Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod stinovlas » pon kvě 28, 2018 18:27

Michal82 píše:Jinak asi hlavně se rozmyslet zda chceš kopuly nebo tunel.


Jsem zvyklý na kopuli, tunel jsem nikdy neměl a tak moc nevím, co od něj čekat. Ten Ajnan jsem zmínil hlavně proto, že jsem na něj četl fakt skvělé recenze.
stinovlas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 11, 2012 13:07

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 28, 2018 18:58

On je ze žluté série to jsou 3 sezónní stany - tropiko není až k zemi takže dobře větrá, materiál je 20D/20D a 50D podlaha, tyče 9,7mm jako u červené série což jsou 4 sezónní stany už.

Já měl z tunelu Akto a prohlídnul jsem si důkladně venku Keron, Nammatj, Nallo.

Kopuli mám Staiku tu používám teď.

Tunel dá víc užitečného místa, ve větru jsou hodně odolný, má nižší váhu/místo, ale musíš ho vždy kotvit - což ve většině případů jde a musíš kotvit i kopuli, ale pokud je samonosná tak stačí jen zafixovat proti větru.

To větrání - dost taky záleží na tom kde to chceš používat - tam kde fouká není problém a pokud se vzduch nehne tak sou lepší dva vchody.

Jinak ale větrání těch tunelu od H je fajn - vzadu mas prave větrací otvor - nejsou to dva vchody ale stačí.

Mě se tunely líbí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Lishka » úte čer 19, 2018 10:53

Jeden místní člen mě zasvětil do tajů výrobců stanů.
Když jsem vše pochopil, pořídil jsem HILLEBER Saivo.
Osobně tento stan hodnotím jako velmi pěkný.
Přílohy
Saivo.jpg
Uživatelský avatar
Lishka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 5, 2013 13:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod stinovlas » úte čer 19, 2018 17:53

Všem moc děkuji za rady. Po prohlídce na výstavě stanů jsem se rozhodl nakonec jít do MSR Mutha Hubba NX (https://www.msrgear.com/tents/backpacking-tents/mutha-hubba-nx), což byl můj favorit už předtím, ale jsem rád, že jsem se v tom mohl utvrdit. Podlážka není tak tenká, jak jsem se obával a myslím, že při opatrném výběru místa vydrží prakticky neomezeně dlouho. Do kempu, kde může být výběr místa omezený, bych ji ale přecejen asi doplnil "footprintem" z Tyveku. Co mě přijde opravdu neuvěřitelné je množství vnitřního prostoru, vzniklého díky velmi strmým stěnám. Rád sem za nějakou dobu napíšu nasbírané praktické zkušenosti.
stinovlas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 11, 2012 13:07

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř čer 20, 2018 6:47

Lishka - pěknej a gratuluju, doufám, že ho brzo pořádně otestuješ ;)

——-
K MSR taky gratulace
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod myomer » stř črc 11, 2018 21:22

Zdravím,

Chtěl bych vás požádat o radu.
S naší bandou jsme se vyhecovali a jedeme do Rumunska na přechod Fagaraše bez předchozích zkušeností. (já vím blbost)
Vybírám si stan a chci rovnou něco pořádného protože jsem klasicky vystrašený z horských větrů a bouřek.
Našel jsem si několik favoritů které bych chtěl, jelikož mi po zvážení věcí které chci vyšla váha 24 kilo a to tahat nechci. Tak jedna z věcí kterou chci změnit je stan aby neměl 3,5 kilo jako ten co mám teď ale podstatně méně.
Byl jsem na výstavě stanů a vyfiltroval jsem 2 stany od MSR.
hubba hubba ( murtha)
a acces 2 (ten 3 je na mě moc těžký)
Dále jsem si našel podle nějakých parametrů stan hilleberg NIAK
Po přečtení poslední diskuze tady bych asi šel klidně i do Anjanu.
Můj hlavní problém je, že stany od hillebergu nevím kde bych si je mohl vyzkoušet.
Budu moc rád když mi napíšete něco k těmto stanům jak jsou na tom právě s tou pevností, ale můj Hlavní dotaz je kde bych si mohl vyzkoušet ty dva stany od hillebergu.
Mám dva metry a jsem dost urostlý tak se tam pak nechci mačkat :lol:

Moc děkuji za rady.
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » stř črc 11, 2018 21:43

24kg je hodne, snaha odlehcit je urcite na miste. Nechces do nejakeho relevantniho vlakna (mozna tu je neco jako "Jak se zbalit na ...") napsat, co planujes vzit? Stare dobre pravidlo rika, ze nejlehci veci jsou ty, ktere nechas doma. Pak je samozrejme na miste odlehcit vybaveni, ktere vyuzijes. Spravne jsi zacal od tech nejtezsich veci - stan, spacak, karimatka, batoh.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod myomer » stř črc 11, 2018 23:49

Děkuji, určitě se po takovém vlákně podívám a třeba mi někdo něco vyškrtne :)
Ale v tomto zkusím zjistit kde vyzkoušet ty stany.
Naposledy upravil mike dne pát črc 20, 2018 17:36, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Re: Výběr stanu

Příspěvekod pawn » čtv črc 12, 2018 6:41

Hanibal - oba poptávané modely by měli mít dle webových stránek skladem na prodejně v Korunní v Praze.
Jako, nic mi do toho není, ale... není stan za dvacku na jednu akci v Rumunsku trochu overkill?
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Výběr stanu

Příspěvekod myomer » čtv črc 12, 2018 8:42

Jo oni mě ho tam nechaji v klidu postavit? To je pecka.
Jinak ta cena. Je mi jasný že moc lidí by to neudělalo ale finance mě nějak extra netlačí a budu mít dobrý pocit a nebudu se bát větru. Asi to není úplně ekonomicky výhodné, ale třeba se nám o zalíbí a budeme pak pokračovat v takových výletech.

Jen mám trochu strach aby, kdybych zvolil nějaké to hub a nebo murtha aby se nezlomil kdyby byl velký vítr.
Naposledy upravil mike dne pát črc 20, 2018 17:36, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Re: Výběr stanu

Příspěvekod oodoow » čtv črc 12, 2018 9:38

@myomer: Sice je to tu trochu offtopic ale 24kg je fakt úlet, jestli tě netlačí finance, tak si kup určitě lehčí výbavu, mnohem více si to celé užiješ. Dnes jsem četl článek o studii na John Muir Trailu a z té vychází, že váha batohu má zásadní vliv na pravděpodobnost zranění a dokončení trasy. Není to moc překvapivé.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 12, 2018 11:10

To je to na Fagaraši tak drsný, že potřebuješ Hilleberg ? :D Ono dost záleží, kde a jak ten stan postavíš. Když si najdeš dobrý místo v závětří, což nemusí být v takových horách zase takový problém, tak nepotřebuješ takovou odolnost prosti větru. Ono je těžký kupovat tak drahou věc, když nemáš zkušenosti a nevíš co od toho chtít. Já bych pro začátek sáhnul po něčem levnějším. T5eba MSR Huba huba je dobrá volba, případně levnější ale těžší a odolnější Elixir. Aby jsi pak ten stan zase po akci rychle neprodával a Hilleberg nebude úplně lehký prodat v ČR.


24kg je dost. Na jak dlouho jedete a máš tam už započítanou vodu a jídlo ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod apuka » čtv črc 12, 2018 11:24

Ve Fagarasu jsem nikdy nebyl, ale taky bych rekl, ze je to v tomto pripade kanon na vrabce...

Dle meho nazoru, pokud Vam bude hrozit orkan, budete se snazit co nejdrive se dostat z jeho dosahu do bezpeci, resp. se dostat alespon do bezpecneho zavetri (ehm, nebo alespon by jste to udelat meli). A "bezne vichrici" odolaji vsechny lepsi stany urcene do horskeho prostredi, pokud nekoupis neco, co je vyslovene vedene jako super UL do mimoradne dobrych podminek.
Navis, jak uz bylo naznaceno, kdyz nemas moc zkusenosti, taky muzes mit ve velkem vetru obrovsky problem postavit ten stan, fakt to neni tak snadne jako na nekterych videich, kde pri pry 120km vetru vesele pobihaji kolem stanu :-). Spise se Ti muze stat, ze nejaky kus stanu (tropiko, hlavni stan,...) vitr odnese do prcic jeste pred pripevnenim - a potom Ti je uplne jedno, jestli je to Hilleberg, MSR, Jurek nebo (z tohoto hlediska) Decathlon.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr stanu

Příspěvekod myomer » čtv črc 12, 2018 13:51

oodoow
Offtopik to není jsem rád za každou radu i když je to mimo vlákno.
Určitě odhlehcim na více věcech. Jako třeba místo esusu nějaký ultralehký. Místo plynové kartuše a vařiče lehký na líh. Ale mám dva metry a mé věci prostě něco váží. A co se týče odlehčení v oblečení mám právě problém s mou velikosti že mi v podstatě nic ze zavedených značek není.
Každopádně mám v plánu jak mi to někdo radil, najít si nějaké správné vlákno, vysypat tam fotku a moji tabulku a věcmi a jejich hmotnosti a budu rád když mi něco poradi.


pierre111
V podstatě si uvědomuji že tu praktikuji ekonomický nesmysl, ale v tomhle mě to opravdu nějak moc nepálí.
Jestli mi dáváš doporučení na hubba tak se určitě na tu výstavu vrátím. A vše ozkousim. Už jsem volal do Hanibalu zda si u nich mohu ty stany vyzkoušet a poptat se tak určitě zohlednim i složitost stavby stanu.
Hmotnost 24 kilo mám i s 3 litry vody a jídlem

apuka
Moc děkuji že mě uklidnujes že ty stany co jsem vypsal jsou ok. Stavbu stanů si pečlivě vyzkouším před koupí. Díky za tip
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Re: Výběr stanu

Příspěvekod apuka » čtv črc 12, 2018 15:12

Ja jsem chtel v prvni rade Te nakopnout si uvedomit, ze podminkam, kde bys mohl vyuzit vetsi odolnosti Hillebergu proti vetru byste se meli spise vyhnout, tj. urcite sejit dolu z hrebene na bezpecnejsi misto s mensim vetrem - a to uz pri hrozbe, ze se to muze stat. Samozrejme, kdyz se to da realizovat. Protoze tam muze jit klidne o zivot a otazka nebude znit jestli pujdem jeste kilometr nebo se utaborime tady ale spise kam muzeme utect.
A staveni jsem myslel ne v klidu, ale ve vychrici, obzvlast v orkanu - to si doma v klidu tezko vyzkousis a ver tomu, ze je to fakt o necem jinem nez si stan postavit na zahrade. No a v souvislosti s predeslym odstavcem - o zivot muze jit prave i tim, ze v tech podminkach bud na neco v zabezpeceni zapomenes nebo ten stan se Ti nepovede upevnit dostatecne.

Ale stejne si myslim, ze zadny orkan, hlavne ne trvajici delsi cas tam nezazijete, obzvlaste pokud alespon jednou za cas se podivate na predpovedi, takze Tve obavy jsou zbytecne a trek z tohoto hlediska prezijete v pohode. Fagaras prece jen neni Skotsko michala82 :lol:. Proto se radeji fakt zamer na odlehceni vybavy a stan si vyber takovy, do ktereho v pohode vlezes a ktery je dostatecne odolny na dany teren a podminky - a taky ktery se dobre stavi. Ziskas tim mnohem vice nez koupi Hillebergu misto napr. MSR.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr stanu

Příspěvekod myomer » čtv črc 12, 2018 15:22

apuka
Dávat si majzla určitě budeme. Stan tedy vyberu podle pohodlí. A jakmile priletnu z práce tak uvidíš někde mé vlákno a moji výbavou.
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » čtv črc 12, 2018 15:33

myomer píše:...Určitě odhlehcim na více věcech. (...) Místo plynové kartuše a vařiče lehký na líh.


viewtopic.php?p=371626#p371626

:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr stanu

Příspěvekod myomer » čtv črc 12, 2018 15:41

No vidíš, já bych se mohl vyptávat celý den =D> teď jen vypočítat zda mi bude stačit na uvaření 5 ti čajů a 10 porcí kuskusu :lol:
Naposledy upravil mike dne pát črc 20, 2018 17:37, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » sob črc 14, 2018 15:45

myomer píše:Hmotnost 24 kilo mám i s 3 litry vody a jídlem

tak to je šílená váhá, nevidím žádný důvod k tomu něco takového tahat celé dny na zádech, obzvlášť když peníze nejsou problém, já mám na týden na těžko bez vody a jídla cca jaro/podzim 9 kg, léto 8 kg, zima 11 kg, a to nejsem žádný UL šílenec, na jeden den 0,5 kg jídla, tady se můžeš kouknout kdo co používá: Jak se sbalit na 2 - 3 dny, já to mám třeba tady, a tahat 3l vody je taky zbytečný, stačí tablety na dezinfekci vody, nebo filtr na vodu, já nosím maximálně 1l vody
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon črc 16, 2018 17:51

Tak já už to nevydržím a trochu se do toho vložím.

Tak prvně.

Hilleberg ze žluté série není žádný těžký stan do extrému.
Sice má stan 9mm pruty - což považuji za minimum, ale návrhy stanů a konstrukce je odlehčená - jedná se o 3 sezónní lehké stany.
Ano snese to i něco víc ale zrovna orkán bych v tom zažít nechtěl - no v Hubba už vůbec ne.

Pokud neplánuješ chodit na místa s větrem přes 80km/h tak fajn pokud ano určitě bych šel minimálně do ČERVENÉ nebo ČERNÉ série.

Výhoda Hillebergu je že ho postavíš v kuse na ráz - tedy ti z něj nic neuletí během stavby jak psal trochu špatně apuka.

Ano stany ti postaví v Hanibalu na prodejně. Už jsem tam kupoval dva Hillebergy.

Pokud ho chceš využívat delší dobu je to opravdu luxus a stany jsou zhotoveny tak aby vydrželi desítky let - no žluťák samozřejmně asi nebude mít zas takovou trvanlivost - tropiko je Kerlon 1000 zádklad 20D a podlaha je 50D ale na dnešní dobu UL stanů to jsou ještě poctivé materiály a ani ten K1000 sem v ruce nedokázal roztrhnout. Provazy jsou 2mm místo 3mm u vyšších sérii, kuličky jsou menší ale Y takže ok.

Pokud to nemá byt na sníh je to v pohodě - pokud to má byt na sníh vybirej z RED a BLACK série mají tropiko až k zemi a silnější materiály a BLACK i tyče ale to bys byl vahou jinde a cenou taky.

Žlutá série je bezesporu super na léto - skvěle odvetrani a nedolehajici tropiko takže to lip luftuje.

Chybu s tím neudelas - pokud víš ze to vyuzijes a pokud si vyberes vhodný model pro své využití.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod myomer » pon črc 16, 2018 19:36

Michal82 píše:Tak já už to nevydržím a trochu se do toho vložím......

Chybu s tím neudelas - pokud víš ze to vyuzijes a pokud si vyberes vhodný model pro své využití.


Děkuji za komentář. V tom jakou bych chtěl serii mám určitě jasno. Jde mi především o hmotnost a rozhodně bych se rád sněhu vyhýbal :lol: . Takže tam je žlutá jasná volba. Ty jiné serie by pro mě byly opravdu zbytečné. Ale děkuji za podrobné popsání rozdílů.
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pon črc 16, 2018 20:22

Tak potom zajdi do Hanibalu a nech si stany postavit na prodejně - vyzkousis zda vyhovují rozměry a td.
Taky si na webu Hillebergu můžeš objednat katalog - zašlou ti ho zdarma cca týden to trvá a obsahuje i ty trhací vzorky látek.
Kdybys byl z JČ mohu ti dát loňský katalog se vzorkama.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » úte črc 17, 2018 7:43

#myomer - a nebo pokud nebudeš chtít na výletě trpět, tak když budou hlásit orkán, celodenní průtrže mračen se silnými bouřkami, sněhové kalamity a jakékoliv další výjimečné situace, při kterých se soudný člověk nepohybuje venku, natož aby v tom stanoval, tak prostě nepůjdeš do lesa, zůstaneš ten den doma, ušetříš peníze, hmotnost a bude ti na celoroční použití stačit jakýkoliv stan třeba od MSR, ať už Hubba nebo Elixir, tedy i jejich levnější stany, nejen expediční atd.
PaKo
 

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte črc 17, 2018 8:26

PaKo - prosím, prosím.... a kolik, že té váhy s Hubba a Elixirem ušetří oproti Niak a Anjan....?

Hubba 1720g
Elixír 2770g

Niak 1700g
Anjan 1800g
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » úte črc 17, 2018 8:49

Záleží čím bude platit, pokud to bude v padesátikorunách, tak to bude až plus mínus 3142 gramů :)
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » úte črc 17, 2018 9:26

Michal82 - nedas si povedat.
Aky vyznam ma kupit Niak alebo Anjan? Lebo Hilleberg?
O co su lepsie od napr. Elixiru? Mam 3 roky jeho prvu verziu. Bez obalov ma 2,2 kg. Je to oproti tym Niaku alebo Anjanu o 500 g viac, ale mam 2 vchody, 2 predsiene, viac vnutorneho priestoru a hlavne za 1/3 ceny !!!

Zatial mi prezil vsetko, bez najmensieho poskodenia. Spal som v nom v zime, v lete, s stredomori, na ladovci, prezil burky aj vetry na hrebenoch. Nezlomil sa, nepremokol. Spim v nom s polovickou, nosim ho cely. Samozrejme, ze hladam nejaky lahsi ekvivalent, ale ak vezmem do uvahy pomer vykon, cena a uzitkovost, zatial som nic nenasiel. Ak prihodim 200-300 €, dostanem stan lahsi mozno o 500 g, zvysok ide na ukor priestoru, komfortu alebo odolnosti, co nechcem.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » úte črc 17, 2018 9:38

Btw.
Nedavno som si na teba spomenul. Predvcerom som sa vratil z Alp, bol som na Dom-e. Prvy den je to z Randy do bivaku (miesta kde sa da stanovat) prevysenie 1800 m, na 4,6 km, cestou je lahka ferrata. Batoh s komplet vercajgom (lano, cepiny, macky, zelezo) mal 16 kg, k tomu 1,5 l vody. Mal som akurat dost to po 1000 km v aute vyniest hore.
Druhy den 1400 m na vrch do 4545 m, teren obtiaznosti PD+ tusim. Tj. Vyhodil som z batoha vsetko, vzal len termosku, nejaku zemlu, keks, celovku, paperku, lekarnicku a vercajg a aj to malo pocitovo tonu.

A prisaham, ze si neviem predstavit tahat hore Staiku a Kajku...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr stanu

Příspěvekod Kjuba » úte črc 17, 2018 9:46

Už je to tu zas. Můžete mi prosím pánové vysvětlit, co s Vámi je, že jste na ten Hilleberg tak vysazený? To jste správci myomerova majetku nebo co? Nepsal náhodou, že cenu až tak neřeší?

Vždyť ty Hilleberg stany nejsou špatný. Jsou jen dražší, ale to nemusi v tomto případě vůbec vadit. Myslím, že fér je dát informaci, že jsou i jiné stany, levnější, které za běžných podmínek udělají dobrou službu, ale tohle už hraničí s nenávisti... Fakt tomu nerozumím. Nechcete toho už konečně nechat? Já zrovna ten Elixír mám a jsem s ním spokojený. Btw mám 200cm a 105kg a mě rozměrově stačí...

Nemá cenu znova řešit problém Hilleberg/Michal82/cena/výkon. Dle mě, to pro myomera může být zajímavá volba. Ale to ne, to je potřeba nejdřív nakydat špínu na něco, co se mě osobně, bůh ví proč, nelíbí.

Pako: nepsal jsi, že už tohodle necháš? Jako vtípek dobrý, ale myslím, že o váze platidla asi nebude řeč, co?

Myomer: nenech se prosím odradit zdejším poněkud zvláštním koloritem. Jsou tu prostě skupinky lidí, co nepochopily, že každý, má jiné priority. Já myslím, ze není důvod Hilleberg vyřadit z výběru jen proto, že je drahý. Je drahý a dle mě dobrý. Volil bych že žluté série. Víc je asi opravdu zbytečné. Ale klidně si nech postavit vedle sebe i zástupce červené série a můžeš porovnat, co Ti bude bližší. A nakonec si vybereš třeba nějaký úplně jiný.
Naposledy upravil Kjuba dne úte črc 17, 2018 12:42, celkově upraveno 3
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte črc 17, 2018 11:32

Nojo samozrejmne ze můžeš váhu snížit když necháš doma obaly a td - ale to můžeš i u Hillebergu kde krom váhy obalu je v té váze zapocitana i servisní sada kterou asi většina lidi bezne nikdy nevyužije - dá se tím dostat o 200-300g níž.

V čem je Hilleberg jiný oproti MSR v té žluté sérii - tak já bych hlavně zmínil to ze má jiný postup stavby - ze stan proste postavis v celku tropiko i vnitřní stan naráz což je v dešti a ve větru vychytany. Dále se mi líbí ze ani u žluté série neslevili z 9,7mm tyčí. A podlaha je z 50D jo není to jak 70D nebo 100D u vyšších sérii ale na lehké stany je to pořad myslím ok.

Elixír vůbec neberu jako špatný stan - už sem tu několikrát psal ze za 6000 nemá moc konkurence.

Jen pokud ho Hilleberg zajímá myslím ze je dobre aby se na nej aspoň koukl kor když to jeho peněženka unese.

PaKo - takže když v těch drobných je ten rozdíl přes 3kg tak mu vlastně Hilleberg ještě víc odkehci ne ;)

Jinak jo někdy už je to vážně trapný.

PS - taky se můžeš podívat na stany Terra Nova.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » úte črc 17, 2018 16:42

Kjuba píše:Už je to tu zas. Můžete mi prosím pánové vysvětlit, co s Vámi je, že jste na ten Hilleberg tak vysazený?

jojo, jaky jsem tu napsal už několikrát, tak "já bych koupil něco od Hilleberg nebo od MSR"
Naposledy upravil fps dne stř črc 18, 2018 16:38, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Stany