Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod CGP » čtv srp 9, 2018 11:40

Ahoj, na konci srpna polezeme na Hochfeiler (klasická turistická cesta od Hochfeilerhütte). Je v tomto ročním období a při současných teplotách potřeba mít na poslední úsek (http://prntscr.com/kgknwv) mačky a cepín, nebo tam je jen skála? Díky za info.
CGP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 21, 2015 20:35

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod oodoow » čtv srp 9, 2018 12:31

Tam jsme chtěli jít asi před měsícem a půl, jenom se zastavit cestou na Gardu, ale nakonec pršelo, takže k tomu nedošlo. Každopádně jsme měli info od lidí, co tam byli, že je to choďák. Jo a taky ta chata byla v té době zavřená, takže to si zjistěte, jestli ji už otevřeli.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod mike » čtv srp 9, 2018 15:42

@CGP: nejlepsi by asi bylo zavolat na chatu, ted by snad otevrena byt mela. Tohle ti rekne jen nekdo, kdo tam ted byl. Letos bylo vic snehu, nez jine roky a macky a cepin jsou (byly) potreba i tam, kde normalne projdes s rukama v kapsach. Na konci srpna uz muze byt snih novy i kdyz to ted nevypada.

@oodoow: bud rad, ze prselo, pred mesicem a pul tam byl snih urcite ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod oodoow » čtv srp 9, 2018 18:02

Jj, je to možný, že by tam byl sníh, je to už hodně vysoko, ale než sníh mě spíš odradila ta předpověď a zavřená chajda.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod mike » čtv srp 9, 2018 18:13

Jo, v mizernem pocasi tam nema smysl chodit a v Zillertalu je bohuzel mizerne casto. Proc chata? Ty bys to prece dal nahoru i dolu za den s prehledem, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod oodoow » čtv srp 9, 2018 19:43

Jo, však chata jenom jako na zastávku na pivo. Chata s pivem na trase zvyšuje motivaci zúčastněných někam dojít. :twisted: Spát jsme chtěli původně na parkovišti co nejblíž vrcholu. Jenže, to jsem pak zamítl, bo můj letní spacák na Gardu asi tak desetiletý Prima Bike by noc v 1000m nedal.
Takže pak byl plán přespat někde níž a ráno vstát a dojet na parkoviště a dát vrchol a pak okruh. Měl jsem to naplánováno pěkně takhle přes dvě chajdy okruh na celý den. Někdy to snad zrealizuju, ten ledovec by snad nemělo být problém přeběhnout.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod mike » čtv srp 9, 2018 23:18

Ledovec se asi prebehnout da, ale vysvih do sedla by na snehu nemusel byt bez macek a cepinu rozumny. Kdyz tak se zeptej Vachona, ten to pred par lety sel. Fakt bud rad, ze prselo, tohle bylo pred mesicem a pul bez VHT vybavy skoro jiste hodne o hubu. Ted uz mozna ne, ale vzdycky je lepsi tahat macky a cepin zbytecne, nez je nemit a potrebovat. Jak jsem se na vlastni zebra presvedcil ;-)

Plan jinak fajn, pro normalniho cloveka spis na dva dny. Mam v planu neco podobneho, ale z Edelrauthutte opacne a pak na vrchol Moseleru. Akorat je to dost z ruky a to pocasi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod ketrin » pát srp 10, 2018 6:25

Edelrauthütte už je nová? Viděla jsem před časem nějaký fotky a uplně jsem nepochopila, nejsem zas tak dobrá v němčině, jestli to je nějaká studie nebo už realita. My tam byli naposledy 2013.
edit - aa, už to vidím, je předělaná, doufám že s tou novou architekturou nevymizela osobitá atmosféra, která tam vždycky byla :rock:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod Pierre111 » pát srp 10, 2018 7:22

Groser Moseler? To je zajímavý kopec a není úplně zadarmo :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod oodoow » pát srp 10, 2018 8:20

Jinak na zjištění aktuálních podmínek je dobrý Instagram. Lidi naštěstí všecko fotí a dávají na net, takže stačí zadat tag #Hochfeiler a podívat se na aktuální fotky. :)
Jsou tam vidět trochu zbytky sněhu a lidi většinou bez maček. Je tam i jedna fotka lidí v mačkách stará asi 4 dny, takže asi dost záleží na počasí, jestli třeba pršelo a všechno se pokrylo ledem. Stejnej borec, co je na Hochfeileru v mačkách, tam má i fotku z Grose Moseleru, kde je v tričku a bez maček, takže tam to vypadá víc na pohodu.
Taky jsem se podíval na fotky ze začátku července, kdy jsme tam chtěli jít, a je tam fakt sněhu o poznání více, sice vyšlapaná cestička na vrchol, ale nevím no, sklon se z fotek blbě odhaduje. Někdo se tam ptá v komentářích, jestli to jde i bez maček a prej jako jo, ale doporučují je mít.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod Pierre111 » pát srp 10, 2018 9:51

No já byl loni na Moseleru na začátku června nebo snad konci května, chata otevírala až za týden. Sněhu tam bylo spousta a bez maček bych to nešel. Já šel ale nějakým žlabem, který byl dost prudký, takže pěkně s cepínem a po čtyřech.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod fps » pát srp 10, 2018 12:04

co takhle najít webkamery, já to tak dělám že než někam jedu, tak sleduji webkamery daného místa jestli tam je sníh a nebo ne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod apuka » pát srp 10, 2018 12:32

Dotaz byl na vystup z Jizniho Tyrolska. Ty kamery Ti pomohou pouze pokud zabiraji Tvoji vystupnou trasu, tj z te strany, jak pujdes. Jinak nereknou lauter nic, dokonce ani kdyby zabirali stejne vysoky kopec ze stejne strany - napr. u kamery u Olperer hutte Olperer -, zrovna v ZIllertalu byva velky rozdil mezi jednotlivymi hrebeny, i kdyz jsou od sebe vzdalene jenom par jednotek kilometru.

Byl jsem jeste pred dvema a pul tydny v Zillertalu a po zkusenostech s Rastkogelem, na ktery jsme nejdrive koukali ze Severu a potom vystoupili z Jihu mohu rict, ze rozdil ve vyskytu snehu by teda docela znacny - ze S same snehove pole jeste i docela dost nizko, z J jsme narazili na snih pouze tesne pod vrcholovym hrebenem. A to je relativne nizky kopec, jen neco pres 2700. O dalsich kopcich nechci rict nic, protoze jsem je videl (nebo spise nevidel) pouze z jedne strany, hlavny hreben od Italie ne - ale rozdil tam byva velky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod mike » pát srp 10, 2018 15:01

ketrin píše:Edelrauthütte už je nová? Viděla jsem před časem nějaký fotky a uplně jsem nepochopila, nejsem zas tak dobrá v němčině, jestli to je nějaká studie nebo už realita. My tam byli naposledy 2013.

Odkud jste tam dosli? Nejaka pekna trasa po jizni strane? A jake tam byva pocasi? Jako v Zillertalu nebo lepsi? Si rikam, ze by se mozna na hrebeni mohlo lamat a z tehle strany byt pouzitelnejsi.

Pierre111 píše:Groser Moseler? To je zajímavý kopec a není úplně zadarmo

Jo, ale sel bych tam z druhe strany. Tys tam sel od Furtschlaghausu, ne? Tam se mi nechce, jednak je to strme a jednak je tam pry dost nebezpecnych trhlin. Vystup z Italie (z jihu) vypada pro solistu rozumneji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod mike » pát srp 10, 2018 15:18

oodoow píše:Jinak na zjištění aktuálních podmínek je dobrý Instagram. Lidi naštěstí všecko fotí a dávají na net, takže stačí zadat tag #Hochfeiler a podívat se na aktuální fotky. :)

Vidis, to neni spatny napad. Akorat, jak poznam, kdy byla fotka vyfocena? Zobrazene datum je datum vlozeni na Instagram, ne?

oodoow píše:Taky jsem se podíval na fotky ze začátku července, kdy jsme tam chtěli jít, a je tam fakt sněhu o poznání více, sice vyšlapaná cestička na vrchol, ale nevím no, sklon se z fotek blbě odhaduje. Někdo se tam ptá v komentářích, jestli to jde i bez maček a prej jako jo, ale doporučují je mít.

Jo, fotky sklon velmi zkresluji, tema bych se vubec neridil. Leda najit nejakou ze spravneho uhlu (z boku), jinak jsou lepsi popisy v pruvodcich a dobra mapa. Ale kdyz koukam treba na tuhle fotku, coz tak nejak casove asi odpovida, tak tam by bez macek a cepinu lezl jen sebevrah. Sklon bude realne vetsi, z tohodle uhlu fotka zplostuje, a vyska finalniho vysvihu taky neni mala, to fotka zkresluje jeste vic.

oodoow píše:Jsou tam vidět trochu zbytky sněhu a lidi většinou bez maček. Je tam i jedna fotka lidí v mačkách stará asi 4 dny, takže asi dost záleží na počasí, jestli třeba pršelo a všechno se pokrylo ledem. Stejnej borec, co je na Hochfeileru v mačkách, tam má i fotku z Grose Moseleru, kde je v tričku a bez maček, takže tam to vypadá víc na pohodu.

:roll: ridit se tim, co maji na sobe ostatni lidi... napadlo te treba, ze si clovek na vrcholu da pauzu a macky si pri tom rad sunda? Kdyz tam sedim pul hodiny, tak mi to stoji za to, at se prokrvi nohy. Ono vubec ridit se podle ostatnich lidi je blbost. Treba na Venediger, kam chodim relativne casto, chodi spousta lidi bez macek a s hulkama. Coz je pitomost i pri nejlepsich podminkach, protoze kdyz v klicovem miste spadnou, tak nemaji sanci ani na lane, mrtvi budou vsichni. Navic se tam v mackach jde lip, ale cast lidi k nim ma nepochopitelny odpor. A nemyslim ty, co nechodi v pohorkach, takoveho jsem tam snad ani nevidel.

Jinak Moseler je rozhodne narocnejsi, nez Hochfeiler a to ze vsech stran. V horach je rozumne se ridit podle dobreho pruvodce, dobre mapy (AV, ne mapy.cz) a popisu. Ne podle nejake fotky na vrcholu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod mike » pát srp 10, 2018 15:43

Jeste mne napadlo, tady jsem taky sedel v tricku a bez macek a mohl poridit "pohodovou" fotku. Pritom narocnost byla PD, lezeni za II, obcas docela vzdusne, ale hlavne byl ve stredni casti firn a led a bez macek a cepinu to neslo ani nahodou. Kdyz uz pominu to, ze bych se bez nich nedostal ani do sedla, kde vlastni vystup zacinal.

Proc to pisu? Protoze mne tvuj pristup celkem desi a bojim se, ze ho prehodnotis, az se proletis vrtulnikem :? Doufam, ze to prezijes bez nasledku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod oodoow » pát srp 10, 2018 15:49

mike píše:Zobrazene datum je datum vlozeni na Instagram, ne?

Jj, ale většina to tam strká hned, jako že instantně na instáč, chápeš. :) A pak můžeš se tam i zeptat, ale to už vyžaduje komunikaci.
mike píše:V horach je rozumne se ridit podle dobreho pruvodce, dobre mapy (AV, ne mapy.cz) a popisu.

Průvodce a mapy jsou jasné, ale podle toho aktuální podmínky nezjistíš a o těch je tu řeč. :wink:
Kde si kdo troufne ještě bez maček a cepínu, si musí každý určit sám, podle fotek se to těžko posuzuje, naživo si myslím, že mám celkem jasnou lajnu, kam už ne. Přece když někam jdeš, tak vidíš, jak to tam vypadá a jestli to dál půjde nebo ne, podle mě je to logický přístup a nevím, co tě na něm děsí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod mike » pát srp 10, 2018 18:12

oodoow píše:Jj, ale většina to tam strká hned, jako že instantně na instáč, chápeš. :)

Jj, to mne napadlo, ale jistota je jistota ;-)

oodoow píše:Průvodce a mapy jsou jasné, ale podle toho aktuální podmínky nezjistíš a o těch je tu řeč. :wink:

Vsak ja proti tomuhle zpusobu zjistovani neni nemam, dobry napad. Jen to asi bude fungovat jen u popularnich vrcholu.

oodoow píše:Kde si kdo troufne ještě bez maček a cepínu, si musí každý určit sám, podle fotek se to těžko posuzuje, naživo si myslím, že mám celkem jasnou lajnu, kam už ne. Přece když někam jdeš, tak vidíš, jak to tam vypadá a jestli to dál půjde nebo ne, podle mě je to logický přístup a nevím, co tě na něm děsí.

Nedostatek pokory. Prijde mi, ze beres hory jako vetsi telocvicnu. Muzu se plest, ale z toho, co pises, to tak vypada.

Od klabosnice je to takhle jasne, ale v realu to muze vypadat jinak. Otocil bys to tady pred tim snehovym hrebinkem nejakych 30 - 50 m pod vrcholem? Co tady v mem pripade kdybys mel jako ja nesmeky, ale nemel cepin? Druha moznost byla se vratit k bivaku a pak to dva dny obchazet. Dokazal bys to otocit?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod ketrin » pát srp 10, 2018 21:25

mike
Byla to týdenní trasa, variace na Pfunderer Höhenweg, šli jsme to dvakrát pokaždé trochu jinak a pokaždé bylo až na nějakej deštík a mlhu v zásadě pěkně.
Meransen (parkoviště) - Wieserhütte - Seefeldscharte - Fane - Brixner Hütte - Wilde Kreuzspitze - Steinkarscharte - Edelrauthütte - Napfspitze - Tiefrastenhütte - Kompfossscharte - Eidechspitze - Pfunders - Fallscharte - Seefeldsee - Wieserhütte - Meransen.

Kdybys měl FB, moh ses podívat na fotky :twisted:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Hochfeiler – vybavení na letní výstup

Příspěvekod mike » sob srp 11, 2018 2:19

Kvuli koukani na fotky prece nepotrebuju FB ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Alpské státy