kompatibilita kartusi

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Miuan » pon srp 20, 2018 22:54

Tak to neni takovy rozdil, me ten Jetboil Zip taky vazi 315g bez trojnozky kterou stejne nenosim. Je to asi diky tomu ze je maximalne ocesany, nema piezo a mozna mu chybi jeste neco. Ale zas mi pripada ze ma lepsi izolaci, a zejmena to ucho za ktere se to drzi i kdyz je to taky jen kus hadru ale precejen vypada bytelneji nez u sol.
Nehodla se Jetboil k tomu titanu nekdy v budoucnu vratit, netusite nekdo? Mohli by to zkombinovat se zipem, nadoba z titanu, izolace ze zipu, a horak klidne ten obyc taky ze zipu bez pieza a bez regulatoru, ten mi tam nechybi.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2018 23:24

Zkus jim napsat. Osobne si myslim, ze s tim prestali kvuli reklamacim a stiznostem od lidi, co se jim to rozseparovalo, protoze nedodrzeli navod. Titan blbe vede teplo a snadno se lokalne prehreje, proto musi byt v nadobe vzdycky voda, ale jak chces zaridit, aby na to lidi opravdu davali bacha?

Byl jsem proti piezu zaujaty, ale zmenil jsem nazor. Kdyz funguje, tak je vyrazne pohodlnejsi, nez to zapalovat jinak. Zvlast tenhle typ varice. Bez pieza uz by to nebyla takova rychlovarna konvice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Miuan » čtv srp 23, 2018 6:14

Nebudu jim psat, 60g neni pro me zase az tak zasadni abych vyvijel nejakou vlastni aktivitu, to jen kdyby je to napadlo zas to zacit delat, tak by mi to asi vrtalo hlavou.
A je mi jasny co by mi odepsali, ze zakaznici po nich pozadovali nadobu z hliniku, nebo neco v tom smyslu, i kdyz asi vsichni vime ze to byly ty tehdejsi problemy s roztavenym vymenikem a vemenama co to pouzivaji.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod radiohead99 » pát zář 7, 2018 19:26

tak ja mam s Primus momentalne zlu skusenost.
Zly zavit mi poskodil varic :/

Proste som ho natocil, ale uz pri nasadzovani sa mi to zdalo dake divne a hned zacal sycat :D
A v tom som si vsimol, ze som pretocil a znicil zavit :(

Nebol to sicel JetBoil, ale Highlander, co je podla mna to iste ako APG (aspon to podobne vyzera).

Nejaky napad jak opravit zavit, neviem to rozobrat tak, aby som v strede trysky nemal ten napichovaci kolik....pripadne niekde sa da zohnat nahradny diel ? :D
radiohead99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte črc 25, 2017 22:11

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod fps » sob zář 8, 2018 14:03

- tohle není zlá zkušenost s Primusem, ale je to zlá zkušenost s čínským brakem, měkkým hliníkovým závitem který je na plynových kartuších nemůžeš nikdy zničit zavit který je na kvalitních plynových vařičích, máš na čínském braku udělaný zavit z měkkého materiálu ze kterého se nemá na plynových vařičích zavit dělat
- tohle jen těžko opravíš, jedině koupit nový, na tohle přesně sedí moje dvě pořekadla co mám v podpisu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Miuan » čtv zář 13, 2018 10:21

radiohead: jaky zavit jsi znicil, na kartusi nebo na varici? Ten varic ma zavit z mosazi, ten bys asi zkurvit nemel, to ho budes mit spis zaneseny sponama z ty kartuse.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod fps » ned zář 16, 2018 14:08

hliníkový závit na Primus kartuši mu zničil závit na vařiči, tak to bude na tom vařiči speciální činka mosaz, když je měkčí než hliník
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 16, 2018 16:18

Kartuše se vyrábí komplet z oceli. Důvodem je nižší cena, lepší mechanické vlastnosti - tažnost ocelového plechu a mechanická odolnost závitu při opakovaném nandávaní a sundáváni vařiče.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod pavproch » ned zář 16, 2018 17:41

Nesouhlasím: kdysik dávno sem starší kartuši po jejím opoužívání (asi 5let) a vyřazení otevřel "krumpáčem" a tělo + dno kartuše byl vysokotažný hliník, jenom to víčko se závitem bylo ocelové (pozink nebo pochrom nebo tak něco) - otvíral sem ji z důvodu průzkumu, esli byla po 5-ti letech přepouštění propan-butanu z 2kg láhve (prý obsahuje vlhkost/vodu) zevnitř zkorodovaná - nebyla.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Miuan » ned zář 16, 2018 21:32

No, je jednoduche to overit, ted jsem vzal magnet, kartuse 100g MSR a napichovaci Campinggaz jsou komplet magneticke.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod fps » úte zář 18, 2018 14:11

ona je to celkem jedno z jakého jsou plynové kartuše materiálu, jde o to, že ten plynový vařič co má radiohead99, má udělaný zavit z měkkého materiálu který nevydrží ani našroubování plynové kartuše
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Jary » pon říj 3, 2022 19:06

Všiml jsem si, ze Decathlon nabízí šroubovací kartuše za zajímavou cenu, ale píše u nich něco ve smyslu “jen na vařiče decathlon”. Skutečně má dekáč nějaký svůj systém nebo je to nějaký šotek a jejich kartuše jsou kompatibilní se všemi šroubovacimi vařiči?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod jony800 » pon říj 3, 2022 19:49

Mají standardní závit.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření