Decathlon přichází do Čech

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2018 19:57

apuka píše:Ta osobni prohlidka ve zvlastni mistnosti a jeste ve dvou na jednoho mi silne zavani uz nabehem na trestny cin, samozrejme clenu ochranky, ne vnitrniho predpisu. Pokud je k tomu nuti vedouci prodejny, tak ale i jeho.

Vsiml sis, ze reditel v mailu neustale opakuje, ze ochranka jednala podle predpisu? Pak to jde za nim. Budou samozrejme tvrdit, ze ho o prohlidku slusne pozadali a ze ji podstoupil dobrovolne i kdyz asi ani jedno nebyla pravda. Jenze dokazuj to, kdyz je to tvrzeni proti tvrzeni a jich je vic. Uz jen proto se clovek nesmi nechat nekam odvest.

apuka píše:Jo, clovek na to nemusi byt pripraveny, muze spechat, atd. Ale vetsinou to dopadne tak, ze si z toho odnese horsi nasledky (psychicke) nez z toho, ze by na policii pockat musel.

Jo. Proto je dobre, ze to resi, tim se toho muze zbavit. A reditel je blb, protoze tohle by si mel uvedomit a bez reci se hluboce omluvit a nabidnout odskodneni. At uz to bylo jakkoliv, protoze je jasne, ze zakaznik za nic nemohl a jelikoz ma potrebu to resit, tak se mu to asi dost nelibilo. Jak pise booze, asi ma moc tesne spodni pradlo a nemysli mu to.

Mozna by ho vylecila zaloba o takovych 10 mega za psychickou ujmu. Sice by ji soud nepriznal, ale cast mozna jo a hlavne by se ukazalo, ze si tohle fakt nemuzou dovolit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » pát čer 1, 2018 20:00

Možná by pomohlo hodit link na popis té události na OF a poslat to do Francie :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2018 21:41

Pro zacatek by mohla stacit ceska centrala, jestli teda nejakou maji (netusim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » sob čer 2, 2018 11:28

https://m.youtube.com/watch?v=A99nq1Ehoyk
Zavolal bych par sfetovanejch .... at si trosku zablbnou. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kiszoun » ned čer 3, 2018 17:27

Tož Praha... Co chcete, tam dělaj kovbojku ze všeho :D

V Ostravském dekáči to je tak, že sekuriťák slušně požádá člověka o předložení účtu (fakt slušně, ale je to takový starší chlapík a ten ví co si může dovolit) a pak se zkontroluje nákup. Ty RFID boxy na pokladnách kolikrát nenasnímají všechny a pak se to musí "dokoupit" zvlášť a když vám člověk vysype plný košík zboží do boxu, tak v tom maglajzu lze velice těžko dopočítat, jestli tam je opravdu všechno nebo nějaká kravinka chybí. :D

Jinak RFID brány fungují právě na tom principu, že snímají všechny RFID kódy, které procházejí a porovnávají je s databází akivních a zakoupených produktů. Dokud nevyjedou všechny účtenky, tak člověk pípá, protože se produkt nestihne ještě přepsat v databázi. Pokud se jedná jen o RFID, tak brána bliká modře, pokud projde člověk s knogem, tak pípá červeně a tak samo sekuriťák musí zastavit zákazníka a požádat ho o předložení dokladu o koupi a případně zkontrolovat nákup aby se mohl ten zapomenutý knog oddělat a zákazník pak byl spokojen, že se mu na triku nebimbá kus plastu :D
Navíc většina zaměstnanců a ochranka zvláště má mít k dispozici telefon, kde v aplikaci přímo vidí, co jim pípá na branách za produkt (tuším, že 2 minuty jim to tam svítí)...

"Výslechovou" místnost používáme v Ově POUZE když se jedná o známé firmy, nebo vyloženě o feťáky, agresivní osoby atd, kteří by svým jednáním mohli ohrozit sebe, nebo nás či zákazníky (je to obvykle prostý kumbál, kde je dotyčný držen do příjezdu policie) žádné tyhle šťáry a svlíkání se si u nás nikdo dělat nelajzne :D

Jeden příklad z praxe, v úterý jsme chytili starého známého recidivistu a feťáka s ukradenýma kraťasama v hodnotě 3500... Hned před obchodem mu kolegové chytili ruce a zavlékli do kumbálu, po příjezdu policie se ukázalo, že má u sebe injekční stříkačku, kterou nám také vyhrožoval. Tzn. dokud to není fakt nutné, nikdo by nikoho nikam neměl tahat, pokud ses nechoval nějak agresivně nebo útočně, tak neměli jediný důvod ke svému jednání.
Ale měl jsi trvat na policii... Případně sis zkontrolovat boty, jestli se ti nějaký kód nenalepil na podrážku :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » ned čer 3, 2018 18:22

Kiszoun píše:Hned před obchodem mu kolegové chytili ruce a zavlékli do kumbálu, po příjezdu policie se ukázalo, že má u sebe injekční stříkačku, kterou nám také vyhrožoval. Tzn. dokud to není fakt nutné, nikdo by nikoho nikam neměl tahat, pokud ses nechoval nějak agresivně nebo útočně, tak neměli jediný důvod ke svému jednání.
Ne ze bych neschvaloval tento pripad zasahu, ale i tak mam dojem, ze by "kolegove" mohli mit problem se "zavlacenim do kumbalu", at uz se chlapek choval jakkoliv. Pokud vim, na toto pravo jednoduse nemaji - mohou zadrzet do prichodu policie, asi kdyz vyhrozoval, tak je na miste i nejaka pacifikace, ale zavleceni nekam bez jeho souhlasu by (podle mne) u soudu neproslo. Ale nejsem pravnik ani soudce.

Jinak ale taky nemohu rict spatne slovo na Vase bezpecaky, i kdyz u Vas jsem jeste nepipal :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kiszoun » pon čer 4, 2018 18:32

No prakticky provedli normální občanské zadržení a omezili ho na osobní svobodě po dobu čekání na příjezd hlídky aniž by došlo k nějaké jeho úhoně na zdraví.
Měli jsme dokonce 2 svědky, kteří ho viděli, jak si strká zboží do tašky vystlane alobalem aby nepípal, hned se začal chovat agresivně a začal vyhrožovat tou jehlou a viditělně byl pod vlivem nějaké sračky... Rozhodně poslední co bych chtěl dělat je ho nějak složitě pacifikovat a tak si bezpečně poseděl 15 minut v kumbálu a čekali jsme rovnou na státní policajty. Tam si ověřili, že je to "dvojka" a hned šel v klepetech ven.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod aksam » stř čer 6, 2018 9:44

Kiszoun...... měl bych na tebe otázku, už jsi zkoušel dehydrovanou stravu, včera jsem viděl, že nabízíte boloňské špagety a kuře na curry, dá se to srovnat s TL nebo MT?
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kiszoun » stř čer 6, 2018 21:56

Oproti TravelLunch co jsem měl je to takové více mdlé (konkrétně kuře na kari)... Není to špatné, ale jako kulinářský zážitek to taky nepovažuju :D

Btw, zase jsem měl dneska štěstí jak hovado a při směně jako vedoucí směny jsme měli kovbojku jak prase, když jsem cestou na oběd nachytal zlodějský pár kousek před prodejnou jak si naše kradené zboží rozdělují... Takže proběhla menší honička a pacifikování, protože jak chlap tak ženská byli zase pod vlivem nějaké sračky a čekali jsme na cajty. Dohromady čorka za 9500 s tím že se ta kráva ještě vychlubovala před policajtama, že nejsou blbí, že to nikdo z nich neměl za 5k (kradli na půl), no ale už si neuvědomili to, že jsme je chytli jak měli ten lup dohromady takže trestný čin + spoluúčast a k tomu tam má paní napadení, protože kolegu kopla do hlavy a způsobila mu krásný šrám na čele... Tak jeli rovnou na vazbu, hajzli jedni :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » stř čer 6, 2018 23:20

Ted zase budu hnidopisit...pokud chapu dobre, pri vychodu z prodejny jste je nevsimli, az venku z prodejny, napr. na parkovisti. To mi je potom ale dost zvlastni, ze na zaklade ceho jste je "zadrzeli" a volali policii? To se Vam muselo dost blbe prokazovat, ze oni to zbozi ukradli u Vas. Klidne mohli rict, ze si to dovezli (a klidne mohou tvrdit, ze dokonce i dovnitr do prodejny a potom ven) odnekud odjinud. Oni nemusi nic dokazovat,nemusi mit zadne doklady, Vy musite jednoznacne prokazat, ze jsou to veci z Vasi prodejny.
Je to blbe, ale je to tak a pokud jste je nemeli na kamerach jak kradli nebo jste je nesledovali uz zevnitr, tak by dokonce i zasahujici policajti meli covysvetlovat, jakym pravem je odvedli na sluzebnu... Kdyby meli schopne pravniky a dokazali se zdrzet blbych reci a cinu,asi byste utreli...
Nelibi se mi to, ale obavam se, ze to tak je. Proste nase zakonya presumpce neviny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 0:57

Zas ten tvuj pravni extemismus? ;-) Veci se neposuzuji izolovane, ale v kontextu a podle situace. Navic se na miste priznali. A tipnul bych si, ze na kamerach je maji.

Presumpce neviny plati IMO jen u soudu, policajtum muze stacit podezreni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Stani » čtv čer 7, 2018 1:16

apuka, rozumiem ako to myslíš, ale z teba by mali radosť v Bruseli.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod dudy » čtv čer 7, 2018 5:32

mike píše:...Presumpce neviny plati IMO jen u soudu...



A u Babiše...

Sorry jako, :oops: , ale já fakt musel.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » čtv čer 7, 2018 6:56

:smt070 :protest: arm4 .... Z*M*R*D!

@apuka: hele chapu, zes to i uvedl, jako ze budes hnidopisit. Ale. Kdyz na takovy prodejne delas, vidis ty manasy, ktery tam diky kradezim mate a do toho obcas nekoho chytnes, jak krade, tak proste na corkare uz ziskas nejakej cich. Takze se pak neresi zadny teoretizovani "co by kdyby". Ale proste chytli je, byla to corka, priznali se. Tak jakypak copak. Jo - 99x to dopadne takhle a jednou to dopadne tak, ze se z toho corkar vykeca a pak je bude popotahovat. Nebo ze se fakt spletou, jako s oliepostem. Holt smolik. Ale to jeste neznamena, ze se preventivne v tech 99 pripadech ty lidi nechaj z opatrnosti okradat a nebudou se branit. Beztak ty manasy jiste platej ze svyho.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » čtv čer 7, 2018 7:35

Hele, vsak jsem sam napsal, ze se mi vubec nelibi, ze je tady takova moznost. Spise jsem prave chtel poukazat na to, ze je to vzdy na hrane (a casto za hranou) zakona, co bezpecaci a zamestnanci prodejen delaji - a ja jim to ani v nejmensim nezavidim, protoze to u nas jinak nejde.
Ale jde prave o to, ze kdyz se to stane tomu "spravnemu" (a nemusi to byt zrovna AB, staci povedeny synator/dcerka nejakeho prachateho clovicka nebo papalase), tak z pripadu podobnych uvedenemu budou mit velke problemy jak bezpecaci/zamestnanci, tak nakonec i policiste - jen ne ten dotycny.
To same jako s odvedenim jakkoliv podezreleho nebo i usvedceneho ostrahou nebo zamestnanci bez souhlasu dotycneho do zvlastni mistnosti - ONI NA TOTO fakt pravo nemaji, to neni nutne zadrzeni do prichodu policie, je to vysoko nad ramec nutnosti. Neco jako problem s nutnou obranou

@mike: kazdopadne si uvedom, ze kdyz mas u sebe pred obchodem neco, co tam prodavaji, tak sice bezpecak nebo kdokoliv ma pravo se Te zeptat odkud to mas, jestli k tomu mas doklad, atd. Ale ani policie nema pravo od Tebe ten doklad vyzadovat a kdyz jej neukazes (nemas), tak Te represivne zadrzet jen kvuli tomu. Vsak jsem taky psal, ze "pokud je nemeli na kamerach ... tak...", coz je IF podminka THEN, tj. uvedene se nepouzije pokud podminka neplati :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kiszoun » čtv čer 7, 2018 11:02

Máme je na kamerách při vstupu do prdojeny, při opuštění prodejny mimo pokladní zony s "plnějšíma taškama" a máme jejich velice solidně vyrobené hliníkové pytle ve kterých ty věci přenášeli, takže to asi nedělali poprvé + prakticky doznání před námi a i před policisty...
Bohužel si Decathlon zakládá na tom, že nešpehuje lidi, tak přímo na prodejně kamery s výjimkou vstupu a únikových východů nejsou...

Líbil se mi záznam, jak vycházejí z obchodu každý zvlášť s věcmi pod 5k (podle jejich slov s dodatkem "nejsme přece blbí" prohlášenými před policisty :D ) a pak jak se 10 m od prodejny chytají za ruce a jdou spolu ruku v ruce až k místu, kde jsem je viděl já, jak si přendavají naše zboží do normálních batohů :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » čtv čer 7, 2018 11:10

Nojo.

EDIT: autocenzura
Naposledy upravil budo dne čtv čer 7, 2018 14:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Kiszoun » čtv čer 7, 2018 11:40

Bohužel jo... RFID štítky nacházíme furt různě po kapsách ve věcech na obchodě. Bohužel jsou ti hajzlové vždy o krok před námi :-/

Větší průser byl, když nám kdysi kradli boty Lowa Renegade na kšeft a pak jsme našli na aukru od jednoho žebraka z Frýdku. To byla škoda skoro 50 000,-
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Lipon » čtv čer 7, 2018 12:11

No tvl, tohle už chce fakt talent, takovou konstrukci vymyslet.
Demagogie non plus ultra. Howgh

edit: to je reakce na apuku čtv čer 7, 2018 0:20
Naposledy upravil Lipon dne čtv čer 7, 2018 14:00, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » čtv čer 7, 2018 12:17

@Kiszoun: Je pravda, ze u Vas by nebyl zadny velky problem si "nebadane" vzit docela dost (mensich) veci na sebe, do kapes, batohu, atd. Popravde receno, to by se dalo, i kdybyste meli kameri v kazde ulicce - do prevlikaci kabiny se davat nesmeji. Proste je to dan za to, ze se v Decathlonu (alespon v OV Zabrehu) se da docela nerusene a bez otravovani nakupovat, zkouset.
Vsak i proto jsem psal, ze se mi ty moznosti zlodejicku nelibi a fakt Vam nezavidim, ze pracujete, jak Nohavica zpiva: "furt dva metry od maleru, tak si zije tu u nas". A poznal jsem par prodavacek, co tuto profesi opustili z duvodu nasledku veci, co jsem popsal vyse.

@Lipon: to nechce zadny talent. Az na to [smazano, at nenavadi na zpusob uvedeny v jinem prispevku], jak si myslis, ze se za socaku casto jezdilo do/z Madarska (a na severu Polska): tam stihly v jednom tricku a osuchanych trenkach, zpet (jen mirne prehnane) baculaty tucnak v peti vrstvach obleceni. Bo se ofiko smelo dovezt ze zahranici zbozi do max 300 Kcs a celnici casto bez pardonu zabavovali, co vypadalo, ze se koupilo venku a nebylo zapsano v Celnim a devizovem prohlaseni.
Naposledy upravil apuka dne čtv čer 7, 2018 15:09, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » čtv čer 7, 2018 13:11

Hele chlapci ... něco mi říká, že bych tu svou poznámku měl smazat, aby to nebyl návod jak na to ... Co myslíte...?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » čtv čer 7, 2018 13:23

Uz to mas marne :wink:. Myslim si, ze kdo chce krast a koho toto nenapadne, ten nebude navstevovat zrovna OF.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod budo » čtv čer 7, 2018 14:42

Mozna, ale stejne mazu. At nedelam pakarnu Kiszounovi.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » čtv čer 7, 2018 15:10

Tak jsem taky smaznul kus textu, ze ktereho se to dalo dovodit...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 15:29

:roll: prestante blbnout. Tenhle druh lidi urcite necte OF a co tady vymyslite maji davno zmaknute. Jak pise Kiszoun, tak jsou vzdycky o krok napred. Nejsou to sice zadni lumeni a zbytky mozku si likviduji drogami, ale zas jsou neskutecne vychcani a nemaji zabrany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 15:39

@dudy: prijde si pro tebe Klekanice [-X :twisted:

@Lipon: bylo by fajn, kdybys to trochu rozvedl. Chapu, ze kdyz neco takoveho ctes, tak mas chut akorat tlouct hlavou o zed (jako ja u nekterych veci z IT), ale zas jsi tu jeden z mala, kdo to muze odborne vyvratit. Jinak by to nekdo mohl vzit vazne a pak narazit. Apuka ti bohuzel fusuje do remesla casto, vytrhne veci z kontextu a dovede je do extremu. Takovy extremisticky IT pristup k zakonum (a to pisu jako programator :)).

apuka píše:@mike: kazdopadne si uvedom, ze kdyz mas u sebe pred obchodem neco, co tam prodavaji, tak sice bezpecak nebo kdokoliv ma pravo se Te zeptat odkud to mas, jestli k tomu mas doklad, atd. Ale ani policie nema pravo od Tebe ten doklad vyzadovat a kdyz jej neukazes (nemas), tak Te represivne zadrzet jen kvuli tomu.

Seda je teorie, zeleny je strom zivota. Pred lety jsem cetl o jednom pripadu, myslim z Tesca, ktery vypadal presne takhle. Vec koupena jinde a doklad nemel. Chlapik skoncil nejdriv v te jejich komurce, pak v klepetech v antonu a pak se roky soudil, nez to nakonec vyhral a myslim, ze mu stejne dotycnou "ukradenou" vec nevratili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Lipon » čtv čer 7, 2018 17:16

Miku, nic apukovi vyvracet nebudu. Obávám se, že jeho neochvějným názorem by to moc nehnulo. Taky to není o tom to dát do šesti vět. Jak píšeš, je nějaký řetězec, proces, a nikoliv izolované kousky mozaiky.
A příklad s Tescem a vyhraným soudem nemá žádnou vypovídací hodnotu, aniž bys znal VEŠKERÉ okolnosti. K tomu by bylo potřeba přečíst celý rozsudek včetně odůvodnění, ideálně spis.

Asi jako by po tobě chtěl stručně vysvětlit, jak napsat ovladač k rozhraní mezi procesorem a pamětí (za terminologické nepřesnosti se omlouvám).

Edit: jak to Kiszoun popisuje, nebude mít policajt a následně státní zástupce úplně slabou pozici
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 17:31

Mne nejde o apuku, ale o ostatni. Ze se mu nektere veci nedaji vysvetlit jsem se uz dokonale presvedcil sam ;-)

Priklad s Tescem byl protipriklad ;-) Dotycny mel sice podle apuky vsechno v poradku a nic mu nemohli, ale realne z toho mel velke neprijemnosti, protoze ochranka i policajti si mysleli, ze to ukradl. Jinak mas samozrejme pravdu, znam jen to, co jsem cetl a jeste si to poradne nepamatuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod remy77 » čtv čer 7, 2018 18:08

Chlapi, ved v CR to mate jednoduche.
Zakon o sukromnej bezp. sluzbe dodnes nemate, takze jedine zakonne opravnenie zadrzat osobu je podla paragrafu 76 ods. 2 Tr. radu. Dodrzane musi byt casove hladisko, tj. pri pachani tc alebo bezprostredne po nom, dovody su 3: 1. pokial je potrebne zistit jej totoznost, 2.zabranenie uteku a 3.zaistenie dokazov.

Pri neopravnenom zadrzani SBS by pripadalo do uvahy spachanie tc. Obmedzovania osobnej slobody par. 171 tr. zakonika, avsak k naplneniu skutkovej podstaty musi ist o umyselne zavinenie (par. 13 ods. 2 tr. Zakonika), ktoreho preukazovanie SBS bude otazne (napr. uvedie, ze sa mu zdalo, ze skoda na odcudzenych veciach je 5000 - teda ak niekto nebude ocividne utekat s "jednou flasou")

Osobna prehliadka a prehliadka tasiek samozrejme nepripada do uvahy.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod apuka » čtv čer 7, 2018 19:02

Hosi, hosi... Jste naprosto uzasni...
U mika jsme si uz vsichni mohli zvyknout, ze prispevky si cte, jak se mu hodi a podminka v podminena vete mu nic nerika. Ale ze i Lipon, pravnik, ktery napise ze priklad "nem zadnou vypovidaci hodnotu aniz bys znal VESKERE okolnosti" taky nedokaze toto rozlisit, me hodne prekvapuje. Hlavne, kdyz jsem nic netvrdil "neochvejne", to ani zdaleka. By me fakt zajimalo, co bys rozporoval na tom, co jsem napsal (tj. ve stylu "muze byt") tak, jak jsem napsal - ale bez pridani vseho, co do toho jini vkladaji. Nebo mi snad chces rict, ze me muze (pravne v poradku) soudce odsoudit pouze za to, ze mam neco, co se nekde prodava a tam me (venku z obchodu) zastavi ostraha, zavola policajty a nic jineho na mne nemaji, jen ja jim nechci (ani u soudu) ukazat doklad o nakupu te veci jinde (a spoustu dalsich dukazu, ze je to moje) s tim, ze prece ne ja musim prokazat svoji nevinu ale oni moji vinu? Tj. bez jakehokoliv dukazu? Ze presumpce neviny do dokazani opaku v takovem pripadu neplati? Jo, byl bych blbec, kdybych to tak delal a je mozne ze mne nekdo odsoudi, ale bude to pravne v poradku?

To ostatni, co jsem napsal, neni z me vlastni hlavy, jistou dobu se to tady (v okoli OV) dost rozebiralo a co jsem napsal, vyplyva z primych vyjadreni lidi, kteri maji s kradezemi v obchodech a centrech hodne velke zkusenosti - pravnici, policajti.
Ze to muze dopadnout ve vsech pripadech vselijak, je, bohuzel, problemem naseho justicniho systemu - vsak dva naprosto stejne pripady se stejnymi dukazy a "dukazy" klidne mohou dopadnout presne opacne. A to klidne i na stejnem soudu. Je to nejvice zavisle na lidech, resp. na pravnicich a soudcich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny