Trekovky Simond

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trekovky Simond

Příspěvekod Harak » pát črc 6, 2018 14:59

Ahoj,

má někdo zkušenosti s těmato botama od Simondu? https://www.simond.com/mens-light-mountaineering-boots-id_8392039 Snažil jsem se někde najít recenzi, ale marně. Alternativně budu rád za tip na boty které by byly dobré na delší treky, ferraty a snesly i nějakou jednoduchou ledovcovou tůru.

Obrázek
Harak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 15, 2012 19:25

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod apuka » pát črc 6, 2018 17:20

Ja jsem mel doma ty boty - a muj dojem (z dlouheho zkouseni doma) je, ze by mohly byt vynikajici. Jak svrchni material tak i podesev a podrazka vypadaly skvele (je tam Vibram Mulaz - a na rozdil od jinych bot je na nich Climbing zone ne uplne rovna, ale mirne "zakulacena", takze se lepe chodi). Zpracovani dobre - az na jeden sev nahore u jazyka, ktery jim trocha "vyjel ven z jazyka" (asi 1mm svu navic trcelo ven) - to ale funkcnosti nevadi. Boty jsou to moc pohodlne i na tu tvrdost. Jsou jen o malinko mekci nez napr. LS trango Cube (a kvalitu zpracovani podesve maji rozhodne lepsi :twisted:).
Mne nesedela jedna bota v oblasti clenku, kde konec polstrovani mi zrovna mirne tlacil do cevy a po nejake dobe necinnosti jsem citil, ze mi proudi mene krvi. Ale toto ja mam u mnoha jinych bot - je to muj problem, jiny to nemusi mit. Ta bota by mela snest vsechno, cos psal - a ledovcove tury nejenom kratke, ale i dlouhe. O membranu nemej strach, OutDry neni Decathlonacka a rekl bych, ze na ni prechazi vice i znamych vyrobcu - funguje asi lip nez GTX a da se laminovat primo na botu, takze nedela faldy jako GTX, obzvlaste ve vetsich botach (mne se v nich bota doma v teple potila rozhodne mene nez ve stejnych podminkach v jinych botach s GTX - a ze jsem jich zkousel..). Jen vzhledem k "mladosti" se az tak dobre nevi o vydrzi, ale ty 2 roky zaruky vydrzi.

Radim Ti, aby sis ty boty z Decathlonu objednal a doma poradne vyzkousej - muzes je bez problemu vratit (i na prodejne, takze pokud mas nablizko, ani postovne neplatis) do 90-ti dnu. Mne se tak libily - i tak dobre sedely (az na ten problem), ze jsem vyuzil cele 3 mesice, abych zkusil najit nejake reseni meho problemu a vracel jsem je s tezkym srdcem. Nekde na OF jsem o nich i psal.
Nejake kratke recenze bys mel najit na francouzskych strankach Decathlonu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod Harak » pát črc 6, 2018 17:47

Moc děkuji za odpověď, jenom jedna věc, chceš mi říct, že když v nich budu chodit venku ještě mi je vezmou zpět na prodejnu? Já bych se na jejich místě poslal do prdele :D

Jinak najde se když tak nějaká alternativa? Co jsem to tak procházel tak se dřív prodávaly Mamut Ridge Combi High GTX, ale ty už jsou fuč a pak jsem ještě našel Saltic X-ray, ale u těch se mi nedaří ani najít pořádnou fotku, ne tak nějaké hodnocení tvrdosti a kvality.
Harak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 15, 2012 19:25

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod mike » pát črc 6, 2018 17:54

To by ses poslal spravne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod apuka » pát črc 6, 2018 18:57

Harak píše:chceš mi říct, že když v nich budu chodit venku ještě mi je vezmou zpět na prodejnu
Sice si osobne myslim, ze kdybys je umyl, tak to vezmou (moc se s tim neparaji), ale ja jsem psal:
apuka píše:doma poradne vyzkousej
tj. muzes v nich byt doma klidne dva tydny kazdy den - ale doma v obyvaku (nebo i v posteli .-)), ne venku.

Alternativy?
Kombinovane Kuze+Cordura:
Salewa Crow (mam a spokojenost) nebo Raven 2 (podle toho, jak vysoke je chces mit)
Mammut Kento High
Mammut Alto High
Mammut Magic High (vsechny Mammuty najdes na webu dovozce

Plastaky:
La Sportiva Trango Cube (nebo jine z rady Trango - napr. Guide)
Mammut Nordwand Light Mid (ale ty uz jsou tvrdsi)
- plus si precti, co se doporucuje v sekci plastaku
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod Harak » pát črc 6, 2018 19:33

OK asi si je objednám a budu chodit z obýváku do kuchyně až do zblbnutí :D Těžko se mi to odhaduje, zatím jsem všechno prochodil ve starých Asolo Spyre GV, ze kterých už jsou pomalu barefoot boty :D a pokud není morko beru Scarpy Zen Pro, tohle by měly být moje první tvrdší boty.

Po rozchození přijde menší zkouška, máme v plánu přejít Nízké Tatry.
Harak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 15, 2012 19:25

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod apuka » pát črc 6, 2018 21:09

Jen Te jeste chci upozornit, ze ty boty (a vetsina alternativ taky) jsou tak o dva stupne tvrdsi nez Tve Asola, jsou to C-cka... To jen abys nebyl uplne prekvapeny. Ale par dnu doma na nohou Ti hodne napovi. Jen si je nech na nohou klidne cely den, kdyz budes vevnitr, protoze za pul hodiny zkouseni nic moc nezjistis, krome uplne nezhody s nohou. Mne napriklad se muj problem objevil pouze pri "nechozeni", to bych v obhcode nikdy nezjistil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod mike » pát črc 6, 2018 21:22

apuka píše: Jen si je nech na nohou klidne cely den, kdyz budes vevnitr

Asi bych radej boty, ve kterych se nekdo prosel kratce venku, nez ty, ktere mel apuka cely den na nohach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod Harak » pát črc 6, 2018 21:41

jsou to C-cka...
no jestli to chápu dobře tak prakticky celou dobu chodím v mnohem měkčích botách, než by se na Tatry, Dolomity... hodilo, takže čekám, že bych na tom měl být lépe ne?
Harak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 15, 2012 19:25

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod mike » pát črc 6, 2018 22:06

Budes na to lip v narocnem terenu. Na dobrych stezkach a cestach naopak, boty budou bolet. Ccka uz jsou tvrdsi, univerzalni bota je dobra B/C. Ale treba na strmejsi firn jsou C lepsi a nejlepsi jsou D, v tech se ale uz po stezkach moc chodit neda. V zivote se mi nechodilo tak dobre po ledovcich, jako v C/D botach a v zivote mne tak nebolely slapky, nez jsem k tem ledovcum dosel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod fps » sob črc 7, 2018 10:27

Harak píše:Jinak najde se když tak nějaká alternativa?

koukni do Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

P.S.
díky za tip na další Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) Simond
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod apuka » sob črc 7, 2018 12:39

@Harak: Tady mas primo odkaz na to, co jsem o nich psal.
mike píše:Budes na to lip v narocnem terenu. Na dobrych stezkach a cestach naopak, boty budou bolet.
No, ja bych rekl, ze v nich se bude chodit podobne jako v LS Cubech, tj. docela dobre i na dobrych a lehcich stezkach, dokonce jistou dobu i na asfaltu. Mimochodem, to jsou veci, na ktere prijdes, kdyz si je ponosis cely den doma v obyvaku :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod Harak » ned zář 9, 2018 12:56

Ahoj, tak abych to nějak zhodnotil, v Simondech prochozen trek v Roháčích, a pak ve vysokých Štrbské pleso a Orlí cesta a musím říct, že jsem nadšený, přesně něco takového jsem hledal, dokonce se v nich dá zvládnout bez utrpení i asfaltka.
Harak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 15, 2012 19:25

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod apuka » ned zář 9, 2018 16:35

:smt023 Diky za report. Jsem rad, ze jsem se nemylil a ty boty obstaly tak, jak jsem o nich predpokladal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod petra50 » pát zář 14, 2018 13:27

Co si myslíte o těchto botách pro lehké treky? https://www.jsem_spamerka.cz
Naposledy upravil vonkreuz dne pát zář 14, 2018 14:20, celkově upraveno 1
Důvod: Editováno.
Uživatelský avatar
petra50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2018 14:44
Bydliště: Praha

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod pawn » pát zář 14, 2018 13:30

Já si myslím, že buď si tu reklamu tady zaplať, anebo jdi spamovat jinam.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod petra50 » pát zář 14, 2018 14:27

Zde se můžete zeptat, stojí za koupi těchto bot? (Salomon Deepstone)
Uživatelský avatar
petra50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2018 14:44
Bydliště: Praha

Re: Trekovky Simond

Příspěvekod FrantaB » pát zář 14, 2018 15:43

Ty se naučila česky, nebo aspoň si pořídit slušná překladač, ale hlavně pošla spamovat jinam a neplevelila nám forum o botách.

For admin: smazat, až budete mazat spamerku...
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20


Zpět na Boty