Waterfall Double UL

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Waterfall Double UL

Příspěvekod Marley » sob čer 30, 2018 17:48

Zdravím, mám dotaz zda máte někdo zkušenosti s tímto stanem. Má výborné recenze, ale krom stránek výrobce a heureky k němu není na netu žádné info. Docela mě zarazila nepromokavost (tropiko 4000, podlážka 3000), oproti ostatním značkám podstatně nižší a navíc má vyšší nepromokavost pláště a ne podlážky. Na druhou stranu stany MSR nebo Hilleberg mají nepromokavost cca 1000-2000. Co sem četl, tak jde o rozdíl mezi EU a US normou. Za jakoukoliv informaci o stanu nebo značce předem děkuji.
Marley
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 30, 2018 17:32

Re: Waterfall Double UL

Příspěvekod mitau » sob čer 30, 2018 19:16

Hledej Naturehike Cloud Up 2 puvodni verze (tj. ne upgraded, kde za cenu vyssi hmotnosti pridali par veci, na ktere si lidi stezovali u puvodni verze)na aliexpresu. Tohle vypada, ze si jen nekdo necha u nich natisknout svoje logo na plachtu a preprodava to. Radeji si kup puvodni Naturehike z Ciny, vyjde to lacineji a bude to naprosto ten stejny stan (a pokud nejdes tvrde po hmotnosti nebo po cene, tak doporucuji Upgraded verzi, ale to je na tvych osonich preferencich).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Waterfall Double UL

Příspěvekod Marley » ned črc 1, 2018 19:20

ajo, a já měl za to, že jsem našel super kvalitu, psal jsem i výrobci, který najednou změnil sloupec podlážky na 10000 :p každopádně děkuji moc
Marley
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 30, 2018 17:32

Waterfall Double UL

Příspěvekod Michal82 » pon črc 2, 2018 12:57

Hele sloupec změnil i Hilleberg
Zatímco před lety to bylo 3000 dnes 5500 a pro podlahu bylo 10000 teď je to 20000 u černé série.

http://europe.hilleberg.com/EN/faq/why- ... anguage=EN

A ve výsledku je to úplně jedno - než že ten stan proteče to tě v něm dřív trefí meteorit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Waterfall Double UL

Příspěvekod Stani » pon črc 2, 2018 17:50

Tu je reč o 1000x rebrandovanom type stanu, o značke bez histórie, s hroznými fotkami produktu. Až škoda tu vôbec spomínať Hilleberg, nie?

Takéto katalógové modely ani neviem, či sú riadne testované, silne pochybujem. Aj tak sa len preberá hodnota z tých katalógových údajov, alebo z nákupu látok. Ja som len raz videl u čínskeho výrobcu podobnej úrovne, ktorý robil rebrand osvedčených modelov a k tomu aj tlakovú skúšku priepustnosti vody dlážky a tropika.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Waterfall Double UL

Příspěvekod Michal82 » pon črc 2, 2018 22:20

Stani - jasný, jen že když zmínil mojí oblíbenou značku tak jsem podotkl, že taky před časem změnili údaje, i když to mají řádně otestováno.

A u těch čínských, jak si psal parametry se přepisují sem a tam.... klidně tam někde může být chybka.

Pamatuji si když jsem vedle sebe postavil své Hilleberg Akto a Staiku - koukám na podlahu ta ve Staice je silnější na omak hrubší, koukám do katalogu a podle katalogu stejný, to není možné.... koukám na web dle webu stejný, to není možné.... píšu výrobci a ten mi odpoví, že jim řádil šotek a samozřejmně Staika má podlahu 100D a Akto 70D. Na webu to opravili a v dalším katalogu již také.

Obrázek

Stane se.....

Tím neříkám že ty čínské stany budou mít zaručenou vodotěsnost, ale že ten parametr zas tolik neřekne a že tam snadno vznikne chyba.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Waterfall Double UL

Příspěvekod lukep » ned črc 15, 2018 10:51

Co se týče stanu Watrfall Double UL, tak ho mám asi půl roku a spokojenost. Odjeli jsme v něm s přítelkyní už pár tripů, ani při silnějším dešti nám nepromokl. Co se týče parametrů co se zde řeší tak ty jsem nikdy neřešil, kupoval jsem stan na doporučení kamaráda. Každopádně nezažil jsem že by někdy někomu protekla u stanu podlážka, spíš se řeší tropiko, ale to je zde v pohodě.
Jinak co je velkou výhodou ale i logicky nevýhodou tohoto stanu tak je jeho rozměr a hmotnost. Je fakt super ultralight, velmi snadno se sbalí a odnese, na druhou stranu pokud je někdo zvyklý ve stanu na pohybový komfort, tak mu může přijít malý. Pokud se ale batohy nechají v předsíňce tak se dva lidé na pohodu vyspí a to mi přijde to zásadní ;) Luke
lukep
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 15, 2018 17:35


Zpět na Stany