barva stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

barva stanu

Příspěvekod Blechoun » pon srp 20, 2018 7:10

zdravím, na fóru jsem nic podobné nenašel, ale zajímají mne výhody a nevýhody barvy stanů...proč se msr elixír 3 dělá ve dvou barevných variantách? má to prakticky význam nebo je to věc vkusu? napadá mne jen že světlá více přitahuje hmyz i vlhkost (například rosu), naopak vice odráží teplo a je v přírodě více nápadný.
Blechoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 31, 2018 14:06

barva stanu

Příspěvekod Blechoun » pon srp 20, 2018 7:12

ilustrativněObrázekObrázek
Blechoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 31, 2018 14:06

Re: barva stanu

Příspěvekod remy77 » pon srp 20, 2018 7:40

Mam prvy elixir, ten bol iba sedy. Keby bol vtedy aj zeleny, tak vezmem zeleny, sedej som sa bal, lebo na obrazkoch vyzeral strieborny. Ale je v pohode, vnutri svetly. V lese mozno viac viditelny, ako zeleny, ale vo vyssich pasmach v otvorenych krajiach medzi skalami je mozno aj lepsi ako zeleny.
Teraz ten s cervenymi predsienami by som ale nechcel.

Rosa rozoznava farby?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

barva stanu

Příspěvekod Blechoun » pon srp 20, 2018 7:52

remy77 píše:
Rosa rozoznava farby?


nevim jak to funguje z hlediska fyziky, nicméně mám zkušenost, že při spaní pod širákem bývají světle časti spacáku více vlhké. možná náhoda, možná ne ... i proto se ptám :)možná i jako efekt toho, že se pomaleji kvůli odrazu světla ohřívají, takže pomaleji schne...hm?
Blechoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 31, 2018 14:06

Re: barva stanu

Příspěvekod apuka » pon srp 20, 2018 11:03

Ohledne barev me jeste napadava moznost, ze jsou dva typy lidi v prirode: ti, co preferuji "sedost" aby co nejvice splynuly a byly co nejmene viditelni a ti, co chteji byt co nejlepe videt.
Ve druhem pripade nejde o exhibicionizmus a pod, ale spis, ze nekdo mysli i na to, ze by se mohl dostat do problemu a ze by jej hledali. Tehdy vyrazna barva hodne pomaha, naopak sediva/zelena je z vrtulniku na skalach/trave/v lese blbe videt. Napriklad na nejakou extremni expedici bych si urcite vzal co nejkriklavejsi stan.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: barva stanu

Příspěvekod PavlisBoHus » úte zář 4, 2018 8:55

Mám zelený stan a žlutý stan.
V zeleném je méně světla, kupoval jsem si jej zejména do lesů abych nebyl moc k nalezení. Dnes už ale tohle schovávání nemám zapotřebí.
Žlutý stan je skvělý, protože v něm skoro nepotřebuji baterku. Kupoval jsem si jej pro hory nad hranici lesa - abych byl dobře vidět.
Co se týče orosení zevnitř, tak rozdíl není barvou, ale kvalitou tropika. Žlutý je odolnější (vyšší vodní sloupec), je tedy více mokrý (zadýchaný zevnitř). Taky logicky světlejší barva pomaleji ráno schne.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38


Zpět na Stany