DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » pon črc 9, 2018 17:35

Nemá ještě někdo nápad / tip na nějakou DWR ve spreji, která by se nemusela aktivovat těplem (a dyž už tak jen mírným, ty mammutí hadry mají těplo-citlivou membránu) ?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » úte črc 10, 2018 7:32

Jsem Ti psal - silikonove. Od Nikwaxu nebo Tarraga. To vydrzi mnohem dele nez FCB a neni treba zadna aktivace teplem. Jen znovuupozorneni - strikej to s rozumem, porovity GTX by to mohlo ucpat, kdyby toho bylo pouzitoho moc, u te Schoeller supermembrane netusim nic (asi nejspis PU membrana - tomu by to vadit nemuselo, pokud neni taky porovita).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » úte črc 10, 2018 12:43

Taxem se zastavil na pokec u chlupatého slona. Z pokecu mi vyplynulo, že C-change OPRAVDU NEMÁ RÁTH teplotní namáhání, takže.... žluté Toko Proof for fabric. Zřejmě nebude (neočekávám že bude) fungovat jako původní DWR, ale aspoň si nezničím membránu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » pát črc 13, 2018 15:55

Jeden sprej stačil taktak. Uź sa to suší venku na slunku, bunda navlečená na klocku od smetáku vypadá jak oběšenec. Fertig, v zimě sem zvjedaff na ty DWR efekty.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod HanSolo » úte srp 28, 2018 16:18

HanSolo píše:Má někdo zkušenosti s impregnací od profesionálů? Sice se nejedná o DIY, ale cenově by to nebylo zlé, pokud to funguje.

http://www.arbela.cz/cs/service/detail/impregnation

nebo

http://vyzehlenakosile.cz/prani_outdoor.html


Pokud to někoho zajímá, zkoušel jsem služby první prádelny, protože mám dostupný svoz. Impregnace na bundě Tilak Vega funguje kuličkuje jak originál (zkoušeno jednou). V bundě hlavně běhám, takže se zapařím vždy, propustnost z vnitřku hodnotím stejně(subjektivní pocit, zapařím se stejně rychle). Otázka je jak dlouho to vydrží. Cena za vyprání a impregnaci 250kč. Po špatných zkušenostech z Fibertec blue guard spray-on bez sušičky. Je pro mne jediná volba profesionální čistírna, ale hodlám vyzkoušet i impregnaci za použití sušičky.
HanSolo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 29, 2018 23:10

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 16:36

:smt023 dik za info. Jak dlouho jim to trva?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod HanSolo » úte srp 28, 2018 16:52

Asi jak vychází svoz, ale ne víc než týden.
HanSolo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 29, 2018 23:10

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » ned kvě 5, 2019 13:38

pavproch píše:Z pokecu mi vyplynulo, že C-change OPRAVDU NEMÁ RÁTH teplotní namáhání, takže.... žluté Toko Proof for fabric. Zřejmě nebude (neočekávám že bude) fungovat jako původní DWR, ale aspoň si nezničím membránu.


pavproch píše:Jeden sprej stačil taktak. Uź sa to suší venku na slunku, bunda navlečená na klocku od smetáku vypadá jak oběšenec. Fertig, v zimě sem zvjedaff na ty DWR efekty.


Letos sem po sezoně už obnovoval žlutým Tokem podruhé. A fčíl sem přišel nato, že sem sem nedal slíbený field report:

Po žlutém Toku for textile se ty mammutí hadry na omak (po důkladném uschnutí) cítily nějak "drsně, neklouzavě" a kupodivu ta DWR i fungovala jako DWR, a to od začátku sezony (zač. prosince) až (skoro) do dubnového Tignes ie nějakých 30-40 dní/použití (právě kvůli tomu "skoro" sem po Tignes hadry vypral a impregnoval tím samým Tokem znova, tentokráte ale ne jeden sprej na bundu + kalhoty ale rovnou sem na to vystříkal tři spreje). Opět se to po uschnutí tváří "drsně a neklouzavě". Field report2 tady dám až po následující zimní sezoně.

A dyž už sme u té DWR - před nějakýma 5-6-tima rokama sem tu na pokecu koupil starší Marmotku Precip (na to záhumenní pobíhání v nečasu). Od té doby už byla ve slotě na mně nesčetněkráte (pravda, v pračce ještě ale nebyla) .... a neska sem si fšim, že asitak na 80% plochy (ie kromě ramen) ještě stále (i po těch letech u mne a bůhví jak dlouho předtím u původního majitele - já si už ani nezpomenu, od koho sem to tu koupil #-o ) stále "kuličkuje".... tomu teda říkám opravdovu trvanlivá DWR..... :prayer: l
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » ned kvě 5, 2019 13:57

A dyž už sme u té DIY obnovy DWR: LaSportiva Ultra Raptor GTX a žluté Toko Shoe proof and care v množství jeden sprej na jeden pár tenisek vel 42 + důkladně nechat uschnout = kuličkuje vodu asitak jeden až dva následující výlety (odhad 2-3 hodiny v mokrém). Pak už nekuličkuje. Nic-moc ale i tak lepčí než nic-nic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » ned kvě 5, 2019 20:01

:roll: takove plytvani. Zlute Toko jsem zkousel, dve nebo tri pixly a vysledky maximalne prumerne, spis podprumerne. Pomer cena/vykon mizerny. Daji se najit vyrazne lepsi impregnace jak na boty, tak na obleceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Taurus » pon bře 9, 2020 17:23

Tak jsem pročetl první stránky,abych zjistil jaké jsou zkušenosti s impregnací, protože chci zkusit na tento rok impregnovat kalhoty Direct Alpine s DWR, které mám od minulého roku,ale už na podzim DWR vodu moc neodpuzovala.Spíš vůbec. Při té impregnaci mi není jasné, jestli to můžu našplichat tím sprejem,nechat zaschnout a pak aktivovat v sušičce třeba až za pár dní nebo to musí být hned po zaschnutí té impregnace? Nemám vlastní sušičku, a budu to sušit u známého. Tak že ať tam pak nemusíme čekat až to uschne,ale že bych to přinesl už rovnou do té sušičky. Ta "obnovená DWR" tím sprejem, to vám vydrží cca půl roku,i když to perete?
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2020 17:35

Jo, delal jsem to uplne stejne, nastrikal, nechal uschnout a donesl kamosce se susickou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Taurus » pon bře 9, 2020 17:36

Díky. A ta obnovená ti vydrží i při "praní" půl roku?
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2020 17:40

Co to je pul roku? To prece zalezi na tom, jak casto to pouzivas a peres. Taky zalezi, jakou impregnaci pouzijes, nektere vydrzi 5 minut, jine nekolik prani. Zadna nevydrzi tolik, co puvodni DWR, ale ty dobre jsou furt lepsi, nez nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Taurus » pon bře 9, 2020 18:06

Sami jste tam v odpovědích zmiňovali půl roku bez bližších upřesnění.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Etheric » sob zář 18, 2021 8:41

Asi to patří sem. Koupil jsem stejnou pláštěnku s hrbem na batoh, jako má Mawe. Páč je to jediná plně rozepínací svého druhu, která jde koupit tady. Objednávat originál The Packa jacket z USA se mi fakt nechce, ta pláštěnka by stála ranec.
Evropská alternativa je toto https://plastenky.heureka.cz/northfinde ... pecifikace
O nepromokavost se nebojím, když nepromokla Mawe na Šumavě, nepromokne ani mně. Že má ta bunda na prd kapucu, to si upravím. Potřebuju ještě nějak udělat, aby to kuličkovalo, ať to po dešti nemusím balit mokrý. Otázkou je jak toho docílit, aby ta úprava něco vydržela. Nástřik impregnací typu Cherry Blossom bude třeba často opakovat, což by vyšlo pekelně draho. Jakým způsobem na tý pláštěnce docílit kuličkování? Ani nevím, co to je za materiál, hádám PAD s PU zátěrem. Nikdy jsem podobnou věc neřešil.. Dík za tipy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » sob zář 18, 2021 19:18

Cherry Blossom ne, opravdu to asi rychle odejde. U plastenky nepotrebujes az takovou prodysnost (a je to asi i zater), tak bych doporucil nejakou silikonovou impregnaci, ta vydrzi mnohem dele, lip se vaze na material. Jen si to musis po nastrikani nechat ustat 24 hod, nejlepe nekde venku v suchu a pruvanu, bo zpocatku vetsina tech impregnaci dost smrdi - ale za pul de, za den je to uz OK.
Podle mne klidneni neco, co je na stany. Dokonce takovou sezenes i ve vetsim baleni i na nanaseni stetcem.

Jen ode mne nechci konkretni znacku. Ja jeste stale mam hodne let stare Tarrago, co jsem nekdy dostal k botum a pouzil az ted. Takze jsem se roky o aktualni situaci nezajimal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Etheric » ned zář 19, 2021 5:35

Jasně, ale aby ta impregnace nepřidala 100g váhy :D
Jakejkoliv nástřik typu Cherry jsem zavrhnul právě kvůli výdrži. Co jsem koukal, je něco od Grangers, ale to se pak musí vysušit v sušičce - můžu tam dát pláštěnku?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Tomas » ned zář 19, 2021 6:22

Osobně bych asi koupil tohle a pak postupoval podle návodu tady (rozkliknout úplně dole a pak ještě jednou, je tám návod na "praní" v ruce).

Takže lavor + teplá voda + impregnace, vymáchat, nechat to tam a pak opláchnout studenou a vysušit. Tu pláštěnku bych asi do pračky nedával, nejspíš půjde docílit stejnýho efektu v lavoru.

Ten prostředek doma mám, ale zatím jsem ho nepoužil.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Etheric » ned zář 19, 2021 10:15

Tomas píše:je tám návod na "praní" v ruce

"Use gloves (to avoid waterproofing your hands!)" :lol:
Když se v tom vykoupu a následně na vzduchu uschnu, budu pak kuličkovat? :mrgreen:

Každopádně na tu pláštěnku bych to zkusit mohl. Fajn je, že to jde bez sušičky. Tu sice mám, ale nevím, zda by bylo rozumný tam cpát pláštěnku.
Zajímalo by mě, jak dlouho tato úprava vydrží při používání
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » ned zář 19, 2021 11:45

Etheric píše:Když se v tom vykoupu a následně na vzduchu uschnu, budu pak kuličkovat?
Jo, jen bacha, abys vcas zachytil ty Tve dve padajici kulicky :wink:
Etheric píše:Jasně, ale aby ta impregnace nepřidala 100g váhy
Nemyslel jsem zater, ale impregnaci. Co mam ja, je asi starsi verze tohoto.
Je to neco jako Cherry Blossom, ale ucinnejsi. Jenze je v tim silikon, co na jednenstrane znamena lepsi vazbu na material a delsi vydrz, na druhe strane vsak dokaze proniknout hloubeji a kdyz se dostan k membrane, muze ji bud ucpat nebo znicit jeji funkcnost (odpuzenim vody). Proto je tam upozorneni, ze staci jedna aplikace, tj. ze na rozdil od beznych spreju to nemas strikat kym latka saje.

Na plastenku to ale strikat muzes klidne i vicekrat, tam membrana neni.

Jine najdes napr. tady. Z tech by mel byt (podle testu, co jsem nekdy cetl) nejucinnejsi asi ten Atsko Extrem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Etheric » ned zář 19, 2021 14:25

Jsem ohledně impregnací ve spreji pro použití na oblečení dost skeptický, silikonovou jsem však ještě nezkoušel.. Co když to bude lepat?
Jako jistější vidím zkusit tu prací impregnaci.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » ned zář 19, 2021 15:42

Můj názor je, že je to zbytečná práce - nebude to (dlouhodobě) fungovat a je jedno jakou metodou se budeš snažit tu DWR tam nanést. Ani nové hadry z fabryky nemají dwr, ktereá by v dešti kuličkovala dýl než pár (desítek) minut, pak namokne plošně.

Ale možná sem moc pesi-mista.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Etheric » ned zář 19, 2021 15:54

Tak či onak, s ošetřením to bude určitě lepší, než bez. O kolik, toť otázka.

Rovnou v tom vymáchám nylonový gatě, taky měly z výroby DWR a braly trochu méně vody.
Jinak jsem si všiml, že nástřik gatí Predátorem taky dost pomůže, ono to opravdu trochu funguje i jako impregnace..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » ned zář 19, 2021 18:39

Ta praci impregnace bez susicky nic moc. Zazraky od toho neocekavej. Od toho je lepsi ta silikonova. Alespon podle mne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » ned zář 19, 2021 21:00

Tomas píše:Osobně bych asi koupil tohle ... Ten prostředek doma mám, ale zatím jsem ho nepoužil.

To je videt, jinak bys ho nedoporucoval ;-) Ja jsem ho driv parkrat zkusil a je k nicemu. Efekt minimalni, vyhozene penize a bez tepelne aktivace si o kulickovani muzes nechat akorat zdat.

Etheric píše:Jako jistější vidím zkusit tu prací impregnaci.

Naopak, ty praci jsou nejhorsi. Na tohle bych taky zkusil spis silikon, spravny by lepit nemel. Ze spreju docela rozumne funguje tenhle, ale bez tepelne aktivace kulickovat taky nebude. Je to prvni volba pro prodysne materialy, na neprodysne by mohl byt lepsi ten silikon.

Obecne Atsko vetsinou funguje, zatimco Nikwax nefunguje temer nikdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Tomas » pon zář 20, 2021 6:13

Mně se tedy s čistě pracím prostředkem nikdy nepodařilo dosáhnout "kuličkování" jako z výroby. Vždycky to stálo za prd.

Tento týden vyzkouším ten svůj postup na bundě a poreferuju.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Etheric » pon zář 20, 2021 6:21

Pokud Nikwax nefunguje, nemůže fungovat ani jejich hydrofobní úprava peří..

Pláštěnka je neprodyšná, tudíž je jedno, že ju naimpregnuju něčím, co nedýchá.
Silikonovou impregnaci jsem ještě na nic nezkoušel, pokud to nebude lepit a není nutný to tepelně aktivovat, mohl bych to zkusit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » pon zář 20, 2021 7:47

Jenom na okraj - potvrzení výše (mnou) naspaného (že i fabrická DWR je naprd): ShakeDry by mělo kuličkovat už z principu, neska venku mrzgolí, takže sem šel do prce v té svojí bundě Dynafit Ultra = asi páté použití = dohromady max 4 hodiny a nekuličkuje už ani omylem. Ani omylem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » pon zář 20, 2021 10:20

Etheric píše:Silikonovou impregnaci ... pokud to nebude lepit...
Ne, ty ve spreji opravdu nelepi, ale funguje to podobne jako jine sprejove impregnace. Jen (alespon ta moje) vice smrdi a susi se dele, co ale za par hodin na vzduchu vycichne. A bacha taky na to, ze fakt je to treba nechat poradne vyschnout (doporucuje se 24 hod) pred prvnim kontaktem s vodou.

Jo, jeste jedno upozorneni. Ja jsem strikal bundu zavesenou na vesaku na balkone. Samozrejme, spousta te impregnace dopadla na kachlicky na podlaze. Efekt byl na nich viditelny - nerikam, ze to "kulickuje", to jsem nezkousel, ale rozhodne to klouzalo o sto sest. Stejne tak podrazka mojich papuci, ve kterych jsem na tu podlahu parkrat stoupil. Ta klouzavost byla na koberci teda dobre znat :-). Ale uz je to pryc (po par mesicich).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení