Bezlepková dieta na horách

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod mike » pát úno 7, 2014 15:58

Na prirodno to neni wienerschnitzel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod apuka » ned úno 9, 2014 9:37

kaarkull píše:...a ma trebars len 1 hrniec a plynovy varic. Takze ideal je jedlo ..., ktore idealne iba hodim do hrnca, zalejem vriacou vodou a bude z toho megachutne vyzivne nieco
:(( Jak pejsek a kocicka varili tortu - chcel by som vidiet ako v s jednym hrncom k dispozicii "hodis do hrnca a zalejes vriacou vodou :lol:
Teraz vazne - vacsina "plotovin" (ryza, pseno /jahly/, pohanka, ...) ale aj napr. cervena sosovica sa lepsie "uvari" ked ich das do studenej vody a spolu to privedies do varu, prikryjes a nechas dojst 10-15-20 minut, idealne este neicim izolovat (napr. strcit do spacaku alebo perovej bundy - ved tych par minut mrznutia Ta /vacsinou/ nezabije a za chvilku budes mat jednak krasne vyhriatu bundu/spacak a este Ta aj jedlo dobre zahreje zvnutra :wink: :lol:). Ked ich nasypes do vriacej vody (alebo svojim umom zariadis zaliatie), tak voda dost vychladne.
Este ma napadla taka "dobrotka" vhodna na ochutenie a zvacsenie vyzivnej hodnoty - nakrajat tempeh alebo tofu (ja by som to robil s udenym) na male kocky a tie v trube vysusit, resp. upiect az do stvrdnutie. TO si potom mozes vozit sebou a troska vzdy pridat do varenia. Su to hlavne bielkovina z lustenin a troska dalsich latok.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod vici » sob kvě 10, 2014 6:57

Jak to už u doktorů bývá, člověk za nimi jde s jednou věcí a odnese si minimálně čtyři ](*,)
Takže mám zkušenosti s bezlepkovou stravou.
Nejčastěji s sebou beru: ovoce (jablky, banány), v krabičce přes noc namočenou cizrnu, ořechy (jím bez vaření), bezlepkový chleba a k tomu vlastní pomazánku (avokádo, cibule, sladká paprika, česnek, olivový olej, sůl, pepř), sušené ovoce (nejraději datle a fíky), rýžové vločky (zaliju vařící vodou a dochutím sójovou omáčkou Tamari) a s tím si vystačím.
Faj je, že po jídle se mi nechce spát a jsem čilý :t:t
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod Zdéňa » sob kvě 10, 2014 19:50

A bezlepkový chleba kupuješ nebo si děláš vlastní? Moc si nedokážu představit tu cizrnu, přijde mi úplně bez chuti, takže ji nevaříš?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod kaarkull » ned kvě 11, 2014 13:53

Super je kasa pripravena z bezlepkovych ovsenych vlociek, do toho rozmackany banan, nejake datle, alebo ine susene ovocie a oriesky.
Zatial som to robila z Tilquhillie a bola vyborna s mliekom aj vodou, staci povarit uplne minimalne. Naviac je to ideal na tie popucene banany po noseni v batohu :D

Akurat cenovo sa mi to az tak nepozdava :| skusim asi nejaky iny zaklad a namiesat si to doma, hlavne bez hrozienok :tonqe:
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod rieMa » ned kvě 11, 2014 14:41

Heleď, a kaše Nominal znáš? Teď si sice nejsem jistá, co a jestli z nich jsou bezlepkové, ale třeba tě to zaujme...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod kaarkull » ned kvě 11, 2014 15:38

Skusim tiez, vyzeraju dobre a kopa z nich je bezlepkova :smt023
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod vici » ned kvě 11, 2014 17:40

Zdéňa píše:A bezlepkový chleba kupuješ nebo si děláš vlastní? Moc si nedokážu představit tu cizrnu, přijde mi úplně bez chuti, takže ji nevaříš?

Chleba kupuji. Cizrna, oříšky namočené přes noc mi moc chutnají, trochu nasládlé, šťavnaté a pěkně křupou. Asi jde o sílu zvyku. Vařenou cizrnu jsem ještě nejedl.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod vici » ned kvě 11, 2014 17:41

rieMa píše:Heleď, a kaše Nominal znáš? Teď si sice nejsem jistá, co a jestli z nich jsou bezlepkové, ale třeba tě to zaujme...

Děkuji :smt023
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod booze » pát srp 10, 2018 8:09

Tak jsem se hecl a mesic drzel bezlepkovou dietu (pivo jsem pil normalni :mrgreen: ).
Nechapu v cem je problem (Mawenzi), ale dost velka vyhoda bezlepku je v tom, ze kdyz snidam bezlepkove, tak nemam hlad na obed a najim se az na veceri. Resit nejaky chleba je zbytecne. Snidal jsem uplne prasacky syr, vajicka, parky, sunku... obed maso na prirodno, vetsinou indickou/vietnamskou kuchyni. Cela vietnamska kuchyne mi prijde, ze je bezlepkova. Pres den domaci RAW tycinky.
Zhubl jsem 4 kila a vycistily se mi pekne streva. :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 10, 2018 11:04

jak dlouho ti ty parky a sunka vydrzi v techle vedrech v baglu na zadech?

ja nemam problem s tim co jist v beznym domacim/pracovnim rytmu, jen se mi proste obcas preji to, co vozim ven a parek ti tyden fakt nevydrzi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod booze » pát srp 10, 2018 12:35

Sunku a parky v civilizaci, koupit a sezrat. Jinak maso v konzerve, ktere jsem mel dva dny v batohu byla super.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod GreyMouse » pát srp 10, 2018 13:49

V jaké konzervě? Klasické nebo nějaké UL? My jsme domácí UL přežili, druhá přijde na řadu příští týden (Smectu a zdravotní pojištění mám :D)

EDIT: Myslela jsem, že střeva sis pročistil dostatečně nedávno, jak's pil vodu z Dyje a filtr měl slabší chvilku :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod mike » pát srp 10, 2018 15:27

@booze: to spis vypada jako nizkosacharidova dieta, proto jsi zhubnul, ne? ;-) Proc jsi to vlastne delal? V dalsim kroku zacnes pit Savo? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 10, 2018 16:56

taky me zajima ta konzerva. Nicmene na zitra si pekne upecu cokoladove brownies, konecne se mi nerozpusti cestou (doufam:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod booze » sob srp 11, 2018 9:21

GreyMouse píše:V jaké konzervě?

Takovy stribrny pytlik. Koupil jsem to v Makru. Narazil jsem v Italii na super tunakove konzervy a zapomnel jsem nazev. ](*,) Ale ten tunak byl tak dobre dochuceny, za ho stacilo kydnout na testoviny a jist. Byly to jedno porce konzervy v prumeru 5-6 cm. Vytecne delikatni.
Ty smradlave hnusy, co se prodavaji u nas, se nedaji jist ani po pridani cehokoliv. :vom:
GreyMouse píše:Myslela jsem, že střeva sis pročistil dostatečně nedávno, jak's pil vodu z Dyje a filtr měl slabší chvilku

To si nevidela, co jsem zazil s ATB na rymicku. 8-[
mike píše:@booze: to spis vypada jako nizkosacharidova dieta, proto jsi zhubnul, ne? Proc jsi to vlastne delal? V dalsim kroku zacnes pit Savo?

Jedl jsem normalne zeleninu, ovoce, cokolady, vsechno co normalne jim, ale zadnou mouku. Chtel jsem si to vyzkouset jake to je s celiaklickou DIEtou a musim uznat, ze takto kratkodobe super. Ten jsem mel krok, kdy jsem pil hodne grapu a travici stavy mne krasne protahly nosni dutiny. :D Takze Savo pocka

Kdyby 3/4 nepekla nejlepsi chleba na svete, tak by mne bylo uplne jedno, ze mouku nejim. Najednou jsem mel spoustu energie, stacilo mi min jidla a citil jsem se lip. Doma denne snim klidne pul bochniku domaciho chleba. Kupovany nejim, je to sracka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod mike » sob srp 11, 2018 23:36

booze píše:Ty smradlave hnusy, co se prodavaji u nas, se nedaji jist ani po pridani cehokoliv. :vom:

Nesmis nakupovat tunaka v Lidlu :twisted: Kupuju jedine Rio Mare a a chutna mi. Samozrejme ne za nesmyslne ceny, ale kdyz je 50+ % sleva, pak kupuju do zasoby, ono se to nezkazi.

Sveho casu byly k dostani i Rio Mare tasticky a ty se susenymi rajcaty byly fakt dobre. Uz jsem to ale roky nevidel.

booze píše:Ten jsem mel krok, kdy jsem pil hodne grapu a travici stavy mne krasne protahly nosni dutiny.

A pak se div, ze te boli nos :twisted:

booze píše:Kdyby 3/4 nepekla nejlepsi chleba na svete, tak by mne bylo uplne jedno, ze mouku nejim. Najednou jsem mel spoustu energie, stacilo mi min jidla a citil jsem se lip. Doma denne snim klidne pul bochniku domaciho chleba.

Skoro bych rekl, ze se te 3/4 pokousi zbavit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 12, 2018 16:39

rio mare tunak.je dobrej, chutove i lepsi nez z lidlu a kdyz je za 50 - v cervenci byl - tak taky koupim treba 10ks a mam.to na celej rok, ty lidl tak dobry nejsou ale lepsi, nez dratem do oka.

ty tasticky sem taky dlouho nevidela, ale byly skvely.

jinak brownies na slunicku lehounce povolili a krasne se to projevilo na celkove chuti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod vonkreuz » ned srp 12, 2018 19:48

A co "skleněné" nudle? Stačí přidat sušená zelenina, zalít a je to.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod mike » ned srp 12, 2018 21:15

@Mawenzi: jo, 50 za velkou a 25 za malou konzervu je rozumna cena. Akce byvaji nekolikrat do roka a tuhle cenu se to da koupit dokonce i v Bille. Zrovna jsem tam byl a plna cena za velkou je ted 109, asi jim jeblo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod booze » pon srp 13, 2018 7:28

mike píše:Nesmis nakupovat tunaka v Lidlu :twisted: Kupuju jedine Rio Mare a a chutna mi.

Dobre, ale stejne si myslim, ze i Ceskoslovensky tunak Rio More Neni jako origo Rio Mare, kdyz to porovnam s italskym, lae to je uz asi moje rozezranost. Stejne byl lepsi nez Rio Mare.
Lidl jsem jeste nejedl, driv jsem kupoval v Bille Franc Josef, ale zacalo mi to smrdet.
mike píše:Sveho casu byly k dostani i Rio Mare tasticky a ty se susenymi rajcaty byly fakt dobre. Uz jsem to ale roky nevidel.

prodava se to nekdy v Makru, me nejvic chutnal s horcicnou omackou. Kupuju pro fakany lososove Pate od Rio Mare a sobe tunaka s chilly. Na vylet okolo komina nebo na kempovani super.
mike píše:A pak se div, ze te boli nos :twisted:

Spatna dira... nic nenadelas. :yawinkle:
mike píše:Skoro bych rekl, ze se te 3/4 pokousi zbavit :twisted:

To je TA laska. :|

vonkreuz píše:A co "skleněné" nudle? Stačí přidat sušená zelenina, zalít a je to.

se susenou zeleninou a pridavam rasu na chut. :tonqe:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezlepková dieta na horách

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 17:49

booze píše:Dobre, ale stejne si myslim, ze i Ceskoslovensky tunak Rio More Neni jako origo Rio Mare, kdyz to porovnam s italskym, lae to je uz asi moje rozezranost. Stejne byl lepsi nez Rio Mare.

Cituji z webu Rio Mare: Tuňák Rio Mare je v Itálii tuňákovou konzervou č. 1. Leader na trhu, známý svou kvalitou a jedinečnou nezaměnitelnou chutí.

Pochybuju, ze by u nas byl jiny. Kdysi jsem to koupil v Rakousku a chutnalo to uplne stejne, jako u nas.

booze píše:Lidl jsem jeste nejedl, driv jsem kupoval v Bille Franc Josef, ale zacalo mi to smrdet.

Jo, ten jsem taky zkousel a nic moc. Leda jako levna varianta do jidla.

booze píše:prodava se to nekdy v Makru, me nejvic chutnal s horcicnou omackou. Kupuju pro fakany lososove Pate od Rio Mare a sobe tunaka s chilly. Na vylet okolo komina nebo na kempovani super.

Chilli verzi taky obcas kupuju. Plus tunakove pate, nejlepsi je s olivami, samozrejme kdyz je taky za rozumnou cenu.

booze píše:Spatna dira... nic nenadelas. :yawinkle:

Musis si davat vic bacha, ma to nasledky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví