Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod FrantaB » stř srp 15, 2018 18:35

To je dobrá cena :D

Btw, mám prosbu-mohli by majitelé zvážit samotné pruty z nosného oblouku pro Hilleberg Atko, Scarp 1/Scarp 2?
Edit: a taky délku toho prutu
Díky
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Výběr stanu- UL pro 2 s batohy do 5tis kč (Ferrino,Jurek...)

Příspěvekod Simon » čtv srp 16, 2018 0:15

Zdravím outdooráky, lámu si hlavu při výběru stanu.. potřebuji stan který přežije trekování v horách (do 3,5tis), nezalekne se 14 denního pobytu v přírodě, vydrží nějakou tu sprchu, vítr, popřípadě sněhovou přeháňku. Podmínkou je prostor pro 2 s batohama uvnitř, samozřejmostí je předsíňka na nějaké to vaření, boty apod. Váha maximum všech maximů 3kg. Mám nějaké favority kteří mi jsou sympatičtí nejvíce, ale nenašel jsem dost informací tak budu rád za každou zkušenost či radu.

1. favorit: Wild Country Coshee 3 -ačkoli nemám zkušenost tak mě tahle značka zaujala, ale velká neznámá budí i velké pochybnosti..
2. favorit: Ferrino Chaos 3 -líbí se mi okopírovaný vzhled od MSR, pěkný vnitřní prostor.. jen si říkám jestli v těch Ferrinech není za silného větru zima ? Mají vnitřní stany většinou pouze síťovinu. Bohužel jsem taky četl nějaké negativní zkušenosti s podlážkou, na druhou stranu ale i spoustu spokojených uživatelů.. babo raď
3. favorit: Jurek Vandr 2.5 duo -naše klasika, s Jurkem mám zkušenost jen pozitivní, vždycky všechno vydržel. Stavba se mi zamlouvá ale nejméně.
Ještě koukám na Ferrino Gobi 3, líbí se mi sněhové límce, i když pochybuji o možnosti stanovat i ve sněhu se stanem za takovou cenu..

Uvítám zkušenosti a názory na moje favority, popřípadě nějaké doporučení na jiné vhodné :lol:
Simon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 26, 2012 21:26

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Pierre111 » čtv srp 16, 2018 8:48

Tak z tvého výběru se mi nelíbí ani jeden :D. Ferrino jako značka šla kvalitou dost dolu. Navíc mi je hmotnost 2,9kg na stam s ložnicí 1,6m x 2,1m a látkou 75 a 85g m2 a tolika tyčema, trochu podezřelá, ale třeba se pletu :). Wild Country je podle mě lepší firma nicméně u Coshee 3 se mi nelíbí konstrukce. výška stanu je jen 95cm a pak k nohám celkem rychle padá na 50cm, v tom stanu se možná ani neposadíš, což na 14denní stanování není nic moc. Vnitřní prostor je prostě takový nevyužitý. Když koukám na ten bokorys na stránkách tak to docela mate. Je tam 95cm výška a 50cm výška ale ta kratší tyč je na nákresu kratší maximálně o čtvrtinu, měla by být ale polovišní a to by to hned vypadalo hůř :D. Koukni na fotkyj ak je ten stan nízký. By mě zajímalo jak se tam asi spí tomu třetímu co je otočený hlavou k té nižší části, ten má nad obličejem tak 20cm místa :D.

Dobrý stan pro tři s dostatkem místa a váhou pod 3kg existuje, ale je to otázka ceny :). Třeba MSR Mutha Hubba a spousta dalších.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » čtv srp 16, 2018 19:11

jojo, taky se mi nelíbí ani jeden, a nekoupil bych ani jeden z jeho výběru, já bych koupil levný MSR Elixir 2, a nebo dražší MSR Access 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Pierre111 » pát srp 17, 2018 7:00

Taky si myslím, že by rozměrově mohl stačit Elixir 2, jsem v něm byl a vypadá docela prostorný. Hlavně nemá tak prudce zkosenou střechu. Elixir 3 už je docela palác a hmotnost má myslím taky kolem 3kg.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pát srp 17, 2018 17:30

jojo, Elixir 3 je i dle mě pro dva zbytečně moc velký, a to mám cca 195 cm, batoh si každý nechá ve své předsíňce, vejde se do půlky předsíňky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod nuade » sob srp 25, 2018 14:12

Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenost se stanem Hannah eagle 2? Rozhoduji se mezi MSR elixir 2 a tímto, ale zatímco o elixiru je recenzí spousta, nikde jsem nic nenašel k tomu eaglu 2. Nicméně papírově má eagle lepší odolnost tropika, podlážky, je větší a lehčí než elixir.

Hannah eagle 2: https://www.rockpoint.cz/eagle-2?utm_campaign=Hannah&utm_content=118HH0133TS01&utm_medium=priceindexer&utm_source=heureka.cz
nuade
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 25, 2018 14:02

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 16:23

Papir snese vsechno. Ani bych o tom neco vedel, tak rozhodovat se mezi MSR a Hannah mi prijde jako rozhodovani mezi Teslou a elektrifikovanym Moskvicem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Kjuba » sob srp 25, 2018 17:52

No myslím, že tohle srovnání je trochu matoucí. Opravdu těžko říct, co si vybrat.:-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod volvoxglobator » úte srp 28, 2018 12:43

Ahoj, rozhoduji mezi stanem MSR Elixir 2 a Wild Country Helm 2. Který z nich byste mi doporučili? Helm je skoro o půl kila lehčí, což je docela zásadní, ale nevím, jak je na tom s kvalitou a jak moc je odolný ve větru.
volvoxglobator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 28, 2018 12:30

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Pierre111 » úte srp 28, 2018 12:56

Elixír je myslím větší, o 10cm širší ložnice (ale o 10cm kratší) a o 20cm širší předsíně. Váží 2,77kg ale v balení je footprint, možná se váha udává s ním. Pokud ano, tak bude rozdíl ve váze cca 200g. To už není moc. Ale ten Wild Country myslím nebude špatný.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte srp 28, 2018 15:57

dle mě jasná volba MSR Elixir 2, a jak píše Pierre111, do váhy MSR Elixir 2 se počítá footprint který váži cca 300 g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod GreyMouse » úte srp 28, 2018 16:29

@volvoxglobator: Elixir má kdekdo, mohl bys otestovat Helm ;-)

Pokud by ti to mohlo pomoct při rozhodování, váha footprintu (je součástí stanu, netřeba dokupovat a je tudíž i započtený do celkové váhy) u našeho Elixiru 2 (verze 2016) je 206 g, váha všech obalů (hlavní + tyčky + kolíky) 110 g.

Mohl bys objednat oba, zkusit je postavit doma v obýváku a ten, který se ti bude líbit míň, ve 14denní lhůtě vrátit (a sem napsat svoje dojmy z obou ;-)). Taky bys je mohl převážit, deklarovaná váha ne vždy odpovídá.

S dotazem na kvalitu bude možná problém, MSR tu má víc lidí, že by někdo zmiňoval Wild Country se mi nevybavuje. Což ale automaticky neznamená, že je stan špatný. Názory fps ber trochu s rezervou, on má několik svých oblíbených značek (MSR je mezi nimi) a ostatním nevěří (přesto mají řadu spokojených uživatelů) ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 16:32

Jak tu ma Elixir 2 kde kdo, tak jak vam drzi snury? Hlasim dalsi prasklou ve vetru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte srp 28, 2018 18:51

GreyMouse píše:Názory fps ber trochu s rezervou, on má několik svých oblíbených značek (MSR je mezi nimi) a ostatním nevěří (přesto mají řadu spokojených uživatelů) ;-)

- já doporučuji značky které mám ozkoušeny, a ne značky které se mi líbí, nebudu doporučovat značky co se mi neosvědčili, a nebo značky které jsem neozkoušel, o tom to tady přeci je, aby jsme každý nemusel zkoušet desítky značek než sami na to přijdeme které značky jsou ty nejlepší, tohle byl taky důvod proč jsem já na OF začal chodit, zjistit jaký HW je ten nejlepší
- nebudu doporučovat neprověřený Wild Country Helm 2, když je tu prověřený MSR Elixir 2, na to se přeci ptal, "Který z nich byste mi doporučili?", to se pak tady na to nemusel vůbec ptát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte srp 28, 2018 19:10

booze píše:Jak tu ma Elixir 2 kde kdo, tak jak vam drzi snury? Hlasim dalsi prasklou ve vetru.

se mi moc nezdá že by praskla šňůra bez toho aby byla před tím ňák poškozena? byť i třeba jen lehce při balení?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte srp 28, 2018 21:25

Prasklá šňůra neva. Horší by bylo oko na stanu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod GreyMouse » úte srp 28, 2018 22:45

fps píše:- já doporučuji značky které mám ozkoušeny, a ne značky které se mi líbí, nebudu doporučovat značky co se mi neosvědčili, a nebo značky které jsem neozkoušel...

Jasně, ale když už dáš doporučení, mohl bys ho krátce zdůvodnit. Je rozdíl, jestli z produktů A a B doporučíš jednoznačně A, protože jsi vyzkoušel A i B a A vyšel z porovnání líp nebo jestli máš jen s výrobkem A dobrou zkušenost a o B nevíš nic. Tohle se z tvých příspěvků často nedá poznat.


booze píše:Jak tu ma Elixir 2 kde kdo, tak jak vam drzi snury? Hlasim dalsi prasklou ve vetru.

Kde to stanuješ? A už máš nějaký ten anemometr, abys věděl při jakým větru to prasklo? My zažili v Elixiru loni jen jednu bouřku, kdy pořádně foukalo a neprasklo nic. A letos jsme to neotestovali vůbec; byli jsme rádi, že aspoň dvakrát zapršelo a netáhli jsme se se stanem zbytečně.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » stř srp 29, 2018 14:12

Snura byla normalne pouzivana vzdy to prasklo pod tim jezdcem.
GreyMouse píše:Kde to stanuješ? A už máš nějaký ten anemometr, abys věděl při jakým větru to prasklo?

Klasika Machac. :P anemometr mam, ale kdo by v takovem necase lezl ven ze stanu a meril to. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » stř srp 29, 2018 15:00

MSR používa svoj okrúhly jazdec - stoper na napínacích šnúrach, nie? Žeby sa to nejak predrelo posúvaním? Tiež nerozumiem, prečo inak by to malo praskať.

To Nemo Equipment na svojich ľahkých modeloch používa tenučké špagátiky, tam by som sa tomu nedivil. No vyskúšal som použiť aj šnúrky s priemerom 1.6mm a drží to dobre.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » stř srp 29, 2018 15:06

že by byli na jezdci ostré hraný? u svého přes šest let starého MSR Hubba žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 29, 2018 15:13

booze píše:Snura byla normalne pouzivana vzdy to prasklo pod tim jezdcem.

Nemá nějaký ostrý hrany?
EDIT: fps byl rychlejší :D

booze píše:Klasika Machac. :P anemometr mam, ale kdo by v takovem necase lezl ven ze stanu a meril to. 8)

Na Mácháči letos bylo tak hnusně, že by boozeho ze stanu nevyhnal? :D Měl sis vzít Hannah nebo Husky, ty jsou na Mácháč určený :twisted:

BTW, koupili jsme k Elixiru 2 ještě menšího bráchu Elixir 1 a řekla bych, že verzi 2018 vylepšili k horšímu. U starší verze jsem si pochvalovala, že oka na tyčky (plachtový kroužek v popruhu) jsou udělaná tak geniálně, že když člověk tyčku do oka zasune, tak samovolně jen tak nevyskočí, tak u nové verze se konec tyčky zastrkuje do otvoru, v kovové destičce a vůbec tam nedrží, protože je otvor moc velký :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » stř srp 29, 2018 18:15

Nema vetsi predsinku?
jj machac je pro nas chlapce z dediny zradny. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod GreyMouse » čtv srp 30, 2018 10:19

Jo, větší předsíňku má, ale jsou tam i drobnější změny, který na fotkách nejsou vidět. Některý detaily jsou řešený jinak, po zkušební stavbě ani nedokážu říct, jestli je to pro mě lepší nebo horší než u předchozí verze, prostě je to jen trochu jiný. Ale u těch tyčí jsem si loni říkala, že je to paráda, že tak dobře udělaný to u žádnýho našeho stanu nebylo a oni to soudruzi v MSR změní tak, že od nadprůměru sklouznou k průměru :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod FrantaKrajta » sob zář 8, 2018 8:58

Ad MSR Elixir 2 (starsi verze, ale material u v.2018 myslim nezmenili) - jak je na tom s kondenzaci u vas? V necelych 3000mnm mi docela kondenzovala vlhkost na vnitrni strane tarpu, i kdyz jsem ho myslim nechal dost profukovat. A nebylo to pri spani v mracich ci za deste. V komplet stanu (s vnitrnim stanem) nam kondenzovala ve dvou v horach taky, ale tam to tolik nevadi, protoze se clovek nemuze tolik dotknout spacakem steny. Fakt nevim, jestli tolik vyfunim ;) (no vim, pri spani te vlhkosti clovek vyfuni hodne dost), ani jsem tarp nedotahoval az k zemi, aby profukoval, vetracky otevreny, ale stejne. Mozna kombinace nocni teploty a pocasi?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » sob zář 8, 2018 12:23

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod FrantaKrajta » sob zář 8, 2018 16:17

Jasny, s tim clovek pocita vzdycky, jen u nekterych latek mi to rosilo subjektivne trochu min, ale mozna jen pocit...se to neda moc kvantifikovat, vecer mize foukat dost, pak v noci prestane a zacne kondenzovat, atd...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » sob zář 8, 2018 17:31

Udělejte si takovej pokus.
Postavte plachtu vodorovně, souběžně s terénem, běžte domů a hle?
Ona bude, pakliže nebude dout, nebo to nebudete kontrolovat ve dvě odpoledne, ráno zespoda orosená.
A teď si představte, že tu plachtu zaklenete až k zemi a nahoře uděláte malou dirku a ještě proti směru proudění a ještě do toho budete funět...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod icebreton » sob zář 22, 2018 17:17

Zdar, tak mám za sebou praktickou zkušenost s LanShan 2.

Dnes jsem nocoval v české kanaďě kousek od Lanštejnu. Večer bylo cca 20°C, po půlnoci to prudce kleslo na cca 10°C. To byla ta studená fronta, kterou nám slibovali. Přineslo to takový zahradnický déšť, ale hlavně dost silný nárazový vítr. Tady se ukazuje nevýhoda tohoto stanu. Nadzvednuté tropiko na stranách s východy je sice fajn proti kondenzaci zevnitř (ráno po dešti jsem měl uvnitř sucho), ale dost silně to podfukuje a ležíte v průvanu. Nárazový vítr, který tudy vnikne dovnitř, stan zevnitř pořádně nafukuje a s celým tropikem hrozně lomcuje. Po tom lomcování se uvolnila jedna treková hůlka a sjela mimo své místo a stan se částečně pobořil. To byla, ale moje chyba, nevsunul jsem pořádně nahoře hůlku do očka. Taky se uvolnila jedna boční vypínací šňůrka, vytrhlo to kolík ze země. Příště ho musím holt víc zatlouct. Jinak stan vydržel, nikde nebylo nic roztržený, vše 100% v pořádku.

rada pro stavění, dejte si záležet, ať je podlážka symetricky zakolíkovaná, tj ať všechny rohové kolíčky svírají přibliže podobný úhel s hranami podlážky. Jinak se vytvoří asymetrie a bude se vám blbě napínat tropiko (na některých stranách budo vznikat místa s napnutým tropikem i hrozně povoleným tropikem s nemožností to nějak vnějšími lanky doopravit.

Osobně bych teď šel spíš do verze s 4 season vnitřním stanem. Určitě bude lépe chránit proti tomu průvanu.

ještě info, stavěl jsem na hůlky s délkou 125cm. Bylo to mnohem lepší, jak posledně, kdy jsem to skoušel s 115cm. Bylo víc místa za hlavou i na nohy, asi jak šel vnitří stan strměji nahoru. S mými 190cm to bylo v poho a nemůžu si stěžovat.
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon zář 24, 2018 14:04

ono stačí mít vytaženou podlážku výš do stěn, třeba viz. fotka příloho, a pak ti stačí i tří sezonní vnitřní stan
Přílohy
1-MSR_Freelite2_Angle_DoorClosed_PR-800x457.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Stany