Fleecka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fleecka

Příspěvekod Umiaki » ned kvě 11, 2008 16:27

Zjistil jsem, ze zboznuju fleecky - z kvalitniho fleecu, ale ze jsem zase prilis narocny na detaily.
Neznate nekdo fleesku z nejakeho kvalitniho flecu, ktera by mela kapuci, kapsy na zip, po nasazeni kapuce by zakryla bradu podobne jako kukla a mela by cely zip, stahovani na rukavech, dole i na kapuci?:
Neco skoro vhodneho vyrabel Warmpeace z polartecu, bunda Tarago.

A pokud ne, tak jsem pripraven si ji zkusit nechat usit - neznate nejakeho krejciho v Ostrave + okoli, ktery se treba na tohle specializuje a fleece pro nej neni jen "polyesterova latka na deky"? :)

Klidne bych byl ochoten koupit dve fleecky v Alpine Pro z polartecu, jednu rozstrihat na kapuci a tu druhou vytunit tou kapuci a detaily.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod poiko » ned kvě 11, 2008 17:26

jedna s kapucí byla určo od sensoru
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod bobo » ned kvě 11, 2008 17:40

Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod fossil » ned kvě 11, 2008 17:52

Myslim, že i nějaký fleece s kapucí dělá brněnskej Mill

mrkni na www.mill.cz maj je v eshopu
"Chtěl jsem jen vylézt tak vysoko, abych dohlédl na dno svého já". - Reinhold Messner
Uživatelský avatar
fossil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte led 29, 2008 17:43
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod poiko » ned kvě 11, 2008 18:37

bobo píše:Warmpeace Sneaker

Ta cena je fakticky obludná :vom:
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Cvrk » ned kvě 11, 2008 18:50

No, hoooodně kvalitní flees byl použitý na mikinách tuším od Canisu. Naposledy jsem je viděl v bauhausu. Nejsou ani nikterak drahé, asi 400,- ...takže tam bys mohl uplatnit svůj záměr se stříháním kapuce!
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Umiaki » ned kvě 11, 2008 19:24

Cvrk píše:No, hoooodně kvalitní flees byl použitý na mikinách tuším od Canisu. Naposledy jsem je viděl v bauhausu. Nejsou ani nikterak drahé, asi 400,- ...takže tam bys mohl uplatnit svůj záměr se stříháním kapuce!

Ale kdo to udělá - znáte krejčího?:)

O sneakeru vím ma jednu čtyřtisícovou vaduu na kráse.:)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Cvrk » ned kvě 11, 2008 19:46

Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Umiaki » ned kvě 11, 2008 19:52


Vidis tam nekde "specializace na outdoor hadry"? :P
Chci osobni zkusenosti, ne google.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Chasi » ned kvě 11, 2008 19:53

Co takhle Sensor? Ten má ve výběru dost mikin s kapucí.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Cvrk » ned kvě 11, 2008 20:01

Umiaki: Na flís si myslím nepotřebuješ spešl outdoor krejčího. Kapucu s nějakým tím stahováním zvládne jakýkoliv. Nebyl to pan google, ale strejda seznam. A krejčího, co dělá především různé rybářské věci znám, ale teď na něj nemám kontakt.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Umiaki » ned kvě 11, 2008 20:19

Cvrk píše:Umiaki: Na flís si myslím nepotřebuješ spešl outdoor krejčího. Kapucu s nějakým tím stahováním zvládne jakýkoliv. Nebyl to pan google, ale strejda seznam. A krejčího, co dělá především různé rybářské věci znám, ale teď na něj nemám kontakt.

Jisteze nepotrebuju - tunylky, zipy nebo kapuci zvladne kazdy, ale proc sam sebe odsoudit k procestovani neuzavreneho poctu krejcich, kteri nechapu proc chci neco takoveho, abych nakonec skoncil spatne pochopen s divnym fleesovem pytlem na hlave.
Neni lepsi se zkusit zeptat jestli uz nekdo v tomhle docela velkem meste nema s nejakym krejcim zkusenosti? Hm?:)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod poiko » pon kvě 12, 2008 17:57

poiko píše:jedna s kapucí byla určo od sensoru

jo, Sensor Synapse
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod rysy » pon kvě 12, 2008 18:38

poiko píše:
poiko píše:jedna s kapucí byla určo od sensoru

jo, Sensor Synapse


Tuto Sensorku mam. Dobra volba, zadne nedostatky jsem nenasel.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Umiaki » úte kvě 13, 2008 21:25

rysy píše:Tuto Sensorku mam. Dobra volba, zadne nedostatky jsem nenasel.

Proste mikina... nekryje bradu.
Maji i jednu lepsi - tu z technostretche, o ni jsem i uvazoval.
A kdyz jsem koukal na net, tak jsem zjistil, ze firma Rab vyrabi skoro to, co chci - ale porad moc draze.

Vyzkousim toho krejciho:)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Skimpy » stř kvě 14, 2008 6:46

Nemám osobně zkušenosti s fleece mikinama z canisu, ale nakupujem pracovní oděvy u jiné firmy, ale ty pracovní flísky bych si asi nekoupil. Ten materiál mi je nepříjemný. Na omak je takový drsný. To už je lepší flíska z tesca nebo hypernovy za 300,- :-) popř. někde z tržnice....
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Fleecka

Příspěvekod macule.skliba » pon kvě 26, 2008 12:49

Umiaki píše:Zjistil jsem, ze zboznuju fleecky - z kvalitniho fleecu, ale ze jsem zase prilis narocny na detaily.
Neznate nekdo fleesku z nejakeho kvalitniho flecu, ktera by mela kapuci, kapsy na zip, po nasazeni kapuce by zakryla bradu podobne jako kukla a mela by cely zip, stahovani na rukavech, dole i na kapuci?:
Neco skoro vhodneho vyrabel Warmpeace z polartecu, bunda Tarago.

A pokud ne, tak jsem pripraven si ji zkusit nechat usit - neznate nejakeho krejciho v Ostrave + okoli, ktery se treba na tohle specializuje a fleece pro nej neni jen "polyesterova latka na deky"? :)

Klidne bych byl ochoten koupit dve fleecky v Alpine Pro z polartecu, jednu rozstrihat na kapuci a tu druhou vytunit tou kapuci a detaily.


Možná by se ti to i vyplatilo. V AP maj dobrý ceny a kvalita není špatná. I když já jsem v tomhle směru ještě nováček, nemám moc porovnání. Ale koupila jsem si tam u tři věci a zatim dobrý :) Hudy nemám moc ráda, tam se člověk skoro ztratí...
macule.skliba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon kvě 26, 2008 10:24

Re: Fleecka

Příspěvekod davidF2 » úte črc 10, 2018 16:37

Ahooj lidi :-)
Potřebuji poradit. sháním nějakou funkční střední vrstvu. Vlastním Termoprádlo funkční tričko bundu tilak raptor a ještě teplou bundu tilak ketil a právě mě chybí nějaká ta funkční " mikča"
Poradí někdo podle čeho a co vybrat ? jestli lepší merino vlna nebo nějaké powerstrechový material ?
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Fleecka

Příspěvekod fps » úte črc 10, 2018 18:00

dle mě je nejlepší střední vrstva Polartec Power Stretch, používám plno let Tilak Serak a Tilak Femund
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Fleecka

Příspěvekod mitau » úte črc 10, 2018 18:49

PWS je v pomeru hmotnost/teplost vyborny a Tilak Serak bych ti s klidnym srdcem doporucil. Pokud ale nepouzivas vetrovku, tak muze byt Tilak Serak moc teply. Konkretne kdyz pujdes v tricku a na tricko zacne byt moc zima, tak v Seraku ti muze byt zas moc teplo. Pak muze byt resenim nejaky Polartec Power Grid (pozor, pod tim oznacenim se delaji i vyslovene trika, ale ja myslim fleece s "ctvereckovanou" strukturou).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Fleecka

Příspěvekod davidF2 » stř črc 11, 2018 12:26

fps píše:dle mě je nejlepší střední vrstva Polartec Power Stretch, používám plno let Tilak Serak a Tilak Femund


Jak to vrstvíš? Termo prádlo - serak- femund- Gore bunda?
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Fleecka

Příspěvekod davidF2 » stř črc 11, 2018 12:28

Chci to převážně do hor jako čistou střední vrstvu. Termo prádlo " něco nového" Tilak raptor v případě velké zimy kombinace s Tilak ketil
mitau píše:PWS je v pomeru hmotnost/teplost vyborny a Tilak Serak bych ti s klidnym srdcem doporucil. Pokud ale nepouzivas vetrovku, tak muze byt Tilak Serak moc teply. Konkretne kdyz pujdes v tricku a na tricko zacne byt moc zima, tak v Seraku ti muze byt zas moc teplo. Pak muze byt resenim nejaky Polartec Power Grid (pozor, pod tim oznacenim se delaji i vyslovene trika, ale ja myslim fleece s "ctvereckovanou" strukturou).
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Fleecka

Příspěvekod apuka » stř črc 11, 2018 13:36

mitau Ti asi chtel rict, ze PWS bunda Ti prida docela dost na tepelnem komfortu, rekl bych ze, tricko + PWS + Raptor Ti docela dobre nahradi ve vetsi zime i kombinaci tricko + Ketil. Ale budes mit velky skok mezi tricko + Raptor a kdyz pridas PWS. Trochu to muzes vyresit (za sucha a ne moc velkeho vetru) jen tricko + PWS, ale stale nepokryjes docela velky teplotni rozsah, kdy Ti bude bud zima nebo teplo.

Jeste by ses mohl podivat na neco z ciste Polartec Alphy (neco najdes i tady na OF), bez svrchniho sustaku. Bude TI lip dychat (na druhe strane Raptor to stejne zvladat nebude) i pri zatezi a neni tak tepla jako PWS. Nebo tenkci flisku jako Rab Al nebo Rab Nexus.
Uplne nejlepe bys ale udelal, kdybys koupil vetrovku nebo hodne tenkou softshellku jako napr. Rab Ventus nebo Rab Boreas. To bys potom mel docela dobre rozvrzeny system na kombinaci podle potreb.
Vsechny Raby naleznes na nalehko.com. Najdes tam od nich i vetrovku, ale v sekci Vetrovky se to ted tady trocha rozebira, co koupit, pro isnpiraci se tam podivej.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fleecka

Příspěvekod fps » sob črc 21, 2018 14:02

davidF2 píše:
fps píše:dle mě je nejlepší střední vrstva Polartec Power Stretch, používám plno let Tilak Serak a Tilak Femund


Jak to vrstvíš? Termo prádlo - serak- femund- Gore bunda?

já to vrstvím na chození cca takto:

+0°C a vyšší teplota funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, případně větrovka nebo GTX Active
-0°C až -15°C funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, Serak nebo Femund (Polartec Power Stretch), GTX Active
-15°C až -25°C funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, Serak (Polartec Power Stretch), Femund (Polartec Power Stretch), GTX Active
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Mikina Pentagon Falcon 2

Příspěvekod Paja627 » sob led 12, 2019 11:07

Mikina Pentagon Falcon 2

Ahoj, koupil jsem si tuto mikinu a mikina super. Jen se chci zeptat. Neví někdo proč je tak velká kapuce? Nebo je to záměr. Děkuji za odpověď.
Naposledy upravil sobb dne sob led 12, 2019 17:41, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
Paja627
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 5, 2018 20:21

Re: Fleecka

Příspěvekod Tecumseh » sob led 12, 2019 19:10

:-k Aby Ti tam vošla gebula :mrgreen:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Fleecka

Příspěvekod shodam » čtv úno 21, 2019 14:29

Ahoj,

nemáte někdo tip na tenkou flísovou bundu/mikinu s dlouhým zipem, ideálně bez kapuce a především s antibakteriální/protizápachou úpravou? Případně na něco, co by jí nahradilo?

I přes všechno "hi-tec" oblečení, co vlastním, je stále mým nejpoužívanějším kouskem obyčejná flísová mikina z Hervisu za pár stovek a zatím se mi jí nedaří nahradit. Dokonalá prodyšnost, schne před očima, relativně lehká, ochrana před mírným větrem, dokonale univerzální použití. Jediným problémem je nulová odolnost proti zápachu, pokud jí propotím. Zkoušel jsem už bundu z merina, ale tam je problém s váhou a hlavně rychlostí schnutí. Zkoušel jsem i doporučovanou Patagonii R1 s power-gridem, ale tam zase vadí, že ji profoukne i nejslabší vánek. Flísový bund je na trhu spousta, ale většinou bez jakékoli protizápachové úpravy nebo se o ní alespoň nikdo nezmiňuje.
Dík.
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Fleecka

Příspěvekod apuka » čtv úno 21, 2019 15:00

Zkus se nekde podivat po mikine z Polartec Power Stretch. Neni to sice nejtenci, ale z flisek asi nejodolnejsi material vuci profouknuti. Prodysne to je dobre, schne to relativne rychle (samozrejme vzhledem k tloustce) a nijak zvlast nezapacha po noseni.
Jinak prakticky vsechny tenke, rychle schnouci flisky budou dost profoukave.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fleecka

Příspěvekod mike » čtv úno 21, 2019 16:33

Ti nevim, flisku z PWS nemam, ale mam z nej ponozky na spani a ty smrdi celkem dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Fleecka

Příspěvekod apuka » čtv úno 21, 2019 16:55

No jo, pokud jej pouzivas dva tydny vzdy vecer bez myti nohou, tak se ani nedivim :wink: :lol:.

Jasne, ze se casem zasmradi, ale ja v nem klidne chodim i tyden-dva, sem-tam se i spotim do nej. Ale hlavne kdyz jej mam na vrchu, tak neni zadny problem.

Je ale klidne mozne, ze taky zavisi od konkretni serie/sarze materialu - je to prece jen Polartec :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Oblečení