Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv srp 2, 2018 20:51

No, mně by asi právě vyhovoval ten Terra Ultra s 0mm dropem i na to ultra/turistiku, akorát ta cena je úlet a muselo by to vydržet minimálně dvakrát tak dlouho jako obyč bota.
@mike: Která má ještě 0mm drop kromě toho Terra Ultra? Mudclaw má 4mm a ta crossfit FLite asi taky, co jsem se díval. Jestli je to tak tvrdý, že to při chůzi tlačí na prsty seshora, tak to teda moc nevymysleli, v pár botách se mi to stávalo a je to celkem okamžitá stopka. Nenapadlo mě vůbec jak to pořešit, aby v tom šlo aspoň někam dojít.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2018 23:43

Co se ti nezda na cene? Vzdyt celkem odpovida jinym Inov-8, cekal bych, ze to bude drazsi.

Jo, mas pravdu, prehlid jsem se, obe dve maji 4 mm.

Ono to vylozene netlaci, ale rozdil proti jinym Inov-8, co jsem zkousel, byl okamzite znat. Proste jsem tam pri ohybu spicky neco citil, u ostatnich ne. Asi bys to musel zkusit, abys poznal, jestli by ti to vadilo nebo ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned srp 12, 2018 23:10

Mam v Trailtalonech 290 nachozeno asi 40 km. Divne pocity v kotnikach, achilovkach a kolenech pomalu mizi, na mekke vlozky si mozna taky zvyknu. Necham tomu nejaky cas, uvidi se tak po 200 - 300 km. Co mne ale prekvapilo je, ze profukujou. Spicka shora, citim vitr a kdyz jsem v obchode otevrel chladak, tak to bylo jako kdyz mi do bot tece ledovy vzduch. Zatim je teplo a nevadi to, ale co az bude chladneji? :-k Delaji to jen Inov-8 nebo i ostatni bezecne boty?

Jeste horsi ale je, ze kdyz jsem dnes sundal boty a ponozky, mel jsem spinave nohy. Prave v tech mistech, shora nad prsty. Normalne tim projde prach, skoro jako bych sel v sandalech. Tohle je normalni? :shock:

BTW, je to pekny podvod. Nevazi 290 g, ale 340 :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon srp 13, 2018 0:58

Asi ich vážia bez šnúrok, tak ako u UL stanoch, kde niekde sa uvedie hmotnosť bez kolíkov :) .

Na behanie teraz používam Asics gel Nimbus, ktorý má v prednej prstovej časti poriedšiu 3D sieťovinu, takže keď je chladnejšie tak to počas chôdze cítim, keď poriadne zafučí tak aj počas behu. Ale nie je mi to nepríjmené.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon srp 13, 2018 7:37

mike píše: Co mne ale prekvapilo je, ze profukujou. Spicka shora, citim vitr a kdyz jsem v obchode otevrel chladak, tak to bylo jako kdyz mi do bot tece ledovy vzduch.

:smt082 Dobre rano stara mama. :lol:
mike píše:Zatim je teplo a nevadi to, ale co az bude chladneji?

Tak nic, pokud nebudes hodinu stat v -5°C. Lepsi nez kdyz se mi pari noha v GTX kozene bote.
mike píše:Delaji to jen Inov-8 nebo i ostatni bezecne boty?

Ano delaji
mike píše:Jeste horsi ale je, ze kdyz jsem dnes sundal boty a ponozky, mel jsem spinave nohy. Prave v tech mistech, shora nad prsty. Normalne tim projde prach, skoro jako bych sel v sandalech. Tohle je normalni? :shock:

Ano normalni.
Konecne sis koupil tenisky. Mam radost tati. :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon srp 13, 2018 8:39

@mike: To "profukování" beru jako výhodu, prostě to skvěle větrá. Asi máš moc citlivé nožičky po těch letech v pohorkách. :twisted: Nikdy jsem nevnímal vítr na chodidla a celkem mě to překvapuje, že to tak někdo může mít. Ani v -20C jsem s tím neměl žádný problém. Teoreticky by se to dalo ve velkých mrazech pořešit ponožkou s membránou jako dělá třeba sealskinz.
Jemný prach skrz síťovinu do nich napadat může, u některých víc, u některých míň nebo nic, záleží na modelu, jak je ta síťovina udělaná. Jde to proti sobě, chceš odolnou, co se netrhá a nepropouští prach, ale zároveň prodyšnou, co dobře větrá a rychle uschne a zároveň aby to vážilo, co nejmíň.
A ta váha je myslím pro velikost 9UK, takže jestli máš větší, je logické, že budou vážit víc.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Abcdefghch » pon srp 13, 2018 8:51

mike píše:Jeste horsi ale je, ze kdyz jsem dnes sundal boty a ponozky, mel jsem spinave nohy. Prave v tech mistech, shora nad prsty. Normalne tim projde prach, skoro jako bych sel v sandalech. Tohle je normalni? :shock:

BTW, je to pekny podvod. Nevazi 290 g, ale 340 :evil:

S tím prachem a špínou uvnitř boty se nedá nic dělat, je to dáno prodyšným svrškem. Občas je to docela nepříjemný, když po dni v horách je noha černá a někdo z toho možná může mít drobné oděrky a otlaky, ale noha alespoň trochu větrá a nevaří se jak v jiných botách. Někdo nosí tenký ponožky, ale osobně se mi osvědčily merinový střední gramáže i v létě. Je v nich sice větší horko, ale případný bordel v botě není tak znát. Na zimu se dají pořídit membránový běžecký boty, který tolik bordelu do boty nepustí a znatelně víc izolují, ale lepší řešení jsou dvě ponožky a igeliťák mezi ně. Jen v tužších mrazech už prsty docela mrznou. Jakmile si na ty boty zvykneš, jsou běžecký boty (vyjma nějakých delších přechodů ledovce atp.) na chození od jara do podzimu díky citu pro terén a pevnosti kroku skvělý.

Hmotnost bot je zpravidla uváděna k průměrné velikosti chodidla (u chlapů asi UK 9/10?). U Inov-8 je to trochu víc zavádějící v tom, že hmotnost je uvedena přímo v názvu boty. Vystřídal jsem nejméně 6 různých bot od inovejtu s velikostí od 45,5 do 47,5 a hmotnost tím pádem vždycky vyšší, než uváděná.

edit: omlouvám se za stejnou odpověď viz výše. Měl jsem delší dobu otevřené okno.
Abcdefghch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 19, 2015 15:17

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2018 8:57

oodoow píše:Ani v -20C jsem s tím neměl žádný problém.

já mám tedy při těchto teplotách problém i se dvěma silnými vlněnými ponožkami v nezateplených pohorkách, ty si asi druhý Cody Lundin
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2018 9:07

Abcdefghch píše:díky citu pro terén a pevnosti kroku skvělý.

já tedy nechci cítit při každém kroku každý kamínek, a o pevnosti kroku se ve srovnání s pohorkami u tenisek nedá vůbec ani hovořit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2018 9:11

mike píše:Jeste horsi ale je, ze kdyz jsem dnes sundal boty a ponozky, mel jsem spinave nohy.

budeš si sebou muset nosit vodu nejenom na pití a na vaření, ale budeš si sebou muset nosit i vodu na mýti nohou, a nebo budeš lest do spacáku se špinavýma nohama, tomu se říká UL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 9:31

To vyresi UL igelitovym sackem na gumicku na nohou. Vyhodi, az bude od plisne nepruhledny :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon srp 13, 2018 10:46

@fps: Codyho neznám, ale nejsem zdaleka jediný, kdo šel dlouhý pochod v -20C v teniskách a nikomu prsty neumrzly. Teď už takové zimy moc nebývají, ale pamatuji si třeba Pražskou stovku 2010, kdy těch -20C v noci opravdu bylo.
Rozdíl bude v tom, že když jdeš v měkkých botech, tak ti chodidlo pracuje a tím pádem nemrzne, je to velký rozdíl oproti pohorkám, kde nepracuje skoro vůbec. Je to asi jako když v zimě stojíš na místě anebo jsi v pohybu, při stání si taky musíš obléct více vrstev, zatímco pohybu ti stačí méně. I eskymácké mukluky mají měkkou podrážku, aby v nich chodidlo pracovalo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 12:29

@oodoow: ted nechci polemizovat ohlednet bezeckych bot, ale toto, hlavne ta druha cast
oodoow píše:když jdeš v měkkých botech, tak ti chodidlo pracuje a tím pádem nemrzne, je to velký rozdíl oproti pohorkám, kde nepracuje skoro vůbec
je naprosta hovadina. Pracuje a to hodne. Alespon ve vsech mych pohorkach tomu tak bylo. Kdyby ne, tak bych necitil skoro zadny rozdil mezi chuzi a stanim ani pod -27 (tuto teplotu davam proto, ze vim, ze minimalni, co jsem v ni slapal i cekal na miste byla alespon takova). A to teda jsem kolem Morskeho oka v polskych Tatrach tehdy citil sakramentsky. Pri chuzi nejenom ze zadny problem, ale kvuli studene kuzi pohorek jsem dost citil, jak se chodidla zahrivaji az prehrivaji, jak silne pracuji pri bezne chuzi, zato pri zastaveni to teplo vevnitr se okamzite zacalo vytracet a za chvili jsem se musel zacit prochazet, bo by mi umrzly prsty. Cekla jsem takto asi hodinu, na promrzlem snehu, takze zadna chvilkova zalezitost. No a bylo to v Asolo Granitech, nezateplenych celokozenych poradnych C botech s GTX, s neohebnou podrazkou.
Nerikam, ze v bezeckych botech nepracuje vice, ale to spise svaly kolem kotniku nez samotne chodidlo.

BTW, ty mukluky mely "mekkou podrazku" kvuli tomu, aby umoznily eskimakum nejenom chuzi, ale i beh a jine cinnosti, kde potrebovali ohybat prsty a nohy. To je ale ponekud neco jineho, nez z duvodu aby v nich chodidlo "pracovalo" ve smyslu zahrivani a vydavani tepla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon srp 13, 2018 14:56

@apuka: No, to je pak zajímavý, že fps má problém i s dvěma vlněnými ponožkami. Já si pamatuju, že když jsem měl lyžáky, tak mi v nich byla zima na prsty, protože jsem s nima prostě moc nehýbal a to ani při chůzi. Naopak, když jsem měl někdy třeba pětiprsťáky a šel jsem po kamenech, tak se mi úplně překrvovalo a hořelo chodidlo a bylo to tím, jak muselo reagovat na každou nerovnost a makat, to prostě v pohorkách nezažiješ.
Jinak správně píšeš, že měkká podrážka má spoustu dalších výhod, že se v ní chodidlo více zahřívá je jedna z těch hlavních.
Stačilo zagooglit a píšou to třeba i tady, kde ty mukluky prodávaj:
Research indicates that flexible soles promote proper foot movement and blood circulation to your toes. This means that in cold dry weather, our mukluks will allow your feet to stay warmer than almost anything on the market.

Takže rozdíl tam očividně je. :wink:
Prostě závěr je, že se mike nemusí bát, že by mu do boty foukalo a noha se mu nachladila. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon srp 13, 2018 15:25

Samozrejme, že je rozdiel, ak sa hýbe aj chodidlo, vs. nehybné v tuhších topánkach. Pretože, napr. v C topánkach, ak ešte priškrtíš hrubými ponožkami cirkuláciu krvi, tak mrzneš okamžite. Takže tam nič iné neostáva len pohyb a hýbanie prstami. Ak vezmem mäkkšie B topánky na zimu + hrubšiu ponožku, rozdiel je veľký, zimu tak nepociťujem, nevýhoda je horší došľap v strmšom teréne (nehovrím o použití nesmekov atď).

Mike asi nemá skúsenosť s prefukovaním meshu, ale je to príjemné, ako písali vyššie. Problém je, ak by si v nich dlho stál, ale to ani nemusím ďalej písať, to vie každý. V tých Asics behávam celoročne, používam ich celoročne aj na tréning v rýchlej chôdzi, nikdy som nemal problém s prefuknutím. V zime mám trochu hrubšiu ponožku a hlavne chodidlo pracuje. Zo začiatku pociťujm, potom ako sa zahrejem, tak už nie.

Dokonca v zime v nich behávam aj hlbokom snehu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon srp 13, 2018 15:30

Noha se v trvrdych botech jinak hybe min se prokrvuje. K tomu celemu bych pripocital jine mikroklima v bote. v Alaskach vyssi vlhkost nez v Trangach a v Asicsech.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 17:31

oodoow píše:To "profukování" beru jako výhodu, prostě to skvěle větrá. Asi máš moc citlivé nožičky po těch letech v pohorkách. :twisted: Nikdy jsem nevnímal vítr na chodidla a celkem mě to překvapuje, že to tak někdo může mít.

On je to spis nezvyk, profukujici boty jsem jeste nemel. Nevnimam vitr na chodidlech, zespoda nastesti neprofukuji, ale shora v oblasti nad prsty ;-)

Abcdefghch píše:S tím prachem a špínou uvnitř boty se nedá nic dělat, je to dáno prodyšným svrškem.

:? to jste mi nemohli rict driv? Tohle je opravdu neprijemne prekvapeni. Doted jsem po navratu domu musel maximalne sundat ponozky, ted si musim navic umyt nohy #-o

No a neda nic delat... Me kalhoty z PAD jsou z tenci latky, prodysnost naprosto dostatecna, chodim v nich i v aktualnich vedrech, vitr skrz ne necitim a prach se skrz ne nedostane. Vlastne se mi nikdy nestalo, ze by se pres obleceni dostal na telo prach.

fps píše:budeš si sebou muset nosit vodu nejenom na pití a na vaření, ale budeš si sebou muset nosit i vodu na mýti nohou, a nebo budeš lest do spacáku se špinavýma nohama, tomu se říká UL

Mam ty boty primarne na denni vychazky, letosni prumer necelych 8 km. Casem je asi zkusim vzit na celodenni turu u nas, ale rozhodne v nich nehodlam jezdit do hor nebo na jine vicedenni akce.

No a k tomu terenu... zatim mi teda neprijde, ze bych mel lepsi cit, naopak. Vlozka v botach je mekka, a tak sice citim kaminky, ale teren to cte blbe. Doted jsem chodil v Meindl Laredech seslapanych misty az na PU a v tech jsem teren citil lip. Taky mam pocit, ze jsem v nich mel lepsi odraz/prenos energie, v tech tlumivych vlozkach se to nejak rozplizne. Muze to byt ale mensim dropem, uvidim casem. Zatim mam pocit, ze se v nich chodi hur a ze to da vic prace. Chodidla opravdu pracuji vic, zacinaji mne bolet slachy v nich.

K te vaze: prevazil jsem je, maji 333 g, UK 10. To je o 15 % vic, jestli nejaka vazi tech 290, tak to musi byt detska velikost. Leda kdyby to vazili bez tkanicek a vlozek :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon srp 13, 2018 18:28

Taky beru profukovani jako bonus, ale nerekl bych ze to delaji vsechny bezecke, na mnoho to podle me je malokdy znat, nejvice mi vetraly 1. verze trailrocu, hodne bot ma sice mesh ale pod tim jeste textilni vrstvu, to uz pak clovek moc vitr neciti. trailrocy mely jen mesh.
Ale zapraseny nohy mam ze vsech :) Uz to beru jako fakt a na vicedennich akcich to resim vlhcenym ubrouskem (ostatne ten se hodi i na dalsi casti tela :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 19:39

@oodoow: Nekdo jeste bere vazne vychvalovani neceho samotnym prodejcem? :roll: :(( :lol:
Ale vsak ja vubec neodporuji, ze v mekkych botech nepracuje noha vice, odporoval jsem, ze "v pohorkach nepracuje skoro vubec", coz pravda (alespon u mne) neni. Ale je to mozne, ze je to taky dane zpusobem chuze. Kdyz nekdo v pohorkach doslapuje na paty a "odrazi se" uz z kloubu palce (mnoho lidi, rekl bych vetsina to takto v tvrdych botach dela), tak jo, prace je tam malo. Kdyz ale si krok pekne rozlozis na cele chodidlo a snazis se vyuzit i energii prstu pri "odrazu" (jo, je tam i pri uplne neohebne podrazce), tak si svaly samotneho chodidla docela dobre zamakaji, rozhodne vic nez ti, co "nekecaji, ale makaji" :twisted:. Ale toto plati i pri mekcich podrazkach, cim mensi drop, tim vice.
To, co popisujes u petiprstaku neni ani tak prace chodidla, ale jeji (skoro reflexni) masaz nebo akupressura. Jasne, svaly na zatlaceni reaguji, tim se zahrejou, o tom zadna. Ale to nema nic spolecneho se ctenim terenu (coz si ja predstavuji pod pojmem "citit teren").
mike píše:No a k tomu terenu... zatim mi teda neprijde, ze bych mel lepsi cit, naopak. Vlozka v botach je mekka, a tak sice citim kaminky, ale teren to cte blbe.
Nevim na co se stezujes, vsak sam pises, ze teren citis (kazdy kaminek :lol:).
Stani píše:Pretože, napr. v C topánkach, ak ešte priškrtíš hrubými ponožkami cirkuláciu krvi, tak mrzneš okamžite.
Promin, co je to za blbost? Pokud jakekoliv Tvoje "ponozky priskrti krvny obeh", tak je mas male, nevhodne na pouzti v pohorkach, i v Tvych mekcich B botech. Mozna muzes pouzit jako kompresni v bezeckych, ale podle mne ty by taky nemely moc omezit krevni obeh, to je dost nebezpecne.
Moje "hrube ponozky" spise chrani moje cevy/krevni obeh pred priskrcenim zatahnutim tkanicek.

Stejne tak je ponekud blbe tvrzeni, ze v "C topankach mrznes okamzite, dokonce i s tim priskrcenim". Nezapomen, v zateplenych a hlavne kozenych pohorkach a jeste s tema dobre padnoucima, neskrticima hrubyma ponozkama je noha dobre odizolovana, teplo ziskane pohybem v bote vydrzi mnohem, mnohem dele nez v profukavych bezeckych. (Nezateplene a nekozene do vetsi zimy berou jenom silenci a ledovy medved.) Takze ve stejnych podminkach, kdyz se zastavis, Ti bude mozna v tech C botech tepleji nez v B, pokud je mas nezateplene kozene uz jen kvuli tomu, ze C-cka byvaji ze silnejsi kuze, tj. lepsiho izolantu. I kdyz budes mit spocatku mozna teplejsi chodidla, ale rychleji vychladnou. (Ted myslim, samozrejme, boty s cca stejne izolacnou podrazkou.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 20:42

Jak teda resite bordel v botach? Kdyz se dostane az na kuzi, musi byt i vevnitr. Co s tim? Proplachnout vodou? Namocit do kyblu? Vyprat?

Mam spinave nohy i dneska a to bylo po desti a zadny prach nebyl. Musel tam teda zustat ze vcerejska.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » úte srp 14, 2018 8:37

jo obcas ty boty vyperu v kyblu, ale spis protoze jsou zapraseny zvenci nez zevnitr, pomuze je i pomlatit o sebe aby se trochu odprasily :) Nejak me to netrapi, proste vim ze budu mit vice ci mene zaprasene nohy :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » úte srp 14, 2018 11:28

@mike: velky bordel vysypem a maly bordel sam odide s prvym dazdom alebo snehom :)
tie vlozky skus vymenit, ja som tie original hrube po prvom behu musel vymenit, su prilis makke...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Sirkka » úte srp 14, 2018 13:27

mike píše:...Zatim mam pocit, ze se v nich chodi hur a ze to da vic prace. Chodidla opravdu pracuji vic, zacinaji mne bolet slachy v nich...

@Mike: Zvykneš si, máš jen "líné" nohy z pohorek ;-)

V pohorkách taky po čase mrznu a když zmoknu (= nateče mi i do nich), tak ty nohy prostě nezahřeju, zatímco v běžeckých s tím problém nemám.
Profukování je fajn, aspoň se noha nepaří. Jak už tu bylo řečeno, záleží na typu boty.
A prach neřeším. Někdy boty vydrhnu celé, když jsou zablácené (třeba z Loučení, že Oodoow, tam je bláto i uvnitř :D) někdy jen oklepu. Vzhledem k tomu, že se po sportovní aktivitě jdu osporchovat, umyju tím i nohy. A na horách je buď nějaký potok nebo mám ubrousky. A nebo to prostě neřeším :D
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 14, 2018 13:50

Sirkka píše:A nebo to prostě neřeším :D
To jsi stejně napsala jenom proto, abys nevypadala moc změkčile :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » úte srp 14, 2018 14:02

mike píše:...
Doted jsem po navratu domu musel maximalne sundat ponozky, ted si musim navic umyt nohy #-o
...


ponožky nesundávej, umyj nohy v ponožkách a máš rovnou i vypráno :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Sirkka » úte srp 14, 2018 15:35

@vonkreuz: Naopak, často vypadám jako prase :P :ú
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 16:23

Sirkka píše:Zvykneš si, máš jen "líné" nohy z pohorek ;-)

S tim pocitam, uz jsem si castecne zvyknul, mam nachozeno pres 3000 km v nizkych Meindl Laredech a tam ten prechod zpocatku docela bolel. Tady mne trochu zarazi, ze v Laredech mam pocit lepsiho prenosu energie. Uz jsou seslapane tak, ze jsou skoro barefoot a prijde mi, ze pri stejne namaze v nich jdu rychleji. Nejspis to ale bude tema mekkyma vlozkama u Inov-8.

slash1111 píše:tie vlozky skus vymenit, ja som tie original hrube po prvom behu musel vymenit, su prilis makke...

Jake jsi tam dal? Uz jsem tam zkousel ty meindlovske, ale nejde to. Inov-8 maji specificky tvar, hodne siroke vepredu a uzke uprostred. Navic jsou uplne ploche, zatimco meindlovske profilovane a nejde to dohromady.

Vymenil bych je celkem rad, bez vlozek ty zminovane negativni efekty mizi, ale chodit si takhle netroufnu.

Sirkka píše:V pohorkách taky po čase mrznu a když zmoknu (= nateče mi i do nich), tak ty nohy prostě nezahřeju,

Do pohorek natect nesmi. Taky se mi to stalo a od te doby si davam pozor :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » úte srp 14, 2018 18:13

Ja nastastie mam tenke 3mm vlozky z Trailroc 245, tie su tvarovo identicke. Skus sa opytat u predajcu, kde si kupoval tenisky, mali by predavat nahradne vlozky Inov-8 3mm Natural Footbed. Ja som si tiez chcel kupit nove, ale na ziadnom eshope som ich nenasiel...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte srp 14, 2018 19:10

Diky. Jsou ze stejneho materialu jako ty 6 mm? Klidne bych stejne silne, jen z neceho pevnejsiho...

Koukal jsem a sice je maji, ale jen male velikosti :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » úte srp 14, 2018 19:44

Sú iné, sú akoby zospodu z tenkej perforovanej gumy/neoprénu.
A aspoň ja som mal po výmene pocit, že tá bota je vpredu širšia
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

PředchozíDalší

Zpět na Běhání