Jakou čelovku?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod ZbynekN » ned črc 26, 2009 18:01

Mám srovnání jen s obyčejnou tikkou se 3 diodama. Tahle nová svítí lépe i v méně svítivém módu, na plný výkon svítí hodně dobře, jezdím s ní na kole a je dostatečně výkoná. V hanibalu jsem ji nekupoval, měl jsem ji za cenu pod osm stovek :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Umiaki » úte led 5, 2010 21:25

Jen takový rychlý dotaz, (po zkušenostech ze silvestra ;) ) si chci (konečně) koupit čelovku.
Zatím to bude jen nějaký nižší typ okolo 500 na noční nenadálé výstupy a sestupy a dojezdy na kole, turistiku u nás, stavění stanu, vaření a pod. Nebudu ji používat často.
Nabízí se nějaké tři typy od BD, Petzlu a Princetonu - ja bych vybral Tikkinu 2 - co myslíte? Hodí se na to, na co chci a je v tom nějaký rozdíl vzhledem k baterkám a spolehlivosti? Obávám se hlavně náhodného sepnutí někde v báglu...
Pokud se někdy budu chystat na něco náročnějšího, tak si pořídím nějaký vyšší typ a tu malou odkážu jiným ;)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod singingrock » sob led 30, 2010 19:29

Sepnutí v báglu se nemusíš moc bát, spínací čudlík je celkem tvrdý.
Místo Tikkiny bych si spíše vybral Tikku 2, nebo nejraději starší Tikku+ která má rychlejší elektroniku.
Ale viděl jsem Tikkinu v akci a myslím, že Ti také udělá dobrou službu.
singingrock
 

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod uplne jinej martin » sob led 30, 2010 20:15

Umiaki píše:Jen takový rychlý dotaz, (po zkušenostech ze silvestra ;) ) si chci (konečně) koupit čelovku.
Zatím to bude jen nějaký nižší typ okolo 500 na noční nenadálé výstupy a sestupy a dojezdy na kole, turistiku u nás, stavění stanu, vaření a pod. Nebudu ji používat často.
Nabízí se nějaké tři typy od BD, Petzlu a Princetonu - ja bych vybral Tikkinu 2 - co myslíte? Hodí se na to, na co chci a je v tom nějaký rozdíl vzhledem k baterkám a spolehlivosti? Obávám se hlavně náhodného sepnutí někde v báglu...
Pokud se někdy budu chystat na něco náročnějšího, tak si pořídím nějaký vyšší typ a tu malou odkážu jiným ;)


Na nenáročný použití na nenadálý věci si kup něco od [url=dealextreme.com]číňáka[/url]...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Umiaki » sob led 30, 2010 21:03

Vyřešil jsem to koupí Tikkiny (1) za cenu Tikkiny 2 ;) Navíc je černá a ne v barvě zvýrazňovače :)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod singingrock » sob led 30, 2010 21:48

Starší typy jsou podle mě lepší, taky rychlejší. :D
singingrock
 

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod F.i.l.a.s » sob led 30, 2010 21:53

Mám tikku 2 a na to, že stála pár stovek, svítí super. Používám ji podobně jako ty a na to je více než dostačující.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod budo » sob črc 4, 2015 20:22

Dětem jsem koupil dvě tyhle po stovce: http://www.bupro.cz/celovka-na-3x-aaa-1-2-led-1w-1706

Pro děcka za kilčo celkem parádní
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Adysek » úte črc 7, 2015 17:30

Dobrý den, moc rádi jezdíme s přítelem na hory a nedávno jsme vyzkoušely horolezectví, které nás neskutečně nadchlo. Postupně kupujeme veškerou potřebnou výbavu a už několikrát se nám stalo, že jsme lezli až do setmění. Domluvily jsme se proto, že bychom měli do naší výbavy zahrnout také nějakou kvalitní svítilnu,asi nejlépe čelovku, která dlouho vydrží a je dostatečně odolná proti nárazu. Hledáme už docela dlouho a kamarád, který je zapálen do outdoorových aktivit stejně jako my, nám doporučil čelovku od Nitecore http://www.nitecore.eu/nitecore-hc90-ce ... o-2xcr123a. Popis yypadá velice slušně, ale i tak bych se chtěla zeptat, jestli má někdo z vás s touto čelovkou nějaké zkušenosti? :prayer:
Adysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 7, 2015 17:14

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Tres85C » úte črc 7, 2015 19:08

Svitit bude urcite paradne. Jen ta cena je trochu vyssi nez konkurence.
Co se tyce vydrze - nema cenu uvazovat o nicem jinem nez o 18650 bateriich. Konkurence udava vetsi vydrz - Armytek, ZebraLight http://pitomy_spamer.com Na beznou chuzi ale staci i tech 300lumiku a pak s jednou nahradni baterii muzes svitit i celou noc :D
Tres85C
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 1, 2015 10:11

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod scinkk » úte črc 7, 2015 19:16

a uz je tu ten spamer zas....
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod juhele » úte srp 18, 2015 21:25

ty plastové levné čelovky se rozsypou když to člověk nejméně čeká.

2 Adysek:

Ta nitecore asi špatná nebude, ale přijde mi zbytečně komplikovaná a navíc na atyp baterky. Osobně bych radši koupil dvakrát Zebralight ve verzi na tužkové baterky, takže v případě potřeby lze v trafice dokoupit alkalické + k tomu NiMH akku Sanyo Eneloop. Čelovka je lehká, jednoduchá s jedním tlačítkem a robustní. V "bludičkovém" režimu vydrží prý až 2 dny svítit.

Já už svoji čelovku Zebralight (H51 - podobná je tato) nosím v báglu léta a pořád výborně slouží, ty prachy bych za ni dal znovu bez zaváhání.

Jiná čelovka podobně kvalitní konstrukce je podle mne Spark ST6 - jednu máme firemní a taky je moc fajn.

Do obojího cpem AA baterky Sanyo Eneloop.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod davidF2 » čtv čer 14, 2018 18:26

Ahoj,
chci se zeptat jakou čelovku by jste vybrali na VHT, lezení a podobné záležitosti.
Rozhoduji se mezi Fenix HL 60R A Petzl Actik Core.

Nevíte jak je to u toho Petzla s časem svícení ? našel jsem na internetu různé tabulky které nebyly však stejné.. např :
https://www.hanibal.cz/petzl-baterka-actik-core-id20779

https://www.hanibal.cz/petzl-baterka-actik-id20337

https://www.4camping.cz/p/celovka-petzl-actik-core/


Hledám prostě čelovku s kterou si dokážu dosvítit daleko v nepříjemných situací a aby vydržela na 14 denním treku ( s možností jedné výměny baterii)
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 14, 2018 19:30

Dam ti rychlou radu troufam si rict nad zlato. :D Tu petz celovku z vyberu rovnou vyrad a nemusi te trapit jak dlouho vydrzi svitit. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod mike » čtv čer 14, 2018 19:31

:smt023 zrovna jsem chtel napsat neco podobneho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jakou čelovku?

Příspěvekod davidF2 » pát čer 15, 2018 5:41

A jaký je důvod? Není dobrá? :-)

Pierre111: jakou jinou bys do výběru naopak zařadil ?

Koukám na to už pár dní a už se v těch různých informací ztrácím :-D .. by člověk neřekl jak je složitý vybrat čelovku :-D
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Lipon » pát čer 15, 2018 8:42

a tady tu diskusi jsi si už přečetl?
vcelku dost tipů v ní najdeš, i argumenty proti Petzl
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 15, 2018 9:17

Možností je hodně, já mám třeba Armytek wizard ale dnes už bych asi koupil čelovku z číny. kamarád má tři (stály dohromady mín než ta moje) a zatím fungují velmi dobře, uvidíme časem jak se osvědčí. Doporučil bych ti něco na článek 18650, ten zle dobře dobíjet a v pohodě vyměnit. Navíc má dobrou kapacitu a čelovky na nšj dost svítí (mají velký výkon). Nevím jakou máš cenovou hranici pokud těch 1200-1300 tak to se budeš muset podívat asi na čínu třeba imalent HR20 je myslím chválená.

https://www.aliexpress.com/wholesale?in ... tId=150410

Její nevýhodu trochu vidím v tom, že nemá režimy, svítivost si nastavuješ kolečkem a potom nevíš na jaký výkon jedeš a jak dlouho to bude svítit.
Dražší značky třeba Armytek nebo Zebralight. Nebo Fenix třeba HL 60R, HL55, HL50.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod apuka » pát čer 15, 2018 9:54

davidF2 píše:A jaký je důvod? Není dobrá?

Lipon píše:diskusi jsi si už přečetl? vcelku dost tipů v ní najdeš, i argumenty proti Petzl

...a najdes tam i dost zavazne argumenty pro Petzl :wink:.

Jedna se totiz o naprosto odlisne zpusoby prace s vyuzitim energie baterie a svitem LEDky. Jedny (Fenixy a pod.) sviti stale stejne silne, vyzdimaji baterku az kym to jde a potom prakticky hned zhasnou, druhe (Petzl, alespon starsi) sviti na zacatku nejakou dobu plne a postupne slabeji a slabeji, tj. spotrebuji min a min energie. Ty prvni Ti budou svitit stejne silne, ale pokud dojde stava predtim nez to potrebujes, jsi ve tme. Ty druhe na stejny mod sice nebudou svitit stejne silne, zato o rad dele a stale mas k dispozici dostatek svetla k chuzi za beznych podminek - ale muze byt malo v kritickych situacich a mistech.

Takze je to na Tve volbe, co preferujes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod oodoow » pát čer 15, 2018 10:30

Argumenty pro Petzl nebo spíš řekněme neregulovanou čelovku jsou dost mimo. Pokud ti to postupně zhasíná třeba někam k 10lm a nevadí ti to, protože 10lm stačí, tak si na regulované nastavíš hned 10lm a vydrží ti to déle než ta neregulovaná. No a pokud ti to zhasíná a nestačí to, tak je to už úplně na houby.
Tím pádem regulovaná čelovka vyjde vždy lépe. A úplná tma ti s regulovanou čelovkou taky nenastane, když dochází baterka, tak už neudrží vyšší módy a přepne se na menší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3077
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 15, 2018 10:49

Tak ono nejde jen o to regulaci. Petzl má zpravidla méně výkonné diody pravděpodobně s menší účinností a méně kapacitní akumulátory, čelovky jsou také méně odolné (plast a nižší odolnost vůči vodě). Jinak já osobně volím regulovanou čelovku. Když ti klesá množství energie v článku, tak tě čelovka na to upozorní zablikáním, případně má indikační diodu. Pokud ti klesne napětí více, tak se přepne do nižšího modu, případně do nouzového modu, aby jsi si mohl najít náhradní baterii. Takže z ničeho nic by tě kvalitní čelovka neměla nechat ve tmě.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod budo » pát čer 15, 2018 10:59

Pierre111 píše:Její nevýhodu trochu vidím v tom, že nemá režimy, svítivost si nastavuješ kolečkem a potom nevíš na jaký výkon jedeš a jak dlouho to bude svítit.
Dražší značky třeba Armytek nebo Zebralight. Nebo Fenix třeba HL 60R, HL55, HL50.


Mám ji pár let - od doby, kdy ji tady wawrik ukázal. Naopak říkám, že plynulá regulovatelnost je podle mne výhoda a že otázka přehledu o tom, jak dlouho mi baterie vydrží, je spíše věcí praktické zkušenosti. Ještě se mi nestalo, že bych i na vícedenním vejšlapu neměl čím svítit. Na 3 noci (čt-ne) si beru jednu náhradní 18650 a holderu z fasttechu. Baterku v čelovce nevybiju a naopak z té záložní ještě nakonec dobiju mobil.

Pokud někdo pochoduje celou noc, tak to je zase jenom otázka první druhé zkušenosti v praxi. Pak už s sebu nemusí tahat víc baterek, než ví, že potřebuje.

oodoow: souhlas, regulaci vidím jako zásadní pozitivum. Že by mi čelovka pohasínala, to by mi dost vadilo a vidím to na levných čelovkách, co jsem koupil dětem (tam ovšem zase hraje velký plus poměr cena/výkon - tenkrát po osmi pětkách)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 15, 2018 11:05

Chápu, čase to asi odhadneš. Plynule regulovaný výkon je super věc, škoda jen že to kolečko třeba není aretační, mohl by jsi lépe odhadnout na kolik svítíš. Mě by se třeba asi víc líbila podobná čelovka, ale s ostřením. Dokaží kolegové z Číny i něco takového ? :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod apuka » pát čer 15, 2018 12:41

Ty reakce zarytych odpurcu dali cekat :-D.

O technicke (ne)vyspelosti Petzlu nema smysl bavit, beznemu uzivateli je naprosto jedno, jaka generace LED, atd. tam je, pro nej je dulezita spolehlivost a funkcionalita - a ty jsou u vetsiny Petzlu na dobre urovni.

Vsak jsem taky psal, ze se tazatel musi sam rozhodnout, co preferuje. Na rel. kratsi horsky beh v tezsim terenu bych si neregulovanou celovku nevzal, na druhe strane na dlouhe treky nebo prechody s chuzi v jednoduchem terenu, kde nepotrebuji staly vysoky vykon, ale potrebuji mit jistotu, ze svetlo dostatecne na chuzi k dispozici budu i po desitkach hodin, resp. napr. na nekolikadennim prechodu, kdyz nebudu mit moznost nosit mnoho baterek a mozna ani nabit baterku/akumulator, tak si radeji vezmu neregulovanou. Taky wawrik davneji napsal, ze v Nepalu vsichni mistni maji neregulovane a vedi dobre proc. S prominutim, sice ted uz vetsina regulovanych modelu prejde pri dochazejici baterce do nizsiho modu, ale je rozdil mezi desitkami minut/hodinou a desitkami hodin...

Proste i kdyz se Vam neochvejnym zastancum to neprijde, i neregulovane celovky maji sve vyrazne vyhody. Mozna jste je jeste nepotrebovali vyuzit, ale az byste v budoucnu potrebovali, tak budete jinym neregulovanou celovku hodne zavidet.

Tazatel chtel "celovku, s kterou si dokaze dosvitit daleko v neprijemnych situacich" (tj. docasny vysoky vykon a dosvit) a "aby vdrzela na 14 dennim treku s moznosti jedne vymeny baterii". Ta druha podminka je slozita, kdyby kazdy den potreboval 4-5 hodin a jeste s rezervou na konci, tak je jednoznacne vyhodnejsi neregulovana.
Pokud ale myslela 14 dnu kazdy den 1 hodinu svitit poradne, tak jednoznacne regulovana. Samozrejme jeste s velkym podilem typu terenu na rozhodovani.

Nic vic, nic min.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 15, 2018 13:24

Tak nesmíš být hloupej a musíš s tou regulovanou svítit tak, aby jsi vystačil. Moje čelovka dle specifikací dokáže svítit 30lm po 50h takže kdybych s ní na tom 14dením treku svítil 4-5h na tento mod tak to v pohodě dám s jednou náhradní baterií. Prostě si to spočítáš přihodíš rezervu a pěkně svítíš pořád stejně. Pokud budu muset svítit déle, přepnu na nižší mod a je to. Jak to uděláš u neregulované moc nevim teda, když nevíš na kolik svítí. A on chtěl čelovku do hor která svítí, což hodně petzlů teda není :D. Účinnost diody by tě teda zajímat měla hlavně z hlediska doby svícení.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod oodoow » pát čer 15, 2018 14:03

Jj, Apuka zas napsal spoustu textu bez jediného argumentu, prostě klasika. :)
Jediné, co si z toho textu můžu tedy vzít je, že pokud je člověk úplný idiot a svítí naplno, i když ví, že potřebuje dlouhou výdrž, tak pak má lepší mít neregulovanou čelovku, protože ta se zltumí sama. :twisted:
Ohledně spolehlivostí Petzlu taky dobrý vtip, doteď si pamatuju, jak se to někomu vznítilo v batohu. #-o
Apuka by tu s těmi nesmysly mohl přestat motat dotazujícím hlavy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3077
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod apuka » pát čer 15, 2018 14:32

Hele oodoow, precti si davnejsi prispevky - a vubec ne jenom moje -, abys argumenty i priklady nasel. Ja jsem je nechtel zbytecne znovu psat, proto jsem psal zevseobecnene. Kdo chce, ten to tady pohleda, kdo nechce, ten to neudela. Ale nesmysl je to pro Tebe, pro jineho ne. pro mne je napr. nesmysl za kazdych okolnosti a pro vsechny pripady az natlakem prosazovat pouze a vyhradne regulovane celovky.
Ja chapu Tebe, Tys, dost extremni, co se tyce pozadavku na celovku na sve pouzivani, ale clovek, ktery ji potrebuje za naprosto jinych podminek, muze mit uplne odlisne pozadavky. Ze to nechces pripustit, neni moje chyba.
oodoow píše:pokud je člověk úplný idiot a svítí naplno, i když ví, že potřebuje dlouhou výdrž...
...ten je idiot, at ma jakoukoliv celovku. Ale koukni se kolem sebe po vecerech, nocich a zjistis, ze je takovych hodne. Jenze tem nepomuze zadna neregulovana celovka.
Ohledne spolehlivosti, ze ses docetl nekde o jednom pripade zrovna s Petzlem, pricemz asi moc nevis, co vsechno tam hralo roli je uplne nerelevantni. Mozna to same bys mohl jinde najit o kterekoliv celovce (nehledal jsem). Kupodivu, na mnoha mistech/testech se povazuje Petzl mezi vyrobce nejspolehlivych celovek. I tam, kde je to na zaklade dlouhodobych uzivatelskych zkusenosti. Mimochodem, prave Petz vyrabi i celovky odolne proti vzplanuti, certifikovane pro pouziti v prostredi vybusnych plynu.

@Pierre111: a jak bys spocital rezervu, kdybys potreboval pri dobre viditelnosti (tj. silnem svetle, na vysoky mod) dojit ve slozitem terenu nekam, ale netusis, jak dlouho Ti to bude trvat? A/nebo uprostred zjistis, ze cesta je slozitejsi, nez sis myslel a bude Ti trvat mnohem dele, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 15, 2018 14:58

Tak už někam jít a vůbec nemít povědomí jak dlouho mi to bude trvat je dost blbost že :). Představu si uděláš a dáš tam třeba 20% navíc. Já narážel na ten jeho požadavek 14 dní a na ty tvoje 4-5h svícení. Z toho mi vyšlo, že s jednou náhradní baterií mám dost velkou rezervu a bude mi to stačit. S neregulovanou čelovkou se ti při stejné situaci stane co ? Ke konci z ní bude taková bludička, že nic neuvidíš. Což ale těžko bez nějakých větších zkušeností s tou danou čelovkou můžu jen těžko odhadnout že. Tohle vůbec není relevantní příklad. Kdyby jsi třeba napsal, že ta regulační elektronika je náchylná a může se poškodit nebo že má svojí spotřebu a užírá ti baterie, tak se dá asi argumentovat, ale takhle fakt moc ne :). Tou odolností u Petzlu jsme mysle hlavně odolnost proti vodě, která je pro mě často nedostatečná a bál bych se, že mi do čelovky nateče a taky materiál, který se mi zdá není dost houževnatý v porovnání s čelovkama z duralové slitiny.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Jakou čelovku?

Příspěvekod davidF2 » pát čer 15, 2018 15:23

Můj limit na čelovku je cca +- 2000 Kč
Ty požadavky jsou jednoduché velké světlo dlouhý dosvit dlouhá výdrž a lehká :-D bohužel asi takovou nikdo z technických důvodů nevyrábí ..

Proto mě jako největší alternativa přišla právě fenix HL 60 R kvůli velkému světlu ale zase poměrně malý dosvit na 900 lumenu který jsou vlastně jen boost mód otázka kam to dosviti na 400 lm.. co se týče časů svitu v tabulkách tak mě moc nepřesvědčili ale to u všech celovek i za 8000kč takže s tím se nic dělat asi nedá..
Váha je oproti ostatním sice větší ( oproti petzlu dokonce jednou taková) ..

Petzl tam vidím v číslech poměrně velký dosvit na to že to svítí jen 300 lm a velkým plusem oproti Fénixovi je ta váha .. otázka je zda se dá vůbec porovnávat tyto dvě čelovky .. a zda těch 300 lumenů opravdu stačí i v takzvaném " průseru " kdy člověk visí třeba na laně a hledá nějaký přírodní štand pak je opravdu dobré si boostem propálit tmu pod sebou .. ne že bych něco takového plánoval ale člověk nikdy neví a já mám rád věci s kterými vím že zvládnu i takovýto nějaký extrém.. je jasný že za normální chůze budu svítit tím nejmenším modem plus sem tam nějaký přísvit.

Zároveň se mě nelíbí zásobníky na baterky od kterých vede drát do čelovky.. ( časy sviceni i se zásobníkem nejsou nikterak zázračné a je to zbytečná váha dle mého) lepší mít jedu dvě baterky v batohu dle mého ale třeba mě někdo překecá argumentami že je to nakonec dobrá věc

Čelovky typu Fenix HR tuším ..

Tak jestli tu někdo zná ještě nějakého adepta který by dokázal splnit nějaké takové nároky tak sem s ním.. já prohledal už snad všechno a nemůžu si prostě nějak vybrat...

Zaroveň si nedokážu představit kolik lumenů na jaký pohyb potřebuji jestli na chůzi 10 na hledání cesty 50 a třeba pohyb na kole 300..
davidF2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř zář 4, 2013 16:22

Re: Jakou čelovku?

Příspěvekod dudy » pát čer 15, 2018 16:01

Já teda prošel dlouhou cestu od upižlaný baterky a krabičky na mejdlo s plochou baterkou, to celý na gumě do trenek, přes číňany, BD, Petzl, Fenix... a nakonec sem skončil u Imalent HR20 a musím říct, že je to opravdu jedna z nejlepších čelovek, co sem kdy měl...

P.S.: Prodává se i u nás.
Hlavně na Gearbestu se dá občas sehnat za 27 $, což pak nemá konkurenci...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky

cron