prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod skinman » pon črc 23, 2018 11:03

Ahoj outdooráci,

pročítám fórum už nějaký čas a rád bych Vás požádal o radu při výběru stanu.

vybírám stan pro 3 osoby s předsíní, ideálně dva vchody, rozměry pro 195cm vysokého borce, váha stanu kolem 3,5Kg. Nepotřebuji žádný extrém do Himalájí, ale něco pevnějšího uvítám. Na fóru hodně frčí Elixir od MSR ale sedmička se mi nechce dávat. Stan bude sloužit na výlety cca na 3 - 4 noci max. 5-7x za rok (Tatry, Malý Kavkaz...)

Mám na výběr buď Husky Baron 3 za cenu 2500 CZK nebo Coleman Tatra 3 za 3300 CZK. Který z těchto byste vybrali Vy? Popřípadě nějaká alternativa za ty peníze?

Díky za Váš čas

Trekům zdar
skinman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 23, 2018 10:39

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod remy77 » pon črc 23, 2018 12:58

Coleman Tatra. Pretoze moj 3,5 kg 3-miestny Husky ma realne 4,3 :mrgreen:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod fps » pon črc 23, 2018 15:30

- kdyby si chtěl stan na léto na Mácháč, tak Coleman a Husky stačí, ale na Tatry, Malý Kavkaz ... to už chce něco lepšího
- já bych nekoupil ani jeden, já si raději připlatím za kvalitu která vydrž plno let, je to v průběhu let o hodně levnější než kupovat stan u kterého ani není jistota že přežije první výlet
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod skinman » pon črc 23, 2018 17:16

díky - opravdu jsou ty stany od Husky a Colemana v jejich vyšší třídě takový zďorby? :shock:
Naposledy upravil mike dne pon črc 23, 2018 17:17, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
skinman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 23, 2018 10:39

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 23, 2018 20:01

Nejsou. Mám Phad X2, což je předchůdce Tatra 2. Phad X2 nebo X3 tu má více lidí.
Fps se potkal možná s campovým Colemanem, který má lamino týče, polyethylenovou podlážku... Coleman má na rozdíl od Hannah, Pmgzin, Trimm, Zajo nebo Husky vlastní vývoj. Ostatní si nechávají vyrábět unifikované modely na které jen dávají svoje loga. Coleman má "weather station" - udělají prototip(y) stanu, postaví u nich u vývoje a nechaj ho tak. Po (myslím) třech měsících stan složí a koukaj kde je co potřeba zlepšit a tak dále. Vodní sloupec udávají až po změření po tomto testu. Mají spočítané, že těch 90 dní představuje cca 3 roky používání běžným uživatelem.

Z Tebou vybíraných stanu bych volil Coleman. Dej si tady hledat Phad a moje jméno a zjistíš jak ho mám dlouho. Tipuji cca 7-8 roku. Letos na Velikonoce stal ten stan pět dní na dešti a stále nepromoká.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 23, 2018 20:45

Co se týká stavby a funkčnosti, Tatra vede.
1, Pusť si přímo na stránce Husky hned první video jak staví stan. Než ho postavíš, tak ti do něj naprší. Coleman Tatra je ložnice spojena s vrchním tropikem, tyče strkáš do tunylku z venku. Do stanu ti nenaprší a je stavba je rychlejší.
2, Předsíňku ma Husky oblokouvou a "nuceně" vypínanou. Při stavbě na tvrdém, měkkém nebo na horách, kde není kde a o co kotvit to bude peklo. Plachta mezi prutem a stanem se bude prohýbat a lapat např. vodu. Coleman má pruty z levého předního do pravého zadního a z PP do PZ rohu, plus třetí prut napříč. Díky tomu je předsíňka vypnutá už při stavbě a drží tvar i při postavení na asfaltovém parkovišti (ad absurdum).

Jestli to chceš na hory tak Coleman.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod skinman » úte črc 24, 2018 6:28

Dobre rano,

Vonkreuz a fps moc dekuju za info. Zvolim Colemana Tatra 3. Diky za Vas cas

skinman
skinman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 23, 2018 10:39

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod fps » úte črc 24, 2018 19:25

vonkreuz píše:Nejsou. Mám Phad X2, což je předchůdce Tatra 2. Phad X2 nebo X3 tu má více lidí.

to jsou ale stany za úplně jinou cenu

skinman píše:Vonkreuz a fps moc dekuju za info. Zvolim Colemana Tatra 3

v cca ceně Coleman Tatra 3 koupíš o hodně lepší stan, MSR Elixir 3, a obzvlášť na tvých 195 cm by byl vhodnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod remy77 » úte črc 24, 2018 20:08

fps:
Hore pise, ze Tatru moze mat za 3.300. To je skoro polovica
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 25, 2018 7:17

fps píše:
vonkreuz píše:Nejsou. Mám Phad X2, což je předchůdce Tatra 2. Phad X2 nebo X3 tu má více lidí.

to jsou ale stany za úplně jinou cenu

Jsou cenově velmi blízké. Když jsem kupoval Phad X2, stál cca 240€ doporučeně. Tatra 2 stála minulý rok velmi podobně. Letos už se nevyrábí. Takže kde vidíš úplně jinou cenu? :-k

@ Skinman - jestli nemáš výrazných námitek, sloučím toto vlákno s vlaknem o Phad/Tatra.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod fps » stř črc 25, 2018 15:42

tady Coleman Tatra 3, cena okolo 6000 Kč, za cca tuto cenu máš MSR Elixir 3, ale jestli má Coleman Tatra 3 za 3000 Kč tak to je jiná, ale já bych se bál že mi bude na mích cca 195 cm krátký, obzvlášť na 6 cm nafukovačce, a v zimním péřáku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod Viiki » stř črc 25, 2018 22:20

@ skinman

Kde se prosím Tatra 3 dá sehnat za 3300 Kč? Po každodenních několikahodinových lijácích jsem naznala, že hrát karty s mladým v MoTrailu není to pravé ořechové a přece jenom potřebujeme něco většího.
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod PaKo » čtv črc 26, 2018 6:46

@Viiki - což o to větší, ale pro někoho, kdo si pořídil Motrail (tedy ryzí UL stan), je 4x! těžší stan opravdu to pravé "řešení"?
PaKo
 

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod Viiki » čtv črc 26, 2018 21:22

@ PaKo
Vím, že to vypadá divně, ale výrazně větší a tím pádem i těžší stan potřebuju. MoTrail je skvělý, když chodíme natěžko a spíme každou noc někde jinde, tohle byl ale z mé strany ne úplně podařený experiment ho vyzkoušet za deštivého počasí na několik dní v kempu a nešlo to. Stan do kempu už mám letitý a teče do něho, proto sháním něco, co by bylo s klukem na pohodu, kam by případně mohly zalézt i další děti, když jedeme s partou, nebo co bych mohla dotáhnout někam výš v horách a mít to jako „basecamp“.
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: prosím o radu při výběru stanu Baron 3 vs. Tatra 3

Příspěvekod PaKo » pát črc 27, 2018 8:50

Jo tak, já se lekl, že jde o to nahradit UL stan něčím takovým. Pokud je to o tom, že jeden je na trajdání a druhý na kempování, není co řešit a můj dotaz je bezpředmětný :)
PaKo
 


Zpět na Stany

cron