kompatibilita kartusi

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod booze » stř bře 28, 2018 21:33

booze píše:Trosku si plivnu na kartuse JetBoil Power Fuel 100g, uz druha v tomto roce, ktere se zasekl ventil a pri vysroubovani varice vysycela. :smt022 Nova, neplnena, krasna, vonava.

Tvl tak i var dneska vysycela. Zacinam mit podezreni na MSR varic. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » stř bře 28, 2018 21:38

Cinsky? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod booze » stř bře 28, 2018 22:30

Nevim kde to soudruzi z uhelnych skladu adamov nechavaji tocit. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod maty » pon srp 13, 2018 20:49

Přišel balíček z Číny. Zkusil jsem kartuš coleman kterou jsem měl doma, ale nefunguje. Jaká kartuš je kompatibilní s APG vařičem ? Díky za radu.
Přílohy
Obrázek JPEG.jpeg
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod fps » úte srp 14, 2018 12:39

mělo by to být kompatibilní se všemi plynovými kartušemi se závitem, plynové kartuše od známých výrobců jsou typizované, ale tohle je čínská napodobenina bez typizace, u ní to bude pokus a omyl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod maty » úte srp 14, 2018 14:45

Předpokládám, že nejsem jediný kdo ten APG vařič má. Ještě pro upřesnění, nějaký starý coleman vařič co funguje s tou kartuší co mám doma, má tu tyčinku uvnitř závitu dutou. Ten APG jí má plnou a otvor je až na konci té tyčinky. Jinak mi asi nic nezbyde, než to vzít někam do obchodu a zkoušet jak píše fps.
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 16:07

Tomu nerozumim, asi by to chtelo fotku. Normalni varice ji maji dutou, zrovna jsem se pro jistotu kouknul na Jetboil.

Co teda nejde? Netece plyn? Normalne je to tim, ze ta tycinka je moc kratka a kartuse naopak hluboka, je tam nejaka tolerance. Zrovna Coleman kartuse myslim ale nejsou na kraji rozsahu, spis naopak a funguje s nima i to, co s jinyma ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod booze » úte srp 14, 2018 17:07

Mam ten varic, mam tu kartusi. Jde to pres zavit ale funguje. Vic to dotahni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod maty » úte srp 14, 2018 17:18

Posílám detailní fotky.
Přílohy
Obrázek JPEG 3.jpeg
Obrázek JPEG 2.jpeg
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod maty » úte srp 14, 2018 17:29

Tak booze to rozlousknul. Ta tyčinka u APG je kratší. Musí se to nezvykle hodně dotáhnout. Už jsem funkční \:D/ díky
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 19:09

:shock:

Jestli je Coleman na hrane, tak treba MSR ani nezkousej. Kdyz uz to ale udelali takhle blbe, tak by tycka mozna sla prodlouzit. Zkusil bych pajku a kapku cinu. Nejdriv samozrejme poradne ocistit a odmastit, pak poradne prohrat a dat bacha, aby kapka sedela na cele plose a nepresahovala. Pak ji zabrousit do roviny a na spravnou vysku, to asi bude nejvetsi problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod sobb » úte srp 14, 2018 20:15

mike píše:Zrovna Coleman kartuse myslim ale nejsou na kraji rozsahu, spis naopak a funguje s nima i to, co s jinyma ne.
Asi už je to i u nich kus od kusu. Měli jsme teď na Islandu dvě bomby Coleman, jedna v pohodě a na druhé se musel vařič až moc dotahovat. Jsme se pak už nedivili, proč ji na těch lavičkách někdo nechal ... :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod booze » úte srp 14, 2018 20:29

@sobb :smt023
Je to o tom jak Stefan na smene Coleman zasrihne tu umelohmotnou tycku.
Ten varic z ciny potrebuje nekolikrat protahnou zavit. Je to jak s divkou, nez zacne chodit bezproblemove. Jeste vyvar tu nadobu je od nejakeho sajratu z lisu a nechutne to smrdi. Vyvari se vsechen bordel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 21:23

@sobb: kazdy se nekdy sekne ;-) Jde mi spis o prumer. Ale mozna neni spatny napad zkusit kartusi hned v obchode, kdyz je clovek nekde v cizine, aby pak v horach nebylo neprijemne prekvapeni :-k

@booze: vidim, ze nakupovat cinske fejky se fakt vyplati :twisted: Smrad mozna vyvaris, ale nevis, co se bude vyvarovat pozdeji. Z nekterych chemikalii se muze treba rozpadnout nos ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 14, 2018 21:40

booze píše:@sobb :smt023
Je to o tom jak Stefan na smene Coleman zasrihne tu umelohmotnou tycku.

Číčovina. Výroba je plně automatická. Pokud přijde zákazník, že mu nejde plyn, je to v 99% procentech proto, že si koupil na Ali čínskej smějd, zbytek je rebrendovaný čínský šmejd (Pinguin - zákazník měl opakované problémy s různými kartušemi), chyba uživatele - volšový ruce při našroubování nebo triska vařiče zalepená po tom co vzkypěly těstoviny (rozebráno, vykoupáno v IPA izopropylalkohol).

Jednu z kartuší dodrbaných od Pinguin vařiče mám doma - promáčknutý a zdeformovaný vršek závitového "sloupu". VAR 2 na tom funguje bez problému.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod sobb » úte srp 14, 2018 21:49

mike píše:@sobb: kazdy se nekdy sekne ;-) Jde mi spis o prumer. Ale mozna neni spatny napad zkusit kartusi hned v obchode, kdyz je clovek nekde v cizine, aby pak v horach nebylo neprijemne prekvapeni :-k
Pokud to někdy není moc často :wink: Takhle jsme teď pro jistotu zkoušeli jakousi až podezřele levnou (nejen na místní poměry) řeckou kartuši, kterou jsme objevili v obchoďáku Bónus :D Fungovala překvapivě bez problémů a na letišti jsme předali dál :P
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod booze » stř srp 15, 2018 8:46

mike píše:Smrad mozna vyvaris, ale nevis, co se bude vyvarovat pozdeji. Z nekterych chemikalii se muze treba rozpadnout nos ;-)

Je to napsane i u Jetboil varicu. Pri lisovani se pouziva nejaka chemikalie, ktera zustava na povrchu.
vonkreuz píše: Výroba je plně automatická.

Kupoval jsem karton Meva kartusi a ze srandy jsem meril vzdalenost tycinky ventilu k sloupu zavitu a co si pamatuju tak tam byly docela rozdily.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » stř srp 15, 2018 16:01

booze píše:Je to napsane i u Jetboil varicu. Pri lisovani se pouziva nejaka chemikalie, ktera zustava na povrchu.

Jasne. To napadne snad kazdeho, ze novy varic/kastrol neni od veci prohnat varem. U Jetboilu to staci, ale staci to i u cinana? Nebo se tam bude neco uvolnovat jeste za 5 let? Oni si s nejakou skodlivosti a chemikaliema moc hlavu nelamou.

booze píše:Kupoval jsem karton Meva kartusi a ze srandy jsem meril vzdalenost tycinky ventilu k sloupu zavitu a co si pamatuju tak tam byly docela rozdily.

Jak velke? Docela by mne zajimalo, jaka je vlastne tolerance.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod fps » stř srp 15, 2018 16:22

jojo, skoro každý den je v EU stažen z prodej Čínský výrobek ze kterého se uvolňují škodlivé látky, Číňan tohle vůbec neřeší, hlavně že je to levné, tohle je jedna z věcí proč Číňan vyrábí tak levně

P.S.
se mi to na OF ani nechtěla psát, nerad sem tahám politiku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Stani » stř srp 15, 2018 17:35

A to nie je problém Číňanov, ale nás, že to od nich kupujeme. Len keby človek tušil, že to tam, že...
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » stř srp 15, 2018 18:21

Jj, booze za to muze :twisted:

@fps: tohle neni politika nebo aspon ne ta, co na OF nechceme. Primo se to tyka tematu fora.

Vyrobky z civilizovanych zemi jsou drazsi mj. proto, ze musi splnovat nejake normy, projit testy apod. Nejsem proti cinskym vyrobkum zaujaty, obcas tam neco koupim, ale tohle ne. Ciste varic (horak) klidne, ale ne nadobu, ve ktere se vari voda. Ani jine nadobi. Matne si vzpominam na pripad, kdy se z cinskeho porcelanu uvolnovalo olovo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv srp 16, 2018 14:40

vonkreuz píše:Pinguin - zákazník měl opakované problémy s různými kartušemi)

Jednu z kartuší dodrbaných od Pinguin vařiče mám doma - promáčknutý a zdeformovaný vršek závitového "sloupu". VAR 2 na tom funguje bez problému.


To už se tu kdysi probíralo. Ano, trn ventilů byl v té době kratší. Ventily jsme bezplatně měnily za bezvadné.

Pošli prosím foto tvé "dodrbané" kartuše, díky, Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod fps » čtv srp 16, 2018 18:58

Stani píše:A to nie je problém Číňanov, ale nás, že to od nich kupujeme. Len keby človek tušil, že to tam, že...

jojo, lidi zajímá jen jestli je to levné, a co je vše za tou levnou cenou raději nechtějí ani vědět
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Miuan » ned srp 19, 2018 19:00

Mel jsem nejakou cinu, dokonce myslim primo tohle APG, zrejme jeho predchudce (jen jina poklicka, rucka varice, a cozy), aktualne Jetboil Zip, a smrdely panove od nova ty varice uplne stejne. A moc bych za to nedal, ze Jetboil si to nechava vyrabet taky nekde v Asii. Rozdil v cene nedelaji lepsi/horsi materialy, ale cena prace.
Oba systemy maji sve plusy a minusy. Napriklad ta cina ma lepsi drzak, manipulace s poklickou je taky lepsi, a ma sirsi dno. Jetboil nepotrebuje pytlik, ma drzak na lzici a dekl zespoda se da pouzit jako hrnek na kafe. Cine se nerozpaloval do ruda varic jako u Zipu, a uz jsem nekde videl propaleny to sitko u Jetboilu.
Ucinnost a spolehlivost se mi jevila u obou obdobna. Rekl bych obecne, ze na vareni lepsi cina, a na noseni Jetboil. A protoze jsem zjistil, ze se zadny velky vareni venku zpravidla nekona, tak jsem presel na Jetboil kvuli vaze a skladnosti. Mrzi mne, ze jsem promeskal ten titanium sol, tenkrat kdyz byl se mi to zdalo zbytecny do toho vrazet penize, ted kdyz uz neni bych si ho koupil hned.

Jo a na tom cinanovi jsem varil na cervenych kartusich od Primusu, a mam dojem ze tu prvni jsem taky musel dotahnout silou, asi tam zustal nejaky otrep z vyroby, protoze pak uz to slo normalne.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » ned srp 19, 2018 23:00

Jasne, ze si to Jetboil muze (a asi to tak i je) nechat delat v Asii. Jenze kdyz to chce prodavat v civilizaci, tak si musi pohlidat, aby to splnovalo hygienicke standardy, jinak by se jim to mohlo seredne prodrazit. Cinani to spravne udelat umi, ale musi je nekdo hlidat a ten nekdo byva prave ten, co si to nechava delat (naprosto bezne tam mivaji v tovarnach sve lidi, kteri na vyrobu dohlizeji). Na Cinanovi, ktery to to proda na Ali(en)expresu si nic nevezmes, na zapadni firme muzes vysoudit tezke prachy, zvlast v USA.

Miuan píše:Mrzi mne, ze jsem promeskal ten titanium sol, tenkrat kdyz byl se mi to zdalo zbytecny do toho vrazet penize, ted kdyz uz neni bych si ho koupil hned.

Jj, jsem velmi rad, ze jsem ho koupil zavcas a doufam, ze dlouho vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod Miuan » pon srp 20, 2018 9:46

O skodlivosti jsem nic nepsal, pouze o smradu ktery byl stejny a i stejne dlouho vysmradal, tak aby ze smradu nikdo neusuzoval na znamku skodlivosti, ze smradu se nepozna nic.
Ale nepredpokladam ze u toho APG to bude jinak kdyz to je rebrandovany puvodni Alpkit jackal, tedy britska firma fungujici v EU, jelikoz se ty varice vyrabi (vyrabely) na stejne lince tak nemyslim, ze by pro APG volili nejakou jinou (skodlivejsi) povrchovou upravu, proste jen vymenili neopren.
A tak to bude i obecne s dalsim nadobim, dopoledne jedou pro zapad s dohledem kvalitare z Evropy nebo Ameriky, odpoledne si treba jedou svoje znacky, ale ve stejne fabrice, na stejne lince, a logicky i se stejnou anodizaci.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2018 15:35

Tim se sice muzes uklidnovat, ale ja dam presnost necemu aspon trochu jistejsimu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod fps » pon srp 20, 2018 16:37

mike píše:
Miuan píše:Mrzi mne, ze jsem promeskal ten titanium sol, tenkrat kdyz byl se mi to zdalo zbytecny do toho vrazet penize, ted kdyz uz neni bych si ho koupil hned.

Jj, jsem velmi rad, ze jsem ho koupil zavcas a doufam, ze dlouho vydrzi.

jojo, jsem ho koupil na poslední chvíli, ale třeba Jetboil MicroMo váži slušných 340 g, a koukám že současný Jetboil Flash odlehčili na 370 g, starý vážil 449 g, Jetboil Sol Titanium váží 315 g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2018 17:42

Zvazil jsem svuj a ma 253 g. To, co vozim tj. horak, nadobu a vicko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kompatibilita kartusi

Příspěvekod fps » pon srp 20, 2018 17:59

315 g to je s krytem tepelného výměníku který lze použití jako hrneček, a se skládací trojnožkou, jinak bez tohoto mi Sol Titanium váži 256 g, já hrnek používám na piti a nebo na nabírání sněhu při tavení sněhu na vodu, 100 g plynová kartuš lépe sedí na rozkládací trojnožce, a taky v zimě izoluje plynovou kartuš od sněhu, cca 60 g navíc unesu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření