Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 21, 2018 10:42

Apuka, jazyk byl vyndaný a boty jen lehce zavázané. Trochu jsem je pokoupal, aby se pěkně namočili a pak do nich strčil činku aby klesly na dno. ;) Takže jazykem to nepouštělo. Mě by zajímalo, jak by dopadli jiný trochu opoužívaný boty. Myslím, že by jsme ještě byli překvapený, kolik jich taky trochu vody pustí. Problém budou mít hlavně boty s měkčí podrážkou, kde dochází k většímu ohybu.
Boty byly použitý, takže se o nové DWR fakt bavit nemůžeme a je to taky scestný, jelikož ty věci nepoužiješ 3x a dost. Pak už bude DRW poškozená a někde to poteče. Vyzkoušej si dát trochu vody do větrovky a uvidíš jak pěkně poteče, kor když je ten materiál elastický. ;) DWR fakt není membrána a snese toho oproti ní hodně málo, podle mě fakt ne 30min ve vodě. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv čer 21, 2018 11:50

Michale, myslim, ze jsme to us resili - ja nemohu nikde u Gore najit zadnou zminku o tom, ze by u bot pocitali s zivotnosti 300km a to bez rozdeleni na druh pouziti (u obycejnych GTX bezeckych botach, ktere nemaji skoro zadnou vnejsi ochranu - sitku - by to odpovidat mohlo, ale horolezecke boty kategorie C chranene silnou kuzi nebo - jako u Cubu - pomerne pevnou a odolnou svrchni vrstvou je to blbost).
Navic nepromokavost Ti v ramci zaruky garantuje hlavne vyrobce, resp. presneji prodejce a Ty to resis s nim, ne s Gore - krome jejich vlastnich vyrobku. A tam je sice taky zivotnost bot jina, muze byt kratsi nez zakonna zarucni doba, ale vysoke pohorky bezneho uzivatele ty 2 roky vydrzi. Davneji mel Meindl napsane na papirech, co k botam daval, ze nizke boty (s GTX i bex) maji ocekavanou zivotnost 1 rok pouziti (a pote uz mohou - ale nemusi - vyrobce delat problemy se zarukou, u vysokych pohorkach pocitaly 2 roky. Samo sebou, kdyz dokazes za pul roku nachodit 3000km v tezkem terenu, tak nemuzes ocekavat, ze Ti uznaji v ramci zaruky ty same problemy jako kdyz jsi za rok a pul nachodil 100km.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv čer 21, 2018 11:52

Pierre111 píše:jazyk byl vyndaný a boty jen lehce zavázané
:smt023
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 21, 2018 12:16

apuka - jj řešily jasně že čím pevnější boty tím je tam menší namáhání membrány a u těch plastáků by to mělo vydržet ještě víc jelikož je tam laminovaná.
Tehdy to měl Gore přímo na svém webu.
V praxi ti to samozrejmne garantuje prodejce jak píšeš takže 2 roky, ale proste stát se může daleko dřív.

Taky by byla možnost ze je tam někde mírně poškozená a jak je to u jazyka někdy se to překryje druhou vrstvou a někdy ne a pak to pustí.

No sem zvědav k jakému závěru dojedete.

Na Trango Alp jsem GTX v jazyku měl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv čer 21, 2018 12:50

Michal82 píše:u těch plastáků by to mělo vydržet ještě víc jelikož je tam laminovaná
No, jeste donedavna jsem myslel, ze GTX je vzdy nalaminovana na nejakou nosni latku a az ta se dava do bot - ale ta nosni latka je volne vlozena jako vnitrni boticka. Z La Sportivy US mi napsali, ze vypada, jako by byla jen vlozena mezi dve latky jazyka, coz se mi nezda, takto ji Gore neposkytuje.
U Trango Alp - pokud si dobre pamatuji - je vnitrni boticka (v jednom kuse) zakryvajici zevnitr i jazyk. U Cube boticka konci na obou stranach jazyka a dal je neco jako dvojita tenka softshellova latka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 21, 2018 13:33

Aha tak potom to tam asi opravdu muže byt nějak jinak jak si psal.
Ha takže vlastně to GTX muže byt úplně stejně u plastaku jako u kožené boty?

Nic jak mám provlém s těma botama co do šířky, pokud mi nesednou ty co mám objednané tak sem včera zkoušel bezva holinky pro farmáře a mám jistotu že neprotečou ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv čer 21, 2018 14:52

Michal82 píše:takže vlastně to GTX muže byt úplně stejně u plastaku jako u kožené boty
Ne "muze byt", ale je. Z toho plyne - hlavne u velkych cisel, jako u mych 47+ - stejna nevyhoda: po case se ve vetsine bot vytvori faldy z GTX podsivky. Nekdy mensi, nekde vetsi, nekdy se usporadaji fajn a nicemu nevadi, obcas, bohuzel, tlaci a neda se s tim nic delat. Ale pri trose pozornosti se to da dobre odhadnout uz pri nakupu.
Prave z tohoto duvodu se mi libi podsivky s membranou Outdry, ktera se da prakticky nalaminovat na kuzi i Corduru a pod a cim dal vic vyrobcu s nima dela boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv čer 21, 2018 17:42

Pierre111 píše:Abych neteoretizoval, tak jsme pokus včera provedl.

:smt023

Pierre111 píše:Dovnitř jsem dal dvě roličky toaleťáku, jednu do špičky a jednu pod jazyk.

Tohle bylo mysleno tak, ze utrhnes vetsi kus toaletaku (2 - 3 m) a botu s nim vycpes. Nijak natesno, ale aby byl vsude. Trik odkoukany od instalateru, kteri delaji neco podobneho, aby overili vodotesnost. Protoze na toaletaku je videt kazda kapka vody, rozpije se do sirky.

Pierre111 píše:Mě by zajímalo, jak by dopadli jiný trochu opoužívaný boty. Myslím, že by jsme ještě byli překvapený, kolik jich taky trochu vody pustí.

To je vyzva ;-) Moje dva roky stare Alasky ale nema cenu zkouset, potecou skoro urcite. Membrana uz je (na patach) viditelne derava, jedna bota uz ma diru i v kuzi. Takze az budu mit novejsi boty.

Pierre111 píše:DWR fakt není membrána a snese toho oproti ní hodně málo, podle mě fakt ne 30min ve vodě

Nova DWR vydrzi klidne i 100 mm vodniho sloupce a na case nezalezi. Staticke namahani je neco jineho, nez dynamicke. Poznat by to ale melo jit snadno, jestli je jazyk po vytazeni a oklepani shora mokry, tak to DWR neudrzela. Podobne, jako na vetrovce. Taky se nejdriv delaji kulicky, ale po case zacnou nektera mista navlhat, kdyz uz DWR nefunguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 22, 2018 8:26

Moje Cuby mají rok a pravá řekněme prosakuje, lehce pouští. Nedal jsem do ní celý toaleťák ale odmotal jsem kus, ten stočil a přimáčknul na stěnu boty ;). Po 30min lehce zvlhnul, dostalo se tam asi pár kapek, nicméně vymáčknout z něj žádná voda nešla. Boty používám v Alpách s mačkama a v Tatrách. Jelikož často brodím sníh, tak by byla případná DWR docela namáhaná (navíc ty mačky na botách). Myslím že po roce používání, už by asi za moc nestála. Ted otázečka. Dají se ty látkové části třeba nějak impregnovat ? Mám nějaký ten impregnační prostředek se silikonem na GTX bundy a větrovky.


Jinak já zkoušel DWR na větrovce BD Alpine start a dopadlo to tak, že to na pár místech velmi rychle pustilo trochu vody. Máš tam slabá místa, třeba švy, látka taky není všude stejná, někde je oslabená a tam to začne rychle protékat i při statickém zatížení. Nová větrovka by možná něco udržela ale použitá už moc ne. Když bude čas, tak to zkusím znovu a vyfotím. Ty vodní sloupce budou laboratorní záležitost s kouskem látky v perfektním stavu, realita bude podle mě trochu jiná ale těžko prokazatelná :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát čer 22, 2018 11:00

Pierre111 píše:Dají se ty látkové části třeba nějak impregnovat ? Mám nějaký ten impregnační prostředek se silikonem na GTX bundy a větrovky.
Samozrejme daji. Uplne normalne impregnacnim sprejem na boty, vsak ty delaji taky pouze DWR.
Ale se silikonem bacha, ten je sice mnhem trvanlivejsim nez FCB a podobne, ale by se na GTX nemel dostat, protoze ucpe pory na membrane a mas po prodysnosti. Proto se (v drtive vetsine) mas na techto sprejich napsane, ze staci pouze jedno osetreni - mysleno prostrikat jen v jedne vrstve, ne jako s klasickym sprejem, tj. foukat, kym jej material saje.

@ad DWR: je velky rozdil mezi povrchnim DWR osetrenim hotove metraze a osetrenim uz primo prize, ze ktere se potom metrazni latka dela. V druhem pripade je to nesrovnatelne trvanlivejsi, odolnejsi i ucinnejsi. Tak by to melo byt (resp. alespon byvalo) napr. u materalu Pertexu. U Tve bundy nevim, jak to je, i kdyz je z materialu Scholler, takze se da ocekavat kvalita.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pát čer 22, 2018 17:52

Pierre111 píše:Moje Cuby mají rok a pravá řekněme prosakuje, lehce pouští.

Tohle je celkem podstatna informace. Rok neni nic moc u bot, u kterych vodeodolnost zavisi na funkci membrany. Kdyz lehce pousti v kyblu, tak pri chuzi vic a hlavne uz je nacata, takze se to bude zhorsovat. Od pohorek v tehle cenove relaci cekam, ze vydrzi ochozeni dvou podrazek tj. u mne 4 roky.

Pierre111 píše:Ted otázečka. Dají se ty látkové části třeba nějak impregnovat ? Mám nějaký ten impregnační prostředek se silikonem na GTX bundy a větrovky.

Urcite, ale nepouzil bych silikon, zkusil bych tresnove kvety: https://www.hudy.cz/impregnace_obuv/che ... 68514.html. Protoze je na to urceny a protoze ma nejvetsi vydrz z impregnaci, co jsem dosud zkousel.

Pierre111 píše:Jinak já zkoušel DWR na větrovce BD Alpine start a dopadlo to tak, že to na pár místech velmi rychle pustilo trochu vody. Máš tam slabá místa, třeba švy, látka taky není všude stejná, někde je oslabená a tam to začne rychle protékat i při statickém zatížení. Nová větrovka by možná něco udržela ale použitá už moc ne. Když bude čas, tak to zkusím znovu a vyfotím. Ty vodní sloupce budou laboratorní záležitost s kouskem látky v perfektním stavu, realita bude podle mě trochu jiná ale těžko prokazatelná :).

Jasne. Slo mi ciste o to, ze DWR nejakou barieru udela a staticke zatizeni je neco jineho, nez dynamicke pri chuzi. Kdyz to neprotece doma jeste neznamena, ze venku taky ne, a tak bych se aspon trochu pokusil nasimulovat venkovni podminky. Tj. dostat vodu shora do jazyka, aby se urcite dostala az na membranu (jestli tam nejaka je).

Nakonec, apuka taky psal, ze mu to doma neproteklo a venku jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » sob čer 23, 2018 13:05

Tak proveden obdobný test levé boty. Takřka 50 minut ve vodě a toaletní papír úplně suchý. Potom jsme zkoušel ve vodě jazykem bot protlačit nějakou vodu ale bez úspěchu. Jazykem to tedy podle mě neteče. Myslím, že v pravé botě bude poškozená membrána nebo nějaký spoj. Pravou nohu mám odrazovou a vždy mám na ní botu víc zničenou.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » sob čer 23, 2018 21:28

:smt023 zkoumani jazyka holt bude na apukovi, kdyz mu to jedinemu tece.

Mne taky vetsinou odejde membrana na jedne noze vyrazne driv, nez na druhe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned črc 1, 2018 19:22

tak i Prabos udělal pohorky bez kůže, asi to jsou Béčka CAZADERO, sice vypadají divně, ale třeba budou dobře sedět na noze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob črc 7, 2018 10:33

další boty do tohoto tématu Simond
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » sob črc 7, 2018 12:34

O nich jsem tady psal davneji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » úte srp 28, 2018 8:07

Tak jsem narazil na jednu nepříjemnost u La Sportiva Trango Cube. Při lezení prudkých svahů na mačkách, případně slézání/sestupování prudkých svahů dochází k velké bolestivosti prstů. Nevím přesně čím to je, hádám, že problém s prokrvením. Několik dní po akci je pak cítit v konečcích brnění a trochu necitlivé poslední vrstvy kůže. Kamarád má podobné problémy v botách Hanwag Alaska. Myslím, že u mě je to spojení nedostatečného zateplení boty a prochladnutí prstů a nedostatečné tvrdosti boty, kde pak dostávají špičky nohou velkou zátěž. Při opětovném prokrvení je bolest opravdu značná :D. Máte někdo podobnou zkušenost, případně radu co pomůže ? Teplejší tvrdší boty ?


Jinak v Chamonix jsem zkoušel ve výprodeji několik bot, třeba La Sportiva G2 SM. Tvrdá bota, poměrně široká, zajímavé dvou zonové utahování. Obávám se ale o životnost nepromokavého návleku v místě BOA utahování. Dál se mi třeba úplně nelíbilo velké množství agresivních suchých zipů, které poškozují samotnou botu. Pak jsem zkoušel Arcteryx Bora AR, velmi lehká subtilní bota, ne tak tvrdá max C. Trochu hůře se obléká vnitřní botička (nemá zip), vnější bota jde už ale sama. Asi jsem měl ale špatnou velikost, chtělo by to tak 44, já zkoušel 43 ( to mám boty La Sportiva) a bota se zdála úzká. Poslední jsem zkoušel Millet Shiva, pohodlné, širší než Arcteryx a opět měkčí tak C. Lépe se obléká vnitřní botička (má zip) ale zase hůře vnější bota. Mají suchý zip zvenku přes zip na návleku, což považuji za slabší místo. Trochu zvláštně (moc ostře) tvarovaná kolébka na podrážce, ale to se předpokládám ochodí. Jsou těžší než Arcteryx. Arcteryx Bora AR a Millet Shiva jsou boty pro širší použití, lze v nich podle mě i celkem dobře chodit La Sportiva G2 SM jsou tvrdé a pocitově méně pohodlné, spíše pro lezení ve vysokých horách. Pokud máte někdo osobní zkušenost, tak klidně napište, budu totiž muset asi něco podobného koupit ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte srp 28, 2018 11:31

Myslim, ze tvrdosti (podrazky) to uplne nebude. Spise bych rekl, ze svrsek je malo pevny jak na Cubech tak i na Alaskach - na tech prudkych svazich se ti predni kos macek bude trochu zarezavat do boty (smerem dohora), jak stoupas po spickach nebo i kdyz sjizdis dolu (mirne se posouva dopredu nart v bote i cela bota v kosiku). A jakmile mas ten kos poradne utazeny (a urcite mas, jinak bys asi dobre nevylezl), tak ten tlak je rel. silny na nervy i cevy.
V Cubech jeste pridej, ze mas uzsi podrazku nez chodidlo a to se o to lip utahuje... Samozrejme, v CUbech se k tomu prida i chlad.

Mne to slabeji delalo i na Granitech a ty jsou rozhodne pevnejsi a tvrdsi boty s pevnejsim svrskem. Mne se to vsak casem nakonec vice projevilo, ze jak mi ten kos tlacil na kloub palce (ale zacal jsem to vnimat az po par letech pouzivani), tak ted me tam zacina bolet primo kloub ihned jak se jej zacina jen lehce dotykat bota z vrchu, samozrejme i bez macek.

Pomohly by tomu boty s celouautomatickymi mackami (bez kose), teplejsi a s tvrdsim/pevnejsim svrskem trochu taky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 16:30

@Pierre111: citis jen spicky prstu, nic jineho? Dotykas se jima spicky boty pri sestupu nebo kdyz zakopavas predni hroty macek? Pak to budou trochu mensi boty plus spatne prokrveni plus zima. Macky k tomu prispivaji tim, ze jednak nohu stahnou (prokrveni) a jednak ji zafixuji, takze se v bote hybe min, nez normalne (myslim drobne pohyby, ktere ani nevnimas), coz zase zhorsuje prokrveni a navic nohy rychleji vychladaji. Pak se to vsechno scita. Dalsi vec je jisteni, kdyz stojis v mackach na standu, tak se noha nehybe vubec a pak se to zas vsechno scita.

Mne se to takhle v Alaskach nikdy nestalo, jelikoz je mam dost velke a ve spicce mista dost, prstama se ji nedotknu, ani kdyz kopnu do zdi. Mam ale obcas podobne potize, kdyz mam botu moc stazenou a zmacknou se nervy uprostred nohy. Viz tady, procti si to cele, mozna tam najdes neco pro sebe zajimaveho.

Jestli to citis nekolik dni a hlavne kdyz je tam necitlivost, tak to vypada na poskozeni nervu a to bych se nejak snazil resit hned, jelikoz nasledky muzou byt dlouhodobe nebo trvale. Jako u mne. Poskozeny nerv se sice casem zregeneruje, ale ne do puvodniho stavu a je pak nachylnejsi k dalsimu poskozeni. Mne to udelaly 4 dny lyzovani v moc tesnych (uzkych) lyzakach, od te doby se to vraci (asi tak 15 let).

Pomoct by ti mohly o pul cisla nebo cislo vetsi boty plus silnejsi ponozky, idealne dvoje. Nebo uplne jine, tvrdsi boty, dostatecne velke plus automaticke macky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte srp 28, 2018 16:37

- možná máš menší velikost? já kupuji na turistiku na dvě silné ponožky o číslo větší boty, a jestli ne, tak bych pak zkusil do La Sportiva Trango Cube jiné vložky do bot, třeba Meindl Vakuum
- dle mě v teto kategorii nejsou lepší boty než La Sportiva G2 SM nebo La Sportiva G5, kdybych já měl kupovat v této kategorie boty, tak by byla jasná volba La Sportiva G2 SM, chce to určitě vyndavací botičku, já bych se tedy o odolnost nebál, La Sportiva je má mnoha lety prověřený
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » stř srp 29, 2018 8:07

Díky za odkaz na téma, tím se to asi vysvětluje :). Já mám problém s konečky prstů se bříšky (nehet je v pohodě). Na túře nejprve znecitliví a když v pauze přichází k sobě, tak to strašně bolí, jako by mi někdo řezal prsty. Znecitlivení je otázka třeba 20ti minut. Vypozoroval jsem, že se mi to děje bud u prudkých sestupů nebo prudkých výlezů, kde stojím na špičkám nebo do nich přenáším většinu svojí váhy. Zpravidla mám na nohách mačky poloautomaty. Ale jednou (na Piz Bernina) jsem to zažil i bez maček při prudkém sestupu. Před tím ale byl prudký sestup v mačkách. Dost to bolelo, tak jsem si sundal na 10 minut boty a přehodil ponožky za suché a bylo to takřka v pořádku. Pár dní mám pak ale sníženou citlivost v bříškách prstů ( palec a ukazovák), dnes už jen palec. Nosím boty Trango Cube, poloautomatické mačky a většinou dvoje ponožky nebo jedny silné Brigdale jako náhradní. Asi to tedy vyřeším tím, že koupím na příští sezonu nové tvrdší boty, nejspíše dvojité, aby bylo teplo (zima v tom určitě taky hraje roli) a automatické mačky, uby nedocházelo k přiškrcování nártů a prstů. La Sportiva jsou dobré, ty v Chamonix vypadaly trochu ošumtěle jelikož to by lvýprodej ve Sprotisimu. G2 SM za 8500kč, v Hudy stojí myslím 16000kč. G2 SM jsou ale fakt tvrdé, na chození v lehčím terénu ne moc vhodné. To bych sebou musel na nástup a sestup nosit ještě jedny boty. Což asi stejně budu praktikovat jestli ten problém s nohama bude přetrvávat. Mě přišli pro moje použití lepší Millet Shiva nebo Arcteryx Acrux AR, nejsou tak úzce zaměřené, jsou měkčí, takže v nich půjde pohodněji jít i v legčím terénu, případně po cestě a nebudě jak vy lyžákách. Chce to ale dobře rozmyslet, jelikož je to velká investice a chci, aby to vyřešilo můj problém.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř srp 29, 2018 18:05

Koukni na ten obrazek ve vlakne, z nej je videt, kde je asi nerv utlaceny. V predni casti nohy ze stran, jak ji natlacis do spicky pri zakopavani macek nebo pri sestupu. Nejspis budes potrebovat boty s trochu sirsi spickou, ale zas te nesmi pustit dopredu az tak, aby ses dotykal prstama boty, to bys pro zmenu prisel o nehty. Nemyslim, ze je to vylozene mackama, ty tomu jen pomuzou.

Zkus si prohmatat oba prsty z vnitrni strany, nejspis tam bude taky zmensena citlivost. Normalne to nevnimas, ja ji mam trvale a nevim o tom, dokud si tam nesahnu. Rozhodne bych to ale resil, jinak se to bude zhorsovat a poskozeni bude trvale. Jestli to citis jeste ted, tak uz asi poskozeny obal nervu je. Behem par dni nebo tydnu se to spravi, ale uz tam bude k poskozeni nachylnejsi.

Boli to podobne, jako kdyz si poradne prelezis ruku a pak se zacne vzpamatovavat, ne? Jen vic, prsty dokazou fakt bolet. Zas bud rad, donuti te to s tim neco delat, kdyz to udelaji pohorky mne, tak na to prijdu obvykle az ex post a pak mam mesic "diru" v noze. Coz je tim, ze nerv uz je poskozeny a staci mu malo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 29, 2018 22:21

G2 SM - úplně první série občas trpěla na prošoupání vrchního navleku nad kolečkem boa na vnitřní straně boty. Ukázalo se to na velmi používaných botách (desítky tůr za sezonu/rok). Dlouhý suchý zip kryjící hlavní dlouhý zip měl tendenci pouštět podélná vlákna. Oboje vyřešeno. Mluvil jsem o tom s hlavním botovým vývojářem v LaSportiva.

G2 SM mám a vrchní navlékl je bez poškození. Zip občas vlákno pustí.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » čtv srp 30, 2018 7:49

Přesně+ to o prošoupání návleku jsem si říkal, když jsem ty boty viděl. Návlek byl přes kolečko dost napnutý a to vystupovalo znatelně nad povrh boty. Zip pouštěl vlákna a hlavně byl docela agresivní a ničil i svoje okolí když jsi ho špatně nalepil, o ponožkách ani nemluvě :D. Tohle byly boty ve velké slevě, cena 8500kč, takže je dost možné, že pořád stará série. Jinak jsem se dočetl, že zip na G5 občas pustí vodu, na G2 je myslím stejný zip.

Na Arcteryx Acrux AR jsem na internetu našel dost recenzí a docela je chválili.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob zář 1, 2018 11:11

tak to vypadá že se i Meindl vydal na správnou cestu, Meindl Wildhorn, ještě by tom chtělo aby udělal ňáké Hanwag
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » sob zář 1, 2018 14:44

Nechci Ti brat iluze, ale jeden z materialu je "kuze velur"...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » sob zář 1, 2018 23:51

Vzdyt to ma obsazku jen ve spicce a svy na uplne nesmyslnem miste, kde se hned prodrou (vzadu dole). Tohle maji byt B/C boty? #-o

@fps: Hanwag ma neco podobneho: Makra Combi GTX. Ty nastesti obsazku maji a celkem bych je nekde i zkusil. Akorat to zase vypada na climbing zone vepredu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » ned zář 2, 2018 11:37

Miku, o damske verzi tech Macra Combi jsem na OF kdysy psal, jsem to manzelce objednaval za neskutecne vyhodnou cenu z D. Boty dobre usite, podrazka fajn, ale nejvetsi problem byl s hodne uzkym "vstupnim otvorem", proste si je ani nedokazala obout - je to jen pro hodne tenkonohe lidi. To ale u panskych velikostech muze byt jine.
Ale co je stejne je, ze to ma slabe polstrovani v kotnicich - ale zadne jinde. Takze mas ve vetsine boty jen Corduru a GTX. Ten svrsek je v rukou hodne tvrdy, ale predpokladam, ze pri ohebu se bude zatlacet smerem dovnitr a pokud budes mit jen malo mista nad palcem, za chvili bude tlacit. Navic v tech botech asi musis uplne zapomenout na nejake ledovce, pokud na ne neprazi slunce o sto sest a na povrchu nebude tak +10 stupnu nebo to neni na 10 minut. Proste ty boty jsou hlavne na feraty v teplejsim obdobi roku.
Ale podrazka nema klasickou Climbing Zone, jen je predek dokola uzpusobeny na stoupani na uzsi stupy (feraty) - vsak to videt i na tech fotkach. Neni tam vsak ani napis a podle pocitu (tj. neprukazne) ani mekci smes.
Jo, ja bych rekl, ze to nejsou "C", spise mirne tvrdsi "B/C", pro srovnani LS Trango Cuby se mi zdaly citelne tvrdsi, Makra byly na urovni Mammut Alto High. (Ale toto neber jako presnou bernou minci, precejen je to uz nejaky rok. Jinak v D je maji/meli v Globetrotteru skoro vsude.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned zář 2, 2018 14:20

mike píše:Vzdyt to ma obsazku jen ve spicce a svy na uplne nesmyslnem miste, kde se hned prodrou (vzadu dole). Tohle maji byt B/C boty? #-o

já bych je taky neviděl na kategorii B/C, spíš na kategorii B, ale neměl jsem je ani v ruce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » ned zář 2, 2018 20:31

@apuka: to nezni moc nadejne. Myslel jsem, ze kdyz jsou C a maji drazku na macky, tak budou i na ledovce. S dvema silnyma ponozkama by to ale mozna fungovat mohlo, ne? Asi si je budu muset nekde zkusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Boty