Stan pro 3 na hory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan pro 3 na hory

Příspěvekod Michal82 » pát čer 22, 2018 12:55

Takže udělal díru do igelitu a zalezl si do sena? ;) Nevím o jaké peklo šlo ale mohlo vás to převálcovat :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan pro 3 na hory

Příspěvekod filo01 » pát čer 22, 2018 13:31

Michal82: Rozpočet je klasika, tzn. omezený ;) Do 7 litrů se musím vlézt. V podstatě jsem to nejdřív zredukoval na Elixir nebo opět Jurka Midi a po prolezení zdejších vláken vyhrál na body Elixir. Teď už jen "ladím" poslední detaily a nejasnosti. :)
filo01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 9, 2012 9:20

Stan pro 3 na hory

Příspěvekod Michal82 » pát čer 22, 2018 13:43

Aha klasika - tady existuje jen Hubba nebo Elixír ;) Ale Elixír bych bral raději.

Od Jurka je slušný KOMBAT kdybys ještě kouknul ale tam se ti asi nebude líbit váha a cena je taky lehce přes rozpočet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan pro 3 na hory

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 22, 2018 14:07

@Michal82: Nezalezl do sena, ale vetřel se k nám do stanu. Ráno si to moc nepamatoval a divil se, že je tam i se spacákem :D

Nevím, jak silný by musel být vítr, aby rozpohyboval ten balík sena, ale takový naštěstí nebyl. Na místní poměry ale silný dost, popadaných stromů bylo hafo a balvany uvolněný ze svahu nad cyklostezkou budily respekt.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stan pro 3 na hory

Příspěvekod filo01 » pát čer 22, 2018 14:11

Přesně tak, Elixir je cíl ;)
filo01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 9, 2012 9:20

Stan pro 3 na hory

Příspěvekod Michal82 » pát čer 22, 2018 15:08

GreyMouse - no nevím ale už sem viděl převrácenej autobus.
Vidíš to je druhá věc - beru že když ste to stavěli bylo hezky, ale pod stromem bych nestanoval. ;)

Jj Elixír je cíl, cesta k němu je dlouhá a trnitá, plná překážek, ale když se budu snažit třeba k němu taky někdy dozraju ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan pro 3 na hory

Příspěvekod dudy » pát čer 22, 2018 16:23

Nedospěješ.
Je moc levnej, je moc lehkej, nejni do orkánu a nejni skandinávskej.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Stan pro 3 na hory

Příspěvekod Michal82 » pát čer 22, 2018 16:41

dudy :D

Náhodou kdybych chtěl stan na ČR a jednou za rok na týdenní dovču a občas nějaký víkend v okolí ČR tak do něj jdu.

Mě se za tu cenu fakt líbí, jasně vadí mi na něm spoustu věcí jako zakotvení prutů v očku, jako tenčí pruty a jejich spojení s tropikem, ale za tu cenu stejně nic nějak lepšího není. Takže proč ne.

Jen je škoda, že ho tu bude mít každej a třeba tu Terra Novu nechce nikdo otestovat ;)

A že je lehkej.... dost sem zvažoval Soulo poslední dobou.... jenže v něm mám prostě hrozně těsnej pocit a ten je taky lehkej jen 2,4kg
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan pro 3 na hory

Příspěvekod Martin94 » pon čer 25, 2018 10:39

ahojte taky uvažuji o stanu chtěl jsem do 8000kč a relativně dobrá váha ,snadné postavení a složeni a pro tři osoby,dále aby to vydržeo nějake horské podminiky silný vítr a déšt jezdím především Evropská pohoří( květen až říjen) v zimě ne.Dostal jsem tři tipy a nejvice se mi zalíbil stan Wild Country: stan Trisar 3 má s ním někdo zkušenost případně mohl by se semnou o ně podělit?Dále tam byl jurek midi a msr elixir tak diky moc je to tu furt dokola někoho už to mue stat ale na ten první stan defakto nemužu najít recenze děkuji moc za každou radu. :wink:

Martin
Martin94
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 19, 2018 7:25

Stan pro 3 na hory

Příspěvekod Michal82 » pon čer 25, 2018 12:41

Wild Country je levnější podznačka vysoce kvalitního UK výrobce Terra Nova - jedna z mála značek opravdu konkurující Hillebergu.

Myslím, že recenzí na něj najdeš poměrně dost a velmi kladné.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Stan pro 3 na hory

Příspěvekod Michal82 » pon čer 25, 2018 12:50

https://www.ukclimbing.com/forums/gear/ ... ent-280266

Je toho opravdu hodně o tom stanu a na YouTube taky.

Jestli pockas týden mohu na nej asi kouknout a nafotit - budu v Glasgow kde měly hodně TN stanů - možná tam bude i tenhle.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan pro 3 na hory

Příspěvekod remy77 » pon čer 25, 2018 15:14

martin94:
nebude ten Trisar 3 pre 3 osoby maly? Inak pozri Coleman tatra 3. Konstrukcia je celkom odolna a urcite je vacsi ako Trisar.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Stan pro 3 na hory

Příspěvekod filo01 » ned črc 29, 2018 18:53

filo01 píše:V podstatě jsem to nejdřív zredukoval na Elixir nebo opět Jurka Midi a po prolezení zdejších vláken vyhrál na body Elixir.

Ahojte,
ne pro všechny bude moje zkušenost s Elixirem 3 přenosná, ale přesto ji sem jakožto staronový majitel Jurka Midi3 Duo napíšu. A chci zdůraznit, že vše níže napsané je čistě subjektivní a týká se to pouze srovnání Midi3 Duo vs Elixir3 (E3). Měl jsem za svůj život dva pořádné stany, oba Jurky a čekal jsem, že si koupí E3 polepším, bohužel se nestalo. Po jednom spaní jsem ho vrátil z následujících důvodů:
1. Nevšiml jsem si, že by stěny vnitřního stanu byly u E3 výrazně kolmější než u Jurka (citoval jsem někoho z fóra o stránku dřív), možná někde 70cm nad zemí, ale kritických spodních 30-40cm rozhodně ne. Pocitově se mi určitě stan nezdál vevnitř větší.
2. Jezdíme tři (185cm a výš, 90kg a výš), šířka v Jurkovi je tak akorát, v E3 by to bylo úplně nadoraz a pravděpodobně už za hranou toho, co jsem ochotný ve svých letech překousnout.
3. Naplno otevřený vchod vnitřního stanu E3 šel až téměř na zem, u Jurka je odspodu furt 5cm zábrana. Nechápu, díky klipům na tyčky (oproti šňůrkám u Jurka) v podstatě nejde vnitřní stan u E3 zavěsit blbě, možná základna dole nebyla vypnutá úplně na max, ale to se při ostrém provozu může díky terénu stát taky. Vím, jak vypadá naše předsíňka v dešti a u E3 bychom měli brzo slušnou bahňačku i ve stanu. Ve videích k E3 je vidět, že vnitřní vchod neotevírají celý, možná právě proto, aby zůstal vypnutý.
4. Dodávaná externí ochranná podlážka nepokryla celou podlážku vnitřního stanu. Nezměřil jsem to přesně, odhadem tak o 5-8cm. Materiál podlážky mi přišel podstatně fórovější než u Jurka, to jen na okraj, nehrálo to při rozhodování velkou roli, stejně jezdíme s extra podlážkou

Když to shrnu, E3 mě nedokázal přesvědčit, že stojí za to si za něj připlatit. Naopak nový Midi3 Duo mě po rozbalení příjemně překvapil, oproti starému modelu (2010) má odvětráváni ve vrchní části vnitřního stanu, líp vyřešené uchycení na kříž tyček (ne malý kovový kolíček, ale sponu) a bytelnější kovový kroužek na uchycení vrchní části předsíňové tyčky.
filo01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 9, 2012 9:20

Předchozí

Zpět na Stany