Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářivek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod budo » sob bře 16, 2013 19:13

tak to je fajn, jak žárovka, aspoň něco ...
napadá mne že by se dala udělat nějaká fotka a po čase stejná kompozičně i expozicí ... pak vokometricky porovnat .....
dostal jsem před časem taky takovou noname čínskou LED, E27 patice místo žárovky .... asi rok nebo dva se s tím svítilo a pak to udělalo ránu jak dělobuch a bylo po. Tk mohla být někde kolem 6600 až 7000 .... bylo to nepříjemné světlo, do modra .... svítili jsme s tím ve sklepě u špalku .... teď budu kupovat GU10ky Philips do kuchyně, místo 20W halogenek to bude velká paráda, počítám :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod booze » stř pro 16, 2015 16:31

Prosim o radu zkusene LEDkare pripadne zarivkare. Dochazi mi zasoba 100W a 150W klasickych zarovek. Jaka je v soucastne dobe jejich nejlepsi nahrada? dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod budo » stř pro 16, 2015 17:01

Hodne stesti a az neco najdes, dej mi vedet. Jestli muzu radit, zkus hledat tepelne koule. Ja na nic lepsiho nez 75W halogenovou zarovku s E27 neprisel.

EDIT: :lol: :lol: :lol:
http://www.corasta.cz/cz/portal/novinky ... e-1166.htm
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod mike » stř pro 16, 2015 17:10

Souhlasim, taky pouzivam E27 halogenky. A musim si zavcas udelat zasobu, protoze od pristiho roku je taky chteji zakazat :?

Ha, ted koukam, ze zakaz zrejme posunuli o dva roky: http://hobby.idnes.cz/zakaz-vyroby-halo ... -domov_bma

Ad tepelne koule: nevidim duvod neprejit na halogenky. Prijemne jsou stejne, maji o 30% nizsi spotrebu a mely by mit dvojnasobnou vydrz. Takze v podstate idealni nahrada a kdyby nebyli v EK debilove, tak je nechaji byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod booze » stř pro 16, 2015 17:26

Me ty halogenky (hlavne na chodbe) rychle odchazely cca dva mesice a sly do kytek. Jsem myslel, ze zarivky dost pokrocily ve vyvoji. Takze opet naskladnim zarovky. diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod mike » stř pro 16, 2015 17:43

Tak to mas neco spatne. Neprehrivaly se treba? Mne ty dva roky vydrzi, tam kde se sviti denne par hodin, jinak vic. Predelal jsem prave vsechna mala svitidla na chodbach a v koupelnach na halogenky, uz je to nevim kolik let a nemenil jsem jeste snad ani jednu.

Zarivky nemaji kam pokrocit, to je slepa vetev vyvoje. LEDky jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 17:15

Vite od tom, ze od 1. zari jsou zakazane halogenky? Jestli se teda neco nezmenilo, ale vypada to, ze ne ](*,)

Takze si asi budu muset udelat zasobu, dokud jsou (doprodej zasob je milostive povolen). Velke diky EUsoudruhum :axe:

A ne, LEDky pro mne stale nejsou alternativa. Zrovna jsem na ne koukal v Alze, meli jich tam spoustu a daly se vyzkouset. Uz vypadaji jako klasicke zarovky, maji i simulaci vlaken (filament LEDky), dostatecny vykon, cenove prijatelne, tohle vsechno by slo, ale to svetlo... Hnusne. Zarovna a halogenka ma pekne oranzove az bile svetlo, tady jsem ve vsech videl nadech zelene nebo modre, dokonce i v teple bile 2700 K. Ra >= 80 mluvi za vse, pouzitelne je tak od 95 vys, ale ja chci 100.

Zakazovaci vsech zemi, vylizte si prdel! :smt071
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 17:25

Zajed do Madarska, prodavaji porad 150W zarovky. :wink: Ja mam doufam zasobu, ktera vydrzi do konce zakazovani. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 17:31

Nepotrebuju 150 W zarovku, pouzivam 77 W halogenky. Celkem nevidim duvod pouzivat zarovky, halogenky sviti stejne, jen s mensi spotrebou a navic maji vetsi zivotnost. Naprosto mi vyhovuji a o to vic mne serou ti EUkreteni.

booze píše:Ja mam doufam zasobu, ktera vydrzi do konce zakazovani.

A ten predpokladas kdy? Bojim se, ze nejdriv skonci EU, zakaz az pak. Prave premyslim, jak velke zasoby si udelat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Srovnání svítivosti klasických, LED aj. žárovek a zářive

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 18:40

Zrovna mam v kouli mlhu... :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky