Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř zář 12, 2018 21:35

Samostatne baterky davaly smysl, kdyz se hlavni baterka dala kdykoliv vyndat. Abys nemusel znovu nastavovat hodiny. Kdyz je tam napevno, tak je to asi zbytecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř zář 12, 2018 22:06

Ehm, :(( . Jakmile zapnes mobil, a mas signal, tak se pri prihlaseni automaticky nastavi hodiny podle vysilace. No a kdyz na nic jineho nez volani a sms jej nepouzijes, tak ani hodiny nejsou treba (jo, jako budik nahcate bez signalu...).
Jinak nevim, jestli zrovna u single-chodcu jako Ty je dobry napad mit mobil a baterku zvlast. Predstav si, ze bys zase nekde zahucel, v lepsim pripade "jen" polamal ruce, jak bys asi skladal baterku do mobilu na zavolani zachrany? V horsim pripade by Ti mohl z batohu vyletet nebo vyletet jinam nez mobil a dolamany bys byl bez sance zistovat, kde je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř zář 12, 2018 22:18

Nemas signal :D Tohle mam nahodou vyzkousene se starym mobilem, ktery uz mel tu malou baterku (nebo kondenzator?) slabou a neudrzela hodiny dyl, nez par hodin. Takze kdyz jsem rano z mobilu baterku vyndal a vecer ji tam vratil, cas i datum byl mimo. No a jak dlouho myslis, ze trvalo, nez se srovnal podle site? Sam od sebe ne, musel jsem vyvolat nejakou datovou aktivitu, treba pustit browser a kouknout se na OF. Jinak tam spatny cas vydrzel hodiny a to i kdyz si mezitim stahnul maily. Ono si to totiz cas nastavuje podle time serveru, takze potrebujes datove spojeni. A to v horach casto neni.

Driv to cely den vydrzelo, tohle bylo az v poslednich letech, takze evidentne neco odeslo vekem.

apuka píše:Predstav si, ze bys zase nekde zahucel, v lepsim pripade "jen" polamal ruce, jak bys asi skladal baterku do mobilu na zavolani zachrany? V horsim pripade by Ti mohl z batohu vyletet nebo vyletet jinam nez mobil a dolamany bys byl bez sance zistovat, kde je.

:lol: ty tvoje katastroficke scenare. Kdyz budu mit polamane ruce, tak si nezavolam ani kdyby v nem baterka byla. Jinam nevyleti, jelikoz jsem ji mel zabalenou v jednom ziplocu spolu s mobilem a ten vevnitr v kapse batohu. Musel bych prijit o cely batoh a tim bych prisel o mobil tak jako tak. Rozhodne ho neminim nosit na tele, jednak by mne to otravovalo a jednak je vetsi riziko, ze se pri padu rozbije.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » čtv zář 13, 2018 5:38

Zas u těla je větší šance ze ti nechcipne baterie která nemá rada minusy.

Na čas jsou hodinky. A nejlepší jsou bez baterky, jelikož když tam žádná není nikdy se nemůže vybít ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod karaya1 » čtv zář 13, 2018 5:53

mike píše:Samostatne baterky davaly smysl, kdyz se hlavni baterka dala kdykoliv vyndat. Abys nemusel znovu nastavovat hodiny. Kdyz je tam napevno, tak je to asi zbytecne.

Asi jediná věc, co mě na mém LG G2 skutečně irituje, je neschopnost udržet čas při vypnutí (baterku má napevno). Když třeba někam letím, po deseti-dvanácti hodinách v cíli zapnu mobil - a datum i čas naprosto ustřelené (klidně pár měsíců dozadu ](*,) ) a chvíli trvá, než se to ze sítě srovná. Což je skvělé, pokud zrovna přijdou nějaké SMS - otagují se oním kktským náhodným datem a hledej je pak někde hluboko v konverzaci... Čekal bych aspoň že si při vypnutí uloží současné datum a čas a po zapnutí už do minulosti nepůjde... Takže už létám jen v módu letadlo.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » čtv zář 13, 2018 7:21

karaya1 píše:Čekal bych aspoň že si při vypnutí uloží současné datum a čas a po zapnutí už do minulosti nepůjde
Vsak takto jsem to myslel. U nas doma to takto delaji/-li vsechny mobily co jsme kdy mely a spominam si na to. Jak Android, tak i stare tlacitkove.
mike píše:jak dlouho myslis, ze trvalo, nez se srovnal podle site? Sam od sebe ne, musel jsem vyvolat nejakou datovou aktivitu ... Jinak tam spatny cas vydrzel hodiny a to i kdyz si mezitim stahnul maily. Ono si to totiz cas nastavuje podle time serveru, takze potrebujes datove spojeni.
Nevim jak u Tveho mobilu, ale normalne se to nastavuje bez datoveho spojeni (datove spojeni krome Wifi pouzivam opravdu jen vyjimecne, navic je to prvni mobil, kde je v tarifu mam). Jo, nekdy to chvili trva, nez se srovna, nekdy je to za par vterin. Mne pomahalo, kdyz jsem po zapnuti zablokoval mobil a po nejakych par vterinach znovu odblokoval. Muze to vsak byt reseno jinak u ruznych znacek/typu mobilu.
mike píše:Kdyz budu mit polamane ruce, tak si nezavolam ani kdyby v nem baterka byla
Vetsinou bys zavolal. Klidne hoc i nosem, 112 bys vytocil, ani PIN nemusis zadavat, ani signal vlastniho operatora nemusis mit. Ale baterku vkladat by byl opravdu problem. Kdybys byl po padu v po-sokovem stavu, tak i se zdravyma rukama...
Jo, katastroficke scenare na vysmani se to jsou jen do te doby, az se neco podobneho prihodi... Kupodivu, velka cast (rekl bych vetsina, ale nemam na to statistiku) tezkych urazu nebo umrti na horach (mysleno turistika, ne horolezeni) se taky prihodila po podobnych necekanych "katastrofickych scenarech", na ktere nebyl dotycny pripraveny. Vsak Ty bys mohl vedet, ze od pohody ke katastrofe je casto pouze jeden (casto nedokonceny) krucek. :wink:. Proto si myslim, ze je mnohem lepsi se pripravit az na nejhorsi moznosti. V pripade, ze se stane mene spatna, tak jsi i na to pripraven, bohuzel, naopak to neplati.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » čtv zář 13, 2018 11:41

Tak to rozhozené datum a čas je mazec. Lítám často a tohle se mi nikdy nestalo.
Jediná věc je že trvá pár vteřin než se nastaví čas dle pásma, ale většinou je to dřív než ten telefon najede a stihnu zadat heslo do té doby je tam čas dle posledního pásma.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » čtv zář 13, 2018 13:03

Ale Ty asi mas nastavene GPS na furt, coz je trochu rozdil (alespon to tak u Tebe predpokladam). V tom pripade dostanes presny cas skoro okamzite po ziskani signalu. Jinak by to nemelo moc byt zavisle na typu mobilu, kdyz to bere ze site.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » čtv zář 13, 2018 14:53

Apuka - jj mám jak pro časové pásmo tak pro mobilní sítě.
Jednou sem si dělal test pár dní - vypnout GPS, Wi-Fi, BT, data - rozdíl minimální na baterii ale z telefonu je hloupá cihla.
Takže mám vše zapnuté a když potřebuju jó šetřit dám režim letadlo jelikož až plné odpojení od sítě s výdrží nějak razantně zahejbe. Případně vypnu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv zář 13, 2018 15:22

karaya1 píše:Takže už létám jen v módu letadlo.

To je logicke, ne? Jeste abys letal v modu ponorka :twisted:

Delo se ti to od zacatku nebo az po letech? Od zacatku by to byl dost blby problem navrhu, jestli az pozdeji, tak asi odesla baterka RTC nebo akumulator nebo co tam je.

karaya1 píše:Čekal bych aspoň že si při vypnutí uloží současné datum a čas a po zapnutí už do minulosti nepůjde

Mne to delalo taky a vysledoval jsem, ze je to datum a cas posledni manualni zmeny. Kdyz jsem to takhle mel kazdy vikend, tak po vraceni baterky a zapnuti tam byl cas z minuleho vikendu.

@apuka: jo, cas z GPS je nejlepsi, ten je uplne presny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pát zář 14, 2018 15:44

mike - už jsi byl v Alze a koukals na G6.....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát zář 14, 2018 19:06

Byl, v Holesovicich ho nemeli vystaveny :? Budu muset jinam, bohuzel jsem se nekouknul predem, cekal jsem, ze tam bude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pát zář 14, 2018 19:56

Aha, tak to je na prd a to ti ho neukazali ani na požádáni? Skladem ho mají, ale je fakt, že může být kdekoliv. Viděl jsem ho před časem v Electro Worldu.

A ta A2 se ti líbila?

A pokud moc nespěcháš chvilku počkej, teď budou představený během měsíce další novinky což vždy srazí ceny současných telefonů - s výjimkou Apple ten udělal s Xs Max 512GB za 43490,- novej rekord :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát zář 14, 2018 20:06

Nemeli ho tam, ale nasel jsem, ze ho maji na jinych pobockach, asi tam zajdu. Xiaomi tam taky ted nemeli, pro zmenu prestavuji stanek :roll:

Bohuzel specham, ten stary telefon, co mam, neni moc pouzitelny :) Apple to dela spravne, ovce je treba poradne podojit, dokud jeste maji mleko :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pát zář 14, 2018 20:25

Aha no zajdi jinam, kámoš u tý G6 zůstal a chválí si to, mě se taky líbil a šlape to na android hezky.
Před nějakou dobou to dostalo android 8 a 9 to dostane taky.

Hm.... no spustily dnes předprodeje, během chvilky byl takový zájem že už se pro další zájemce prodlužují termíny, hlavně u těch nejdražších variant. Nemít to X tak do něj jdu taky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob zář 15, 2018 1:32

Ron L. Hubbard, zakladatel scientologie: "Nejlepsi zpusob, jak vydelat velke penize, je zalozit si vlastni cirkev." (nebo tak nejak)

:D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » sob zář 15, 2018 5:17

Hm.... já už nebyl dva měsíce v kostele :(
Musím to vzít přes Drážďany
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned zář 16, 2018 0:14

Tak jsem mel LG G6 v ruce. Nezapnuty, v Alze ho maji ve vitrine, ale nesmi se zapinat :roll:

Rozmery jeste jdou, sirka na hranici pouzitelnosti. Trochu mi vadi hrana ramecku, ale mozna je to jen otazka zvyku. Jinak se mi design libi. Plus je, ze fotak nijak nevystupuje a zadni strana je plocha. Dalsi plus je zapinani cteckou otisku, co je zaroven tlacitko. Na rozdil od bezneho tlacitka na boku mi prijde, ze tohle se v batohu samo nezapne.

Porovnaval jsem ho s Xiaomi A2 Lite, taky nezapnutym. Ten ma ramecek hladky a drzi se o neco lip, ale pusobi trochu jako plastak. G6 vypada odolneji.

Tak nevim, uvazuju o tom, ze bych si G6 objednal a kdyz tak ho behem 14 dnu vratil. Protoze takhle fakt nezjistim, jestl jo nebo ne. Taky bych mohl objednat i A2 Lite a porovnat :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned zář 16, 2018 7:52

Tohle je asi nej řešení objednat oba telefony a porovnat vedle sebe pokud nemůžeš najít zapnutý kousek.

Jinak se trochu divím tvému nadšení ze čtečky otisků, toto jsme taky kdysi používali, ale je to již minulost, vývoj šel dál a v praxi můžeš najít spousty situací kdy ti bude čtečka na zlost (špinavé ruce, zpocené napuchlé ruce, rukavice, rozmočené ruce - se čtečkou otisků jsem strávil roky).
Další věc je že její umístění vzadu není nejšťastnější ve předu je prostě vždy praktičtější což zas u displeje přes celou obrazovku není možné.

Ale rozhodně je lepší mít čtečku než nic.

Jestli je objednas oba tak ten rozdíl v displeji tě dostane ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned zář 16, 2018 22:43

LG G6 je doma. Z LG shopu za ~8200, davaji slevu 3 % na prvni nakup. Uvidime, jestli v nejblizsich dnech zjistis, ze mas ban, tak vis proc :twisted:

Displej vypada dobre, mobil taky, ted se stahuji updaty. Zacnu updatem na novou verzi Androidu, zbytecne si zvykat na starou. Ctecka otisku se zatim tvari slusne, je rychla a umistena ergonomicky. S Androidem to asi bude trochu horsi, vypada to celkem chaoticky, jak jsem cekal, pravy opak iOSu a druhy extrem. Radej bych rozumny kompromis, ale ten holt neni.

Michal82 píše:Jinak se trochu divím tvému nadšení ze čtečky otisků, toto jsme taky kdysi používali, ale je to již minulost, vývoj šel dál a v praxi můžeš najít spousty situací kdy ti bude čtečka na zlost (špinavé ruce, zpocené napuchlé ruce, rukavice, rozmočené ruce - se čtečkou otisků jsem strávil roky).

Proc nadseni? Proste potrebuju zpusob, jak mobil zabezpecit a zaroven rychle a pohodlne odemknout. PIN jsem driv nepouzival, protoze nesplnuje to druhe a pak zjistil, ze na ukradenem mobilu je nejhorsi (potencialni) vnik do soukromi. Ctecka otisku splnuje obe. Navic na jejich vyvoji delam od roku 2002, ted s nekolikaletou prestavkou, ale zas mi jeden prototyp lezi na stole :) Takze vim, ze neni ctecka jako ctecka, da se na nich hodne pokazit. Existuje nekolik technologii snimani otisku, ktere jsou ruzne nachylne k vnejsim vlivum, ale hlavne jde o software. Zpracovani otisku, to je veda, u nas na tom delala tlupa matfyzaku dlouhe roky. Taky zalezi na nastaveni a na prstech, lidi na kraji spektra (moc suche nebo moc vlhke) budou mit vetsi problemy, nez prumer. Nastavuje se prah shody, cim nizsi, tim lip a rychleji to bude fungovat, ale na ukor bezpecnosti (jiny prst, falesny prst...). Atd, atd.

Kazdopadne, nas marketing se leta snazil vymyslet zpusoby, jak presvedcit zakazniky, aby ctecky do svych bazmeku montovali. Takze jsme delali blbosti jako gesta, fungovalo to jako mys, ale nakonec jsme se vsichni (ve vyvoji) shodli na tom, ze jedine, k cemu je to opravdu dobre, je nahrada hesla. Rychla a spolehliva identifikace. Coz je duvod, proc to chci. Kdyz to z nejakych duvodu nebude zrovna fungovat, tak holt navrat k puvodnimu zpusobu, tedy heslu. (pomijim chytrejsi ctecky, ktere umi veci jako bezpecne uloziste treba sifrovacich klicu, ty se v mobilech asi nepouzivaji)

Ctecka na G6 vypada nastavena hodne benevolentne, ale snad to bude stacit. Jinym prstem se mi to (zatim) odemknout nepovedlo.

edit: TVL, to je jak Windows. Jeden security update, druhy security update a az ted to vypada na OS update. Uz se to updatuje pres 3 hodiny #-o Bych cekal, ze kdyz je OS update, tak se ty starsi preskoci, jelikoz se stejne preplacnou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 17, 2018 5:49

Tak to já si rychle napisu než mě bloknes :D

Ty čtečky chápu třeba u jabka je nastavena její ,,benevolence” na 1:50 000, v praxi sem nikdy nenarazil na někoho komu by se to povedlo odemknout a jak se ukázalo dle sporu s FBI byl to problém i pro takovéto složky (ten bezpečnostní čip to právě u jabka obsahuje).

Chtěl jsem tím spis říct ze proste bezne není problém ale potom si jdeš třeba zabehat teče z tebe šáhnes na telefon a ejhle.... nic zkuste to znovu - utiras pracky, leštis upocenou čtečku a td což zdržuje.

Čtečka ze své podstaty není problém - problém jsou životní situace, které nejsou často pro čtečku otisku prstu ideální.

A třeba rozpoznávání obličeje má tu ,,benevolentnost” nastavenou na 1: 1 000 000 takže výrazně přísněji, a v podstatě jsem nedošel po roce k situaci kdy bych měl tak jiný obličej vlivem čehokoliv, ze by mne to nepoznalo. Je to výrazně pohodlnější a rychlejší.

Je to pro mne úleva jelikož má hesla mají kolem 30 znaků a jelikož sem u čtečky pravidelne narážel na problém (v práci věcně špinavé a rozmočené ruce a při sportech to taky byl občas problém)

No systém - ty záplety si asi uzijes na druhou stranu pak zas dlouho nic nebude jak je u androidu zvykem.
Ale taky nechápu proč to nenabidne nejnovější balik a ten to ceké premazne.

Zas na druhou stranu tohle jsi přeci chtěl ne - systém kde si vše můžeš nastavit a bude jako Windows :D
To menu se dá změnit mají tam dva styly.

Takže teď děláš na ultrasonickych čteckach pod displej? Jak dobře to zatím funguje?

No a to hlavní - jakou jsi vzal barvičku? :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 17, 2018 6:10

nevim jak jiny znacky, ale u samsungu si ke ctecce vzdy musis priradit i heslo - kdyz nejdes identifikovat (zpoceny a spinavy ruce) mas porad moznost pinu nebo hesla. cekala bych to jako nejakou obecnou bezpecnostni zalohu u vsech os.

kdyz sem mela firemni mobil, na ctecku otisku sem si zvykla sakra rychle a kdyz vyjimecne musis napsat heslo tak to neni moc problem.

ja si nakonec koupila neotdoorove samsung a5 ale ma IP68, u toho odolnyho modelu me stvala mala baterka a obecne recenzovana horsi odezva systemu... bez hw tlacitka bych byt nemohla, me displeje prijdou dost obri na to aby me stvalo ze to je na ukor displeje. baterka papirove neni o moc vetsi nez u stare s5, asi jen o 200mah (3000mah) ale zatim mi prijde vydrz super, na trochu mapy, internetu, idosu a par fotek vypada, ze by dal 4 dny uplne OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 17, 2018 6:42

Mawenzi - heslo samozrejmne mas vždy u čtečky a dalších technologii. Ale například mě ruce vypadají většinou takto a s tím mají čtečky otisku opravdu problém - jakékoliv

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tecumseh » pon zář 17, 2018 7:55

Hen s takými zasranými paprčami berieš telefon, šak si ich hádam utrieš nie :-k
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 17, 2018 8:05

Samozrejmne ze si je utřu když je čas. Respektive dříve jsem musel teď už nemusím kvůli odemčení jen abych si nezapatlal telefon ale když je to nutné tak to pecu a telefon pak oplachnu.

Jenže i po utření ti zůstávají zbytky hlíny v záhybech papilárních líní, druhý problém je že máš dokonale rozmočené ruce, takže i když jdeš k umyvadlu a vydrhneš si ruce kartáčkem a mejdlem tak se do telefonu stejně dalších 5 minut přes otisk prstu nedostaneš, než ta kůže trochu vyschne.
A jelikož mám dlouhé heslo tak je opravdu otravné těch cca 30 znaků vytukávat.

Proto třeba FaceID je pro mne nesmírný pokrok a ke čtečce otisků bych se již dnes nevrátil a jsem moc rád že Apple neuvažuje o jejím návratu v podobě čtečky pod displejem.

Samozrejmne třeba profesionální boxer co má věcně zdevastovanej obličej nebo klaun co se silne líčí by zase mohli mít problém s FaceID. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 17, 2018 8:41

Tohle je třeba zajímavá informace a něco co bych opravdu nechtěl aby společnost dělala.

mike - G6 se to netýká ta má zatím 8 verzi ;)

Před pár dny se uživatelům s nainstalovaným OS Android 9 stala nemilá věc. Na svém zařízení zaznamenali aktivní režim úspory baterie, aniž by tuto funkci sami zapnuli. Navíc byly zařízení téměř zcela nabité. Režim úspory má za následek:
delší prodlevu u některých notifikací
zamezí fungování některých aplikací spuštěných v pozadí
vypne funkci určování lokace při vypnutém displeji
vypne aktualizaci obsahu v aplikacích, dokud je uživatel nespustí
Nejprve se mělo za to, že se pouze jedná o chybu uvnitř operačního systému. Později však Google na sociální síti Reddit zveřejnil zprávu, ve které uvedl něco jiného. Zapnutí režimu úspory baterie měl být podle vyjádření společnosti pouze interní experiment. Stalo se však, že Google údajným nedopatřením na dálku změnil nastavení smartphonů nezanedbatelného množství opravdových uživatelů. Úprava nastavení na dálku se netýkala pouze Google Pixelů, jak by si někteří mohli domýšlet, ale i dalších smartphonů jako Essential Phonu, OnePlus 6, smartphonů Nokia a dalších zařízení, která mají nainstalovaný Android 9 Pie.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 17, 2018 9:20

:D tak to se povedlo. nicnene uspornej rezim casto je indikovanej ikonou v liste takze snad vidim, ze se mi neco zaplo a vypnu to... ale dobry, no :D

jinak s takovyma rukama bych taky na mobil nesahala aneb vezmene si extremni situaci a oak s ni budem pracovat jako s beznou...

ja na soukromym phonu uz ani heslo nemam, tak se mi nekdo podiva do batuzku nebo napise neco na OF ... jako blbej je pristup k mailu, ale zas tam mam jen provozni nejaky blbosti, kde by to nebyla takova traga... asi kvuli tomu heslo davat nebudu. pak to nebude furt odemkni si mobil, at se kouknu na pocasi, odemkni si mobil at se kouknu na mapu, odemkni si mobil a puc mi idos...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 17, 2018 9:55

No já to vložil spíše jako ukázku toho, ze za chvíli bude mít nad telefony s androidem větší kontrolu Google než sám uživatel. Tedy ze mu na dálku klidně změní nastavení a on o tom ve výsledku třeba ani nemusí byt informován.
Přístup k aplikacím a datum zkrze toto ,,ovládání” je myslím taky dost nepříjemný.

Podle mne to uvedou jako super novinku pro android 10.

To heslo - mas pravdu pro většinu běžných uživatelů je v podstatě nepotřebné. Na druhou stranu pokud chceš mít svá data v bezpečí - ono nemusí jít o to aby ti nekoukal manžel do telefonu co ti píše milenec, ale třeba při krádeži telefonu má zloděj poté bezcennou cihlu (v případě jabka - u androidu se myslím stále dá přehrát přes PC systém) a můžeš napsat vzkaz na displej s adresou návratu za odměnu - aspoň nějaká šance.

Druhá věc je ze jsou tyto hesla spojeny s cloudem a td.

Proto jsem rad za nový systém rozpoznání jelikož funguje bezvadně i v noci v naprosté tmě i na ostrém slunci ať člověk vyleze z bazénu celej rozmocenej a má sluneční brýle nebo má v zimne kulicha na hlavě.

Čtečka je určitě lepší než nic to souhlasím.

Ale je už překonána - Face ID nebo sken oční duhovky - S9 už to má celkem povedený pořad je to dost pomalé ale výrazně lepší než první verze třeba v 950.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 17, 2018 11:52

Mike - a dnes v 19:00 vyjde iOS 12 - tak pokud ten iPad co mas je Air nebo Mini 2 a novější tak naistaluj - velmi zrychluje chod a hlavně na starých zařízeních a už v bete byl lip odladenej než starší verze 9,10,11.

Tohle se ti vážně vyplatí nainstalovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon zář 17, 2018 13:49

Obavam se, ze ty nejvetsi chyby (pro nas, co jej nemusime) systemu zadna nova verze iOS neodstrani... :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika