čtv črc 30, 2020 8:54

pavproch píše:Fčera ve zprávách na čété mluvili o tom, že strašně moc lidí v ta3 (jako už roky nebylo, hlavně čehúni), je to pravda?
Myslim, ze tady mas primou odpoved, i s videem (kratke)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod mike » čtv črc 30, 2020 18:01

Tohle jsem taky zahlednul, ale to je z polske strany, ne? Tam jsou feraty nebo retezy a tedy i fronty.

Des. Nedostali by mne tam ani heverem :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tatry

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 31, 2020 10:14

Nevím, mě se zdá, že je to ze Slovenské strany od Popradského plesa. V jedné části tam jsou také řetězy a žebříky a je to tam takové užší, takže projde mín lidí. Z Polska jsem ale nikdy nešel. Každopádně tohle je masakr. Taky jsem chtěl na chvíli do Tater, když tam budou kamarádi, ale v srpnu to koukám je masochizmus.
Naposledy upravil Pierre111 dne pát črc 31, 2020 10:21, celkově upraveno 1
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko