Chlubítko univerzální

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř bře 7, 2018 17:39

Mlady uz plesati? ;-)

Neni na to lepsi vzit nejakou chemii? Nejaky ten hnus, co pouzivaji zensky na odchlupovani. Vysledek by byl skoro stejny a vydrzel dyl :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř bře 7, 2018 18:52

Dovoolím si přerušit bleskovky..... :mrgreen:

Docela sem váhal, esli to naspat do chlubítka nebo stěžovatelny....

Poslední dvě náščevy ve FNO proběhla naprosto hladce, rychle, na čas (řekl bych až skoro kapitalisticky přesně), zato neska sem si to vyžral... začlo to už ráno - byl sem objednán na 11:15, mínus hodina a půl na cestu (s rezervou) = 08:45.... dokonce sem si to i napsal a přesto to ynženýra netrklo do wočí.... došlo mi to až dyž sem byl na cestě do Ovy, že sem se upočítal o hodinu.... takže sem tam byl o hodinu dříff... avoto dýl sem pak čekal .... ač objednán na 11:15, došla na ňa řada až ve dvě odpo.... čili asi čtyři hodiny s prdelí na tvrdé/nepohodlné sedačce v čekárně, hladový čili pěkně nasratý a nervozní, bo už zase asi týden mi nejni nadvakrát... ale paxem od pana dochtora dostal dobrou zprávu, kerá mi spravila celý den: všechna vyšetření včetně magnetu hlavy (na kterém sem byl v pondělí) sou negat.

HURÁ!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř bře 7, 2018 19:03

pavproch píše:všechna vyšetření včetně magnetu hlavy (na kterém sem byl v pondělí) sou negat.

To jako ze tam nic nezustalo? :twisted:

Gratuluju :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř bře 7, 2018 19:07

:fuj:

ale jinak kuju :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod budo » stř bře 7, 2018 19:22

=D> :rock: :prayer:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Stani » stř bře 7, 2018 19:35

Výborná správa! Až sa teda ukončí tento proces, ako často sa po ňom chodí na preventívne prehliadky?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř bře 7, 2018 20:04

Dík. Já už su 15 měsíců z chemie venku ale chce mě vidět co 3měsíce.... což je jen připomenutím toho, že ta nemoc není "sranda" a ta chemie, kerou ji vyhnali taky ne....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » úte bře 20, 2018 15:57

GoPass šikovná sezonka 2018/19 :supz: :prayer: =D>

Za 69E zaplacených fčíl mám lyžovačku v ta3 i na chopku do konce téhle sezony v ceně, v létě doplatím jen 150 E a mám CELOROČNÍ 2018/19 jak pro ta3, tak chopok!

To vše za cca 220 E = BRAVO!

Samozřejmě sem už těch 69E zaplatil a ráth....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát bře 23, 2018 10:26

pavproch píše: Sem postavil fabriku, záměrně jen pro "čistou" stavbu strojů s tím, že sme si nechali pronájem "špinavých" prostor (svařovna, brusírna) na úplně jiném místě.... no a z těch prostor sem fčíl neočekávaně dostal 3-měsíční výpověď....


Pochvala pro Montkovo (ie. stejná firma, co mi stavěla halu) - v pondělí nastoupili a fčíl je přístavek hotový.... ^:)^
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát bře 23, 2018 17:59

A opět nevím, esli to dát do chlubítka nebo stěžovatelny.

Nafasoval sem klíče od skřínky (2 malé s malou visačkou) a dostal úkol co s nima udělat. Hodil sem je do pindice a hurá do práce splnit, co sem dostal za úkol. Přijedu (s mezizastávkou na benzince) do práce a klíče nikde.... prohledal sem celou pindicu a nic.... tak hurá zpět na benzinku, tam taky nic.... to už sem byl sám na sebe zlý, že sem idiot a přidělávám si práci.... ale asi stárnu a rozumovatím, nebyl sem ani hlasitý ani sprostý.... taxem dojel dom sa najíst a že pojedu potem znova najít náhradní (v krabici asi s milionem klíčů)... a dyž sem sedal do pindice, taxem tu malou žlutou visačku uviděl... skovaly sa, sfiňa, do díry v polstrování, kde je samica od bezp. pásu (dírka asi 0.5*3 cm.....)

Takže : stížnost - sem blb. Chlubítko: už při zjištění, že sem blb si (a svému okolí) nekazím den.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » úte kvě 1, 2018 20:01

Prvnich letosnich 1000 km nachozeno :)

Letos jsem si zacal zapisovat i denni vychazky, protoze mne zajimalo, kolik toho nachodim. Pribyva to celkem rychle :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 2, 2018 5:38

mike - husty, ja to chcu stihnout aspon za rok a ty to mas zacatkem jara :D mas pomer co nachodis doma a na vyletech?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » stř kvě 2, 2018 5:55

Hádám, že má na mysli jen výlety, bo doma nachodí 1000 km za rok i lazar.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 2, 2018 6:37

"doma" myslim ty denni prochazky co mike zaradil, ze to je prochazka kolem bydliste a ne vylet.

Ja teda nemam tucha, kolik "po byte" nachodim, ale litr to nebude ani omylem. Mela bych si pujcit krokomer, ale tak 300 mozna za rok by se v byte nachodit mozna dalo... 1000 tak v haciende...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » stř kvě 2, 2018 13:37

Myšleno takové to běžné doma, do práce, nakoupit, atp. což by mělo prý být asi 5-8 tisíc kroku denně, tj. dle délky kroku aspoň 3 km denně, tj. nad 1000 ročně. Samozřejmě budou lidi, co to zvládnou za výrazně méně kroků.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř kvě 2, 2018 17:03

@Mawenzi: aktualne je to 650:350 pro denni chozeni, ale je to hodne zkreslene sneznicema v zime. Tam pribyvaji kilometry pomalu, ale zato vyrazne namahaveji, a tak jsem obcas musel vikend vynechat. Treba brezen mam 4:1 pro denni vylety, ale duben uz je 0.85:1. Rozumne mi prijde 1:1, 70 km tydne, u mne 5 x 7 + 0 + 35.

@Hafi: bezne chozeni nepocitam, nemam krokomer a ani si nemyslim, ze by to melo zasadni vyznam. Jde o denni prochazky 5 - 10 km v kuse. Driv jsem chodil rocne tak 1500 km, ale jen o vikendech a na horach. V poslednich letech jsem byl pomerne rozcarovan z toho, ze i pres to jde kondice dolu a vaha nahoru. Timhle se to otocilo a vliv na oboji je vetsi, nez jsem cekal. Doporucuju vsem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 2, 2018 20:07

mike
tak to je solidni, uz loni sis to pochvaloval (nebo jak si s tim zacal) tak to je fajn. Asi bych potrebovala aby mi za domem.vyrost nejakej kopec :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř kvě 2, 2018 20:32

Kopec neni potreba, taky chodim v podstate po zvlnene rovine. Prevyseni na delsi 10 km trase je pod 200 m. Kdyby ti to prislo moc lehke, tak muzes chodit rychleji nebo bezet. Myslim ale, ze podstata je tom, ze se denne hybes aspon 3/4 hodiny v kuse.

Chodim takhle necele dva roky, prvni rok jen tech 5 km, ted uz je prumer 7. Telo je ale mrcha a prizpusobilo se. Na kondici to funguje porad, na hubnuti uz min. Za prvni rok a neco slo dolu 8 kilo v podstate samo, ted jsem pres zimu naopak neco pribral a ubyvat to zase zacalo az s koncem zimy. Za nabrani muzou zcasti me kucharske experimenty a zcasti sneznice. To je takovy zahul, ze telo jede na cukry a tuky nespaluje nebo malo. Uvidim, co to udela do leta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 3, 2018 5:25

Mike kopec by moh pomoct na to zatezovy astma, ze by se mohlo lehounce treba jeste zlepsit mit po ruce kopec furt. Ze bych se nemuzela zacit dusit po 10 metrech ale az po 15 :D NJ, jizni morava :D

super, ze ti to takhle funguje, s tema.sneznicema.to je zajimavy - kdyz by telo spalovalo ale vic cukr tak bude palit potravu a tim padem se ti neulozi prebytky do tuku tak by to nemelo mit vliv na tlpusrnuti,ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 3, 2018 7:44

Obávám se že na mikovo tlpusrnuti má vliv vše :-) k těm procházkám gratuluji, mě by to tak často stejnou trasou nebavilo a o to hůř bych ns to hledal čas.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv kvě 3, 2018 20:23

@Mawenzi: na zatezove astma by ti melo stacit zrychlit. Kdyz pujdes na maximum, tak se zadychas jako do kopce. Pripadne muzes bezet.

Mawenzi píše: s tema.sneznicema.to je zajimavy - kdyz by telo spalovalo ale vic cukr tak bude palit potravu a tim padem se ti neulozi prebytky do tuku tak by to nemelo mit vliv na tlpusrnuti,ne?

Co je to tlpusrnuti? :-k Normalne bych to bral jako preklep, ale kdyz to pise i scinkk, tak to asi bude nejake nove slovo ;-)

Cim to je nevim, ale mam to empiricky overeno. Cim vic v zime na sneznicich makam, tim vic se telo snazi ukladat zasoby. A naopak, kdyz byla pred casem zima bez snehu a chodil jsem normalne, tak nic. Na ture je to celkem jasne, tam je moc vysoka tepovka, anaerobni pasmo a telo si vylozene rika o cukry. Co se deje pak by mne fakt zajimalo, na sobe pozoruju vyrazne vetsi unavu, nez normalne, mozna to souvisi s tim.

Ohledne zateze mam zrovna porovnani. Na zacatku dubna jsem sel na sneznicich 26 km v lepivem snehu a zabralo mi to 8 hodin cisteho casu. Ted v nedeli jsem taky sel 8 hodin a usel 39 km. V prvnim pripade jsem byl unaveny jeste dalsi vikend, ted jsem druhy den sel v pohode 11 km. Prijde mi, ze ty sneznice jsou nejnarocnejsi z toho, co delam, i VHT natezko mi vetsinou prijde lehci. Odhaduju, ze abych se vyridil stejne, tak bych musel jit aspon 60 km. Mozna to zkusim :) Souvisi to urcite s vahou na nohach, normalne mam na kazde kilo, na sneznicich dve a v tom lepivem snehu tak 2.5 - 3.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re:

Příspěvekod mike » čtv kvě 3, 2018 20:31

scinkk píše:mě by to tak často stejnou trasou nebavilo a o to hůř bych ns to hledal čas.

Tohodle jsem se na zacatku bal nejvic a ukazalo se, ze to vubec neni problem. Prvni rok jsem chodil denne stejnou trasu a navic v noci a vubec mi to nevadilo. Pak uz jsem potreboval chodit vic, a tak jsem trasu prodlouzil a zacal chodit pres den. Trochu to stridam podle toho, jak moc se mi chce jit, ale porad jsou to varianty jedne trasy. Je to jako s behanim, potkavam spoustu lidi, co taky furt behaji stejnou trasu.

Cas je vec priorit. Nerikej, ze bys nenasel pres den hodinu, kdy nedelas nic uzitecneho a podstatneho. Jestli jeste delas u Kulataku, tak jsi metrem za chvili na Veleslavine, tam muzes obejit Dzban, dojdes na tramvaj a zpatky, to by se dalo i v praci.

Zrovna tobe bych to velmi doporucil, uz se blizis veku, kdy se to zacne lamat. Kdybych se mohl vratit do tveho veku, tak tohle bude prvni, co zmenim. Protoze v te dobe se da kondice jeste zlepsit celkem snadno a muzes toho vyuzit na zajimave akce v horach, po 40 a zvlast po 45 uz to jde hur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod budo » čtv čer 14, 2018 14:37

Téměř po roce odkládání jsem si nechal v pracovním ntb vyměnit disk za SSD. Sice si teď budu pár večerů hrát s úklidem, instalováním a tříděním, ale zase mám konečně výrazněji rychlejší stroj :-)

Už se těším na letmý restart - místo X minut pát vteřin :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř čer 20, 2018 13:59

Pan dochtor hemato-onko mi neska pošeptal do ouška, že je vše OK, že to opravdu vypadá, že chemoterapie atd. zafungovala.... snad je to tak.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 20, 2018 14:16

@ =D> :supz: :supz:

@ grey - mám pocit, že mám strašného listoví, cca 3x více než ty. Zastřiháváš listy, aby šlo více "energie" do pludu? :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod budo » stř čer 20, 2018 14:21

PP gratuluju :)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř čer 20, 2018 14:39

kuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 20, 2018 15:18

pavproch - tak skvely, uzivej si toho septani :)

ja bych se vybrakovanim uctu do nuly chlubit nemela ale koupila sem.si novej objektiv po kterym slintam uz rok a pul a tak sice nikdo neuvidite novy fotky, ale mam z nej desnou radost a doufam, ze v nizkych tatrach ho o vikendu poradne pokrtim prvnim spolecnym vandrem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv srp 16, 2018 23:12

2002 :) Nachozeno od zacatku roku km.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » sob zář 1, 2018 12:18

pavproch ve stěžovacím vlákně píše:Už dobře tři týdny mě pobolívají záda (nervy v nich) a posledních pár dnů mně to leze po páteři nahoru do temene hlavy..... tak jen doufám, že je to následek "odizolování" nervů chemoterapií a ne že se ta bestie vrátila..... :ympray:
Navíc mi je už fakt blbě z teho dlouhotrvajícího letního horka, naštěstí už dou od Z bóřky a fronta s ochlazením.... ^:)^


Tak snad sa nevrátila - fčera aji neska mi to krásně šlapalo proti kopci v ta3, tělo sa hodně zvýšené a hodně dlouhodobé námaze moc nebránilo. Ale očekávám, že večer mi zas bude blbě a nebudu moct spát... ale co už... It´s a little price we gotta pay...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec