Opalovací krém na obličej

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod apuka » ned črc 16, 2017 8:27

To vis, vek a blbost si vybiraji svoji dan... Sice je to tady OT, alpro pouceni pro jeste mlade a blbe, at si davaji bacha. (Stejne neposlechnou, typicky "mne se to nestane", byl jsenm stejny.)
U mne to zacalo tim, ze pred nejakymo deseti-dvanacti lety jsem dostal horecky az 39,4, nasledovane poklesem teploty na 35,4, stridave i 4x za hodinu. Jen to bylo v case Vanoc, kdyz na nase 24x7 (v noci a pres vikendy na telefonu s autem) jsme zustali dva, dalsi dva byli na dovolene a ja jsem nechtel, aby nekoho stahli z dovolene, o penize vubec neslo. Tak jsem s tim chodil do prace ty 2 tydny a az v sobotu po poslednim dnu ve dvou jsem uz musel na pohotovost. Odtud me doktorka nepustila vlastnim autem dal, takze sanitka do nemocnice, tam cekani hodinu a pul ve studene cekarne s veznem v retezich a obcas s jeho eskortou ctyr policistu, CRP 90, antibiotika, jdete domu MHD, tj. cekani v pul jedne v noci pri -10 tri ctvrte hodiny na tramvaj ](*,). V pondeli n praktikovi, odber, ve stredu kontrola a uvitani doktora "Je, Vy jeste zijete! Jsem Vas vcera po vysledcich cely den shanel ale nemohl sehnat, chtel jsem Vas poslat na intenzivku do nemocnice.", CRP 254 a to po 36-ti hodinach uzivani ATB, kdy mi uz pocitove bylo docela fajn. Dodones presne nevi, co to za infekci bylo, jen dodatecne to pripisuji mocovym cestam, ale jen proto, ze to se dalo nejmene vyloucit - zadne hodnoty to nepotvrzovaly.
Tri tydny doma, doktor me jeste chtel mnohem delsi dobu nechat, ale mne uz nic nebylo (pocitove), tak jsem sel do prace. To byla velka chyba, jeste to nejake 2-3 tydny odpocinku bez namahy a stresu potrebovalo a regeneraci.
Po par letech v druhe raci jsme se prestehovali do lautr nove, moderni budovy, s klimatizaci podle nejnovejsich metod, nevypinatelna. To pro mne znamenalo jeden "vyfuk" zepredu fouka primo do ksichtu, druhy zezadu na tyl a treti zezadu na ledviny. A foukalo to az 10 stupnovy vzduch, po roku a pul stiznosti namerily, ze u hlavy proudil asi 24x rychleji nez to povoluje norma ](*,). A furt, ze to nicemu nevadi, az prisla pani z Hygieny, sedla si ve stredu na jedno misto se svyma pristrojama. Odpoledne rikala, ze vsechno je v norme. Dalsi den neprisla. V patek rano prisa a rikala, ze nas uz chape, ze prisla domu a vecer dostala ctyricitky horecky a bylo ji cely dalsi den blbe z te klimy. Tak ta klima mi zpusobila zvysenou citlivost ledvin, bolesti svalu a kloubu v cele horni casti zad a vytahla tu moji nedolecenou infekci. K tomu jeste budova byla sklenena, uvnitr sklenene prepazky, ktere zrovna na mem miste zpusobily, ze cely den se z nejake strany primo svitilo a/nebo se odrazelo slunce primo do oci a do monitoru. Coz s foukanim vzduchu do oci za prvni dva tydny, kdy cele dny nizko ale ostro svitilo slunce znicilo oci - dostal jsem do nich zanet, ktery se mi fort vraci, ale na ocnim pri kazdem mereni rikaji, ze tam nic nemam ](*,), zhorsil se mi zrak (za ty dva tydny!). A oci zacaly byt taky hrozne citlive na silne svetlo.

Takze mladi OF-kolegove: Nepodcenujte pripadne signaly tela a nemoci, co dostanete. Verte, ze nekdy i kdyz nedostanete plnou vyplatu jeste dalsich 10-14 dnu, v konecnem dusledku na tom vydelate majlant se svym zdravim. Staci par blbych rozhodnuti a nasledky pocitite pozdeji, za to o to vic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod booze » ned črc 16, 2017 13:05

A jak to dopadlo s tim veznem? :twisted:
Na zanet v tele vyzkousej chilli okolo 350 000 shu jednu denne po dobu mesice. Treba habanera hlavne ne klasicke feferonky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod apuka » ned črc 16, 2017 14:52

Vezen - alespon do doby, kym jsem odesel - prezil :-).

To chili na mne neni, ostre veci nemusim, nedelaji mi dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » ned črc 16, 2017 18:54

@apuka: z toho jasne vyplyva, ze prace skodi zdravi. Uz delsi dobu jsem mel takove podezreni... :twisted:

@booze: to je neco jako pp chemo, ne? Sazka na to, ze mrchy chcipnou driv, nez ty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod booze » pon črc 17, 2017 9:00

apuka píše:To chili na mne neni, ostre veci nemusim, nedelaji mi dobre

Parkrat ti bude blbe, ale pak si zvyknes. Dobre chilli podruhe nepali.
mike píše:booze: to je neco jako pp chemo, ne? Sazka na to, ze mrchy chcipnou driv, nez ty

Nechapu :smt022 :sorac:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon črc 17, 2017 17:36

Chilli nici mozkove bunky? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod booze » pon črc 17, 2017 20:41

Asi ano. :?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod lojzmen » čtv črc 27, 2017 22:46

UL opalovací krém z Decathlonu faktor 50 :D
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pát črc 28, 2017 0:18

Myslim, ze je nacase zacit uvazovat o zavedeni trestu smrti za marketing #-o

Víš, že už znovu zavedli trest smrti pro ředitele pojišťoven?“

„Vážně? To nevím. A za jaký trestný čin?“

Trillian svraštila čelo.

„Jak to myslíš, trestný čin?“
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod grco » pát črc 28, 2017 12:28

Nechapem.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pát črc 28, 2017 21:29

Jsem ti rikal, abys na tu lobotomii nechodil :twisted: Co presne nechapes?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod pavproch » sob črc 29, 2017 12:16

Taky nechápu.

(Otázka je zdali sem divný já i grco nebo mike.... :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod apuka » sob črc 29, 2017 15:15

lojzmen píše:UL opalovací krém z Decathlonu faktor 50
Nechci Ti brat iluzi o inovacnim potencialu Decathlonu, ale zrovna ten SP faktor se uvadi na nekterych druzich obleceni i tech nejrenomovanejsich outdoorovych znacek (a rozhodne nemyslim Kilpi, Husky a spol) uz nekolik let ](*,). Myslim, ze se to dokonce nekde v sekci obleceni uz i probiralo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod grco » sob črc 29, 2017 16:10

@mike: ten vtip s tou poistovnou, ci co to ma byt
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod GreyMouse » sob črc 29, 2017 22:52

@grco, pp: A co kdyby tam místo ředitelů pojišťoven byli EUpolitici? ;-)

@lojzmen: Abys nebyl OT, musel by sis vzít tu bundu obráceně a kapucu na hlavu ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » sob črc 29, 2017 23:10

@GreyMouse: :smt023

@pp: nektere otazky je lepsi nepokladat, ale v tomhle konkretnim pripade jsou na me strane Douglas Adams a miliony jeho ctenaru ;-) (vtip je z pateho dilu Stoparova pruvodce).

@grco: takove vtipy se tezko vysvetluji, bud ti to prijde vtipne nebo ne. Ale GreyMouse se to mozna povedlo. Zkusim to jeste jinak, pres stary programatorsky vtip: Existuje 10 druhu lidi. Jedni vtip chapou a druzi pojistnou udalost jeste neresili ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod apuka » ned črc 30, 2017 10:26

miku, to mas tezke i s tym programatorskym.... grco je jina generace programatora, oni mysli uz uplne jinak. No a PP je kapitola sama o sebe, navic mu asi znicili centrum chapani nekterych vtipu. Ale seda myska to mozna z tou zamenou za EUpolitiky vymyslela dobre, vztah PP k EU(politiku) asi nedokaze znicit ani amputace celeho jeho mozku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod booze » sob srp 11, 2018 9:24

Stalo se nekomu, ze si od slunce spalil kuzi uvnitr v nose?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 11, 2018 10:50

Jo, na ledovci díky odrazu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod booze » sob srp 11, 2018 12:52

Ne ledovci se mi to nikdy nestalo, ale ted jsem nebyl na snehu a boli me cely vnitrek nosu uplne neskutecne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod apuka » sob srp 11, 2018 17:03

Zes te zmohlo v tech horkach pivo a usnul jsi na slunci s hlavou vyvracenou dozadu? :wink: :lol:

Ono se to muze odrazet nejenom od ledu a snehu, navic je tisic moznych duvodu, proc bys mohl mit citlivejsi kuzi, obzvlaste na jemnejsich sliznicich jako v nose. A to soucasne Slunce je previt - sviti "nejak jinak", mnohem vice jej clovek citi, i kdyz neni tak teplo. Alespon takova je moje zkusenost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Stani » sob srp 11, 2018 17:16

Pálenie vnútorných stien nosa spôsobuje aj alergia. Ja to mám vždy na začiatku peľovej sezóny, zvlášť tohto roku a jej teplotne brutálnom začiatku (apríl). Nevytvárali sa ti predtým také zhluky po tých vnútorných stranách? Niečo ako vyschlé sople, alebo ako to nazvať. Nedá sa to vysmrkať, len prstom zlúpať. Po nich to strašne páli.

Ale, žeby som si ich spálil od slnka, to počujem teda prvykrát. Na ľadovci si to viem predstaviť, ale tak mimo toho...
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » sob srp 11, 2018 23:40

@booze: to mas z tech travicich stav, blit nosem neni zdrave a navic je to nechutne :vom: :twisted:

Na ledovci jsem si spalil nos zespoda, ale vevnitr nikdy. Mozna ho nosis moc nahoru ;-)

Jak vis, ze je to od slunce? Krome toho, co psal Stani, to muze byt taky opar. Ten se v nose muze udelat a umi pekne bolet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod booze » pon srp 13, 2018 7:56

Stani píše:Pálenie vnútorných stien nosa spôsobuje aj alergia. Nevytvárali sa ti predtým také zhluky po tých vnútorných stranách? Niečo ako vyschlé sople, alebo ako to nazvať. Nedá sa to vysmrkať, len prstom zlúpať. Po nich to strašne páli.

Tak to ma pokracovani a presne jak pises. Vcera mi z vnitrni kuze nosu tekla krev a udelal se mi tam strup plus vyschle sople. Boha co to je zas za sra.ku... :smt022 se rozbrecim
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Stani » pon srp 13, 2018 14:29

Presne, ide to až do krvi. Ako sa ti do ranky dostane infekcia, alebo čo to sa namnoží, tak to páli. Zvlášť nadránom sa veľmi staží dýchanie, pokým zhluky prstami vydreš z nosa von. Ja som s tým skončil nakoniec na alergii. V kombinácii s podráždením od teplého vzduchu s peľmi sa to zapáli. Takže žiadne spálenie od Slnka, to je fakt blbosť.

Pomohli mi kvapky PAMYCON, sú namiešané do tobolky, len na predpis, používaš ich týždeň a veľmi, veľmi to pomáha. Skladuješ ich v chladničke. Dáva sa ešte sprej RHINOCORT AQUA, ale tie kvapky mi pomohli viac.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod booze » pon srp 13, 2018 15:48

Tak jsem si nechal predepsat ten PAMYCON. Diky za info
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 17:35

Pamycon je antibiotikum. Pomuze, jestli tam mas bakterialni infekci. Koukli se na to aspon?

Je to pekne svinstvo, nesmi se to dostat do krve, ale na povrchove krvaceni snad jeste jo. Mel jsem to vloni na zanet dutin a nebyl jsem z toho zrovna odvazany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod Stani » pon srp 13, 2018 17:44

Ostatné vodičky v podstate len zvlhčovali dutinu nosa, no neriešili problém, mne osobne pomohol až PAMYCON. Samozrejme, šiel som na vyšetrenie, len tak sa nedal predpísať. Možno booze len zavolal lekárke :D
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 17:53

Jasne, kdyz tam mas infekci, tak jo, ale rozumne je nejdriv udelat vyter a kultivaci. U nas na ORL by mi to bez nej nedali.

Jinak na zvhceni docela pomaha Vincentka, prodava se i jako nosni sprej, ale ja si ji tam proste naliju, kdyz je jednou za dlouhy cas potreba :) Pripadne i sul rozpustena ve vode, ale nesmi se to prehnat s koncentraci, jinak to umi taky pekne palit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Opalovací krém na obličej

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 18:40

Naz acatek se oplati misto toho svinstva nejdrive zkusit si zevnitr poradne pretrit nos roztokom antibioticky i antiviroticky ucinkujicim alkoholoveho bylinneho koncentratu, jak silne se to zvladne (ale radeji zacit s vetsim redenim) - grep, Tea Tree Oil, cesnek, propolis, atd. Klidne napustiti tampon a strcit do nosa. V nouzi mozna staci si dat do nosu (bacha: doslovne!!! :lol:) trochu slivovice. Ale po nejake dobe bych tam procistil nosni dirky Vincentkou nebo slabe slanou vodou, pripadne existuje taky sprej s morskou vodou, ten taky dobre zvlhci a uklidni sliznici.
Az by toto nezabralo (rekl bych, ze v min 80% pripadech zabere, cim driv se zacne, tim lepe) bych pouzil ten PAMYCON. Ja jsem jej taky parkrat davneji dostal, ale uz ani netusim na co :toimonster:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví