Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod koflík » pát zář 15, 2017 13:53

pavproch píše:Ty novější (přeškrtnuté) NECHCU, ty sou úplně na PIKAČU.


Můžeš prosím trochu rozvést v čem konkrétně Ti nevyhovují? Díky.
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » ned říj 29, 2017 19:54

pavproch píše:Neviděli ste někdo někde ještě ve (vý)prodeji fuski High Point Trek PŮVODNÍHO PROVEDENÍ (v rámečku a na velkém obrázku)?

Obrázek

Ty novější (přeškrtnuté) NECHCU, ty sou úplně na PIKAČU.


Vyzvedávám - nezakopnul někde někdo ještě o ty původní, ty nové NECHCU!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » pon říj 30, 2017 21:24

nemáte někdo tip na silné PrimaLoft ponožky? aby byli cca stejně silné jako Bridgedale MerinoFusion Summit, loňskou zimu jsem jako vnitřní z úspěchem ozkoušel Lorpen T3 Heavy Trekker, tak bych chtěl PrimaLoft i venkovní, zkusil jsem venkovní Lorpen Trekking & Expedition, ale na nich my bohužel vadí ty švy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » pát pro 22, 2017 21:35

Ze zvedavosti jsem koupil ponozky CZ 4M Operator po dvou dnech noseni, bych rekl ze jsou boozi. Jak vnirtrni, tak vnejsi. Nekdo opravdu premyslel a vymyslel uzasnou kombinaci. :prayer: Jsem zvedav, co na ne reknou nohy po delsim pochodu v kombinaci s botama. Vnitrni ponozka se nosi prerubena! Ze me to samotneho nenapadlo. ](*,) Vyrobce je Moira a vyrobene jsou v CR (fps), ale na jejich strankach jsem je nenasel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod budo » pát pro 22, 2017 22:22

Možný je dneska všechno, lidi i lítaj na Měsíc.
Ale že se dělaj takovýhle kosmický ponožky na tůru kolem Mácháče, to je pro mne novota ;-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ponožky

Příspěvekod lojzmen » sob pro 23, 2017 0:42

booze píše: Vyrobce je Moira a vyrobene jsou v CR (fps), ale na jejich strankach jsem je nenasel.


Našel jsem na jejich www tohle v Práce.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Ponožky tlusté ale ne teplé

Příspěvekod Scifoun » úte dub 24, 2018 16:26

Zdravím, kdysi jsem si nechal na foru poradit a nosím v pohorkách dvoje ponožky, vnitřní Bridgedale Merinofusion Trekker a vnější Bridgedale Woolfusion Summit. V chladnějším počasí k této kombinaci nemám výhrady. Ale ve vedru se dost potím (což budu stejně) a není to nejpříjemnější.
Věděli byste o vhodné náhradě vnitřních ponožek (vnější asi nechám stejné) za nějaké do většího tepla (z coolmaxu nebo tak)? Nějaké spíš tlustší a členitější, aby se neposouvaly po noze či vnější ponožce a seděla velikost bot (které jsem na ty dvoje ponožky kupoval) ale ne moc teplé.
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Ponožky

Příspěvekod scinkk » stř dub 25, 2018 14:24

Tak ona i silna coolmaxova ci jina plastova ponozka toho tepla moc nepropusti. Ja nosil naopak hodne tenkou coolmaxku a na ni silnejsi (trekovou) ponozku ze smesi vlny. Trochu me vzdy fascinovalo, kdyz fps psal, ze nosi dve ponozky, ale obe dost silne. Ale chapu, ze kdyz uz mas na to koupene boty, ze ti nic jineho nezbude.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř dub 25, 2018 15:44

Nejde az tak o teplo, jako o odvod potu. BD Trekker mi taky jako vnitrni moc nesedi, na kuzi to chce Coolmax, ne merino. Moje stare Coolmaxove Lorpeny uz odesly, a tak jsem si pred casem poridil tyhle. Nosim je od zacatku roku v kombinaci s BD Summit a v pohode. Jsou trochu silnejsi, nez BD Trekker a vyrazneji silnejsi, nez ty me puvodni, a tak je nosim s hodne jetyma Summitama, co uz jsou asi tak polovicni proti novym. Jinak bych se nevlezl do bot. Takze mam paradoxne vnitrni ponozky o trochu silnejsi, nez vnejsi a i tak to funguje. I ted v tom horku.

@Scifoun: chtel jsem ti je doporucit, ale kdyz jsem videl tu cenu u Hudy, tak jsem si je zrovna objednal a to posledni par v L 8-[ Maji je ale i jinde, jen draz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » čtv dub 26, 2018 14:22

tady ty mají stejné složení Lorpen T3 All Season Trekker (T3HC), a jsou taky ve slevě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv dub 26, 2018 19:15

To jsou ty same, holt maji v Hudy bordel a maji je jako dve ruzne polozky :roll: Asi dve ruzne dodavky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 0:33

Koukal jsem na oboje ponozky, co mam doma a opravdu jsou to dve ruzne polozky. Jedny maji oznaceni T3HC a druhe T3EMC. Obal se nepatrne lisi (barvy obrazku), slozeni je ale stejne a v realu nevidim na ponozkach zadny rozdil. Akorat jsou ty nosene uz trochu seprane.

Kazdopadne, ty co jsem doporucoval jsou ty, ktere nasel fps a ktere jeste jsou k dostani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Scifoun » pát kvě 25, 2018 14:22

Děkuji, Lorpeny jsem si pořídil a je to přesně to, co jsem si představoval.
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 27, 2018 11:25

tak mam.objednany dexshell ponozky. Sealskinz byli supr, ale byli mi na tenkou ponozku na hrane, tak si je bude uzivat segra. Skoda, ze sem nesehnlana ve 39, nejak se to u nas prestalo prodavat a vysoky sem nechtela... tak su zvedava, jaky budou.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod venkov4ever » pon črc 23, 2018 12:49

Naprostý souhlas s uživatelem pavproch. Také bych rád původní ponožky HP Trek. Koupil jsem je před devíti roky a jeden pár stále vlastním. Ty nové stojí za totální exkrement, rychle povolí a sklouzávají z nohy. Potřebuji koupit nějaké podobné těm starým, na značce nelpím, když k tomu pan Schwarzkopf přistupuje takto, ale o vhodných nevím. :?
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » pon črc 23, 2018 16:23

- já tedy mám jiné zkušenosti s novými High Point Trek 2.0, mám šestery druhým rokem, a žádný problém, jak jsem už psal, mě vyhovuje že jsou delší a volnější v komínu
- bohužel nemohu doporučit SherpaX Dom, který vypadají dost podobně jako staré High Point Trek, ty jsem před necelým rokem koupil na zkoušku příbuzným, a dvoje z nich jsou už prodřený, takže se nedají v životnosti s High Point Trek srovnávat, ty jsem prvně prodřel až po cca šesti letech
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 19:35

Po tydnove zkusenosti s novyma (no, od Vanoc...) Bridgedale Summitama musim uznat, ze mozna mel Wawrik pravdu - bud neco na nich zmenili nebo nejake serie byly mene vydarene. Potily se mi v nich nohy mnohem vice nez predtim nebo jako v Smartwoolech, pricemz ve starych Summitech to bylo prave lepsi.
Asi budu muset udelat pokus, ze vezmu zbyvajici ponozku ze stareho laru, na druhou nohu z noveho...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 21:01

Hmm. To nezni dobre. A to jsem si zrovna rikal, ze uz bych mohl po mnoha letech koupit dalsi...

Kdyz uz jsem tady, tak vyse zminovane Lorpen T3 All Season Trekker se na horach osvedcily stejne dobre, jako u nas. V kombinaci se staryma a hodne jetyma BD Summit naprosta pohoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » čtv črc 26, 2018 19:27

oni se dělají dvoje Bridgedale Summit, Bridgedale MerinoFusion Summit, který mají Coolmax, ty se dají použít jako první vrstva a nebo samotné, pak jsou ještě Bridgedale WoolFusion Summit, který nemají Coolmax, když je teplo, tak se samotné nadají použít, chce to pod ně první vrstvu Coolmax
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pát črc 27, 2018 19:42

Ja jsem samozrejme psal o Woolfusion, mike ma taky ty. Ty vydrzi mnohem dyl nez MerinoFusion a jesto jsou tam i dalsi rozdily. Spodni ponozky samozrejme...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » sob črc 28, 2018 9:55

- jak jsem už psal, WoolFusion nejsou do teple, ani jako první vrstva, já je požívám maximálně do +10°C, do tepla to chce jako první vrstvu MerinoFusion nebo Lorpen T3 All Season Trekker
- já mám WoolFusion a MerinoFusion cca pět let, a žádný rozdíl v životnosti nepozoruji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » sob črc 28, 2018 17:59

Promin, jsem to (bez diakritiky) napsal nesrozumitelne. Myslel jsem to tak, ze pod Summity jsou dalsi dobre spodni ponozky samozrejme.
Ja jsem stare pouzival nekolik let, dokonce i se stejnymi spodnimy jak mam ted a fungovaly skvele. Ty nove uz min.
Asi si fakt jednou obuju tu zbyvajici jednu dtarou na druhou nohu novou a zkusim srovnat. Jen se mi do toho moc nechce, jsou naprosto stejne a ja je urcite popletu..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 28, 2018 18:13

vysij si na jedny z nich nejakou hvezdicku nebo N jako nove a je to
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Gawein » pát srp 10, 2018 12:19

Máte nějaké zkušenosti s ponožkami POINT6? Kvalita provedení, životnost...? Prodávají je v Alpsportu.

Dík
Gawein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 11, 2017 19:39

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » pát srp 10, 2018 13:17

zkus je, a pak po čase tady o nich můžeš poreferovat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » úte srp 14, 2018 22:17

zdají se mi dost dobré
zimní expediční naprostá bomba
letní 37.5 zcela v pohodě

životnost zatím nemůžu posoudit, máme je od zimy
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř srp 15, 2018 0:59

Koupil jsem si po 8.5 letech nove Bridgedale Summit. Uplne stejne, jako ty, co uz jsou na vyrazeni, vcetne barvy. Nove vazi 143 g, stare 86! Tj. ubylo jim 40 % puvodni vahy. Je to na nich videt, vypadaji, ze maji polovicni tloustku proti novym. Druhy par, ktery jsem nosil min, ma 109 g. Nachozeno maji dohromady neco pres 10000 km, pomer odhaduju tak 7:3.

Kdyby snad chtel nekdo (nebudu apuku jmenovat ;-)) namitat, ze ty nove jsou urcite jine, tak ne. Pri prohrabavani supliku jsem narazil na dalsi par, uplne novy, ktery jsem z nejakych nesmyslnych duvodu nenosil a na ktery jsem uplne zapomnel (takze jsem nove vlastne kupovat nemusel :roll:). Kupovane jsou zaroven s tim ojetym parem a vazi 145 g.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř srp 15, 2018 9:02

Nechval dne pred vecerem :twisted: Jeste si je nikde nemel.

Vsak jsem psal, ze je mozna, ze ja mam nejakou blbou serii, mozna tehdy neco zmenili, fakt netusim. Vsak je ted modni, ze vyrobci rok od roku bez upozorneni meni slozeni nebo jine vlastnosti materialu... ](*,)

Ale poreferuj po nejake dobe pouzivani, jak se Tobe jevi - a radeji je srovnavej s tim nalezenym "novym" parem, ne s tou pruhlednou sirkou :wink:. Sam jsem na to zvedavy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř srp 15, 2018 15:45

Psal jsem ciste o vaze tj. ze puvodni nebyla jina, nez ted. Coz je mimochodem duvod k optimismu, protoze kdyz stare ponozky vazily skoro presne stejne, tak se tam nejspis nic zasadniho nezmenilo.

Pro mne je ten ubytek vahy docela prekvapivy, ubude priblizne 1 gram na 100 km. Kdyby byly ponozky cim dal tenci, protoze se zvaleji, tak mne to neprekvapi, ale tohle? Material se zrejme osoupava a postupne mizi.

Budu to sledovat. Nakonec, mam ted vlastne dvoje nove, az na barvu stejne, s rozdilem stari 8 - 9 let :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » pát srp 24, 2018 16:54

Recenze: Ponožek Sealskinz Walking Thin Mid se zdají jako zázračné ponožky? naprostá voděodolnost, vysoká propustnost potu, celoživotní záruka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení